[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
MiloshCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte dub 17, 2012 13:47
Zařízení: Lumia 800

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od MiloshCZ »

wladik píše:Co se týče dané WebException, tak je vyvolána proto, že mi WebClient vrátí NotFound na požadovanou URL. Pravděpodobně je to proto, že pro zákazníky přistupující přes datovou síť se používá nějaký server a pro přistupující zvenku jiný. A ten vnitřní server má SSL certifikát, který není Windows Phone uznávaný, a tedy to vyvolá tu chybu NotFound.
Tohle je naprosto zásadní informace. SSL certifikát je řešitelný uživatelsky. Zkusil jsem použít stejný trik, jaký se používá na exchange server http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 80#p256285
Vyzkoušel jsem stáhnout certifikáty z https://muj.t-mobile.cz" onclick="window.open(this.href);return false; nainstaloval do telefonu a FUNGUJE TO!!!!
wladik
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát čer 12, 2009 13:34
Zařízení: NOKIA Lumia 925

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od wladik »

Super, děkuji za potvrzení mé doměnky ohledně certifikátu.

Mohl bych vás poprosit, poslal byste mi, prosím, ten certifikát mailem na [email protected]? A já bych tuto informaci s odkazem na certifikát poslal na oficiální twitter účet FUP Monitoru? A asi i upravil popisek v Marketplace.

Já sám jsem zákazníkem Vodafonu, takže nemám možnost připojení přes T-Mobile, abych ten certifikát získal.
MiloshCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte dub 17, 2012 13:47
Zařízení: Lumia 800

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od MiloshCZ »

Certifikáty poslány. Pravděpodobnš jsou potřeba všechny tři. Já jsem nainstaloval všechny tři a funguje to.
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od Lupus »

MiloshCZ: pri pokusu o stahnuti certifikatu mi to neprojde:

c:\Program Files\Microsoft SSL ChainSaver>sslchainsaver muj.t-mobile.cz
Chain contained 3 certificates
Cert 2. Issued to: muj.t-mobile.cz
Unexpected failure: Přístup k cestě muj.t-mobile.cz byl odepřen.

Kde je chyba?
MiloshCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte dub 17, 2012 13:47
Zařízení: Lumia 800

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od MiloshCZ »

Musíš to pouštět jako správce, protože si to ty certifikáty ukládá do své složky a tam user nemá přístup.
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od Lupus »

Díky moc, to mi nedošlo:)
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od Lupus »

Takže nic:( Certifikaty nainstalovany, proveden restart a FUP Monitor stale hazi WebException...

Ještě pro jistotu popíšu postup, jestli jsem někde neudělal chybu:
1/ zkopírování adresáře s SSL ChainSaver jinam (kde nepotřebuju admin oprávnění)
2/ spuštění v dosové konzoli "sslchainsaver muj.t-mobile.cz"
3/ v pořádku se vygenerovaly 3 certifkáty .cer v podadresáři [muj.t-mobile.cz]
4/ poslal jsem si je mailem do mobilu
5/ po otevření mailu jsem je kliknutím nainstaloval
6/ provedl restart mobilu, nainstaloval znovu FUP Monitor a... KLASICKÁ CHYBOVÁ WebException:(

Je ten postup ok?

EDIT: Ha! Všechno zas jinak: znovu jsem provedl odkliknutí certifikátů, mobil VYPNUL/ZAPNUL, znovunainstalovall FUP Monitor, zkusil přihlášení přes WiFi (TM ADSL), to prošlo včetně aktualizace dat, vypnul Wifi, zkusil přes mobilní data a zatím vše chodí... tož kde byla chyba?
wladik
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát čer 12, 2009 13:34
Zařízení: NOKIA Lumia 925

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od wladik »

Tak trik s instalací certifikátu jsem popsal na http://fupmonitor.mach.im/#tmobile případně FUP-friendly varianta stránky jen s popiskem pro T-Mobile http://fupmonitor.mach.im/tmo.html

Dejte prosím vědět, jestli vám postup funguje/nefunguje. Díky!
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od nofu »

Tak po instalaci certifikátů webexception i přes wifi. Co s tim? Daj se nějak ty certifikáty odinstalit?
MiloshCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte dub 17, 2012 13:47
Zařízení: Lumia 800

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od MiloshCZ »

wladik píše:Dejte prosím vědět, jestli vám postup funguje/nefunguje. Díky!
V tom návodu chybí info o tom, že je potřeba po instalaci certifikátů vypnout a zapnout telefon. A koukal jsem, že tam máš 2 certifikáty, ten třetí je součástí systému?
wladik
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát čer 12, 2009 13:34
Zařízení: NOKIA Lumia 925

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od wladik »

Restart telefonu by teoreticky nutný být neměl, když jsem testoval s certifikáty, tak mi většinou stačilo znovu zapnout FUP Monitor, ale přiznávám, že tuhle sadu certifikátů jsem netestoval osobně (nemám T-Mobile), tak tam ten restart pro jistotu připíšu.
MiloshCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte dub 17, 2012 13:47
Zařízení: Lumia 800

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od MiloshCZ »

Tak nevím co s tím T-Mobile pořád dělá. Nejdřív neměli samoobsluhu cca 12 hodin přístupnou a teď to přes 3G píše "nepovedlo se přihlásit".
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od nofu »

Jo, včera to měli nějaký přetížený, taky mi to psalo kraviny i na wifi, dneska už dobrý, po instalaci certifikátů fachá i přes 3G/EDGE. Je fakt, že sem tam ty certifikáty nahrával snad čtyřikrát, nějak se to nechtělo chytit.
Uživatelský avatar
lucanus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 138
Registrován: pon úno 27, 2012 20:24
Zařízení: HTCradar,HTC 8S,Samsung Galaxy S4
Bydliště: Praha

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od lucanus »

To wladik, MiloshCZ ooo uctívám vaši velikost, jste bozi :-D Konečně to funguje na 100%. Super, Díky moc :-)
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od Lupus »

TMobile: Přihlásit jde, při refreshi chybu nehlásí, nicméně neaktualizuje žádným způsobem LT ani hodnoty na obrazovce samotné aplikace po ručním obnovení. Správnou hodnotu to zobrazilo pouze při první aktualizaci.

Někde je stále ještě chyba :(
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od nofu »

Mam stejnej problém >> v grafu se nic nezobrazuje. Zatím sem čekal, jestli se to nezmění, páč mam pocit, že to po první instalaci taky trvalo, ale už je to víc jak 36h a furt nic.
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od nofu »

Tak dneska konečně naskočil i graf, ale objevil se bug, a to: K obnovení FUP dojde 6.9.2012, za 36 dnů, přičemž se mi FUP obnovuje každého šestého v měsíci. Dovčera to ukazovalo dobře (až na to že nebyl graf), tohle naskočilo až dnes. Aplikace je čerstvě nainstalována, možná už to bude příští měsíc vpořídku, nevím.
blackdaemon
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát bře 23, 2012 23:01
Zařízení: Nokia Lumia 800

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od blackdaemon »

Zadni strana live-tile stale ukazuje "vyuzito 0.00 B".

predni: Zbyva 143 MB
zadni: Ze 300 MB je vyuzito 0.00 B
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od Lupus »

2wladik: Proboha. Já vím, že se jedná o free aplikaci a oceňuji postupné rozchození komunikace i s TM, ale FUP Monitor je absolutně neodladěný z hlediska základní funkcionality! Příklad: v tuto chvíli mi aplikace tvrdí, že k obnovení FUP dojde 6.9.2012 za 35(!!) dnů, přední strana LT tvrdí, že "Zbývá 717MB", zadní "Ze 2,00 GB je využito 0,00 GB" (ani jeden z těchto údajů nesouhlasí s realitou), údajně před 40 minutami proběhlo úspěšné načtení FUP, přičemž už druhý den visí v aplikaci i na LT stejná hodnota...

PROSBA: Bylo by možno FUP Monitor opravdu dovést konečně do fungující podoby a nevymlouvat se stále na její "free" status? Nebo to odpískat a počkat na WP8, které už tuto funkci budou mít implementovanou - myslím si totiž, že v tuto chvíli už chodí dobře komunikace FUP Monitoru se všemi třemi operátory (a klobouk dolů hlavně za TM), ale aplikace stažená data (aspoň na TM, jinde nevím) absolutně nedokáže zpracovat a tvrdí nesmysly. Ok, je to free aplikace a my zde děláme dobrovolně betatestery (spíše alfa), ale prosííím, už bychom rádi skutečně funkční produkt. Zájem o něj je (bude) a klidně za ni zaplatim přiměřenou částku, až bude OPRAVDU 100% FUNKČNÍ.

Děkuji :)

EDIT: Dnes ráno "den poté" LT pro jistotu neukazovala kromě nápisu "FUP" už vůbec nic - prázdná plocha přední i zadní. Aplikace sama se tvářila, že opět bez problému stáhla data, nicméně zobrazovaná hodnota 717MB se nezměnila ani o fous, obnova FUP prý za 34 dnů, graf zcela nesmyslný... takže: FUP Monitor opět ODINSTALOVÁN.
MiloshCZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte dub 17, 2012 13:47
Zařízení: Lumia 800

[app] FUP Monitor: Mějte přehled o přenesených datech

Příspěvek od MiloshCZ »

Zase na druhou stranu, kdybych něco takového ve svém volném čase naprogramoval a někdo mi to tolik kritizoval, tak se na to vykašlu a nedělám nic.
Jasně, je tam pár much (špatně se zobrazující graf, spatně se ukazuje doba do obnovení FUPu a tak), ale je to zadarmo a většinou to funguje. Myslím si, že největší problémy jsou odstraněny, takže když se podaří odladit tyhle mouchy, tak to bude použitelná aplikace.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 32 hostů