[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
mceza

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od mceza »

Manek49: Kdyby to po mě chtělo zaplatit aplikaci, jinak že se mi to neaktualizuje na novější verzi, tak to beru. Ok. Proč ne. Ale že mi pokus o aktualizaci vyhodí nějakou neurčitou chybu je jasná chyba Marketplace.
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od karelchadim »

já nevím jestli někdo máte v paměti kterou aplikaci jste stáhli ještě když byla zdarma, ale já zatím každou na kterou jsem si vzpomněl a teď jsem se ji pokusil znovu stáhnout z marketplace, chce zaplatit... a zkusil jsem to i u nainstalované aplikace [+] Lock Screen, která byla v jedné akci uvolněná zdarma (existuje i její free verze), po odinstalování to po mě chce aplikaci zaplatit.. takže si stojím za svým, že je to teď obecně problém marketu nikoliv jen CG Transitu

EDIT: tak jsem narazil na jednu aplikaci, která se chová normálně...
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od Flynn »

Nejlepší na tom je, že vlastně nikde nevidím její cenu. Když dám app vyhledat na MP, mžikově tam skočí, ale hned se změní v tu otravnou hlášku: "Vyžadována pozornost...". Nikde žádné vysvětlení, žádný pokyn, pouze nelze aplikaci nainstalovat. Že ji mám nejprve odinstalovat? A vůbec, proč bych to měl takto dělat? Aktualizace fungují tak, že se původní verze přepíše při zachování nastavení i dat. Fajn, ale kde se o tom odinstalování (kromě tohoto fóra) píše? Tuto informaci bych měl snad dostat při pokusu o aktualizaci. Ani se nemohu nikde na oficiálním MP podívat na popis aplikace, nedostanu se k názorům uživatelů, nevidím náhledy a v neposlední řadě ani cenu. To si takhle někdo představuje podobu seriózního kšeftu?
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od dark_hood »

tiež som robil pár dní dozadu HR a prekvapilo ma spoplatnenie. túto appku si zakúpim, lenže som narazil na podobný problém s gmaps pro. vystihol som chvíľu, keď táto pro verzia bola zadarmo. teraz som ju chcel znova nainštalovať, lenže už to pýta prachy. pred tým to ale fungovalo. dokonca ani v zozname stiahnutých aplikácií nie je
Zawe
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: ned srp 14, 2011 19:57
Zařízení: Lumia 950 DS

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od Zawe »

Presne tak, drive slo aplikace, ktere byly zdarma naistalovat zpet kdyz jsem ji tehda naistaloval zadarmo. Proste jsem sel na marketplace pres PC a normalne preinstaloval. Jenomze ted uz nemam v historii nakupu vsechny aplikace, ktere jsem kdy naistaloval, pouze nejake posledni. Je to divne, podle me to je chyba marketplace. Uz me jako microsoft zacina stvat!!!
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od Martin Suchan »

Podle me to bude rozsahlejsi problem a ne jen vec CG transitu:
Windows Phone Store is charging again for already paid apps
http://msicc.net/?p=3024" onclick="window.open(this.href);return false;

Tady je oficialni odpoved - zkontrolujte si purchase history a pokud vam tam neco chybi, tak kontaktujte support:
https://www.windowsphone.com/en-us/my/purchase-history" onclick="window.open(this.href);return false;
http://answers.microsoft.com/en-us/winp ... ec579dd705" onclick="window.open(this.href);return false;
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od karelchadim »

tak jsem právě mluvil se supportem a paní to vyřešila tím, že jsem aplikaci koupil ale ona zrušila platbu... což je ale otrava tímhle způsobem řešit všechno co nepůjde stáhnout...
Zawe
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: ned srp 14, 2011 19:57
Zařízení: Lumia 950 DS

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od Zawe »

ja tam chci mit zpet vsechny aplikace jake jsem naistaloval. Pak kdyz treba nahraju novou ROM tak jedu podle historii nakupu a davam preinstalovat.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od Flynn »

Právě se mi stala zajímavá věc:
Na LT Marketu se mi objevilo č. 4. Spustil jsem MP a kromě otravné CG tam byly další 3 nové aktualizace. Slevníček, Deadlines Manager a Taxíky Cz a Sk. Ani jedna z aplikací nešla aktualizovat, všechny zmizely ze seznamu, zbyl jen CG.

a) Deadlines Manager jsem odinstaloval a po novém vyhledání zjistil, že je placený. Při pokusu jej nainstalovat mám na výběr možnost Vyzkoušet, což je normální. Aplikaci nepoužívám, takže jsem ji znovu neinstaloval.
b) Slevníček jsem také odinstaloval a znovu nainstaloval. Nevypadá to, že by měl novou verzi - je to verze 1.0.0.0 a je stále zdarma. Nechápu, proč se objevil v aktualizacích, zaktualizovat nešel a místo toho se začal stahovat (do půlky) CG.
c) Nejzajímavěji se chová app Taxíky. Při pokusu aktualizovat to dopadlo jako u Slevníčku. Aplikaci jsem ale neodinstalovával. Vyhledal jsem ji na MP, zjistil, že má aktualizaci, a že je stále zadarmo. Jakmile spustím aktualizaci, zeptá se mě na údaje o poloze, skočí do seznamu aktualizací, pak zmizí a začne se zase stahovat do půlky CG.

To mi připadá, že nepůjde aktualizovat nic a MP by se měl vzpamatovat!
zbynda01
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: pát říj 17, 2008 11:19

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od zbynda01 »

Omlouvám se, že reaguji až teď, ale zdejší diskuzi jsem nyní nesledoval.

Co se týče vlastního zpoplatnění aplikace. S firmou Chaps, která nám poskytuje data, jsme byli domluvení, že na podzim dojde ke zpoplatnění aplikace. To jsme také v aplikaci avizovali už od začátku. Nicméně jsme předpokládali, že uživatelé, kteří již aplikaci stáhli, ji budou mít zdarma (je to logické, protože ji "koupili" za 0 Kč a třeba na AppStore to takhle také funguje).
Bohužel poslední měsíc, všechno provázely zmatky. Aktualizaci jsme vydali už někdy 30.10. a také došlo ke zpoplatnění aplikace. V ten moment, jsem si zkoušel aplikaci odinstalovat a znovu stáhnout a vše bylo zdarma. Nicméně se nestahovala aktualizovaná aplikace, ale aplikace stará. Poté jsme to řešili s Microsoftem. Tam nám nic konkrétního neřekli, kromě toho, ať vydáme update znovu.
Poté nám omylem zrušili úplně vývojářský účet (v říjnu jsme zaplatili obnovovací poplatek a měsíc na to byl účet zrušený). Po pár dnech komunikace se nám z MS omluvili a účet obnovili. Poté schválili novou verzi a konečně je dostupná na Marketplace, ale bohužel je aktualizace zpoplatněna, což nechápeme. Kromě toho se uživatelům objevuje ta zmiňovaná chyba.

Za těch pár korun, které na tom vyděláme, nám naštvaní uživatelé nestojí. Bohužel s tím nic nenaděláme a abychom řekli pravdu, tak po tom posledním měsíci máme Microsoftu docela dost. Takže klidně na MS napište, že chcete aplikaci zdarma, protože jste ji už stáhli v minulosti. Nic jiného vám bohužel poradit v tuto chvíli nemůžu.
mceza

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od mceza »

Děkuji za reakci. Bylo mi jasné, že chyba není va naší straně, ale na straně Microsoftu. Je hloupé, jak znepříjemňují zákazníkům a vývojářům život :(
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od htcjirka »

Posledni dobou Microsoft-vyvojáři-store = neuvěřitelný bordel a chaos.
Rád jsem tuto aplikaci podpořil a podpořím i v budoucnu.
libormich
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: stř kvě 02, 2012 19:49
Zařízení: Lumia 800

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od libormich »

Měl jsem nainstalovanou tu verzi aplikace zdarma, aktualizace se také nekonala viz výše, takže jsem odinstaloval, zakoupil a znova nainstaloval. Těch 21,- Kč je pakatel za to, co aplikace nabízí. Pro mě je to jedna z nej aplikací v mobilu. Jako Brňákovi mi umožňuje zcela bezproblémový pohyb po Praze pomocí MHD nejen včetně večerních návštěv hospod, ale hlavně i návratů z oněch hospod domů. Takže když si vezmu. co ušetřím za taxíky, klidně bych za ni dal i víc... :)
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od Flynn »

Jakých 21 Kč? Mně ukazuje 52,49 Kč. Ani ty mě nezabijí, ale jak říkám stále: jde o princip. A ničím nelze omluvit to, jak se poslední dobou Microsoft chová.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak,pisatel se asi spletl,cca 52kc,potvrzuji..
libormich
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: stř kvě 02, 2012 19:49
Zařízení: Lumia 800

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od libormich »

No jo, pisatel se blbě koukl :D Omluva - ale i těch za 52,49 je za hubičku :)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od mimonaut »

hm tak vzhledem k tomu, že už mám od předtím koupenou konkurenční app, která v současnosti nabízí v podstatě to samé, odinstaloval jsem transit kvůli těm nefunkčním aktualizacím a kupovat ho nebudu..
mceza

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od mceza »

Je smutné, že takto zbytečně přicházejí vývojáři o zákazníky. A MS za nic neručí... To je byznis...
mzabsky
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: stř úno 22, 2012 19:52
Zařízení: Lumia 800

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od mzabsky »

Za aplikaci jsem rád zaplatil, i když bych ji teoreticky měl mít zdarma - používám ji každý den a je pro mě velkou přidanou hodnotou.

Problém mám ale s tím, že po updatu funguje hůř, než dříve. Když si uložím trasu jako oblíbenou a připnu si ji na plochu, tak se z nějakého důvodu připne i s aktuálním časem a datem. Dříve jsem měl na ploše odkaz "kdy mi jede nejbližší spoj domů", teď tam mám "co mi jelo domů 23.11 odpoledne" :(
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

[app] CG Transit - Jízdní řády v ČR a na Slovensku

Příspěvek od dark_hood »

MS má toho viac. pred vyše mesiacom u nás spustil xbox live, ale telefón mi tvrdí niečo iné, hlavne, že hry sa kúpiť dajú a sú pomiešané s klasickými :-D plus ako tak sledujem, sme viacerí, kt. zmizla históia nákupov vo webovom marketplace. kde asi tak uobili súdruhovia z MS chybu? :P
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 21 hostů