[app] MetroTube - YouTube klient

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

[app] MetroTube - YouTube klient

Příspěvek od Paulos »

Mnoho z Vás si jistě zamilovalo aplikaci Metrotube pro snadné prohlížení videí z YouTube. Právě pro Vás mám ale velmi špatné zprávy. Asi před týdnem vývojáři z LazyWormApps zveřejnili své rozhodnutí aplikace MetroTube a YouTube 1. ledna 2012 odstranit z Marketplace. Důvody? Podle vysvětlujícího dopisu, který LazyWormApps vydali, používá aplikace MetroTube jistého "nestandardního" přístupu k získání videí ve vysoké kvalitě a bylo jim naznačeno, že "tento způsob nemusí být dlouhodobě udržitelný." Pro platformu Windows Phone 7 to rozhodně není dobrá zpráva, ztrácí tímto totiž jednu z nejlépe hodnocených aplikací pro prohlížení YouTube. Těm, co mají aplikaci již staženou, by měla v telefonu zůstat, ale od 1. ledna (tedy od zítřka) ji nebude možné znovu stáhnout. Takže - pospíchejte a stahujte, dokud to jde. Nebo si také můžete vybrat některou z alternativ. Nabízejí se třeba SuperTube a easyTube.

Obrázek

Zdroj: WPCentral
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

MetroTube oficiálně končí

Příspěvek od Vlasta W. »

Ten důvod, který vývojáři uvádějí, se mi zdá tak hloupý, až jim to prostě nevěřím. Každopádně jim nehodlám zaplatit podruhé, pokud se náhodou rozhodnou MetroTube na Market vrátit.
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

MetroTube oficiálně končí

Příspěvek od Paulos »

Přesně, já osobně bych se alespoň pokusil najít ještě nějakou alternativu, než bych celou aplikaci (a platící zákazníky) prostě zrušil a poslal do háje. To znamená, že jim taky nevěřím a že se nejspíš stalo ještě něco za oponou (co třeba intervence Googlu? Google se nemá s MS zrovna dvakrát v lásce, co se týče YouTube a WP7.)
Gater
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: čtv kvě 14, 2009 15:45
Zařízení: HTC 7 Mozart

MetroTube oficiálně končí

Příspěvek od Gater »

A proc myslite, ze Microsoft jeste neudelal poradnou aplikaci pro Youtube ? Protoze Google stoji Microsoftu na ocasku a nechce jim poskytnout pristup k API Youtube. Vyvojari v Metrotube to nejak obesli, ale Googlu se to nelibi samozrejme. Zajimavy ze iPhonu to Google povolil.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

MetroTube oficiálně končí

Příspěvek od htcjirka »

Ten důvod, který vývojáři uvádějí, se mi zdá tak hloupý, až jim to prostě nevěřím.
Tady bych rozhodně vývojáře z LazyWormApps neobvinoval.Tuto situaci bude mít z velké části nasvědomí Google.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

MetroTube oficiálně končí

Příspěvek od Vlasta W. »

Jasně, o tom žádná, za koncem MetroTube může být pohrůžka žalobičkou od Googlu a to samozřejmě LazyWorm nechce riskovat. Ale proč hoši mlží? Já jim dal své dva dolary. MetroTube není zase tak super aplikace, je spíš vyhypovaná. Tak či onak, stojí za nimi obrovské množství uživatelů, které bez uvěřitelného vysvětlení a hlavně bez skrupulí posílají k šípku.

Google už dávno není ta "don't be evil" modla, za kterou ho mnozí bohužel pořád mají. Na druhou stranu při vzpomínce na to, jak ochotně se Google zapojoval do antimonopolních sporů s Microsoftem, by se teď měl za svou platformu naopak postavit Microsoft a pro tyto praktiky žalovat Google. V čem je toto jiné, než spory o interoperabilitu serverových Windows, které nakonec skončily obřími pokutami pro Microsoft, otevřením API, vznikem rozsáhlé dokumentace a dokonce nuceným zpřístupněním části zdrojáku Windows?

BTW osobně jsem si schoval XAP MetroTube. Licenci vlastním, takže z toho nemám ani trochu špatné svědomí.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

MetroTube oficiálně končí

Příspěvek od Vlasta W. »

MetroTube byl dnes vrácen do Marketplace. Je dočasně zdarma, takže pokud chcete šikovný YouTube přehrávač, instalujte :-)

http://www.windowsphone.com/en-US/apps/ ... 237de2db9e" onclick="window.open(this.href);return false;

Rád bych zdůraznil slovo VRÁCEN... Aplikace byla půl roku mimo Marketplace a přesto byla vrácena jako původní aplikace, tj. aktualizace. Ne jako třeba trapné GMaps, které "musely" být vydány jako jiná aplikace... nejspíš proto, aby si vyžírka vývojář nasyslil nějaké dolárky navíc.
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

MetroTube (oficiálně končí)... je zpět

Příspěvek od nofu »

Bacha na ty hajzlíky, Metrotube mi nešlo aktualizovat, tak jsem ho odinstalil a při opětovné instalaci si to stáhlo prachy = považuju za podvod.

Je tu někdo, kdo to řešil a ví kam napsat a co vlastně napsat? Preferuji komunikaci v češtině.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

MetroTube (oficiálně končí)... je zpět

Příspěvek od Flynn »

Jsem obezřetný. Normálně nejde aktualizovat, zastaví se v půlce a napíše, že vyžaduje pozornost. Tohle by běžně vyřešila odinstalace a nová instalace, ale! protože vím, že Google si nepřeje YouTube aplikace na WP, což by logicky MS vyřešil stažením aplikací ze store, obával jsem se nějakého zádrhelu, a tak jsem spustil aplikaci a vyskočilo na mě nějaké dlouhé hlášení právě na tohle téma. Než jsem ho stačil přelouskat, tak to zmizelo a aplikace se zavřela. Pak už šla zase normálně spustit. Aktualizaci mám pořád na store aktivní a připomíná se mi. Úmyslně ji už neaktivuji.
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

MetroTube (oficiálně končí)... je zpět

Příspěvek od karelchadim »

já to řešil s podporou, ale vypadá to na chybu v aplikaci... běžně Vám v takových případech peníze za nákup vrátí tentokrát mi jako bolestné nabídli 500 ms points
You contacted us because you were unable to redownload the App "Metrotube".
I escalated the case for you.
As it seems there has been a change in the App which causes the issue.
I have provided you with 500 points as you contacted us to make up for the charge.
It should be only this App affected.
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

MetroTube (oficiálně končí)... je zpět

Příspěvek od nofu »

Nechápu že nevrátí prachy a daj nějaký směšný body, etě že o ně nejde, že jde jen o princip. Očklivé od nich totok.
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

MetroTube (oficiálně končí)... je zpět

Příspěvek od karelchadim »

právě že by normálně peníze vrátili, ale po nákupu aplikace se dotyčnému neobjevila někde v jejich systému nebo co a tak mi za ni nemohl vrátit peníze, ono jde o 21 Kč takže z toho rozhodně nevykrvácím a body byla taková milá záplata vzhledem k tomu že mám doma xbox... ale zdá se že tady není na vině Microsoft ale že podělal něco vývojář, to ale usuzuju jen z toho co jsem řešil já s podporou... každopádně principiálně je to špatně takhle by se aktualizace chovat neměla naštěstí to lze řešit s podporou, případně těch 21 Kč obetovat, nebo počkat až Microsoft s Googlem udělají oficiální aplikaci
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

MetroTube (oficiálně končí)... je zpět

Příspěvek od Flynn »

Hlavně by měli zajistit, aby se toto u aktualizace nestávalo. Vše prochází schvalovacím procesem. To je tedy ukázka jejich zodpovědné práce, když jim tohle unikne.
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

MetroTube (oficiálně končí)... je zpět

Příspěvek od nofu »

Škoda že to nefunguje jak na droidu, okamžitě bych aplikaci vrátil a byl by klid.
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Re: MetroTube (oficiálně končí)... je zpět

Příspěvek od karelchadim »

Můžete někdo vyzkoušet jestli se vám normálně načte subscribtion? Je problém někde u mě nebo to zase blokuje Google?
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Re: MetroTube (oficiálně končí)... je zpět

Příspěvek od karelchadim »

Můžete někdo vyzkoušet jestli se vám normálně načte subscription? Je problém někde u mě nebo to zase blokuje Google?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

MetroTube (oficiálně končí)... je zpět

Příspěvek od htcjirka »

Nenacte,trapny reklamosystem si hraje. :-)
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Re: MetroTube (oficiálně končí)... je zpět

Příspěvek od Simon »

Mne sa normálne načítaju :) včera to nejak blblo.. .
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

MetroTube (oficiálně končí)... je zpět

Příspěvek od karelchadim »

me to prave vcera taky neslo, tak jsem si rikal ze pockam, ale dneska to bylo uplne stejny

zkusil jsem se odlognout a znovu prihlasit a uz se to chytilo
HonzaBRR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: sob črc 27, 2013 7:39
Zařízení: Nokia Lumia 720

MetroTube (oficiálně končí)... je zpět

Příspěvek od HonzaBRR »

Vyšel update na verzi 4.1.0

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=krlsU_8FJOc[/youtube]
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů