[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Zamčeno
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od hujer »

hithx píše:Chtěl bych se zeptat jak je to s refresh ? Celkem bych ocenil nějaké tlačítko, jelikož se mi občas zdá, že se aplikace špatně aktualizuje. Díky :)
Tak toto budeš muset nějak (o dost) více upřesnit.
Co máš na mysli, aktualizace čeho? Hlavních předpovědních dat, radarových apod. ? Přímo v aplikaci a nebo na LiveTile?

Ideální by bylo tyto problémy řešit skrze oficiální fórum k aplikaci tj. zde:
http://forum.softimage.cz/viewforum.php?f=53" onclick="window.open(this.href);return false;
demosvk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: pon lis 14, 2011 9:27
Zařízení: Lumia 1520, Lumia 1020, Band 1, Surface PRO 3

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od demosvk »

V background tasks som to mal samozrejme povolene...

Zatial drzi,ked sa opet sekne napisem na ofiko forum ....
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od hujer »

OK, ale bylo fajn, kdybys nějak vysledoval co a jak se děje, v jakém stavu bylo zařízení (např. byl aktivní battery save režim) apod. Prostě co nejvíc informací. Momentálně se to snažím u sebe nasimulovat, ale zatím se nic u mne neprojevilo.
A samozřejmě potřebuju i informaci o verzi aplikace (najdeš v menu O aplikaci). Zatím díkes.
demosvk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: pon lis 14, 2011 9:27
Zařízení: Lumia 1520, Lumia 1020, Band 1, Surface PRO 3

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od demosvk »

verziu mam poslednu(1.10) a budem to sledovat a ufam sa mi neco podari vypozorovat ...
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

RE: [app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od hujer »

Tak fajn,jelikoz mi se to dneska, a to jsem to zkousel cely den, nepodarilo nasimulovat a to jsem zkousel snad vsechno mozne vc. battery-save rezimu atd.

Sent from my OMNIA7 using Board Express
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od hujer »

hithx píše:Chtěl bych se zeptat jak je to s refresh ? Celkem bych ocenil nějaké tlačítko, jelikož se mi občas zdá, že se aplikace špatně aktualizuje. Díky :)
Jak jsem už psal: ocenil bych podrobnější popis toho co/jak/kdy se podle tebe špatně aktualizuje.
Připravuju totiž pomalu nový update, takže bych to evt. upravil či něco doplnil atp.
Dík.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od hujer »

OK, takže pokud nic, dneškem uzavírám změny a novinky pro novou verzi 1.20, kterou zřejmě v pondělí
(po víkendovém testování - změn je dost) odešlu k verifikaci na Marketplace.
V závěru příštího týdne by mohla být venku. :-)
Pěkný víkend.
JiriE
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: úte lis 01, 2011 10:30
Zařízení: Lumia 930

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od JiriE »

Verze 1.20 už je v Marketplace :wink: .
JiriE
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: úte lis 01, 2011 10:30
Zařízení: Lumia 930

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od JiriE »

Jejda - z nové obrazovky "pomoc" nejde posun ani vlevo ani vpravo. Zafunguje jedině tlačítko zpět. A také tam nikde nemám to nové tlačítko Aktualizovat. Nebo dělám něco špatně?
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od hujer »

Na nové obrazovce pomoc funguje posun vlevo/vpravo, jen je nutno to udělat buď nahoře, nebo úplně dole - nebo ťuknout přímo na nadpis. Použitá komponenta má s tím problémy a hledám vhodné řešení do další verze.

Jak píšu, tlačítko Aktualizovat je k dispozici jen pro stránku Aktuální stav počasí a je dostupné pouze tam.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od hujer »

Je to tak, nová verze Meteoservisu 1.20 je v Marketu a přináší tyto novinky:
• Opravena chyba v zobrazování grafu.
• Upraven způsob načítání dat. Nyní o něco rychlejší odezva po startu aplikace.
• Timeout při přístupu na webový server zkrácen na 30 sekund. Upraven princip aktualizace dat pro lepší zajištění při nedostupném serveru.
• Položka menu 'Aktualizovat' na stránce 'Aktuální stav počasí' je nyní k dipozici vždy.
• Zobrazení aktuálních teplot a synoptické situace je nyní stejné jako u ostatních informací. Nyní je tedy možno sledovat historii teplot a synoptiky.
• Nový a lepší způsob generování zadní strany LiveTile pro zobrazení radarových snímků.
• Aktualizaci na stránce 'Aktuální stav počasí' lze nyní aktivovat gestem 'zatřepání' přístrojem. Tuto funkci lze v nastavení zakázat.
• Upravena a rozšířena stránka 'O aplikaci' v sekci 'Pomoc'. Najdete zde odpovědi na nejčastější otázky. Navíc zcela nová sekce 'Tipy'. Poznámka: posun vlevo/vpravo ze stránky Pomoc funguje, jen je nutno to udělat buď zcela nahoře, nebo úplně dole - nebo ťuknout přímo na 'nadpis' další sekce. Použitá komponenta má s tím problémy a hledám vhodné řešení do další verze.

Oficiální stránky aplikace Meteoservis
Diskuzní fórum k aplikaci
Fanklub aplikace na Facebooku

Obrázek
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od Flynn »

Doplním: Tlačítko Aktualizovat není tlačítkem, je potřeba vlézt do nabídky (...) a tam vybrat položku Aktualizovat.
Nemožnost posouvání do stran v menu Pomoc mi tolik nevadí, pokud to funguje (jakože ano) posunem horní lišty. Chápal jsem to tak, že je stránka větší a posun jde jen svisle. Ale zřejmě by to mělo jít i vodorovně. Jelikož je to v menu O aplikaci, není to takový průšvih a pokud půjde opravit, tak budiž. Není ale nutno se kvůli tomu trápit (hujere).
JiriE
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: úte lis 01, 2011 10:30
Zařízení: Lumia 930

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od JiriE »

hujer píše:Na nové obrazovce pomoc funguje posun vlevo/vpravo, jen je nutno to udělat buď nahoře, nebo úplně dole - nebo ťuknout přímo na nadpis. Použitá komponenta má s tím problémy a hledám vhodné řešení do další verze.

Jak píšu, tlačítko Aktualizovat je k dispozici jen pro stránku Aktuální stav počasí a je dostupné pouze tam.
V pořádku, funguje to tak, jak to Hujer a Flynn vysvětlili.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od hujer »

Nebudu zbytečně zatěžovat detaily, ale použitá komponenta typu Browser prostě "sežere" všechny události typu posun vlevo/vpravo/nahoru/dolů a proto to funguje tak blbě, jak to funguje. Do další verze budu přemýšlet o náhradě, ale zatím bylo z mého pohledu přednější zveřejnit ty informace v sekci Pomoc, pro ty co ji třeba budou potřebovat. Jelikož to je jen na stránce O Aplikaci, kde nepředpokládám, že ji budou uživatele hojně navštěvovat, není to asi nic, co by se nedalo dočasně zkousnout. Ano, štve to i mně ale to je tak všechno co s tím zatím můžu dělat :-)
jira80
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: ned říj 30, 2011 8:11
Zařízení: Samsung Omnia 7
Bydliště: Praha

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od jira80 »

Našel jsem chybku - v mapě aktuálních teplot je vše pod - 15 st. C je jen černá plocha. Koukám, že tyhle mrazy jsou fakt extrémní.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od Flynn »

Podle mě je to chybou zdroje, ze kterého se informace natahují do aplikace. Myslím, že to nebude závada na aplikaci jako takové. Začalo se to tam plížit již večer od Východu. Počkáme a uvidíme.
jira80
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: ned říj 30, 2011 8:11
Zařízení: Samsung Omnia 7
Bydliště: Praha

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od jira80 »

Jojo, počkáme do jara :D
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od Flynn »

Netrap se tím, tady máš důkaz: http://www.psika.cz/aktualni-teploty-ceskoslovensko" onclick="window.open(this.href);return false;
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od hujer »

Flynn píše: ...v mapě aktuálních teplot je vše pod - 15 st. C je jen černá plocha..

Podle mě je to chybou zdroje, ze kterého se informace natahují do aplikace. Myslím, že to nebude závada na aplikaci jako takové. Začalo se to tam plížit již večer od Východu. Počkáme a uvidíme.
Přesně tak. Buhužel zdrojová mapa resp. její skript pro generování moc teplotama pod -15°C nepočítá.
Pokud někdo máte tip na lepší zdroj podobných dat aktuálních teplot v ČR a SR, sem s ním...
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Meteoservis - počasí pro Čechy a Slováky

Příspěvek od Flynn »

Já sem něco dám, ale myslím, že to budeš znát:
http://meteo.amut.net/mapa_prehled_cr.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Zamčeno

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů