[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od Vlasta W. »

Pochopil jsi to v podstatě správně. Tvůj pohled na realitu zkreslenýma očima (viz tvůj předchozí příspěvek) jsem zjednodušil do pokroucené reality, považuj to za významově rovnocenné. Sloučil jsem dva, byť méně významné, problémy s UI/UX, kde si myslím, že bys měl více dbát na vnímání uživatele a pohodlí uživatele spíše než na vlastní estetické zájmy. Jako uživateli (placené) aplikace mi připadá důležitější to, že se (nejen) mně deformovaný obrázek nelíbí, protože do Metro světa nepasuje, a také to, že malý seznam se špatně ovládá (byť se bude používat minimálně), než to, že tvým tvůrčím záměrem, coby autora, bylo mít to hezké dle tvého vlastního vnímání. Na vychytání mimo jiné takovýchto věcí přeci betatest slouží :-) Jako autor si můžu vymyslet, co chci, relevantní ale je, jak se s tím bude pracovat uživatelům. Jako součást zadání webdesignérům vždycky píšu, že design by uživatele neměl otravovat, nutit přemýšlet ani jinak dráždit. A stejně pak některé projekty ještě ověřuji přes heatmapy pohybu myší.

Rozhodně se nechci nějak dohadovat, ale Metro styl považuji za jednu z nejlepších vlastností WP, takže čím blíž k němu testovaná aplikace bude, tím rozhodně líp. :-)
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od SirTom »

Obecně bych jen podpořil Vlastu ohledně designu:
Pro mne osobně je např. to jak moc se aplikace blíží originálnímu prostředí strašně důležité. (čím více tím lépe, samozřejmě). Zjišťuji, že aplikace, které nejsou metro jsem postupně úplně přestal používat (pokud tedy existuje nějaká alternativa)
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od hujer »

O Metro designu samozřejmě nikdo nepochybuje.
Nicméně je to hlavně o typografii a nějak nikde nevidím ani zmínky o tom, že (jakkoliv) deformovaný obrázek (ani jako pozadí Panorama prvku) do Metro světa nepasuje. A bodejť, byl by to nesmysl ... samotný obsah obrázku totiž nemá nic společného s jeho umístěním či využitím v aplikaci. Nebo že bych se pletl...?
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od Radek Hulán »

Pár poznámek:

- Záložka Aktuální předpověď - po kliknutí na obrázek počasí by to mohlo nabídnout Předpověď;
- pokud bude zvoleno více měst, budou v Aktuální předpověď pod sebou?
- Záložka (4) Hodinová / podrobnější předpověď - v titulku je město, pokud více měst, zase více záložek za sebou? Opticky bych zde asi oddělil jednotlivé dny, půlnoc, nepatrným předělem, bude se v tom lépe orientovat..
- Graf - bez výhrad, hlavně je super ta rychlá přehledová předpověď den/noc na více dní
- Radarové snímky - není jasné jak a kdy se to přehrává, chybí tam nějaká časová osa, časové razítko vpravo dole je titěrné, ocenil bych tlačítka play/pause/prev/next i na této obrazovce, ne až po kliknutí na radarový snímek
- Nastavení - skvělá by byla možnost přidat více měst, které člověk chce sledovat
- Zobrazení / aktualizace / dlaždice - zatím prázdno nebo bug?
- Live Tile super; dá se udělat i Live tile na šířku, jako je kalendář či obrázky a případně tam dát aktuální a (třeba) zítřejší počasí? Anebo, což by bylo absolutně dokonalé, ta přehledová předpověď den/noc na více dní by byla asi nejužitečnější počasí na světě :)
Switch007
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pon říj 31, 2011 21:06
Zařízení: _LG_

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od Switch007 »

Osobně sice nejsem součástí betatestu, ale ze screenů se přikláním k názorům, že deformovaný obrázek v záhlaví vypadá blbě a alespoň mně osobně kazí dojem z jinak čistého designu aplikace. Možná by stálo za to udělat několik variant (bez obrázku, s jedním širokým obrázkem, apod.) a vložit sem k nahlédnutí screenshoty a případně anketu. Ať se vyjádří uživatelé (budoucí zákazníci), kterou verzi aplikace si přejí nakonec koupit.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od Standa »

Taky nejsem betatester, ale míním si aplikaci pořídit a mám též výhradu k obrázku. U jakékoli jiné platformy bych toto neřešil, ale WP je natolik specifický a vybroušený, že GUI aplikací třetích stran musí ladit se systémem, jinak opravdu působí rušivě. Takže sám za sebe jsem pro zrušení obrázku.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od hujer »

Radek Hulán píše:Pár poznámek:
Díky za náměty a komentář. Moje odpovědi jsou zeleně...

- Záložka Aktuální předpověď - po kliknutí na obrázek počasí by to mohlo nabídnout Předpověď;
Co máš na mysli? Jaká předpověď by měla být nabídnuta - Aktuální předpověď už je předpověď!

- pokud bude zvoleno více měst, budou v Aktuální předpověď pod sebou?
Více měst zatím zvoleno nebude. Počítám s podporou vždy pro jedno místo - alespoň zatím. Počítám však s něčím jako "oblíbená místa" a možností rychle se mezi nima přepínat. Zároveň mi totiž nějak není jasné, jak bych to vyřešil aby bylo vše přehledné. Řešení typu "pro každé místo jiná záložka" se mi pranic nelíbí a moji prvotní představa o přehledném a jednoduchém GUI se tím rozplývá.

- Záložka (4) Hodinová / podrobnější předpověď - v titulku je město, pokud více měst, zase více záložek za sebou? Asi ne, viz výše. Opticky bych zde asi oddělil jednotlivé dny, půlnoc, nepatrným předělem, bude se v tom lépe orientovat.. Což jde v ListBoxu nesnadno a zatím netuším jak bych to udělal...
- Graf - bez výhrad, hlavně je super ta rychlá přehledová předpověď den/noc na více dní
- Radarové snímky - není jasné jak a kdy se to přehrává, chybí tam nějaká časová osa, časové razítko vpravo dole je titěrné, ocenil bych tlačítka play/pause/prev/next i na této obrazovce, ne až po kliknutí na radarový snímek
Na "záložce" Aktuální stav počasí je/bude vždy zobrazen aktuální snímek (ať už radarový či jiný) resp. jeho náhled, který ve valné většině pro prvotní "ohledání" situace stačí, jelikož nutnost studovat historii pohybu oblačnosti atd. v mnoha případech není nutno - např. žádná oblačnost ani není... Teprve po kliku na daný obrázek se otevřou další/detailní možnosti. Ostatně nevím jak by se s tím popral samotný ListBox - příliš "komplexní prvky" se jako ListBoxItem nedoporučují (MS-Law). Obdobně jako u People hubu ve What's New - nejprve přehled, detaily Tweetů atd. po kliknutí. Detailní pohled na snímky (vč. animace) zatím není dokončen, takže v této Beta verzi nefunguje - jak jsem už psal.

- Nastavení - skvělá by byla možnost přidat více měst, které člověk chce sledovat
Viz výše, počítám s něčím jako "oblíbená místa" a možností rychle se mezi nima přepínat.
- Zobrazení / aktualizace / dlaždice - zatím prázdno nebo bug?
Jak jsem psal, zatím není implementováno.
- Live Tile super; dá se udělat i Live tile na šířku, jako je kalendář či obrázky a případně tam dát aktuální a (třeba) zítřejší počasí? Anebo, což by bylo absolutně dokonalé, ta přehledová předpověď den/noc na více dní by byla asi nejužitečnější počasí na světě :)
Bohužel, jiná než čtvercová Tile nejde (legálně) udělat. Tím se možnosti zobrazovat např. onen přehled počasí dost komplikuje, jelikož není moc místa. Např. by ale mohlo vyjít zobrazení alespoň 2-3 dnů (namísto std. pěti). Do budoucna počítám s dalšími (volitelnými) LiveTile, takže si uživatel může vybrat co(všechno) se mu na hl. obrazovce ukazuje...

A co obrázek v záhlaví aplikace, taky tě irituje Radku...?
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od hujer »

Takže tu máme malou anketu ohledně obrázku v záhlaví Panoramy. Připravil jsem 2 nové podklady resp. varianty.
Zkuste se vyjádřit sami, která varianta se vám zamlouvá víc a taky proč? Díky.

Varianta 1:
Jiný (100%) výřez z původního obrázku (podkladu) bez jakéhokoliv zkreslení či deformace.
Tato varianta dle mne více podtrhuje úvodní motto "4 roční období".

Obrázek
Obrázek


Varianta 2:
Podkladový obrázek je zde zcela zrušen. Zůstává jen kombinace barev.
Tato varianta je dle mne sice více "uniformní" ale poněkud degraduje motto "4 roční období".

Obrázek
Obrázek
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od Vlasta W. »

Rozhodně varianta 1. Nápad je to skvělý, obrázky v principu nejsou nic proti ničemu, akorát se do prostředí musejí hodit a tento se hodí ;-) Jen snad je škoda, že originál od vxside má jenom 1600x1200 a už při 100 % vypadají objekty mázlé. Je otázka, jak to bude vypadat na displeji mobilu. Zkusil jsem udělat jiný výřez, zdá se mi, že hezčí, v +/- potřebném poměru stran. Co ty na to? ;-)
Přílohy
bgrtop.jpg
(111.37 KiB) Staženo 1 x
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od hujer »

Zkusil jsem udělat jiný výřez, zdá se mi, že hezčí, v +/- potřebném poměru stran. Co ty na to?
Taky dobrý, jen by se to muselo trochu vpravo dole doupravit. Ještě mě trochu irituje ten "zbytek" kopečku, vlevo u těch motýlků ... :)
Odpoledne, až budu zpět se na to ještě mrknu. Jinak osobně taky preferuju Variantu 1. Dík.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od p.a.Ť.o »

kopeček a to "cosi" v pravo dole pryč, jinak jsem taky pro variantu č. 1
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Radime také jsem pro první variantu.
JiriE
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: úte lis 01, 2011 10:30
Zařízení: Lumia 930

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od JiriE »

Tak jak bylo řečeno - jde to správným směrem :wink: .
Uživatelský avatar
starik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř led 26, 2011 12:32
Zařízení: Lumia 950 XL, Band 2
Bydliště: Brno

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od starik »

Rozhodně varianta 1, ty obrázky jsou tam moc příjemné a už by mi chyběly, i ty roztažené.

Přimlouvám se za datum napravo od "Středa 13:00" na první a druhé záložce, na druhé by stačilo při změně dne.

Když se tapne na popisek grafu (teplota, tlak, srážky), tak zmizí, ale s ním i škála(?). Popisek bych dal nad graf a nic nemizel. Kdyby se dal tlak dolů, tak těch pár rosniček co potřebují vidět celý graf, tak jistě trochu pohne prstem. Červená čára v grafu asi není teplota, ale průběh maxim a asi by si zasloužila popisek i ta modrá čára průběhu minim. V grafech je pod první hodnotou vlavo takový malinký camfourek(?).

Co mě trochu zarazilo je, že záložky mají nadpis (Aktuální předpověď, Přehledový graf, Aktuální stav počasí) a pod tím město, pokud je relevantní. Jen druhá záložka má město jako nadpis. Osobně bych tam dal také nadpis (Průběžná předpověď ?) a pod něj město, jako na ostatních.

Moje osobní pořadí důležitosti informací by vedlo k prohození druhé a třetí záložky. Ale to jen kdybych nebyl sám ;)

Zrovna jsem na obědě porovnával s Meteoservisem pro Android a ten "náš" se mi líbil mnohem víc. Každopádně je to radost mít jenom připomínky typu jak bych to udělal já, kdybych to uměl. :) Jinak to, co má fungovat, funguje bez sebemenšího zaváhání.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od hujer »

OK, díky všem za připomínky a náměty.
Nyní vám představuju (doufám) finální podobu obrázku v záhlaví.
(jde o kompletní obrázek panoramy, jen zdola oříznutý a zmenšený na 690 px.)

Obrázek

Snad se na tom všichni shodneme a já můžu zase pokračovat v tvůrčí práci... 8-)
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od Radek Hulán »

Mě se taky obrázek v záhlaví líbí, je to stále Metro, ale takové méně strohé.

Dokážu si i představit, že by bylo více obrázků a nějak inteligentně reagovaly na počasí - prosluněná krajina, sněhová vánice, mlha a tak :)
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od hujer »

Á, pán je gurmán ... :) :)
Switch007
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pon říj 31, 2011 21:06
Zařízení: _LG_

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od Switch007 »

Verze s nedeformovaným obrázkem je určitě mnohem lepší, díky za vyslyšení nejen mých připomínek :)
Muthor6
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned lis 09, 2008 12:09
Zařízení: Nexus S
Kontaktovat uživatele:

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od Muthor6 »

Tak po pár dnech používání se připojuji s mými poznatky.

- Live Tile je super, moc se mi líbí, že je v barvě zvoleného motivu a zbytečně tak nevyčuhuje ze start obrazovky (jako to dělá například Accuweather) naopak co se mi nelíbí je ikonka v seznamu aplikací, tam bych dal taky nějakou víc "metro-style". Ještě by bylo pěkné, kdyby se Live Tile po chvilce převrátil a ukázal na rubové straně předpověď na další hodiny (příklad: na hlavní straně Live Tilu mám 16:00 a 3°, po obrácení by tam bylo už jen textově předpověď pro 19:00 a 22:00)

- Nejsem moc fanoušek aplikací plných obrázků a zbytečně tak narušujících jednoduchost Metro prostředí, takže záhlaví s roztaženým obrázkem se mi taky nelíbí a když teda tam chceš mít stromečky, tak jsem rozhodně pro tu variantu postnutou o pár příspěvků nademnou. Co by se mi naopak líbilo by byla animace podle aktuálního počasí/ročního období právě v tom záhlaví - nevím ale nakolik to umožňují schopnosti WP7.

- Grafy jsou na sebe natlačené naschvál? Teplotní je super, ale srážkový a tlakový je na sebe hrozně natlačený a popisek "Tlak" koliduje se samotnou čárou toho grafu. Stejně tak kolidují číslice u srážkového grafu. Osobně bych byl pro zvětšení i těch dvou minimálně tak, jak je ten velký teplotní.

- Radary jsou pěkné, ale spíš než radar pro "Satelitní snímky Evropy", "Synoptickou situaci" a "Aktuální teploty" bych uvítal jeden velký radar, který by byl implementovaný na Google mapách - prostě aby tam byl podklad z běžné mapy a byly vidět alespoň okresní města. Například tak, jak to má aplikace Meteor pro Android. Z toho se dá celkem přesně odhadnout za jak dlouho dojde oblačnost ke mě, takhle je to spíš hodně orientačně...

Jinak se mi ale aplikace líbí a je i příjemně plynulá, ačkoliv pokud jdu do nastavení a pak se šipkou zpět vracím zpátky do hlavní nabídky, tak je tam pár sekundový zásek.
Switch007
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pon říj 31, 2011 21:06
Zařízení: _LG_

[app] Meteoservis - omezená Beta verze

Příspěvek od Switch007 »

Souhlas s úpravou radaru, nejlepší by bylo něco jako je tady: http://radar.meteopress.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; Podklady google a lze i zoomovat.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů