Skydrive sync

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
paja
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: úte zář 27, 2011 18:04
Zařízení: HTC Trophy

Skydrive sync

Příspěvek od paja »

Mám Mango+W7. Je nějaký způsob jak zdarma synchronizovat dokumenty z telefonu do pc a naopak? Tj. na PC vytvořím dokument a on se během chvíle objeví v telefonu, na telefonu ten dokument přeformátuji a v PC se změny ihned projeví. Ideálně s možností k návratu k původní verzi.

Zkoušel jsem Windows Live mesh, ale vybrané složky se synchornizují jinam, než je ty z telefonu. Ty z telefonu jsou na skydrive.live.com a ty synchronizované z PC jsou v devices.live.com
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Skydrive sync

Příspěvek od Martin Suchan »

Z mobilu lze pristupovat ke vsem dokumentum, co mas na SkyDrive, takze si tam klidne neco nahraj a pak si to muzes otevrit v telefonu.
Dokonce pokud pouzivas OneNote, tak muzes synchronizovat pres SkyDrive zapisniky s temi v mobilu a uvidis tak vzdy aktualni verzi jak v mobilu, tak na pocitaci :)
paja
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: úte zář 27, 2011 18:04
Zařízení: HTC Trophy

Skydrive sync

Příspěvek od paja »

To je sice hezké, ale já nemám čas neustále něco někam nahrávat. Proč to nedovede ten program od MS a proč to synchonizuje jinam?
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Skydrive sync

Příspěvek od Martin Suchan »

Je jinak jeste mozne namapovat si SkyDrive slozku jako disk do pocitace, potom si tam nahravas soubory pretazenim :)
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Skydrive sync

Příspěvek od Radek Hulán »

http://www.gladinet.com/p/intro_microsoft_skydrive.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
W_A_V
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 20, 2011 14:50
Zařízení: Omnia 7

Skydrive sync

Příspěvek od W_A_V »

V souvislosti s tímto bych rád podotknul, že několik aplikací pro WP7 podporuje pouze Dropbox, což mi docela vadí.
Namátkově např. Keypass a Outdoor navigation.
Účet na Dropbox sice mám už léta, ale proč udržovat více než jednu variantu cloud synchronizací :x
Nemám taky rád, když mi běží zbytečně více démonů v oznamovací oblasti windows.
Jen doufám, že budou vývojáři více podporovat skydrive a že časem nahradí Dropbox.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Skydrive sync

Příspěvek od Krayzie »

Problemom SkyDrive je neexistujuce API, ale to by sa malo coskoro uvolnit, takze nepotrva dlho a aj tento problem by mal byt minulostou.
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Skydrive sync

Příspěvek od kalmia »

Zkouším nainstalovat Gladinet a při vytváření virtuálního disku mi to vyhazuje: Login failed, i když mám Windows Live ID i Password zadáno správně. Instaluji na Win 7 64bit. Nevíte někdo, čím to? Dík.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Skydrive sync

Příspěvek od Radek Hulán »

Já to používal asi 2-3 roky dozadu, nevím zda to stále funguje. Ale pokud to nabízí, tak snad jo.
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Skydrive sync

Příspěvek od kalmia »

Zkusil jsem v práci instalaci na Win XP 32bit verzi a ta funguje bez problémů. Tož nevím.
Složku Personal (Web) v My Documents, v níž mám poznámky One Note, samozřejmě neotevřu, protože v práci mám jen Office 2007 a ne 2010.
bobik91
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: ned pro 30, 2007 9:25

Skydrive sync

Příspěvek od bobik91 »

a microsoft zadny takovyto program nema? dropbox takto funguje genialne...
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Skydrive sync

Příspěvek od Radek Hulán »

Microsoft má geniální Live Mesh (5GB zdarma, P2P sync, Remote Desktop, atd.). Ten nahrává data dokonce na SkyDrive, bohužel zatím do části SkyDrive, kterou nevidí Windows Phone. Trošku pakárna, ale je to tak.. Změna se plánuje.
fijosh
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pon čer 27, 2011 22:27
Zařízení: Samsung Omnia 7

Skydrive sync

Příspěvek od fijosh »

Gladinet Cloud Desktop funguje celkem dobře, u souborů to sice ukazuje nesprávné timestampy (o 14 dnů dozadu, nechápu proč), ale jinak je to fajn náhrada za zatím neexistující řešení od MS.
Zapomněl jsem dodat: SkyDrive se jednoduše připojí jako síťový disk a pak lze se soubory bez problémů pracovat. Jen musí být v nějaké podsložce, na SkyDrive nelze ukládat soubory do kořenové složky (jak přes Gladinet tak přes webové rozhraní), což je trochu zvláštní, protože z telefonu se tam defaultně ukládají dokumenty...

Jo a Live Mesh se tam nezobrazuje, jeho prostor na SkyDrive je očividně kompletně oddělen.
Už dlouho doufám že to MS nějak vyladí, aby ta synchronizace přes SkyDrive a Live Mesh byla konzistentní a dávala smysl, ale nemyslím že přijdou s nějakým zlepšením dříve jak s vydáním Windows 8.. :(
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Skydrive sync

Příspěvek od Radek Hulán »

V případě Sharepointu (třeba Office365 za €5 měsíčně) je možné nahrávat soubory hromadně:
http://myego.cz/tmp/sharepoint.png" onclick="window.open(this.href);return false;

A ve Skydrive taky - nevýhoda - zatím takto nejde odesílat složky, jen soubory.
http://myego.cz/tmp/skydrive.png" onclick="window.open(this.href);return false;

Stačí je 1x přetáhnout a pak s nimi pracovat z webu, telefonu či desktopu (Word, Excel, OneNote umí otevírat a ukládat vzdálené soubory).
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Skydrive sync

Příspěvek od kalmia »

Odeslal jsem kratičké video z mobilu na SkyDrive. Bohužel nejsem schopen jej na SkyDrive nijak vymazat. Poradí někdo? Fotky vymazat umím, ale to video ne. Dík.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 78 hostů