Czech Transport: Jízdní řády pro Windows Phone

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Czech Transport: Jízdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od Jiří Hrma »

V poslední době vzniká pro Windows Phone celá řada zajímavých českých aplikací; Czech Transport už sice v Marketplace nějaký pátek je, ale rozhodně stojí za to si o tomhle šikovném vyhledávači spojů z databáze IDOSu napsat. Program umí vyhledávat vlaková a autobusová spojení v České republice a samozřejmě i trasy městské hromadné dopravy ve vybraných městech. Současná verze umí nalezené spoje ukládat mezi oblíbené a podporuje multitasking (pouze na telefonech s Mangem), v dalších verzích autor plánuje přidat našeptávač stanic a počítá se i s podporou Live Tiles, kde by se zobrazovaly naplánované spoje. Ocenil bych také, kdyby aplikace uměla vyhledaný spoj uložit do kalendáře, tak snad se dočkáme v některé z dalších aktualizací. Aplikace Czech Transport je v Marketplace dostupná zdarma (odkaz).

obrázek

Tip: Přemýšlíte-li o vývoji aplikací pro Windows Phone, určitě byste neměli minout listopadovou akci MS Fest (vstup zdarma). V našem fóru máme také speciální sekci, ve které můžete prezentovat svůj připravovaný projekt. Pokud už na svém kontě nějakou aplikaci máte, kontaktujte mne skrze soukromé zprávy. Rádi nové programy čtenářům představíme.
Kositch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 112
Registrován: stř črc 16, 2008 16:33
Zařízení: HTC Trophy

Czech Transport: Jízdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od Kositch »

Myslíte, že je lepší tato app nebo WMM?
Uživatelský avatar
Hejlic
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: pát kvě 27, 2011 19:25
Zařízení: HTC 7 Mozart, Kindle Fire (JB)
Bydliště: Praha

Czech Transport: Jízdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od Hejlic »

Tahle app zatim nenaseptava vubec zadne stanice a prijde mi pomalejsi. Ale doufam, ze se na ni jeste zapracuje. :)
Kositch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 112
Registrován: stř črc 16, 2008 16:33
Zařízení: HTC Trophy

Czech Transport: Jízdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od Kositch »

Tak až bude našeptávat, tak vyzkouším, našeptávání považuji za celkem zásadní funkci. Jinak designově se mi líbí více než WMM, takže určitý potenciál tu je včetně oblíbených, které se mi líbí též.
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

Czech Transport: Jízdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

Vítám konkurenci k naší aplikaci WMM Jízdní řády. Bohužel na nás začal tlačit IDOS a aplikace bude muset být zpoplatněna (1,99 EU). Obávám se, že obdobně to dopadne i s touto aplikací.
pajousek
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř srp 24, 2011 9:40
Zařízení: HTC 7 Pro

Czech Transport: Jízdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od pajousek »

Aplikaci vyzkouším, až překoná WMM (které má pro mě dvě zásadní "chyby" -- našeptává i zastávky z jiných měst než vybraného u MHD [ale zde si nejsem jistý, jestli je to technicky proveditelné -- neznám strukturu dat] a po přejítí znovu do aplikace zahlásí error a musím hledat znovu).
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Czech Transport: Jízdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od dwbmb »

Zpoplatnění je naprosto OK, rozhodně lepší, než třeba reklamní banner. Czech Transport mi pak přijde hezčí i přehlednější, víc zapadá do stylu samotného OS.
OndraSter
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon zář 26, 2011 15:06
Zařízení: Sammy Omnia 7 16GB

Czech Transport: Jízdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od OndraSter »

Ahoj :)

To s tím kalendářem je dobrý nápad, zjistím, jestli to jde :). Díky

OndraSter, developer Czech Transport
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Czech Transport: Jízdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od dwbmb »

Kalendář je vynikající nápad.
Uživatelský avatar
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: stř črc 15, 2009 8:01
Zařízení: Galaxy S8, iPhone 7, zvysky Lumie, ...

Czech Transport: Jízdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od amentma »

Zdravim, chcem sa opytat autora, ci neplanuje aj slovensku verziu... Nase spoje tiez pouzivaju IDOS system. Medzimesto vlastne funguje uz teraz, ale aj MHD by bola super, aspon krajske mesta... Tych mame len osem :-)
OndraSter
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon zář 26, 2011 15:06
Zařízení: Sammy Omnia 7 16GB

Czech Transport: Jízdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od OndraSter »

@amentma
Zatím ne, na Slovensku jsem byl jednou a vůbec si to nepamatuju :D. Podívám se, mám teď ale dost školy (maturita) a vedlejších projektů.

Ondra
RejPal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: stř pro 30, 2009 22:07
Zařízení: Trabant

Czech Transport: Jízdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od RejPal »

OndraSter píše:byl jednou a vůbec si to nepamatuju :D
Jsi se opil viď? To nevadí, zase máš jiné zážitky než sk veřejnou dopravu. :-D
Aplikace, která je placená je nysmysl. Ano, můžeme s tímto tvrzením nesouhlasit, ale to je tak jediné co se s tím dá dělat.
OndraSter
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon zář 26, 2011 15:06
Zařízení: Sammy Omnia 7 16GB

Czech Transport: Jízdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od OndraSter »

Nikoli, byl jsem malý :D
Tak už mě IDOS kontaktoval...
Uživatelský avatar
starik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř led 26, 2011 12:32
Zařízení: Lumia 950 XL, Band 2
Bydliště: Brno

Czech Transport: Jízdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od starik »

Jistou alternativou, zejména pro ty, kteří touží po spojeních na slovensku a po MHD jednotlivých měst, je mobilní varianta webového idosu. Nemyslím tím ale tu wapovou záležitost, která se objeví když jdete na http://www.idos.cz" onclick="window.open(this.href);return false;. Pro verzi optimalizovanou pro telefony s "lepším nez primitivním" prohlížečem zkuste prolézt mobilní portál svého operátora. Pokud tam přijdete touto cestou, tak navíc neplatíte za stažená data. Platí to i pro Slovensko. Tyto stránky zatím bohužel nerozpoznávají WP7 a nenabízí styly pro touch zařízení, ale dá se. A když na to přijde, tak na "plném" idosu je na WP7 použitelné i našeptávání.

Ale jinak nativním aplikacím Zdar!
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů