[app] Svátky - stahujte v Marketplace

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
reichl22
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon úno 06, 2012 23:04
Zařízení: Nokia 710

[app] Svátky - stahujte v Marketplace

Příspěvek od reichl22 »

Ahoj a predem diky za aplikaci, mel bych par napadu na vylepseni, resp. pripominky k chodu jinak skvele aplikace:

1) je mozne ze mezi svatkem / vyznamnym dnem nejsou Velikovoce? Minule jsme se takhle v hospode bavili kdy jsou vlastne velikonoce, rikam si zamachruju, vytahnu WP a najdu to v aplikaci Svatky, ale ejhle, nemohl jsem to najit. Jak to tedy prosim je?:)

2) vcera jsem se dost nadrel s pochopenim jak vlastne aplikace stahuje jmena z kontaktu. Protoze pokud chcete aby vam aplikace zobrazovala spravne kdo ma svatek, je nutne dodrzet presne zadane jmeno... Takze pokud jste doted nekomu rikali Honzo a mate ho tak ulozeneho, odted budete muset snest jeho prejmenovani na Jan. Takto to je s Katkou (Kateřina), Vláďou (Vladimír) atd...
Chapu ze toto je dost osemetne a ne kazdy je zvykly na neco jineho (zdrobneliny aj.), ale myslim ze u tech nejcastejsich by stalo za to pridat dalsi tvary jmena. Tzn. aby aplikace stale ukazovala ze ma svatek Jan, ale aby mi do seznamu Janu zaradila i vsechny Honzy... Myslis ze by to byl problem? Resp. ted uz mi to je jedno, kvuli aplikaci jsem si vsechny v kontakt listu prejmenoval tak jak pozaduje aplikace, ale je to nezvyk, kdyz jsem doted volal Honzovi a ted musim misto toho hledat Jan. Pokud by to aplikace do budoucna umela, zase bych si rad prejmenoval kontakty podle toho jak jsem zvyklej a ne podle toho jak chce aplikace. Snad me chapes:)
Druha vec jak by to slo vyresit by byla, kdyby aplikace videla treba do kolonky Druhe jmeno...? Tam bych si potom k Honzovi napsal Jan a bylo by vymalovano;)

3) nesla by pridat funkcionalita upozornovani na narozeniny? Ceska aplikace ktera na to existuje nepodporuje informace z FB, pritom zahranicni verze to umoznuji. Dle vyjadreni autora te ceske app se na pridani funkcionality FB nechysta protoze mu to prijde zbytecne. Navic si myslim ze je blbost mit prakticky na stejnou vec (pripominka toho ze nekdo neco slavi) nekolik aplikaci. Resp. kdyby ta aplikace narozeniny fungovala logicky tak to beru, ale ignorace FB, kdyz FB je prakticky soucast telefonu, to mi hlava nebere protoze bez toho je prakticky k nepouziti... Tim nijak nechci snizovat zasluhy jejiho autora...

Jinak posledni dva body pro me osobne ani uz nejsou tolik dulezite, celou vcerejsi noc jsem stravil prepisovanim jmen nebo prepisovanim narozenin z FB na Live profil, ale oboje mi prijde jako zbytecna blbost a az si nekdo novy aplikaci stahne, bude muset udelat presne to stejne co ja, pokud bude chtit aplikace plnohodnotne vyuzivat. Nebo jste se s tim vy vsichni co aplikaci (aplikace, beru i ty narozeniny) nesetkali, nebo tento problem vyresili nejak jinak? Díky
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

[app] Svátky - stahujte v Marketplace

Příspěvek od Lupus »

Robert Varga: Dnes jsem objevil bug v aplikaci Svátky - svátek má Petr a v seznamu kontaktů to vybralo i všechny Petry (asi netestuješ exaktní shodu řetězce)... šlo by to opravit? Bude to pravděpodobně dělat i v dalších podobných konfiguracích křestnich jmen.

Dík, jinak dobrá aplikace:)
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

[app] Svátky - stahujte v Marketplace

Příspěvek od Martin Suchan »

Jo a jak to vypada s updatem, kdy bude mozne prokliknout odkaz oslavence a poslat mu rovnou SMS / zavolat a podobne? Ted je to takove napul cesty.
Stejne tak co takhle pridat do kalendare revidovana krestni jmena, mamka se treba jmenuje Venuse, ve starych kalendarich neni, ale v revidovanych ano
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Svátky - stahujte v Marketplace

Příspěvek od Flynn »

Stejný případ, mně to našlo dva kontakty se základem Petr. Druhým je ženské jméno Petra.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

[app] Svátky - stahujte v Marketplace

Příspěvek od Martin Suchan »

Oprava by mela byt snadna - misto StartsWith pouzit Split podle white-space a matchovani podle celeho retezce. Problem bude snad jen tehdy, kdyz ma nekdo prijmeni, ktere je take v kalendari, treba jeden muj ucitel Vilem vojtech.
foreteller
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: stř led 25, 2012 8:50
Zařízení: Nokia Lumia 650

[app] Svátky - stahujte v Marketplace

Příspěvek od foreteller »

Prosim bolo by mozne do takehoto stavu aspon aktualizovat aj slovenske meniny ? pripadne dat do Svatku moznost prepnut krajinu ? Dik
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

[app] Svátky - stahujte v Marketplace

Příspěvek od Martin Suchan »

Dneska má svátek Matěj a v kontaktech mi to jako oslavence našlo "Eva Matějková" :-D
Asi by to vážně chtělo opravit na přesný match stringů po rozdělení na slova, odstranění diakritiky a velikosti písmen.
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

[app] Svátky - stahujte v Marketplace

Příspěvek od Lupus »

Tak mám nějak pocit, že Robert Varga nemá vůbec info o chybě, kterou tu už několik dní a několik lidí reportujeme... přepokládám, že jinak by se už jako autor programu ozval?

EDIT: poslal jsem mu teď pro jistotu SZ...:)
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

[app] Svátky - stahujte v Marketplace

Příspěvek od Robert Varga »

Vím vím víím, už od začátku testování! :-) :-) Omlouvám se za nereagování, organizace svatby (win) a přemýšlení o nákupu většího bytu (fail) teď zabraly chvíli času. Moc se omlouvám.

Chybu opravím hned v týdnu, tento týden jsem opravoval bug v aplikaci Rádio (thx Necroman) a včera to probublalo do Marketplace.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

[app] Svátky - stahujte v Marketplace

Příspěvek od htcjirka »

Potvrzuji,Radio se me nyni aktualizuje..
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

[app] Svátky - stahujte v Marketplace

Příspěvek od Lupus »

Robert Varga: super, dík :)
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

[app] Svátky - stahujte v Marketplace

Příspěvek od Lupus »

Omlouvám se za DP, ale - Roberte, dočkáme se někdy té opravy? Snad to opravdu není tak velký problém upravit ten kousek kódu... 8-)
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

[app] Svátky - stahujte v Marketplace

Příspěvek od Robert Varga »

Tento týden. O víkendu jsem dělal Meniny (sk verze) a nějaký další drobnosti.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Svátky - stahujte v Marketplace

Příspěvek od Flynn »

Nevím, zda to dělá každému. Byl jsem nucen vypnout chod aplikace na pozadí (v nastavení). Po pár dnech jsem ji zase povolil, ale LT nebyla aktivní. V nastavení aplikace "Živá dlaždice na hlavní obrazovce" bylo okénko nazaškrtnuté. Když jsem to udělal a stisknul Uložit, aplikace se zavřela. Po příštím otevření zase nebylo zaškrtlé okénko. A takto stále dokola. Dělalo to, i když jsem LT odstranil. Nakonec bylo nutno aplikaci odinstalovat a znovu nainstalovat. Nyní už je to OK.
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

[app] Svátky - stahujte v Marketplace

Příspěvek od karelchadim »

a v nastavení úloh na pozadí si zaškrtnul, že při příštím otevření se má u aplikace zase zapnout běh na pozadí?
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Svátky - stahujte v Marketplace

Příspěvek od Flynn »

To jsem udělal jako první věc.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

[app] Svátky - stahujte v Marketplace

Příspěvek od Petulinek »

Tenhle problém jsem měl jednou u jiné aplikace, pomohlo odinstalovat, rebootnout foun a nainstalovat znovu.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Svátky - stahujte v Marketplace

Příspěvek od Flynn »

To je hezké, ale není to řešení. Po novém povolení aplikaci, aby běžela na pozadí, by mělo vše fungovat, jak má. U těch Svátků jsem se s tím ale setkal i v minulosti, jen to teď připomínám. Jde ale o jinou věc, viz OT.
OT: Já jsem teď ve stavu, že jsem v minulých dnech kvůli experimentům s Meteoservisem povypínal všechny app na pozadí a nechal jen Meteoservis (s autorem app jsme chtěli odhalit, proč se neaktualizuje údaj na radarové dlaždici, resp. aktualizuje, ale v rozmezí 2 a více hodin, nikoli 30 minut). Od chvíle, kdy jsem je povypínal, se přestala aktualizovat dlaždice Meteoservisu úplně. Dnes jsem apps znovu nahodil na běh na pozadí, ale jejich Tiles se už také neaktualizují. U některých se změní po spuštění aplikace (např. apps na počasí, WP Zprávy). Jiné jsou zatím mrtvé již více než hodinu.
Je to zvláštní jev a nevím, jak se ho bezbolestně zbavit.
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

[app] Svátky - stahujte v Marketplace

Příspěvek od Lupus »

Nezbavíš. Někde o víkendu jsem se taky dostal do stavu, kdy se mi zhruba 24 hodin neaktualizovala jediná dlaždice a najednou se všechno zase rozběhlo samo od sebe a od té doby to fachá (tedy několikrát za den se to aktualizuje, rozhodně ne pokaždé když má). Tiše se modlím, aby aktualizace Tango v tomhle přinesla zlepšení, jinak začnu vážně uvažovat o návratu k iPhone.
Lupus
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: ned črc 01, 2007 17:22
Zařízení: Samsung Galaxy Note II (Titanium Grey)

[app] Svátky - stahujte v Marketplace

Příspěvek od Lupus »

Robert Varga: Prosba - pokud už se budeš ve Svátcích vrtat, šlo by prosím "nastavení" dát na samostatnou stránku? Na té první to dost zavazí a graficky i uživatelsky to (aspoň mně) leze hrozně na nervy :) Dík předem!
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 71 hostů