Užitečné aplikace - Robert Varga

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Uzitecne aplikace - Robert Varga

Příspěvek od Robert Varga »

SMSky: trochu jsem dnes mapoval možnosti a dopadlo to tak, že:

- jen do O2 jde posílat SMS bez opisování captcha kódu (sms email = negarantovaná služba)
- Vodafone má v podmínkách zákaz háčkování jejich webu ve smyslu vzdáleného vyčítání captcha atp. pro účely odesílání SMS z jiné aplikace
- u T-Mobile se mi hack povedl taky, ale pravidla jsem nedočetl :-P

Takže... Jediná pro mně bezpečná mně známá možnost je následující řešení:

- uživatel spustí aplikaci
- vybere kontakt z contact listu
- vybere operátora příjemce SMSky (kvůli přeneseným číslům nelze určit automaticky dle prvních třech číslic čísla)
- napíše text SMSky do textBoxu
- klikne na tlačítko "pokračovat na web operátora" - uživatel zůstane v aplikaci, kde se objeví malý webBrowser
- na stránku se mu doplní předešlé informace
- opíše captchu
- dá odeslat

No, asi to nějaký čas ušetří a taky je tam ta možnost výběru kontaktu z contact listu... Zároveň je vše v souladu s pravidly všech tří operátorů. To se o většině "SMS ZDARMA" webících na které jsem dnes narazil, včetně všech Androidích aplikací, které jsem našel, říct nedá...

Má něco takového pro vás smysl, mám se do toho pustit? ANO/NE.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Uzitecne aplikace - Robert Varga

Příspěvek od IkE Blaster »

Co to zkusit řešit přes agregát? PoslatSMS.cz funguje bez opisování kódu, pouze pokud odešleš hodně SMS, tak chce sám ověření, že jsi člověk (také opsáním kódu). Nicméně je to pořád pohodlnější. Jejich podmínky jsou natolik zjednodušené, že by se to dalo považovat i za naprosto legální cestu.
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Uzitecne aplikace - Robert Varga

Příspěvek od Robert Varga »

Nemají API, ledaže bych na ně posílal POST requesty. Můžu to zmapovat, ale buď jak buď, je to cesta, kterou můžou kdykoli ustřihnout.
Kositch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 112
Registrován: stř črc 16, 2008 16:33
Zařízení: HTC Trophy

Uzitecne aplikace - Robert Varga

Příspěvek od Kositch »

Za sebe ANO. Není to sice tak, jak by si to asi všici představovali (i já :grin: ) ale rozhodně lepší než nic. Více by se mi líbilo, kdyby ten captcha zobrazila rovnou už aplikace, ale ty tomu rozumíš lépe, jestli si je radmo zahrávat s pravidly či ne :-)

A co ta možnost Vodafone Parku? Tam žádný captcha není, uživatel by vyplnil někde v nastavení app své jméno, heslo a šup už by na vodafone čísla posílal sms bez obtíží, pokud je zákazník Vodafonu.
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Uzitecne aplikace - Robert Varga

Příspěvek od Robert Varga »

Nemá API... Opět bych musel podstrkávat data. Zkrátka, mimo O2 emailové SMSky (které negarantují) si to všichni hlídají.

Přecijen, mluvíme o službě, za kterou se normálně platí :-D
Kositch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 112
Registrován: stř črc 16, 2008 16:33
Zařízení: HTC Trophy

Uzitecne aplikace - Robert Varga

Příspěvek od Kositch »

Pak asi nezbývá nic jiného, než to udělat tak, jak si psal. Legálně.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Uzitecne aplikace - Robert Varga

Příspěvek od dwbmb »

Roberte, prosím. Koupím si tvoje bankomaty ALE až to opravdu ukáže ty bankomaty, které jsou nejblíže mě. Jednou mi to ukáže bankomaty jen na východ ode mě, nejbližší 7km, přestože na západ mám pi dvaceti metrech, jindy zas najde chumel bankomatů v úplně jiný části města. Zobrazená poloha však souhlasí okamžitě po spuštění tak nevím, kde je chyba. U restaurací jsem si všiml v komentáři na marketu toho stejného problému.

PS: SMS - ne. Ztráta času, s Mangem si spořílkové budou psát pohodlně přes facebook chat integrivanej v systému. Za podmínek, který popisuješ, je taková app mrhání talentem na polopoužitelnou app, kterou využijí 4 lidi (obrazně řečeno), z většiny dementní prepuberťáci, kteří akorát budou v marketu řvát, že to jen otvírá webovou stránku. Můj názor.
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Uzitecne aplikace - Robert Varga

Příspěvek od Robert Varga »

O problému s první ne uplně přesnou polohou po spuštění aplikace vím. Záleží to na location API, co zrovna vyčetl z GPS/wifi o tvé lokaci..

Btw hledat můžeš kdekoli, libovolně se posuň na mapě a klikni na tlačítko lupy, "hledej"... No asi udělám update, který si počká na přesnější polohu...

SMS aplikace - ještě jsem rozeslal pár mejlů, uvidíme jestli někdo nebude chtít zaspolupracovat...
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Uzitecne aplikace - Robert Varga

Příspěvek od dwbmb »

Nejsem programátor a vím, že selskej rozum se mnohdy neslučuje s možnostma, který jsou k dispozici, ale není možný zautomatizovat tak, že když app detekuje významnou změnu polohy (třeba 250m a více - samozřejmě ne přesně na metry), tak sama zaktualizuje nejbližší bankomaty?
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Uzitecne aplikace - Robert Varga

Příspěvek od Vlasta W. »

Můj názor asi nebude příliš objektivní, protože poslední SMS jsem z netu poslal někdy před deseti lety, takže i tak je pro mě poslání přímo z mobilu snazší, než sedání k počítači, nicméně...

Takhle složité posílání bezplatné SMS je při jejich cenách opravdu nesmysl. Složitostí je to srovnatelné s posláním přímo přes web operátora z prohlížeče, možná je to tak dokonce jednodušší.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Uzitecne aplikace - Robert Varga

Příspěvek od tslany »

Souhlasím s tím, že za takovýchto podmínek je to akorát ztráta času, ideální by v tomto případě bylo udělat max. jednoduchou app která by fungovala jako např. http://brana.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , tj. zobrazí se mi tři volby na operátora a po jejich kliknutí se mi otevře webBrowser a v něm načte brána daného operátora. Nebylo by s tím tolik sra*í a zároveň by to bylo jednodušší než tam chodit přez IE ručně.
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Uzitecne aplikace - Robert Varga

Příspěvek od Robert Varga »

SMS zdarma - canceled :-) ono, osobne mam smsky zdarma, tak bych to sam ani nevyuzil.

Reseni pro ostatni je spojit se s nejakym agregatorem a zaspolupracovat...

TV program byl prave schvalen, zitra se objevi v marketu.
Kositch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 112
Registrován: stř črc 16, 2008 16:33
Zařízení: HTC Trophy

Uzitecne aplikace - Robert Varga

Příspěvek od Kositch »

Super, jakmile budu moct instalovat aplikace, tak TV program kupuji. Jak to vypadá s těmi push notifikacemi, půjde to?

dwbmb: k dementnímu teenagerovi mám daleko, ale osobně si myslím, že když sms aplikace je udělána dobře, že člověk kromě opsání captcha kódu ani vlastně nepozná, že posílá přes bránu, tak proč ji nepoužívat...
bobik91
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: ned pro 30, 2007 9:25

Uzitecne aplikace - Robert Varga

Příspěvek od bobik91 »

s temi sms nakonec souhlasim, zbytecne komplikovane..
StepanP
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned říj 05, 2008 7:44
Zařízení: Nokia Lumia 920, Lumia 800, Microsoft Surface RT

Uzitecne aplikace - Robert Varga

Příspěvek od StepanP »

Nevim jak ostatni, ale ja bych aplikaci pro posilani sms pres net velmi ocenil. Posilani pres webove rozhrani operatora je datove narocne a jednoduha aplikace, ktera by skryla vse nepotrebne by byla fajn. Urcite bych si takovou aplikaci koupil, protose pri cene 1,90Kc za SMS bych docela dost usetril.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Uzitecne aplikace - Robert Varga

Příspěvek od dwbmb »

Kositch píše: osobně si myslím, že když sms aplikace je udělána dobře, že člověk kromě opsání captcha kódu ani vlastně nepozná, že posílá přes bránu, tak proč ji nepoužívat...
Jak psal Robert, takovou app je z licenčních důvodů prakticky nemožné udělat legálně. Nemám důvod mu nevěřit.
Kositch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 112
Registrován: stř črc 16, 2008 16:33
Zařízení: HTC Trophy

Uzitecne aplikace - Robert Varga

Příspěvek od Kositch »

Věřím mu též a chápu to.
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Uzitecne aplikace - Robert Varga

Příspěvek od Robert Varga »

Jikoun
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 124
Registrován: sob srp 29, 2009 16:59
Zařízení: Nokia Lumia 1020, HTC 7 Trophy na prodej
Kontaktovat uživatele:

Uzitecne aplikace - Robert Varga

Příspěvek od Jikoun »

Ahoj :-). Moc pěkné aplikace Roberte. Něco jako VITO Audio Notes z WM 6.5 http://mobil.idnes.cz/aplikace.aspx?c=A ... ogramy_ram by byl problém? Za to bych si klidně i zaplatil. Prostě automatický záznamník hovorů a aby to umělo hned po připojení k PC stáhnout hovory do PC a z telefonu ihned po přesunutí automaticky vymazat?
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Uzitecne aplikace - Robert Varga

Příspěvek od Robert Varga »

Ahoj, to bohužel nejde, ani nahrávání hovorů, ani cokoli automatického po zapojení do PC.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů