[app] Jizdní řády pro Windows Phone

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

[app] Jizdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od Svestka »

Chápu, že si můžu uspanou aplikaci opět vyvolat, ale jízdní řády potřebuji jen občas, takže většinou už aplikaci systém zabije, proto je pro mě jednodušší nezávisle na situaci spustit aplikaci z domovské obrazovky.

Zkusil jsem telefon teď restartovat a stále se délka spuštění pohybuje v rozmezí 8-13 vteřin, což je malinko otravné (nikoliv nepřekousnutelné).

Do aplikace samozřejmě nevidím, ale přeci jen byť Lumia 800 je z dnešního hlediska HW slabý stroj, tak u jízdních řádů bych nečekal takovou dobu spouštění. Mám z toho takový pocit, že při startu aplikace se načítají všechny komponenty aplikace, místo toho, aby se inicializovaly až, pokud jsou potřeba, případně by se donačetly až v době, kdy už bych mohl vyplňovat obrazovku pro hledání spoje.

Pokud říkáte, že se nejedná o "normální" chování, jaké časy jste naměřil na redakční L800? Moje L800 zatím nikdy nenaznačovala, že by se chovala nějak "nestandartně", nebo, že by něco chroustala nepřirozeně dlouho, i přes to, že hodnotím pouze subjektivními pocity.

Ať jen nekritizuji, samotný update vítám a osobně ho beru jako přínos, zadávání času, je skvělé, nebo výběr zastávky z mapy se může taky v ojedinělých případech hodit.

Napadá mě ještě funkcionalita, kterou bych sem tam využil:
V aplikaci bych si nastavil, že chci například následující 2 hodiny automaticky vyhledávat spoje ze zastávky A do zastávky B a výsledky by se zobrazily na live tile ve strohé podobě jako číslo spoje a čas odjezdu, takto by se na velkou dlaždici vešly klidně i 3 sloupce těchto odjezdů (tedy dostatek, do další aktualizace live tile) a já bych vůbec nemusel otevírat aplikaci a veděl bych aktuální odjezd.

Praktický příklad využítí funkcionality:
Vím, že v 20:00 půjdu do hospody, tak si nastavím na dnešní večer od 23:00 do 01:00 zobrazovat odjezdy z hospody do místa bydliště.

Poté bude stačit jenom odemknout telefon, podívat se na live tile a vím co chci vědět ve většině případů, aniž bych musel zapínat aplikaci. Berte to čistě jako vhozenou myšlenku do placu a případně mě ukamenujte, že vymýšlím kraviny. :twisted:
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Jizdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od Flynn »

Tak u mě je to takto:
Telefon po restartu, po klepnutí na dlaždici 12 s než zmizí úvodní obrazovka, pak ještě 5 s než se zobrazí jízdní řád.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

[app] Jizdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od htcjirka »

Po restartu - spusteni do 1sekundy, Lumia 930.
Proste na "stare" sunce a kor s historickymi WP7.x to zrejme rychleji nepojede.
Na "historickem" PC take nepojedou nove Win a dane aplikace nejrychleji.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Jizdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od Flynn »

Už se mi, Jiříku, po tvém machrování stýskalo. :lol: Naštěstí jsem již z WP vyléčen a telefon v podstatě nechávám jen dožít. Takže mě tohle vůbec netrápí. A nakonec, ten příspěvek nebyl určen tobě a tvé aroganci, ale Jindrovi, aby věděl, jak to je u WP 7.8, který k tvému údivu či zděšení používá ještě dost lidí. Měl by ses tedy zdržet takových komentářů.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

[app] Jizdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od htcjirka »

Měl by ses tedy zdržet takových komentářů.
Muj komentar je dostatecne k tematu a to, ze si nekdo nechava/pouziva muzeum, sebou nese nasledky pomalosti a musi se s tim smirit.To neni machrovani, ale tvrda realita nejen v PC svete, ale i v tom mobilnim.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Jizdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od Flynn »

OT: Sám jsi tvrdá realita. A já jsem se už dávno smířil s tím, že pro mě systém WP byl velkým omylem. A ty se v tom plácej, jak chceš.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

[app] Jizdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od mimonaut »

7.8 bylo opravdu za trest. Kdo updatoval ze 7.5, upletl si na sebe bič.. Ponížení v rychlosti i spolehlivosti na úroveň HW srovnatelných androidů nebylo vyváženo dostatečným množstvím výhod.
naštěstí je to s WP8 úplně jiná liga..

ale k věci:
aplikace po updatu super, zatím nemám výhrad. Vše je velmi rychlé, přehledné a hezké na pohled.
Díky za update.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

[app] Jizdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od htcjirka »

A ty se v tom plácej, jak chceš.
Ja se narozdil o tebe v nicem neplacam, ale spokojene si uzivam soucasny system v plne krase a kvalite, kterou nabizi..
Vcas jsem prestoupil na inovovany a lepsi WP8/WP8.1.
WP7.x byl hodne omezeny a nedotazeny, coz jsem i ve sve dobe hlasal a take se to zubem casu potvrdilo.
aplikace po updatu super, zatím nemám výhrad. Vše je velmi rychlé, přehledné a hezké na pohled.
Díky za update.
Take se pripojuji, i na "starsi" 1020 vse rychle.I samotny design aplikace je velmi prehledny a libivy.Smekam jak se autori aplikaci jiz dlouhodobe venuji a dopilovavaji k dokonalosti.
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

[app] Jizdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

Svestka píše:Chápu, že si můžu uspanou aplikaci opět vyvolat, ale jízdní řády potřebuji jen občas, takže většinou už aplikaci systém zabije, proto je pro mě jednodušší nezávisle na situaci spustit aplikaci z domovské obrazovky.

Zkusil jsem telefon teď restartovat a stále se délka spuštění pohybuje v rozmezí 8-13 vteřin, což je malinko otravné (nikoliv nepřekousnutelné).

Do aplikace samozřejmě nevidím, ale přeci jen byť Lumia 800 je z dnešního hlediska HW slabý stroj, tak u jízdních řádů bych nečekal takovou dobu spouštění. Mám z toho takový pocit, že při startu aplikace se načítají všechny komponenty aplikace, místo toho, aby se inicializovaly až, pokud jsou potřeba, případně by se donačetly až v době, kdy už bych mohl vyplňovat obrazovku pro hledání spoje.

Pokud říkáte, že se nejedná o "normální" chování, jaké časy jste naměřil na redakční L800? Moje L800 zatím nikdy nenaznačovala, že by se chovala nějak "nestandartně", nebo, že by něco chroustala nepřirozeně dlouho, i přes to, že hodnotím pouze subjektivními pocity.

Ať jen nekritizuji, samotný update vítám a osobně ho beru jako přínos, zadávání času, je skvělé, nebo výběr zastávky z mapy se může taky v ojedinělých případech hodit.

Napadá mě ještě funkcionalita, kterou bych sem tam využil:
V aplikaci bych si nastavil, že chci například následující 2 hodiny automaticky vyhledávat spoje ze zastávky A do zastávky B a výsledky by se zobrazily na live tile ve strohé podobě jako číslo spoje a čas odjezdu, takto by se na velkou dlaždici vešly klidně i 3 sloupce těchto odjezdů (tedy dostatek, do další aktualizace live tile) a já bych vůbec nemusel otevírat aplikaci a veděl bych aktuální odjezd.

Praktický příklad využítí funkcionality:
Vím, že v 20:00 půjdu do hospody, tak si nastavím na dnešní večer od 23:00 do 01:00 zobrazovat odjezdy z hospody do místa bydliště.

Poté bude stačit jenom odemknout telefon, podívat se na live tile a vím co chci vědět ve většině případů, aniž bych musel zapínat aplikaci. Berte to čistě jako vhozenou myšlenku do placu a případně mě ukamenujte, že vymýšlím kraviny. :twisted:
Teď mám svou Lumii 800 na stole, vedle ní stopky a skutečně reálně naměřím 8s, což uznávám, že je doba poměrně dlouhá. Např. ale na HTC Titan je doba poloviční. Většina WP8 zařízení střední a vyšší třídy spouští aplikaci v podstatě okamžitě, nižší mody pak v rámci jednotek vteřin. Je zde tedy jasně znát vliv dvoujádrového procesoru. Ačkoliv se to nezdá, aplikace je na pozadí velice složitá a sofistikovaná, ne nadarmo ji vyvíjíme již více než dva roky. Každopádně vše ještě prověříme a zkusíme start aplikace urychlit (pokud to bude technicky možné).

K navrhované funkcionalitě: Tento nápad jsem měl již před více než rokem, bohužel doposud nebylo technicky možné jej realizovat. Hlavním problémem je min. časový interval opětovné aktualizace dlaždice, který je ve WP 7.8 a 8 stanoven na 30min. V případě větších měst, by tak byla tato funkce nepoužitelná. Častější aktualizace dlaždic řeší až WP8.1, který však zatím není oficiálně dostupný pro všechny modely. Následně zde ale budou další problémy spojené s datovou a energetickou náročností. Tzn jedná se o elativně jednoduchou funkci navenek ale extrémně složitou na realizaci.

Každopádně díky za nápad a zpětnou vazbu
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

[app] Jizdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

mimonaut píše:7.8 bylo opravdu za trest. Kdo updatoval ze 7.5, upletl si na sebe bič.. Ponížení v rychlosti i spolehlivosti na úroveň HW srovnatelných androidů nebylo vyváženo dostatečným množstvím výhod.
naštěstí je to s WP8 úplně jiná liga..

ale k věci:
aplikace po updatu super, zatím nemám výhrad. Vše je velmi rychlé, přehledné a hezké na pohled.
Díky za update.
Díky, od tebe to obzvláště potěší, pokud si dobře pamatuju, předchozí verze ti příliš nepadala do oka :)
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

[app] Jizdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

htcjirka píše:
aplikace po updatu super, zatím nemám výhrad. Vše je velmi rychlé, přehledné a hezké na pohled.
Díky za update.
Take se pripojuji, i na "starsi" 1020 vse rychle.I samotny design aplikace je velmi prehledny a libivy.Smekam jak se autori aplikaci jiz dlouhodobe venuji a dopilovavaji k dokonalosti.
Díky, tímto updatem naše snaha samozřejmě nekončí, jsme velice rádi, že se aplikace líbí, a případné ocenění uvítáme i třeba prostřednictvím hodnocením na Storu. Do budoucích verzí máme v seznamu tolik novinek a vylepšení, že nevíme na které začít pracovat dřív :)
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

[app] Jizdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od Svestka »

Jindřich Lukeš píše: K navrhované funkcionalitě: Tento nápad jsem měl již před více než rokem, bohužel doposud nebylo technicky možné jej realizovat. Hlavním problémem je min. časový interval opětovné aktualizace dlaždice, který je ve WP 7.8 a 8 stanoven na 30min. V případě větších měst, by tak byla tato funkce nepoužitelná. Častější aktualizace dlaždic řeší až WP8.1, který však zatím není oficiálně dostupný pro všechny modely. Následně zde ale budou další problémy spojené s datovou a energetickou náročností. Tzn jedná se o elativně jednoduchou funkci navenek ale extrémně složitou na realizaci.
Jasně tomu rozumím, navíc, pokud na WP8 nabíhá aplikace "okamžitě" tak by to byla opravdu zbytečnost, protože stačí připnout oblíbenou položku a nijak se to člověku neprotáhne.
htcjirka píše: Po restartu - spusteni do 1sekundy, Lumia 930.
Proste na "stare" sunce a kor s historickymi WP7.x to zrejme rychleji nepojede.
Na "historickem" PC take nepojedou nove Win a dane aplikace nejrychleji.
Takto ohromný rozdíl jsem nečekal, v tom případě je všechno v pořádku, je mi jasné, že nemá cenu úzkostlivě se snažit optimalizovat vše pro výběhové zařízení, i když na druhou stranu, pokud něco lze v aplikaci optimalizovat je vždy dobré o tom alespoň popřemýšlet.

To co jsi napsal jsi ale přehnal. Je sice jasné, že mobilní zařízení se aktuálně vyvíjí větší rychlostí než PC, takže to nelze přímo srovnávat, ale co do načítání aplikací se budou aplikace načítat pomaleji v jednotkách procent (pokud budou na PC stejné disky), i když vemu 5 let starý PC a porovnám s dnešní srovnatelnou třídou a to podotýkám, že L800 je stará 3 roky, navíc co hůř stejně pomalu by se to načítalo na L900, která je stará ani ne 2 a půl roku.
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

[app] Jizdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

2mimonaut: Jak si to myslel s těma upominkama v komentářích pod článkem? Ty vestaveny v aplikaci ti nevyhovuji? Pripadne upresni proč. Diky
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

[app] Jizdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od Sandra »

Bylo by možné přidat funkci sledující dobu platnosti OpenCard a možnost upozornění v zadaném intervalu před vypršením? Tedy že mám OpenCard třeba do 12. srpna a nastavím si, aby mi to řeklo 9. srpna, že za tři dny dojde k vypršení kupónu. Děkuji.
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

[app] Jizdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

K datům o OC se nejde nijak automaticky dostat, tudíž by to musel uživatel zadávat ručně. Prakticky tak vyjde úplně stejně dát si upomínku na konec platnosti OC klasicky do kalendáře.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

[app] Jizdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od Sandra »

Ano, normálně ručně. Používám na iP Jízdní řády a tam tato funkce je, jsem na to zvyklá a mám ráda související věci na jednou místě, proto bych fakt byla ráda, kdybyste tuto možnost přidali, to přece nemůže být nic těžkého :-)
Teď to mám na WP v kalendáři, ale v app pro jízdní řády by platnost jízdenky byla fajn :-)
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

[app] Jizdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

Rádi se na to podíváme, ale upřímně si teď moc neumím představit, jak to do aplikace zakomponovat. Mola bys to prosím nějak blíže popsat nebo přidat screen z aplikace, kde to je? Díky
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

[app] Jizdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od Sandra »

Na iOS (konkrétně na iPadu) to vypadá takhle, je to app jménem "MHDapp" a je to jedna položka v Nastavení.
Takže jestli to někdy v budoucí aktualizaci (třeba hned příští :-) ) doplníte, budu fakt ráda, mám ráda související věci u sebe :-) A jízdenka na MHD s jízdními řády souvisí :-)
IMG_0029.jpg
(162.24 KiB) Staženo 42 x
IMG_0030.jpg
(157.14 KiB) Staženo 42 x
Jindřich Lukeš
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 236
Registrován: úte lis 06, 2007 16:43
Zařízení: Nokia Lumia 1520

[app] Jizdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od Jindřich Lukeš »

Díky, popřemýšlím, jak by to šlo do aplikace zapracovat.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

[app] Jizdní řády pro Windows Phone

Příspěvek od Sandra »

Děkuju :-)
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů