Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Uživatelský avatar
starik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř led 26, 2011 12:32
Zařízení: Lumia 950 XL, Band 2
Bydliště: Brno

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od starik »

Ne, Run under lock screen už je tam pokud vím dlouho a funguje i před Mangem. Jde opravdu jen o to, že se aplikace neukončí pod lockscreenem. Ale pokud jdes třeba na home stránku a dáš back, tak nenaskočí jak jsi ji opustil, ale startuje znovu. Tj. nemá Fast App Switching, pokud už budeme používat tyhle termíny. To už je Mango věc.

V současné verzi mě dost štve, že pokud listuji cachemi, tak po konci pohybu mi v 50% tapne na cache a začne stahovat seznam.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od mimonaut »

jo, ta citlivost je tam přehnaná.. nemaj ošetřený treshold na posuny
Uživatelský avatar
Fixie
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pát kvě 13, 2011 14:21
Zařízení: Omnia W

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od Fixie »

nepřišel náhodou nový update už? přemýšlím o koupi, případně nenarazili jste na alternativy?
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od mimonaut »

Update s čím? resp. na co čekáš? aplikace je už funkční (tzn. nepadá, neháže chyby, neseká se u načítání apod.). Je to asi měsíc, možná víc, co se objevil update.. Další (fast app switching apod.) zatím není..
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od steelspace »

Mám v plánu napsat GC aplikaci sám, momentálně jednám s geocaching.com na přístupu k jejich novému API. Aplikace bude relativně levná, ovšem plnohodnotně bude fungovat jenom premium uživatelům GC - kvůli omezení API.
Uživatelský avatar
Fixie
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pát kvě 13, 2011 14:21
Zařízení: Omnia W

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od Fixie »

mimonaut píše:Update s čím? resp. na co čekáš? aplikace je už funkční (tzn. nepadá, neháže chyby, neseká se u načítání apod.). Je to asi měsíc, možná víc, co se objevil update.. Další (fast app switching apod.) zatím není..
Ano čekal sem na mango update, kde by měla být podpora kompasu(ne podle GPS), a doplněné chybějící funkce např s iPhone verze.

Dá se v této aplikaci sortovat různě cache? nebo je třeba navíc být i Premium na GC.COM. dík
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od Jakub Karásek »

Zdravím,
chystám se v nejbližší době koupit WP zařízení, v obchodě jsem si na Titanovi zkoušel aplikaci na geocaching a zajímá mě jedna věc:
Na svém starém WM jsem lovil víceméně bez kompasu s pomocí leteckých snímků. Jenže ty má bing v ČR neskutečně mizerné. Je nějaká cesta, jak přemluvit ofiko aplikaci nebo případně jinou, aby mi ukazovala kešky na jiných mapách, nejlépe od googlu nebo přímo v aplikaci mapy.cz?
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od steelspace »

Bohužel použití google nebo mapy.cz není v placených aplikacích zadarmo. Takže to asi nikdy nebude.
Uživatelský avatar
Fixie
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pát kvě 13, 2011 14:21
Zařízení: Omnia W

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od Fixie »

Na druhou stranu, celkem parádní jsou ty OpenMapy které jsou dost podrobné. Ještě prosím můžete mi někdo s plnou verzí říct, jak jednoduše lze vyhledávat další části multikešek? lze se navigovat přímo podle souřadnic? Nebo přidávat vlastní waypointy ke kešce?

Dík
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od karelchadim »

U multicachí je na mapě zobrazena ikonka s takovými šlápotami což jsou právě souřadnice jednotlivých bodů po kliknutí na ně se nechá k waypointu navigovat. Takže to by neměl být problém, navíc ikonka vlaječky funguje jako vytváření vlastních waypointů - vyplním si název, popis a souřadnice.
Uživatelský avatar
Fixie
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pát kvě 13, 2011 14:21
Zařízení: Omnia W

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od Fixie »

díky moc, pujdu do toho, i když mají nějak blbě pořešenou tu sensitivitu v přehledu keší, vždycky se mi hned otevře (aspoň v lite verzi)
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od karelchadim »

Tak jsem si říkal jestli se vůbec něco děje kolem appky a hned dneska ráno si čtu v emailu, že bude vydána nová verze Geocaching live v řádu týdnů a že bude zdarma a nahradí současnou (poměrně drahou) aplikaci, která by měla fungovat ještě zhruba rok.
Konečně přibude hardwarová podpora kompasu.. ale i tak, moje první reakce WTF?! Já si tu aplikaci zaplatil hlavně s vidinou další podpory a vývoje ze strany Groundspeaku
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od steelspace »

To jsem to dal úplně jinam.
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od karelchadim »

Neoficiální klient pro lunchtime.cz - homebrew.
https://skydrive.live.com/redir.aspx?ci ... eDdyPs-dg0" onclick="window.open(this.href);return false;
To je ale úplně mimo téma...

Takže k věci ač je aplikace zdarma bude rozdělena funkcemi mezi prémiové uživatele a ty basic... Groundspeak jako kompenzaci za utracené peníze nabízí free premium na jeden měsíc. Přikládám výtah z emailu... takže nevím ale nákup současné aplikace asi není možné doporučit.
If you choose to sign up for a Premium membership, in addition to other great features, our new application will give you:
• Access to an upgraded experience with other applications using the Geocaching Live API.
• Access to all cache types
• Detailed descriptions on all cache pages
• Ability to pin a live tile to the Start Screen that shows the nearest geocache at any given time (this updates every 20 minutes)
If after the trial, you decide Premium membership is not for you, you’ll still be able to take advantage of these features in the new Geocaching Live application:
• 3 complete traditional geocache downloads per day (with detailed descriptions)
• After the first 3 downloads, “light” geocache data that includes coordinates, cache name, difficulty/terrain information
• Unrestricted logging of caches and Trackables
• A hardware compass
• The ability to pin saved “Advanced Search” results to the start screen
• Open Street Map Support
Uživatelský avatar
Fixie
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pát kvě 13, 2011 14:21
Zařízení: Omnia W

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od Fixie »

Moment takže basic member (já) i s koupenou aplikací, budu po updatu a měsíci premium membra, neschopný tu aplikaci používat?

Pokud to správně chápu tak nebudu mít přístup k ostatním typům kešek? Po třech tradicionálkách sbohem listingu? bůh ví jak bude fungovat search? WOW to je teda kudla do zad jestli to správně chápu.
Uživatelský avatar
starik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř led 26, 2011 12:32
Zařízení: Lumia 950 XL, Band 2
Bydliště: Brno

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od starik »

Taky mi přijde dost síla, že bych měl být takto omezený oproti tomu, co můžu jako basic member dělat normálně na webu. Stávající nelevné aplikaci by stačilo hodně málo, aby byla o hodně lepší a bohatě si s ní vystačím. S mojí cca jednou cache týdně mi přijde premium zbytečný luxus, ale s těmito omezeními bych byl někde na výletě brzo nahraný.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od steelspace »

Vše směřuje k tomu, že Groundspeak vydá API, na kterém bude možné postavit jakoukoliv aplikaci (mimo jejich vlastní). Omezení bude na straně koncového uživatele, který bude muset mít pro rozumné použití Premium členství. Pro mě osobně je to dobrý model, údržba systému něco stojí, na webu se dá vydělávat reklamou, na mobilu dost špatně.

Konkrétnější informace jsou zde: http://www.geocaching.com/live/api_lice ... ement.aspx
Na konci je sekce Premium vs Basic.
Uživatelský avatar
Fixie
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pát kvě 13, 2011 14:21
Zařízení: Omnia W

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od Fixie »

Promiň ale tohle není úplně fér. Nechápu jaký je rozdíl v tom používat aplikaci na mobilu od toho procházet cache na webu. Zaplatil jsem si relativně nemalé peníze za tu aplikaci a oni řeknou. Končíme s ní? Tohle je podvod! Doufám že se třeba podaří open cachingu prorazit, protože podíl groundspeaku na rozvoji geocachingu je již pár let 0. Nepřišli vůbec s ničím co by je stálo prachy s vyjímkou udržování a rozšiřování serverů.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od steelspace »

Jak to bude se starou aplikací netuším - stejně je špatná. A pokud jde o financování, tak i ta infrastruktura něco stojí. Nějak se zaplatit musí.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Oficiální geocaching aplikace pro Windows Phone 7

Příspěvek od mimonaut »

Já si myslím, že dát 200,- za "sezónu" nebo 600,- za rok není tolik..
osobně si na léto premium koupim a na zbytek roku mi basic bude stačit (beztak není čas). Za tu spoustu zábavy mi to přijde jako dobrá cena.
stará apka mi ale docela vyhovuje.. už aspoň nepadá.. když si představim, s čím jsem lovil keše před třema rokama..
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů