Vypálení displeje S8 - kalibrace v servisu ?

Diskuze věnovaná smartphonům řady Samsung Galaxy (S7, edge, S6 a dalším…)
Odpovědět
Louiss97
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát bře 20, 2020 2:39
Zařízení: Samšunt

Vypálení displeje S8 - kalibrace v servisu ?

Příspěvek od Louiss97 »

Dostala se mi to ruky synovcova S8+, má tam vypálenou nějakou aplikaci. Je mi jasné, že známé jsou dvě řešení - neřešit nebo vyměnit displej. Ale googlil jsem si ohledně toho víc a narazil jsem na zajímavé video nějakého Číňana, který prováděl kalibraci pomocí jiného Samsungu a krabice, kdy pomocí nějaké servisní aplikace skenuje foťákem vypálený telefon, který je zavřený v krabici. sonneries sms
Dává mi to smysl z důvodu podstaty vypálení - jde přece o nadměrné poškození některých pixelů - nedosahují už původního jasu. Pokud se telefonu řekne, kde vypálení je, může přece z podstaty OLED displeje přizpůsobit ostatní pixely (jejich jas) tomu vypálenému místu. Ztratí se tak vypálení, zároveň samozřejmě klesne maximální jas, ale to u dnešních telefonů s maximálním jasem 800 nitů a víc až tak vadit nemusí a prodlouží se tím životnost displeje.
Dělá to u nás někdo? Aplikace byla přímo od Samsungu, takže zřejmě jde o aplikaci pro servisní střediska. Nečekám od toho zázraky, ale třeba by to trochu pomohlo. Měnit displej u takhle staré herky mi nedává moc smysl.
samsunng sonneries: https://sonneriesgratuite.com/sonneries-samsung/
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypálení displeje S8 - kalibrace v servisu ?

Příspěvek od koumes »

A to video je kde? link.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: Vypálení displeje S8 - kalibrace v servisu ?

Příspěvek od htcjirka »

Tomuto uz nepomuzes, bolest vsech amoledu a zachrana je bud se s tim smirit anebo vymenit displej.
Odpovědět

Zpět na „Samsung telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů