Samsung vs. Nokia displej

Diskuze věnovaná smartphonům řady Samsung Galaxy (S7, edge, S6 a dalším…)
Odpovědět
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Samsung vs. Nokia displej

Příspěvek od spire011 »

Zdravim. Mal by som taku laicku otazku. Mám Lumiu 930 a minule som mal chvíľu v ruke Samsung Galaxy A5. Displej Samsungu mi prišiel o dosť lepší, hoci oba telefóny by mali mať "rovnaký" Amoled Full HD displej. Najväčší rozdiel som postrehol v zobrazení bielej farby. Prikladám fotku, na ktorej to žiaľ až tak dobre nie je vidno (na fotke je dokonca iný samsung s iným displejom, ale efekt je rovnaký). Moja Nokia bielu farbu zobrazuje ako tmavú, žltú a nevýraznú, zatiaľ čo pri samsungu (a to aj tomto starom) je biela krásna biela ako sneh. Vie mi niekto vysvetliť, čím to je, že niekdajšia vlajková loď zobrazuje bielu farbu tak mizerne? Je to normálny jav? Ešte dodám, že zhora nebol môj foťák schopný rozdiel vo farbe správne zachytiť, tak som musel telefóny odfotiť zboku, ale k nejakému skreslenu nedošlo. Vďaka.

Obrázek
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Samsung vs. Nokia displej

Příspěvek od veigy »

Na Lumii se dají barvy upravit a třeba přidat modrou složku aby bílá byla bělejší. Navíc Lumie mají technologií ClearBlack, která obsahuje mimo jiné i polarizační filtr, který může způsobit žloutnutí barvy z úhlů...
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Samsung vs. Nokia displej

Příspěvek od spire011 »

Vo windowse 10 sa už nedajú nijako upravovať farby - nič také som tam nenašiel (viem, že pri W8 som to tam ešte mal, teraz to už nie je nikde). Asi to bude tým polarizačným filtrom (načo to vlastne je?? Asi kvoli citatelnosti na slnku?). No neviem, mne sa ten 100 eurovy samsung a jeho displej so snehobielou bielou paci viac... Vďaka.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Samsung vs. Nokia displej

Příspěvek od veigy »

I ve Windows 10 to je v nastavení > doplňky... Polarizační filtr tam.je skutečně kvůli čitelnosti na slunci...
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Samsung vs. Nokia displej

Příspěvek od spire011 »

No super, tak v "doplnkoch" by som to rozhodne nebol hladal..... vdaka za tip. Nechapem, preco to nie je normalne v nastaveniach displeja..
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Samsung vs. Nokia displej

Příspěvek od htcjirka »

Pro Windows Phone 8.x a ani pro Windows 10 Mobile není potřeba alternativa, když je to součástí systému, není na to tedy potřeba specialni aplikace.
Odpovědět

Zpět na „Samsung telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 hostů