Samsung servis, repasy a jine nekalosti

Diskuze věnovaná smartphonům řady Samsung Galaxy (S7, edge, S6 a dalším…)
Odpovědět
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Samsung servis, repasy a jine nekalosti

Příspěvek od NeoPlex »

Zdravím všechny,

jak někteří vědí před nějakou dobou se mi bohužel povedl hard brick, kvůli chybě ve stock Samsung kernelu, který je ve všech romkách 4.0.4.

Jenom ve zkratce popíšu co se dělo dále. Telefon šel na reklamaci, tudíž do servisu Britexu. Od nich přišlo toto vyjádření: "Zjištěno strukturální poškození dat v paměti zařízení-zjištěn neodborný zásah do paměti EEPROM,-Tímto
zásahem došlo k nevratné změně přístupu do paměti a tím k poškození funkčnosti sys. desky"

cena opravy 4188 Kč + dopravné 133,- Kč bez DPH!

Dobrý.. telefon jsem si nechal bez opravy zaslat zpět. Dále tel. putoval k uživateli seth, který se opravdu vyzná a umí pomalu kouzla, tímto mu ještě jednou děkuji za snahu.
EEPROM pamět se povedlo oživit přes JTAG, každopádně seth nakonec konstatoval, že na desce je ještě něco špatně a vypadá to na HW problém. Telefon nepřiměřeně hřeje atd.. Různě se poptával ve svých okulárech, ale nikdo podobné chování ještě u S2 nezaznamenal. Že by tohle všechno způsobil hardbrick kvůli špatnému kernelu? Nemyslím si...

Každopádně velmi zajímavá informace od setha přišla, ted se dostávám k jádru problému, že s deskou už bylo v minulosti nějak manipulováno. Abych to vysvětlil, JTAG je způsob opravy paměti, při které se připojují kablíky přímo k paměti, tzn. musí se desku napájet konektor. Na mé desce již tento konektor byl...

Samsung všem svým i partnerským střediskům JTAG opravy zakázal, všechny poškozené desky tak musí putuvat zpět do Korei, kde je s největší pravděpodobností repasují a posílají dále do oběhu v "nových" telefonech!!!

tím se dost možná i vysvětluje proč jsem měl problémy se zvukovým chipem na AOSP romkách, tenkrát problém řešil CM tým, ale nezjistil proč někteří uživatelé mají tento problém. Aby taky ne, když jsem měl v telefonu zbastlenou desku..


Po téhle zkušenosti je tohle asi můj poslední Samsung, bohužel nemá smysl asi tohle dál řešit, protože by to šlo jenom soudně a hlavně by se to již velmi špatně dokazovalo a šlo by to celé až k samotnému Samsungu.

Telefon zřejmě nechám opravit, jelikož porád je to pro mě nejlevněší varinta, mám spoustu příslušenství jen přímo na S2 a pak se uvidí. V tomhle musím říci zlaté HTC, kde ve VSP data servisu takovéhle opravy dělají bez řečí a hlavně v rámci záruky.

Takže příjemný den všem.
mceza

Samsung servis, repasy a jine nekalosti

Příspěvek od mceza »

Zajímavá informace a asi by mě to ani moc nepřekvapilo. Je možné se o tom dočíst něco víc nebo nějak jinak toto alespoň částečně ověřit?
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Samsung servis, repasy a jine nekalosti

Příspěvek od NeoPlex »

nevim jestli jsou nekde nejake dalsi informace, jedine to zkusit publikovat na xda..
Odpovědět

Zpět na „Samsung telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Amazon [Bot] a 27 hostů