[Návod] Samsung Galaxy S III: Návod na provedení rootu

Diskuze věnovaná smartphonům řady Samsung Galaxy (S7, edge, S6 a dalším…)
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

[Návod] Samsung Galaxy S III: Návod na provedení rootu

Příspěvek od M.BoBo »

Root odemkne vaše Galaxy pro nové ROMky, spoustu tweaků a programů, které vám přidají užitnou hodnotu telefonu. Můžete zvýšit výkon či výdrž, a vyladit si systém podle svého.

Jak na root?
1) Stáhněte si do PC program odin http://forum.xda-developers.com/attachm ... 1338981159" onclick="window.open(this.href);return false;

2) Stáhněte si do PC upravený (rootnutý) kernel http://download.chainfire.eu/196/CF-Roo ... 3-v6.4.zip" onclick="window.open(this.href);return false;

3) Spusťe ODIN a klikněte na tlačítko PDA v počítači vyberte stažený kernel (musí mít koncovku .tar)

4) Vypněte telefon a uveďte ho do DOWNLOAD módu volume-down + home + power, zmáčkněte tlačítko volume-up a připojte telefon k počítači. Stiskněte start a během půl minutky budete mít telefon rootnutý, v aplikacích vám přibyde SUPERUSER a nainstaluje se vám CWM (clockworkmod). Že máte rootnuto zjistíte v nastavení - info o telefonu - u verze jádra budete mít CF ROOT

5) Teď můžete začít flashovat custom ROMky či instalovat aplikace vyžadující práva root

6) Instalace ROM se provádí přes CWM, vypněte telefon a proveďte trojhmat volume-up + home + power. Pokud přecházíte na novou ROM tak je nutné před flashováním provést wipe data, wipe cache a wipe dalvik(najdete v advanced). Pokud aktualizujete, tak pokud to není uvedeno ve fóru tak stačí jen wipe dalvik + wipe cache.


Seznam custom ROMek naleznete zde: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1566" onclick="window.open(this.href);return false;
osobně doporučuji OMEGA ROM: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1663656" onclick="window.open(this.href);return false;
prema123
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pon srp 16, 2010 19:55
Zařízení: dell streak

Samsung Galaxy S3 Návod na ROOT

Příspěvek od prema123 »

Dnes jsem to odzkousel a funguje.
diky
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Samsung Galaxy S III: Návod na provedení rootu

Příspěvek od nAscA »

M.BoBo píše: osobně doporučuji OMEGA ROM: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1663656" onclick="window.open(this.href);return false;
Pouzival jsem hodinu Omega v2.0 a zdala se mi dost pomala i proti originalni. Snad pozdejsi verze jsou vychytanejsi. Doporucuji bud BlackStar http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1703030" onclick="window.open(this.href);return false; /dle meho zatim nejlepsi ROM, ktera na S3 existuje anebo Rom od Criskela a jeho tymu http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1714091" onclick="window.open(this.href);return false; / s tou jsem take spokojen, pouzival jsem jeho romky uz na S2 a tym je schopen a ochoten opravit jakykoliv bug.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Samsung Galaxy S III: Návod na provedení rootu

Příspěvek od M.BoBo »

Na BlackStar jsem také chvilku jel, ale žádným způsobem jsem nemohl zprovoznit google talk, ani tipem popsaným, na xda foru. Jinak by to byl pro mě favorit. Na OMEGA ROM mi funguje vsechno (používám jí od verze 4). Ale těším se na plně funkční AOKP.
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Samsung Galaxy S III: Návod na provedení rootu

Příspěvek od nAscA »

To ja taky. Ty nejlepsi romky teprve prijdou.
Mozna bych k bodu c.5 jeste doplnil, ze instalace custom ROM se deje pres CWM, a jeste pred flashnutim je nutne udelat wipe data/factory reset, wipe Dalvich cache...
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Samsung Galaxy S III: Návod na provedení rootu

Příspěvek od M.BoBo »

doplňeno:) já už to beru jako samozřejmost, ale věřím, že spoustě lidí se to může hodit..
mystix
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř pro 17, 2008 14:19
Zařízení: Samsung Galaxy S3

Samsung Galaxy S III: Návod na provedení rootu

Příspěvek od mystix »

Zdravím ... chci provést jen root, ale zatím nechci dávat novou ROM. Smažou se mi rootem aktuální data? Díky
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Samsung Galaxy S III: Návod na provedení rootu

Příspěvek od M.BoBo »

data se flashnutím rootnuteho kernelu nesmažou;)
mystix
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř pro 17, 2008 14:19
Zařízení: Samsung Galaxy S3

Samsung Galaxy S III: Návod na provedení rootu

Příspěvek od mystix »

Ještě bych měl jeden dotaz. Když provedu root budu moci používat automatické aktualizace systému?

Děkuji.

Edit: Tak jsem to rootnul, ale žádné nové ikonky jako superuser se mi neobjevily
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Samsung Galaxy S III: Návod na provedení rootu

Příspěvek od nAscA »

Automaticke aktualizace by fungovat mely. Proc ten root chces ale vlastne delat? Ja ho mam hlavne kvuli custom romkam.
Aichman
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: stř říj 28, 2009 10:31
Zařízení: HTC Diamond 2 Topaz

Re: Samsung Galaxy S III: Návod na provedení rootu

Příspěvek od Aichman »

Tak spousta app vyžadují root
mystix
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř pro 17, 2008 14:19
Zařízení: Samsung Galaxy S3

Samsung Galaxy S III: Návod na provedení rootu

Příspěvek od mystix »

Root už se povedl ... já ho právě chci dělat kvůli různým apkám a aktuálně jsem chtěl zrušit zvuk při focení.
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Samsung Galaxy S III: Návod na provedení rootu

Příspěvek od nAscA »

ok, no zase tolik tech aplikaci neni, ale hodi se :)
HOLIS
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 03, 2012 8:19
Zařízení: Galaxy S3

Samsung Galaxy S III: Návod na provedení rootu

Příspěvek od HOLIS »

Ahoj, mám trochu problém s rootnutím asi jsem úplně blbej. Vše dělám podle návodu ale zaseknu se při nahrání aplikace CWM a SUPERUSER. Program spupustím vyberu kernel telefon dam do modu download a spustím statr a napiše mi to v okénku mesage <OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 0) v aplikacích mi nic nepřibyde.
Pomužete mi někdo?
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Samsung Galaxy S III: Návod na provedení rootu

Příspěvek od nAscA »

No jestli uz mas rootnuto, coz vypada, ze asi jo, tak nechod do download modu, ale do recovery. Stejny zpusob jako do download, jen misto volume down podrz volume up. CWM musis mit ulozeno v telefonu a pa dej jen instalovat z SD karty, vyber CWM a nahrej to tam.
palokm
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv srp 26, 2010 16:55
Zařízení: HTC HD2

Samsung Galaxy S III: Návod na provedení rootu

Příspěvek od palokm »

v aplikacích vám přibyde SUPERUSER a nainstaluje se vám CWM (clockworkmod). Že máte rootnuto zjistíte v nastavení - info o telefonu - u verze jádra budete mít CF ROOT....tak toto mi nie je jasne...urobil som root,teda aspon si myslim,ze presiel OK,mam superuser aj CWM akurat som pouzil kernel 6,4 a nie 6,3 ako je pisane v navode
a u verzie nemam napisane,ze je to CF ROOT
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 442
Registrován: čtv úno 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Bydliště: VS

Samsung Galaxy S III: Návod na provedení rootu

Příspěvek od mahon »

Určitě to máš rootlé když tam máš CWM a SU.Můžeš to hned vyzkoušet,spusť app CWM a mělo by tě to požádat o povolení rootu,potvrdíš a budeš v menu CWM,tak zjistíš že je to OK
palokm
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv srp 26, 2010 16:55
Zařízení: HTC HD2

Samsung Galaxy S III: Návod na provedení rootu

Příspěvek od palokm »

ja si tiez myslim,ze mam root,lebo uz to mam dlhsiu dobu a pouzivam aplikacie,ktore vyzadaju root a funguju OK
len v downland mode mam toto
custom binary download: yes 1 counts
current binary:custom
system status :custom

takze by vsetko malo byt Ok,na flash rom
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Samsung Galaxy S III: Návod na provedení rootu

Příspěvek od M.BoBo »

Pokud ti jde spustit clockworkmod tak rootnuto máš, u té verze jádra může být uvedeno jak cfroot, tak jen root i třeba @dell.. s tím vším jsem se pri rootnutí telefonu setkal, jak u sgs2 tak ted u sgs3;)... tak hurá do flashování, aktuálně doporučuju AOKP Rom: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1716001" onclick="window.open(this.href);return false;
palokm
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv srp 26, 2010 16:55
Zařízení: HTC HD2

Samsung Galaxy S III: Návod na provedení rootu

Příspěvek od palokm »

tu mam na HD2....nahorsie na tom,je ze vsetky co su na SGS3 su takmer podobne tomu co mam na HD2,tak ma to zatial akosi nelaka......ale ako sa vravi nekric hop kym ti nepreskoci....tak cakam kedy mi preskoci

ako zalohujem povodnu rom od orange slovensko?

na hd2 som nahadzal za tie 2 roky snad 1000x rom...od wm6,5 cez WP7 a android
Odpovědět

Zpět na „Samsung telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů