Stránka 1 z 1

[Návod SGS2]Změna CSC - SALES CODE na XEO (Polsko)

Napsal: čtv bře 15, 2012 23:25
od mahon
Galaxy S2 - Změna CSC - SALES CODE na XEO (Polsko)

Dovolil jsem si založit nové téma,hlavně pro nováčky, s postupem na změnu CSC-Sales CODE na XEO
Protože se množí dotazy z různých for jak předělat šedivku (jedná se hlavně o různé polské brandované telefony,a je jich u nás dost.) a chtějí mít nebrandovanou oficialní ICS (XEO) a oficialní cestou pak provádět časté (polské) aktualizace pře Kies,tak sem dávám návod jak na to.Toto můžou použít i uživatelé s jinými CSC (XEU,XEZ atd) telefony,kteří chtějí používat oficialní JB 4.1.2 (XEO) a jejich následné aktualizace přes Kies.
Tím samozřejmě dochází ke ztrátě záruky.(jde to ale vrátit do původního stavu) U polských brand.telefonů je to jedno

POSTUP:
KROK 1:
Nabijte baterii před každým flešem nejméně na 50%,doporučuji na 100%,a zazálohujte si kontakty atd. pokud nemáte.Tento postup vymaže data z telefonu.Pokud máte něco ve vnitřní USB paměti (foto,video atd) tak to zůstane nedotčeno. Telefon nastaven v režimu Ladění USB: Nastavení -> Aplikace -> Rozvoj -> Zaškrtnuto Ladění USB.

KROK 2:
Není nutné, ale doporučuji si zazálohovat složku EFS. Pokud se rozhodnete zazálohovat tak musíte udělat root.Musíte vybrat root k vaší romce zde. Po fleši si toho žlutého trojuhelníku nevšímejte.Ten úplně na závěr odstraníte app Triangle Away zároveň vynulujete počítadlo flešů.

KROK 3:
Záloha složky EFS doporučuji

KROK 4:
Stáhněte si třeba tuto polskou 4.0.3 ofiko rom

http://www.hotfile.com/dl/156845267/93e ... O.zip.html rozbalit a soubor tar flešněte přes Odin,před flešem taky doporučuji provést v recovery modu wipe (popsáno níže)

KROK 5:
Až Vám najede tato romka,můžete odpojit kabel USB, tak na tel. klávesnici navolte kod *#272*tvůj IMEI# (najdete ho na krabici nebo pod baterií), označte XEO a dejte instal

KROK 6:
Po najetí romky si nic nenastavujte a vypněte přístroj. Trojhmatem se dostaňte do Recovery modu (volume+,home,power a držte do té doby až Vám najedou nějaké řádky). Pomocí tlačítek hlasitosti vyberte wipe data/faktory reset a potvrďte středovým tlačítkem home.
To samé proveďte i u položky wipe cache pak proveďte reboot (restart).

KROK 7:
Po restartu je zařízení flashnuto na android 4.0.3 Pro kontrolu, že jste to provedli vše správně, se připojte ke Kies, který Vám musí nabídnout novou JB 4.1.2 XXMS1-OXA
No a máte čistokrevného poláka s aktualizacemi přes Kies

kdo chce root k této verzi http://www.mediafire.com/?i8nlg6liecexi6h a na vymazání počítadla neofiko flešů použít app triangle away

VŠE VÝŠE UVEDENO PODSTUPUJETE NA VLASTNÍ RIZIKO

Jinak, kvůli záruce,jde všechno vrátit zpět do původního stavu pokud máte zazálohovanou(staženou) původní oficialní romku.

EDIT: Je možno použít i zkrácenou verzi pro zkušenější že si stáhnou polské JB,třeba ze stránek sammobile.com a provedou v telefonu wipe (doporučuji pro bezproblémový chod) flešnou přes Odin JB a přepíšou ten CSC kod na XEO a po připojení jim Kies napíše že mají nejnovější firmware a tím je nachystán na další aktualizace.

Ať se dílo daří

[Návod SGS2]Změna CSC - SALES CODE na XEO (Polsko)

Napsal: pát bře 16, 2012 9:12
od NeoPlex
dekujem pekne, tema zmeneno na dulezite

[Návod SGS2]Změna CSC - SALES CODE na XEO (Polsko)

Napsal: ned bře 18, 2012 20:43
od jimice01
Tak nevím jak na to, ten odkaz už nefunguje...( na stažční té ofi. polské romky ). A ani nevím jak dál , pokud se připojím ke Kies, napíše, že mám PDA : KF3/ PHONE : KE7/ CSC : KE2 ( PLS), pokud se podívám na systém, tak verze Androidu je 2.3.3., , číslo sestavení GINGERBREAD. XWKF3, Verze jádra 2.6.35.7-I9100xwkf3-CL27655rootzavínáčDELL101croseč 2, můžete prosím někdo poradit jak na akutalizaci ?? Kies tvrdí, že mám nejnovější verzi, root jsem provedl přes Unlock ROOT v2.3., prosím jak udělat aktualizaci nějlépe na ICS ?? Děkuji pěkně

[Návod SGS2]Změna CSC - SALES CODE na XEO (Polsko)

Napsal: ned bře 18, 2012 21:44
od mahon
Už jsem ti odpověděl toto i na jiném foru :
Ten odkaz jsem opravil a dal jsem tam starší 2.3.4,na to přeflešování je to jedno a je to jenom pro kontrolu že ti Kies bude aktualizovat na ICS.Dodrž návod a budeš mít čistokrevného poláka.Jinak máš šedivku polského operátora PLS ale to asi víš protože krabici od telefonu máš ze spodní strany popsanou v polském jazyce.

[Návod SGS2]Změna CSC - SALES CODE na XEO (Polsko)

Napsal: čtv led 03, 2013 0:54
od maratonka
diky moc i zenska to zvladla bez potizi... taky jsem mela PLS a uz mne to stvalo... bez problemu funguje.

[Návod SGS2]Změna CSC - SALES CODE na XEO (Polsko)

Napsal: čtv led 03, 2013 10:30
od mahon
Jsi šikovná holka :smile: :smile:

[Návod SGS2]Změna CSC - SALES CODE na XEO (Polsko)

Napsal: stř zář 18, 2013 16:42
od ivo.krapa
Ahoj, chtěl bych také aktualizovat můj telefon, ale nejsem šikovnů jak holka předemnou, tak prosím o pomoc, může někdo poradit třeba na skype ? /Ivo Křapa / FelosCZ/ - je tam obrazek hasiči vlčnov
Děkuji

[Návod SGS2]Změna CSC - SALES CODE na XEO (Polsko)

Napsal: stř zář 18, 2013 16:49
od mahon
A co máš vůbec za telefon ? U zařízení máš napsáno N7000.Co máš za verzi firmware ? Zkoušel jsi to přes Kies v PC ? Co ti píše ? Dal jsi málo informací.Napiš podrobněji ať ti pak třeba přes ten skype poradím.

[Návod SGS2]Změna CSC - SALES CODE na XEO (Polsko)

Napsal: čtv zář 19, 2013 22:07
od ivo.krapa
Mám samsung galaxy note , a přes kies v pc jsem to zkoušel a píšemi to že nepodporuje inicializaci.
Mám android 2.3.5

[Návod SGS2]Změna CSC - SALES CODE na XEO (Polsko)

Napsal: pát zář 20, 2013 14:26
od mahon
Večer na Skype :)