[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Diskuze věnovaná smartphonům řady Samsung Galaxy (S7, edge, S6 a dalším…)
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 616
Registrován: ned srp 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Bydliště: Košice

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od matelkoxxl »

OK, tak to skúsim podľa toho tvojho návodu z postu 4 na prvej strane. Ten vyzerá tiež jednoducho.
Čiže keď to budem robiť podľa toho, tak sa mi zobrazí nejaký žltý trojuholník? A ten sa potom dá nejako odstrániť?
Sorry za také otázky, ale predtým ako to začnem robiť chcem v tom mať jasno.
A ďakujem za odpovede! :-)

edit: hľadal som trochu ten triangleaway a na xda som to našiel. je to jednoduché, takže to bude asi v pohode. A popri tom som narazil na jednu zaujímavú info a to, že do SGS2 sa dajú natrepať 2 rôzne ROM a pri štarte je možné si vybrať, ktorú chcem spustiť? To obe sú plnohodnotné, bez obmedzení?
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 442
Registrován: čtv úno 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Bydliště: VS

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od mahon »

Klidně se ptej od toho je přece toto forum. :) Ano ten TriangleAway ti pak odstraní ten žlutý trojuhelník a vynuluje počítadlo neofiko flešů,rootů v dovnload modu.
A ano,můžeš mít v telefonu 2 romky které fungujou plnohodnotně,záleží jaké flešneš.Co čtu jiné fora tak jim to funguje ale já jsem to nezkoušel a ani nebudu.
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 616
Registrován: ned srp 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Bydliště: Košice

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od matelkoxxl »

To Mahon - ďakujem za rady, dnes som sa k tomu odhodlal a podarilo sa to na prvý krát. Bolo to veľmi ľahké, išiel som podľa tvojho návodu a mal som to za minútku hotové. Ešte som nahodil ten triangleaway a všetko prebehlo ako malo. :wink:
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 442
Registrován: čtv úno 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Bydliště: VS

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od mahon »

Jj,není zač :grin:
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 616
Registrován: ned srp 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Bydliště: Košice

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od matelkoxxl »

Tak a mám ďalšiu otázku. Práve som sa dočítal, že GS2 dostáva globálnu aktualizáciu na 4.0.4. Nebude žiadny problém to oficiálne aktualizovať teraz po tom ROOT-e?
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 442
Registrován: čtv úno 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Bydliště: VS

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od mahon »

Pokud máš cf-root s origo kernelem tak by problém neměl být mě aktualizuje i s cf-rootem.
Jinak si můžeš zrovna zkontrolovat jestli ti Kies pak nabidne aktualizaci,připoj ke Kies a pokud ti Kies napíše že máš nejnovější vezi firmware tak je to v pořádku a bude aktualizovat.Takže skontroluj a napiš.
Pokud by ti náhodou ten debilní Kies (nemám ho rád a ani nepoužívám) napsal něco jiného tak to jde taky řešit,takže skontroluj.
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 616
Registrován: ned srp 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Bydliště: Košice

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od matelkoxxl »

Ja Kies nepoužívam, na ICS som aktualizoval normálne cez Nastavenia - O telefóne - Aktualizácia softvéru. Zatiaľ mi to vyhadzuje že nie je novší soft pre moje zariadenie, tak ešte počkám, kým tú aktualizáciu uvoľnia...
Ešte mám jednu otázku. Keď som mal HD2-jku s androidom 2.3.7, tak som mal aplikáciu v telefóne Rom manager premium, cez ktorú som vedel pohodlne nainštalovať rôzne rom-ky, stačilo nakopírovať zip súbor s rom na kartu a v tej aplikácii vybrať ten správny zip. Dá sa to aj pri tomto Roote? Lebo som si všimol, že tu píšeš že je to nejaký cf-root. Sú aj iné?
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 442
Registrován: čtv úno 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Bydliště: VS

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od mahon »

Pokud ti přes OTA píše že není novější firmware tak by to mělo být v pořádku.Ten Kies jsem myslel jenom na kontrolu co ti napíše.Já ho mám taky naistalován ale nepoužívám na aktualizace ale jenom na synchronizaci kalendáře a kontaktů do Outlooku v Office.
K tvému druhému dotazu.Ano,po cf-rootu se ti v aplikacích objevila app CWM v které jde flešovat zip atd.A občas si tam udělej i Backup a když se ti něco po...e tak dáš Restore a zase to budeš mít jak před tím a nemusíš dělat tovární nastavení a znova vše nastavovat.
Jinak si ještě jednou pročti druhý příspěvek co to CWM umí http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=142&t=26673" onclick="window.open(this.href);return false;
takže je to taky rom manager :)
A ano,jsou i jiné rooty tzv. Custom rooty které umí taktovat,upravovat voltáž atd.Ale stěmi rooty by ti nešla aktualizace.Já jsem je nikdy nepoužil.
dopa
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř dub 28, 2010 11:45
Zařízení: Samsung S7

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od dopa »

Zdravím. Pročítal jsem vlákno a je to tu sice parádně popsané, jak na root, ale raději se zeptám

Měl jsem root na ICS, ale po aktualizaci na JB jej nemám. Chci ho provést,jen se chci ujistit.

1. po rootnutí se vše z tel i karty vymaže?
2. mám následující:

Verze Android: 4.1.2
Verze zákl. pásma: I9100BULS1
Číslo sestavení: JZO54K.I9100XWLSD

jak mám postupovat, respektive, kde stáhnout potřebné soubory pro root tohoto?

Mnohokrát děkuji a omlouvám se.. _nejsem nijak extra zdatný profík. Toto potřebuji pro opravu GPS fisnutí. Po aktualizaci je navigace nepoužitelná)
zorran
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned pro 29, 2013 13:36
Zařízení: Samsung Galaxy SII

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od zorran »

Zdravim, som tu na tomto fore novy a nechcel som zakladat nove tema. Mam SGSII ale telefon bol robeny pre korejsky trh, verzi M250K. Chcem sa opytat, ci jej jedno aky kernel tam nahram, lebo skor si myslim, ze ani nie. Teda vie mi niekto poradit ktory rootnuty kernel, je pre moju verziu pouzitelny? Telefon je pre korejsky trh ako som uz spominal a zrejme bude aj brandovany od nejakeho miestneho operatora, lebo po logu samsung mi nabehne este nejake logo OLE ale tak nieco. Blokovany nieje, idu mi v nom vsetky karty a je tam Android 4.0.4. Rad by som ten telefon trosku ozivil nejakou novsiou ROM kou a hlavne tam dal zaroven aj slovencinu, alebo cestinu. Dakujem vopred za vase rady
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 442
Registrován: čtv úno 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Bydliště: VS

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od mahon »

Nemám nastudováno takže si budeš muset poradit sám https://www.google.cz/search?q=SGSII+M2 ... -SearchBox" onclick="window.open(this.href);return false; dokud se někdo nenajde co ti poradí více.
zorran
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned pro 29, 2013 13:36
Zařízení: Samsung Galaxy SII

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od zorran »

Hmm a keby som tak chcel dat iba slovensky, alebo cesky jazyk? Je nejaky sposob, bez prepalenia Romky? Skusal som nejake aplikacie z marketu ale nic moc prelozilo to tak 5%
vojta
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát kvě 16, 2008 16:38

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od vojta »

Prosím,dostal jsem sgs2 a chtěl bych ho přenastavit na co nejlepší včetně rootů,moc tomu nerozumím,ale rád se učim.
Přílohy
Screenshot_2014-09-21-15-16-45.png
(80.66 KiB) Staženo 213 x
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 442
Registrován: čtv úno 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Bydliště: VS

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od mahon »

A co konkrétně potřebuješ ?
vojta
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát kvě 16, 2008 16:38

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od vojta »

Chtěl bych root a posledni verzi androida,prej tam jde i KitKat.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od koumes »

Doporucim ti cist a cist a pak neco psat. http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2" onclick="window.open(this.href);return false;
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 442
Registrován: čtv úno 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Bydliště: VS

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od mahon »

A tady najdeš vše co potřebuješ. Na XDA a i v tom odkazu co jsem ti dal je veškeré info jak na to. Jak píše Koumes čti studuj protože to co ty potřebuješ je na fórech hodněkrát popsáno a nemá to cenu pořád psát dokola. A kdyby si s tím měl pořád problám tak mám v podpisu kontakt na Skype kde je možnost pořešit věci které nenajdeš nebo jim nerozumíš.
Proky_cze
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: stř čer 11, 2014 21:27
Zařízení: L950, L930, L920

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od Proky_cze »

Ahoj,
po delší době jsem vytáhl ze šuplíku S2 a potřebuji na ní kvůli jedné app povýšit verzi androidu na min 4.4. Díval jsem se, že je dokonce CyanogenMod 13 s verzí Androidu 6. A existoval jednoduchý postup jak nahrát pomocí CyanogenMod Installer poslední CyanmogenMod. Ale bohužel koncem roku 2016 se celý projekt Cyanmogenu ukončil. Existuje nějaká podobná jednuduchá funkční náhrada? Díky
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 442
Registrován: čtv úno 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Bydliště: VS

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od mahon »

Tady máš nejnovější i ze super návodem v PDF
Proky_cze
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: stř čer 11, 2014 21:27
Zařízení: L950, L930, L920

[Návod SGS2] Root, CWM atd.

Příspěvek od Proky_cze »

Díky, jdu to zkusit.
Tak návod je pěkný, jen je trochu horší najít všechny soubory. Snad mám vše, rozjel jsem to a teď čekám v TWRP na flash. Snad to dopadne, už to běží nějakou minutu (asi 10)....
Odpovědět

Zpět na „Samsung telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů