Samsung Galaxy SII-všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná smartphonům řady Samsung Galaxy (S7, edge, S6 a dalším…)
Odpovědět
HAFIK14
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř bře 31, 2010 20:18
Zařízení: HTC HD 2 WM 6.5 ROM 1.66 CZ

Samsung Galaxy SII-všeobecná diskuze

Příspěvek od HAFIK14 »

Ahoj , vlastním už asi tři čtvrtě roku SGS2 před týdnem mi rano v 6:13 prišla sms přečetl sem si jí , a zamknul telefon ;) po té sem přišel okolo 6:30 do prace kouknul sem se na telefon odemknu l a koukam ze nemam signál tak jsem to začal řešit vyměnou a zadnáním sim restart telefonu a nakonec hard reset , pořád mi telefon hlásí že nemam signal a kdyz sam vyhledat mobilní sitě tak ze mam vložit sim takže sem donesl mobil na "mobil pohotovost" kde jsem ho koupil aby ho odeslali opravit na zaruku (poslali ho do britexu do kladna) včera mi servis volal že zaruka se neuznává, že jsem prý provedl neodborný zásah do systému, že musí vyměnit pamět telefonu a jestli chci telefon opravit tak mám zaplatit 4188,- bez DHP zádný root a změnu rom atd jsem neprovaděl měl sem nainstalovanách jen par aplikací z android marketu.
prý se mám do 5 dní rozhodnout jesli chci telefon opravit nebo poslat neopraveny.
prosím když jsem zádný zasah neudělal proč to mam platit ? jak bych měl dal postupovat?
jojina20
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: úte srp 11, 2009 9:09
Zařízení: SGS2

Samsung Galaxy SII-všeobecná diskuze

Příspěvek od jojina20 »

Tohle je otázka pro lidi co mají root a jinou rom. ale co jsem se dočetl tady na foru, tak je na sgs2 počítadlo kolik tam bylo Romek, pokud nepoužiješ Jig. takže teoreticky by mohlo být přes nějaký nástroj zjistit, kdy se tam co provedlo. Jinak bych chtěl od servisu důkaz. např. Ptintscreen kde to mají uvedené co a kdy jsi tam flashnul. Pokud máš čisté svědomí, tak k tomu muselo dojít před nákupem.
HAFIK14
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř bře 31, 2010 20:18
Zařízení: HTC HD 2 WM 6.5 ROM 1.66 CZ

Samsung Galaxy SII-všeobecná diskuze

Příspěvek od HAFIK14 »

ne jediný co sem instaloval byli aplikace z marketu (budík kalendar launcher ex .... ) a par her z počítače ktery sem stahnul z internetu do rom jsem nijak nezasahoval , a poslali nejakej screen z nějakyho jejich testu ze tam je pravě ta chyba zejtra to najdu a bylo mi receno ze vlastně kdyz povolim instalovani z android marketu tak se to muze stat kdykoliv znova ze ten telefon s tim neni kompatibilní tohle teda nechapu telefon s androidem ale z android marketu ho muzu zavirovat znova :-!
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Samsung Galaxy SII-všeobecná diskuze

Příspěvek od NeoPlex »

to je velmi divne, pokud jsi neudelal root, tak jsi neporusil zarucni podminky. Ale pro jistotu sem posli ten screen co mas od nich, at jsme chytrejsi... ale spis mi to prijde, ze si hledaji nejakou zaminku, jak neuznat zaruku. Bohuzel posledni dobou to takovyhle prodejci praktikuji. Navic vymena pameti, kdyz nejde signal? Posli sem co mas... at vime o co jde.
HAFIK14
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř bře 31, 2010 20:18
Zařízení: HTC HD 2 WM 6.5 ROM 1.66 CZ

Samsung Galaxy SII-všeobecná diskuze

Příspěvek od HAFIK14 »

tak konečně sem to našel číslo zakazky je 2365113

http://opravy.britex.cz/Picture.aspx?id=2365113&img=3

prý to co je vpravo pod tim řádkem fail report je to "špatně"
jojina20
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: úte srp 11, 2009 9:09
Zařízení: SGS2

Samsung Galaxy SII-všeobecná diskuze

Příspěvek od jojina20 »

Pokud ti neporadí nikdo tady, tak bych zkusil založit vlákno na XDA. Když to dáš do google, tak to něco najde, tak jenom přijít na to, co to je.
Co jsem se díval, tak jestli jsem to dobře pochopil, tak by to mělo mít něco společného s sd kartou, případně úložným prostorem telefonu.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Samsung Galaxy SII-všeobecná diskuze

Příspěvek od NeoPlex »

ja ti mozna povim trosku vic, to co spousti je nejaka utilita, ktera kontroluje casti systemu, ktere se daji menit pouze s ROOT pravy... napr. systemove casti pameti atd. Test jim rekl, ze konkretne bylo neco provedeno s oddilem EXT4 EFS. Bohuzel uz nevim co na tom logickem oddilu je. Ale podle me mohl zkusit nejaky zapis i program, napr. zalohovaci.. protoze vsechny ostatni testy jsou v poradku a neprokazali root. Oni se chytli 1 z placnu 10 testu, ktery neprosel, ktery ke vsemu jeste ani neprokazuje, ze slo o ROOT a reknou ti mas smulu, hadal bych se s nima.

kazdopadne zeptat se na xda neni spatny napad, tam budou vedet jeste vic... tam ti mozna vysvetli, jak mohlo dojit k zapisu na ext4, to ja nevim bohuzel.
HAFIK14
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř bře 31, 2010 20:18
Zařízení: HTC HD 2 WM 6.5 ROM 1.66 CZ

Samsung Galaxy SII-všeobecná diskuze

Příspěvek od HAFIK14 »

děkuju moc za reakce :) na xda bych napsal jenže moje angličtina je hodně špatna :roll:
každopádně mi bylo řečeno že buďto zaplatim nebo mi to pošlou z5 neopravený :( a byl sem v několika servisech s telefonama s tim screenem a nikdo neví co s tim :( tak mi asi nic jinyho nez to zaplatit nezbyde :((((
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Samsung Galaxy SII-všeobecná diskuze

Příspěvek od NeoPlex »

a co zkusit to odnest jeste primo do autorizovaneho servisu Samsungu? Ja si stejne myslim, ze te chteji natahnout... ja bych za to bojoval, 4tis zase neni zadna mala oprava a co jsem posledni dobou slysel, tak prodejci mobilu moc nechteji uznavat v tehle dobe zaruky a vymysleji si ruzne duvody pro neuznani zaruky.
HAFIK14
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř bře 31, 2010 20:18
Zařízení: HTC HD 2 WM 6.5 ROM 1.66 CZ

Samsung Galaxy SII-všeobecná diskuze

Příspěvek od HAFIK14 »

no tak jenže mě se zase nechce čekat pul roku něz mi to nekdo opravi no :( no kazdopadně samsung asi naposled no :(
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Samsung Galaxy SII-všeobecná diskuze

Příspěvek od NeoPlex »

proc? myslis, ze ostatni znacky jsou 100% a nemaji zadne chyby? Posledni HTCko Desire, jsem musel reklamovat a nebyl jsem jediny z rodiny, ktery mel stejny problem se stejnym pristrojem.

Navic na reklamaci ma vyrobce mesic. Ale musi se ti chtit no.. kdyz nechces zkusit ani oficialni servis, tak to je pak tezke. Ale takove problemy muzes mit s jakoukoliv jinou znackou.
George99
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte úno 16, 2010 21:39
Zařízení: LG G3 / Sony Xperia Z

Samsung Galaxy SII-všeobecná diskuze

Příspěvek od George99 »

Zdravim,

mam SGS 2 od O2, vidim, ze vsichni uz tu maji verzi 2.3.5. Rad bych ji do telefonu taky dostal, ale po pripojeni k PC mi Kies pise "Telefon nepodporuje aktualizaci firmware prostrednictvim Kies". Setkal uz se s tim nekdo? A jak z toho ven?

Diky!

George
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 442
Registrován: čtv úno 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Bydliště: VS

Samsung Galaxy SII-všeobecná diskuze

Příspěvek od mahon »

Ale určitě ti píše nějakou verzi firmware a za tou verzí je v závorce trojmistný kod a tam bys měl mít (O2C).Vypiš co tam máš ať se můžeme od něčeho odrazit.Tohle většinou píše Kies když tam není firmware určené pro distribuci toho telefonu (tzv.přeflešován jiným firmwarem).Pokud máš stolní PC máš zastrčený originální USB kabel v zadních USB ? U notebooku vyzkoušej jiné USB.
George99
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte úno 16, 2010 21:39
Zařízení: LG G3 / Sony Xperia Z

Samsung Galaxy SII-všeobecná diskuze

Příspěvek od George99 »

Ahoj,

tak mam to připojený originálním kabelem, funkce Kies mi normálně běží (zálohování atd.). Verzi FW to píše následující:

I9100XWKI4/I9100OXXKI2/I9100XXKI1/I9100XWKI4

Díky!
Přílohy
EasyCapture2.png
Kies
(32.97 KiB) Staženo 5 x
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 442
Registrován: čtv úno 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Bydliště: VS

Samsung Galaxy SII-všeobecná diskuze

Příspěvek od mahon »

Kde nebo od koho si ho koupil ? Tohle není formware od O2,vypadá to že telefon je přeflešovaný a Kies je bezradný protože je změněný CSC kod.Původní rom od O2 je GT-I9100_O2C_I9100XWKF3_I9100XXKE7_I9100O2CKF2 a teď je nová 2.3.5 GT-I9100LKAO2C - I9100XWKJ1/I9100O2CKK1/I9100XXKI4/I9100XWKJ1
Takže bohužel přes Kies ho nezaktualizuješ.
George99
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte úno 16, 2010 21:39
Zařízení: LG G3 / Sony Xperia Z

Samsung Galaxy SII-všeobecná diskuze

Příspěvek od George99 »

No je kupovaný od O2 (firemní zákazník), ale měl jsem ho v servisu na výměně displeje a vrátil se s ROM 2.3.4. Tak v tom bude asi ten problém...

George
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 442
Registrován: čtv úno 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Bydliště: VS

Samsung Galaxy SII-všeobecná diskuze

Příspěvek od mahon »

Takže buď ho budeš u O2 reklamovat s přiloženým dokumentem ze servisu (přeflešován nebrandovaným firmwarem) čímž jsi stratil záruku nebo si to sám uvedeš do stavu aby aktualizoval přes Kies.Pokud by jsi potřeboval poradit tak napiš SZ.
George99
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte úno 16, 2010 21:39
Zařízení: LG G3 / Sony Xperia Z

Re: Samsung Galaxy SII-všeobecná diskuze

Příspěvek od George99 »

Diky za info! Akorat nechapu, co vede servis k tomu, ze sam od sebe preflashuje firmware...

George
Sibi
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř dub 22, 2009 22:17
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy SII-všeobecná diskuze

Příspěvek od Sibi »

Já měl stejný problém s telefonem od Vodafonu. Po první reklamaci stejná verze firmware a nešla aktualizace přes Kies. Poslal jsem ho na reklamaci znovu. Po 14 dnech se vrátil, že udělali hard reset a dál se "závada" neprojevila. Je fakt, že od té doby je OK. Takže doporučuji zkusit hard reset.
dvsole1
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 29, 2011 21:51
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Samsung Galaxy SII-všeobecná diskuze

Příspěvek od dvsole1 »

Ahoj, chtěl bych se poradit ohledně foťáku u S2.. přijde mi hrozně pomalá prodleva mezi zmáčknutím spouště, snímkem a pak uložením snímku, celé to trvá cca 3 vteřiny, což je hodně.. když se fotí něco v pohybu, tak většinou mám člověka už o půl metru jinde a fotka je tak jiná, než člověk chce.. nedá se to určitě rovnat s iPhonem, kde je to vše velmi rychlé.. máte pobodnou zkušenost, je to normální, nebo to dělá jem můj Samsung? Kupoval jsem ho teď na mall.sk, je to polská verze, ROM2.6.35.7-I9100XXKI4. pak jsem se ještě chtěl zeptat, kde se dají stáhnout nějaká živá a klasická pozadí.. jestli nevíte o nějaké prověřené stránce.. a poslední otázka je, jestli není nejaká utilitka, která by zobrazovala stav baterky v %... díky moc
Odpovědět

Zpět na „Samsung telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů