Potvrzení fakt o SGS

Diskuze věnovaná smartphonům řady Samsung Galaxy (S7, edge, S6 a dalším…)
Odpovědět
Vashut
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: čtv kvě 05, 2011 17:30
Zařízení: Samsung Galaxy S (i9000)

Potvrzení fakt o SGS

Příspěvek od Vashut »

Dobrý den,
jako první vysvětlím umístění topiku. SGS se mi líbí delší dobu, teď, když se chci konečně stát chudým a investovat své úspory jsem se více zavrtal do dnešních "opravdu" smartphonů. Z 90% jsem si jist koupí právě SGS a v jaké jiné části než zde mě mohou lidi povzbudit či odradit od koupi.

Rozdělím příspěvek do několika částí - pro přehlednost:

Obecně známé mínusy
Absence blesku - nejsem zastánce používání MT (mob. telefonů) namísto foťáku, ale příležitostně proč ne. Fotky v noci holt oželím.
Konstrukce - někteří si stěžují na "vrzot" zadní části mobilu. Popravdě, v životě jsem neslyšel mobil vrzat a spíš mi to zní jako fáma a davová psychóza. Plastové tělo by taky neměl být problém, viděl jsem krásný obal na telefon od firmy Krachlo či jak, obdoba origo obalu na N8 akorát na magnetku. Toho se právě bojím.
Podpora - kámen úrazu každého produktu v dnešní době. Jsme nějak omezování na Android marketu jako češi?

Android
Dlouho jsem se distancoval od tohoto systému a proto jsem i bez rozvahy šáhl po mém současném telefonu - Omnii Lite, avšak zde je podpora hluboko pod bodem mrazu (MS i Samsung). V dnešní době je androidí otevřenost největším plusem, ale zároveň i kamenem úrazu.
Existuje nějaký antivir či ochranný software proti malwaru a virech?
Lze hry z marketu platit přes PC a na mobil už si je pouze stahovat? (Nehodlám ulehčovat práci hackerům - malware)
Existují aplikace, které na homescreenu mají náhled? (Jde mi o poznámky, které bych nemusel otevřít, aby mi něco připomněly)
Jak je to s kompatibilitou? Ku příkladu na současném telefonu jsem limitován rozlišením a pohybovým senzorem (musel jsem si pořídit senzor od HTC, abych rozjel "lepší" hry s tímto typem ovládání.
Jak je to s verzí Androidu aktuálně? Chápu to tak, že s 2.1 to koupím, na 2.2.3 mi to hnusný Kies vylepší a 2.3.3 jedině nelegálně?
Nepere se na tomto MT Bada s Androidem a jdou použít BADA odkazy na Android homescreenu?
Jak je to s homebrew aplikacema, existují ještě vůbec, když je market prakticky otevřený?
Existuje i aplikace nahrazující Správce úloh z winu?

Plynulost
Furt dokola čtu, jak si lidi stěžují na nehorázné lagy. Já si nedokážu představit, jak takto nabušený stroj může mít odezvu vyšší jak třeba 1s. Ptal jsem se kamarádky, jestli se někdy setkala s kousáním telefonu. Ale podle jejích slov je odezva naprosto dokonalá, asi jako když sypete písek ;).

Konstrukce
Mám velkou ruku a i po zapůjčení na pár vteřin od kamarádky jsem poznal dokonale tvarovaného partnera pro mojí ruku. Máte někdo zkušenosti s tímto mobilem v pouzdru, které jsem zmiňoval? Neuvolňuje se třeba zadní kryt?
Jak hodně se umazává přední diplay? Lze obnovit nějak tu původní "anti-bordelovou" vrstvu? (Můj současný MT jí asi ztratil, zdá se mi, že se o dost víc špiní.) Doporučujete mi koupit si na něj ochranou folii?
Jak je to s kapacitním diplayem a světem kolem nás? Aktuálně mám display rezistentní a prakticky mohu cokoliv, co najdu, použít jako stylus.
Existuje i krytka na 3,5 jack nebo se to dá lehce profouknout? Já jen, že nebudu mít non-stop sluchátka ve zdířce.

Kupovací rozdíly
Viděl jsem prodávat 8GB i 16GB verzi. Co je u nás standardem? Lehce nad 10k hádám, že je ta 8GB (což mi bude bohatě stačit).
Dále jsem se chtěl zeptat co je brandovaná verze. Podle toho co jsem vykoumal, to je obdoba simlocku na operátora, nepletu se?
Dále jsem viděl extrémně vysoké číslo u výdrže po přepnutí z 3G na 2G. Jedná se o pásma GSM 900/1800/2700 na 900/1800? Co se tím změní?
Vím, že u Samsung TV funguje reklamace typu "Haló, mám to rozbitý" a oni si pro to přijedou před barák, kde jim to v předepsané formě předáte a oni vám to opět před barák vrátí během cca 14 dní. Platí to i pro MT?

Ostatní
Je možné do mobilu naistalovat vlastní GPS? Nejsem si jist, že mi bude googlovská vyhovovat a hlavně zadarmo fungovat.
Máte někdo nějaký gadget na SGS? Viděl jsem krásnou externí klávesnici, která by se mi hodila do školy. NTB je dost těžký a mít tašku s NTB a ještě tu se sešitem a knížkami - vražda.

Mobil hodlám koupit za 10,5-10,7k z elektra, které máme ve městě popřípadě od Vodafonu. Nějaké lepší nápady?

Dodatky
Nechci být pirát! (to by se musela podpora dostat na bod mrazu)
Nebojím se občas obětovat nějakou tu kačku na KVALITNÍ aplikaci.
Pohybuju se zpravidla v prostředí s Wifi, je tedy pořád nutností pořizovat si internet do mobilu? (FB nepoužívám, na twitteru non-stop být nemusím)

Snad je to vše a rozhodně děkuji za zodpovězení čehokoli, moc mi to pomůže! (Formátování jsem udělal co nejpřehlednější)
XeeS
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř lis 21, 2007 17:50
Zařízení: Samsung Galaxy S
Bydliště: Praha, Česká Republika

Potvrzení fakt o SGS

Příspěvek od XeeS »

Ahoj, to je hooodně dlouhej dotaz! Zkusím ti teda odpovědet popořadě: (mám Galaxyho už skoro rok a protože jsem hodně cestoval, použil jsem ho snad na vše :-)

Obecně známé mínusy
Konstrukce - nikdy mi to nezavrzalo a všechno perfektně lícuje a sedí, celé to tvoří vyrovnaný a dotažený celek
Kryt - já koupil v Datártu za cca 500 Kč kožený obal na HTC HD a jsem opravdu spokojený, protože pokaždé když ho zasunu a vysunu :smile:, sám se očistí a s obalem se může skutálet po schodech, nebo spadnout z lustru (ano, z lustu při chytání signálu na Hot-spot ;-) ) a vůbec nic se mu nestane...
P.s. Tady jsem ho našel, pěkně zlevnily...http://www.datart.cz/katalog/Pouzdro-na ... C-HD2.html

"Podpora" - Android Market je zatím nejlepší řešení se kterým jsem měl tu čest, funguje bezproblémově, je tam opravdu všechno a u každé aplikace se ti zobrazí čtyři náhledy a komentáře lidí ze tvé země, čili většinou i v češtině. Taky nezapoměň na Samsung Market kde jsou zajímavé aplikace a dokonce některé zaplacené z A.M. Třeba luxusní Asphalt... (https://market.android.com/details?id=c ... rch_result)

Android
Spousta lidí je dneska strašně přecitlivělá a dává si antivir už i do mobilu, což není můj případ a jestli se mi tam někdo nabourá a stáhne si sms, e-maily, fotky atd. No tak co? Já se jako Bin-Ládin schovávat nepotřebuju... Už jsi o někdy slyšel o někom komu se to stalo? Já teda ne! :!: P.s. Jsem zastáncem toho, používat spíš hlavu, než antivir...
Jinak kompatibilata 100%, případně najdeš v komentáři na aplikaci, že nejde spustit na SGS a tak to ani nebudeš zkoušet...
Aplikací fůra na všechno možné i nemožné!
Aktualizace na 2.3 Gingerbread bude co nevidět (snad) vice na: http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=142&t=23370

Plynulost
Lagy jsme neměl (2.1), nemám (2.2) a mít určitě nebudu...

Konstrukce
Displej se upatlává úměrně své velikosti ale nijak zásadně, ani ho nijak zvlášť neotírám.
Po skoro roce bez škrábance (a to ani mikroskopického), čili pokud zvolíš dobré pouzdro, není potřeba žádná folie.
Kapacitní display = prsty, loket, pusa ... ???
Existuje i krytka na 3,5 jack nebo se to dá lehce profouknout? - Omlouvám se, ale to mi zní víc jako vtip... Telefon je na používání, né do vytríny!

Kupovací rozdíly
Taky myslím že 8GB je náš standard.
Brandovaná verze znamená, že ti tam operátor nahraje svoji úvodní obrazovku, někdy zvuky a tak + může telefon i uzamknout. Jo a potom jsi závyslí na něm, kdy schválí aktualizace...
Rozdíl mezi 3G a 2G je v rychlosti přenosu dat. Na telefonování, sms atd. ti stačí 2G, na net je to ale k zbláznění... Já osobně napíšu, že nepoužívat 3G u Galaxy značí, že ho vlastně vůbec nepotřebuješ a kup si o řád levnější telefon...
Od Samsungu mám Pračku, Obrazovku, Harddisk, Foťák a Telefon ale ještě jsem nikdy nic nereklamoval, takže nemám zkušenost...

Ostatní
Určitě vlastní aplikaci si nainstalovat můžeš, já jsem tam měl CoPilot a docela spokojenost, jen mi občas přišlo na A 2.1 že se občas někce zbrzdí, vypadává a někdy skočí o ulici vedle, ale to se prý s A 2.2 odstranilo... Jo a co se týče Google Navigace ta myslím v ČR zatím nefunguje, ale to nevím přesně, přes půl roku jsem tam nebyl...
Klávesnici mám původní, nemůžu sloužit!

Dodatky
No já bez internetu v mobilu, už v podstatě nemůžu žít, ale to je taky dáno tím, že ho používám dost často jako Hot-Spot pro dva notebooky... Jinak cena v ČR je u Vodafonu celkem lidová, takže připravit se o mapy, youtube, rádia, zprávy a hlavně internet, kterej se dá použít na úplně všechno a to přímo za běhu, by byla opravdu škoda!!!

Androind aneb propojení s Googlem
Propojené Kontakty, emaly, Kalendář, mapy atd. v reálném čase na google severy, takže je jedno, když ti někdo telefon ukradne, nebo si ho přeinstaluješ, stačí zadat přihlašovací jméno a heslo a vše je za cca 10 minut zase jako dřív!!! Takže odpadá zálohování dat a vlastně i veškerá synchronizace, což mi přijde úplně nejúžasnější a nejpraktičtější!!! Cele propojení je neuvěřitelně propracované a funguje na 101% a nejlepší je jak na to budeš postupně přicházet a objěvovat... Je toho opravdu hodně! Čili ještě jedna ryze praktická rada, je dobré si založit účet na Googlu, protože tím odkryješ 1/3 všech funkcí telefonu!!! (platí pro všechny Android systémy)...

Ať se ti daří a snad si zvolíš dobře...
Vashut
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: čtv kvě 05, 2011 17:30
Zařízení: Samsung Galaxy S (i9000)

Potvrzení fakt o SGS

Příspěvek od Vashut »

Děkuji mnohokrát, o víkendu si vše zařídím a když to vyjde, tak v pondělí budu majitelem ;) Díky moc, snad jednou budu moct i já takhle někomu pomoct.
Kot3l
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: stř pro 22, 2010 1:25
Zařízení: HTC Evo 3D
Bydliště: jihočesko/Pražsko

Potvrzení fakt o SGS

Příspěvek od Kot3l »

Možná by bylo ještě dobré zeptat se na Kies nebo jako se to jmenuje, zatim jsem na to neslyšel kladnou reakci :(
Havris
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv čer 10, 2010 19:50
Zařízení: Samsung Galaxy S
Bydliště: Semily

Potvrzení fakt o SGS

Příspěvek od Havris »

Kies je dobrá věc pouze pokud jej nepoužíváš :-D
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

Potvrzení fakt o SGS

Příspěvek od Thompson »

Že SGS je kvalitní a nevrže je ten největší nesmysl co jsem kdy slyšel a bez nějaké custom romky je to strašný telefon...Proto jsem ani nekoupil SGS2 po zkušenosti s 1.
Fllip
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte bře 29, 2011 14:41
Zařízení: Samsung Galaxy S

Re: Potvrzení fakt o SGS

Příspěvek od Fllip »

Za sebe musím říct že můj SGS nevrze, ale bez custom rom se opravdu používal daleko hůř
Vashut
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: čtv kvě 05, 2011 17:30
Zařízení: Samsung Galaxy S (i9000)

Potvrzení fakt o SGS

Příspěvek od Vashut »

Nemám ROMku! Nic nevrže!
Telefon mi za dobu, co ho mám, lagnul jen jednou a to proto, že se mi na pozadí spustili mapy zatímco jsem tam měl spuštěné dvě hry.
Co se týče KIES, tak úvod byl hrůza, potom jsem se do něho nějak prokousal a pochopil ho. Takže je to program pouze pro upgrade a zálohování. Je tam sice pár her na stažení, ale ty dobré jsou už v telefonu předinstalovány a víc jich být nemůže kvůli smlouvě s Googlem (OS Android).

Rozhodně jsem ještě nezačal ani trochu litovat koupě a ani jsem na trhu nenašel mobil, za který bych tento vyměnil!
Stanley_51
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: sob lis 06, 2010 14:26
Zařízení: Samsung Galaxy S4 mini, Huawei P8
Bydliště: Tachov

Potvrzení fakt o SGS

Příspěvek od Stanley_51 »

Musím jen souhlasit s vashutem, mám SGS již třičtvrtě roku a jsem s ním nanejvýš spokojen. O žádném vrzání nevím a romku taky nemám. Mám ještě Glofiish M700, ovšem ten se k SGS ani nepřibližuje.
XeeS
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř lis 21, 2007 17:50
Zařízení: Samsung Galaxy S
Bydliště: Praha, Česká Republika

Romka???

Příspěvek od XeeS »

Může nám prosím Filip nebo Thomson (nelépe oba!) napsat v čem je výhodnější používat "custom romku"??? Opravdu mi to zajímá, třeba je něco o čem nevím a přicházím tak o dobré fuknce... :cry:
Vashut
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: čtv kvě 05, 2011 17:30
Zařízení: Samsung Galaxy S (i9000)

Potvrzení fakt o SGS

Příspěvek od Vashut »

Co jsem se dočetl, tak jedna z výhod je off/on u každého procesu -> nikdy víc autozapínání map, update service atd.

Já doufám v nápravu u 2.3.4 verze až přijde. Takže zatím o custom ROMce neuvažuji.
Odpovědět

Zpět na „Samsung telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 30 hostů