Mobil z oficiální České nebo Evropské distribuce

Diskuze věnovaná smartphonům řady Samsung Galaxy (S7, edge, S6 a dalším…)
Martin11
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 10, 2010 9:05
Zařízení: Samsung

Mobil z oficiální České nebo Evropské distribuce

Příspěvek od Martin11 »

Prosím o radu, jaký je rozdíl pokud si koupím mobil v ČR z oficiální České nebo Evropské distribuce ?
Myslím záruku, češtinu, update, funkce .

Děkuji Martin
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Mobil z oficiální České nebo Evropské distribuce

Příspěvek od Jiří Hrma »

Co se týče lokalizace, tak tam by neměl být problém, protože čeština je přímo součástí Androidu tuším od verze 1.6... s aktualizacemi by to také mělo být bez potíží.
Uživatelský avatar
Demonicus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: sob srp 22, 2009 10:02
Zařízení: BlackBerry 9810

Mobil z oficiální České nebo Evropské distribuce

Příspěvek od Demonicus »

Se zárukou už problém vzniká. Neznám autorizovaný servis, kde by přijali na záruční opravu telefon, který nemá platnou českou záruku (ofiko distro). Pokud máš šedivku (neofiko - euro distro), jsi odkázán pouze na místo, kde jsi telefon zakoupil a reklamovat ho musíš pouze tam, to jak se k tomu postaví daný prodejce je otázkou. On jej totoiž musí poslat do země, kde jej koupil, nebo ho reklamovat u nás, ale platí opravu, je to tedy pouze na něm. Osobně mám ofiko distro ze Setosu a šedivku bych nekoupil, těch pár korun rozdílu neřeším a nemusím se o nic strachovat.Neříkám ale že šedivka = chyba.
Petrasek
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte čer 08, 2010 13:10
Zařízení: HTC Desire

Re: Mobil z oficiální České nebo Evropské distribuce

Příspěvek od Petrasek »

Ahoj. Já psal přímo do britexu jakožto jediného autorizovaného servisního střediska pro samsung. Tam mi sdělili ze aby byla uznána záruka, musí být telefon určen pro český slovenský či mám pocit jeste maďarský trh. Jinak nelze telefon servírovat v rámci záruky.
IIIRazor
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: čtv lis 05, 2009 22:21
Zařízení: Sonyericsson

Mobil z oficiální České nebo Evropské distribuce

Příspěvek od IIIRazor »

ahoj,
Galaxy mám objednanýho z dovozu EU, tak už dopředu počítám stím že jsem odkázán jen na ten shop, kde ho kupuju.
Jen bych se zeptal, jestli mobil z dovozu lze normálne používat, synchronizovat přes Kies, nahravat firmware (firmware oficialnich galaxy pro ČR??) díík
mno a touhle šedivinou sem ušetřil tak 2 000.- (bohužel já ty 2000.- na ofik.mob. neměl :D)
tak doufám že nebudu litovat...
Uživatelský avatar
Demonicus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: sob srp 22, 2009 10:02
Zařízení: BlackBerry 9810

Mobil z oficiální České nebo Evropské distribuce

Příspěvek od Demonicus »

Dopisoval jsem si se servisním střediskem:
Dobrý den,
Akceptují se jen MT určené pro náš region s platným ZL operátora či open marketu.pokud byl MT zakoupen v ČR ale jedná se o dovoz.reklamujte u prodejce,který musí zajistit záruční opravu.
Pokud dojde k zásahu do MT viz níže jedná se samozřejmě o zásah který není v souladu se záručními podmínkami.
- zásah do MT -> tím reaguje daný člověk na úpravu registrů v PC a instalování neoficiálně uvolněných aktualizací do MT

..takže asi tak ;)
virus
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: pon čer 08, 2009 22:03
Zařízení: Samsung Galaxy S (root Froyo 2.2)

Mobil z oficiální České nebo Evropské distribuce

Příspěvek od virus »

IIIRazor píše:ahoj,
Galaxy mám objednanýho z dovozu EU, tak už dopředu počítám stím že jsem odkázán jen na ten shop, kde ho kupuju.
Jen bych se zeptal, jestli mobil z dovozu lze normálne používat, synchronizovat přes Kies, nahravat firmware (firmware oficialnich galaxy pro ČR??) díík
mno a touhle šedivinou sem ušetřil tak 2 000.- (bohužel já ty 2000.- na ofik.mob. neměl :D)
tak doufám že nebudu litovat...
Take by mě zajimala odpověd.
Uživatelský avatar
Demonicus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: sob srp 22, 2009 10:02
Zařízení: BlackBerry 9810

Mobil z oficiální České nebo Evropské distribuce

Příspěvek od Demonicus »

S připojením na KIES nebude porblém (tedy bude problém, ale ten mají i lidé s ofiko distribucí :D), co se týká FW, taky si ho budeš moci aktualizovat, jen ten FW bude pro tebe uvolněný v jiný datum, než bude uvolněn por ČR. Neříkám, že to musí být nutně pozdější datum, je možné, že budeš mít štěstí a pokud máš telefon třeba někde z větší dálky, můžeš mít froyo ještě dřív než my ostatní.
IIIRazor
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: čtv lis 05, 2009 22:21
Zařízení: Sonyericsson

Mobil z oficiální České nebo Evropské distribuce

Příspěvek od IIIRazor »

tak už asi 2 týdny používám Galaxy z dovozu EU a zatím žádný problém, balení vypadá uplně jako originál (návod, záručák od samsungu bohužel nevyplněn, ale myslím si že oboje jen vytisknuty aby to líp vypadalo) dostal jsem platný záruční list od prodejce (u kterého ho také mohu 2 roky normálně reklamovat)
V mobilu jsem žádný zádrhel nenašel, v Kies zatím aktualizace na Froyo není k dispozici, snad časem :) už se nemužu dočkat.
Troufám si říct že ve věci dovozu je rozdíl jen v aktualizaci (kde to trvá déle) a v reklamaci, která je omezena jen na prodejce..a jeho smluvený servis, který třeba nemusí uznávat to , co ofik. uznává
Dominick
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv říj 21, 2010 22:13
Zařízení: Nokia 6120c

Mobil z oficiální České nebo Evropské distribuce

Příspěvek od Dominick »

Ahojte,
Mám záujem o kúpu Galaxy S z Alza.sk, mám v tých distribúciach trochu zmätok a s tým aj pár otázok na Vás:

1. Na http://www.alza.sk/samsung-galaxy-s-i9000-d169452.htm uvádzajú ako produktové číslo: GT-I9000HKDXEZ, preto by som sa chcel spýtať, či neviete o akú distribúciu ide, poprípade či ste nekupovali SGS cez Alzu aj Vy?

2. Ak by sa jednalo aj o CZ či EU distribúciu, je možné aj na týchto distribúciach používať Slovenský jazyk ako jazyk systému?

Som v Androide nováčik a trochu sa v tom ešte nevyznám, tak ma prosím ospravedlnte, ak sa pýtam blbosti :-)
Vopred ďakujem za všetky odpovede, Dominick
wulfgreta
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: ned čer 13, 2010 11:46
Zařízení: Samsung Galaxy S

Mobil z oficiální České nebo Evropské distribuce

Příspěvek od wulfgreta »

1) kupoval jsem telefon u alzy.cz zhruba v pulce srpna a mam XEZ
2) nevím jak na ostatních ale na mém telefonu jde nastavit slovensky jazyk bez problemu
Uživatelský avatar
Demonicus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: sob srp 22, 2009 10:02
Zařízení: BlackBerry 9810

Mobil z oficiální České nebo Evropské distribuce

Příspěvek od Demonicus »

Ono u Androidu je to zvláštní. I Verze co jsem viděl v čínských "Ipadech" na videu, měly v menu češtinu. Android má lokalizace asi v každé mutaci. Jediné, v čem by mohl být problém je Swype. Btw. na té alze.sk je to drahý jak pes ;)
Dominick
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv říj 21, 2010 22:13
Zařízení: Nokia 6120c

Mobil z oficiální České nebo Evropské distribuce

Příspěvek od Dominick »

Ďakujem moc za odpoveď, napriek tomu by som mal ešte jednu otázku.
Keďže XEZ je predpokladám CZ distribúcia (aj podľa iných diskusíí), zaujíma ma ma ako by to bolo s plateným Marketom pre SK? (ak sa objaví :-) ) Neviem, ako to tam funguje, či sa krajina marketu nejako volí v nastaveniach zariadenia, alebo sa určuje práve distribúciou. Bol by som nerád, keby mi časom vznikli problémy v nákupe aplikácií, kedy by som musel platiť v CZK namiesto v EUR :-)

Opäť vopred ďakujem za všetky odpovede :-), Dominick
wulfgreta
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: ned čer 13, 2010 11:46
Zařízení: Samsung Galaxy S

Mobil z oficiální České nebo Evropské distribuce

Příspěvek od wulfgreta »

market je myslim na zaklade sim karty...kdyz budes mit slovenskou, mel by byt slovensky ;)..proto vsichni shaneli sim karty americkych operatoru ;)
Dominick
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv říj 21, 2010 22:13
Zařízení: Nokia 6120c

Mobil z oficiální České nebo Evropské distribuce

Příspěvek od Dominick »

OK, ďakujem za objasnenie problematiky :-) Teraz mi teoreticky nič nebráni ísť ho kúpiť :-)
Uživatelský avatar
Petr_K
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: ned zář 21, 2008 22:31
Zařízení: HTC Diamond 2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Mobil z oficiální České nebo Evropské distribuce

Příspěvek od Petr_K »

Ahoj všem.
Má někdo tip na nějaký obchod, kde mají byť EU verzi za dobré peníze, ale firmu, která po Novém roce nezmizí z trhu.
Děkuji
lukas86cb
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon zář 19, 2011 11:46
Zařízení: SGS2

Mobil z oficiální České nebo Evropské distribuce

Příspěvek od lukas86cb »

je možnost při koupi z evropske distribuce některých softwarovych chyb v telefonu co ostatni zakaznici nepozoruji, nebo je to kus od kusu, konkretne samsung galaxy s2 :-)
děkuji
Visor33
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: ned dub 05, 2009 18:28
Zařízení: HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy S II

Mobil z oficiální České nebo Evropské distribuce

Příspěvek od Visor33 »

Důležité upozornění: u telefonů z evropské distribuce nelze uplatnit DPH. Pouze u telefonů z české distribuce. Toto tedy vyřešilo můj "problém" kterou verzi vzít.
scor
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned bře 21, 2010 1:34
Zařízení: HTC Touch HD

Re: Mobil z oficiální České nebo Evropské distribuce

Příspěvek od scor »

A ja bych jen upresnil, ze se nejvic vyplati si zajet treba do Polska a tam koupit ofiko PL verzi. Oproti ceskenu zastiupeni Samsungu ten polsky funguje. A hlavne pokud potrebuji reklamaci, tak zajedu do toho obchodu a oni uz se postaraji vcetne odeslani ke mne domu do CR. A netrva to tak dlouho jako u ofiko cr. Cesti prodejci akorat predrazuji sve zbozi a s kvalitou naslednych sluzeb hrozne zaostavaji.
Miloš
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 27, 2011 19:28
Zařízení: samsung ace

Mobil z oficiální České nebo Evropské distribuce

Příspěvek od Miloš »

Dobrý večer,
dnes jsem se stal majitelem majitelem ACE.
Snažím se vypátrat odkud pochází, ale tápu.
Nastavení,O telefonu ?
Nikde nemůžu nalést produktové číslo s kódem původu :roll:
Děkuji
Odpovědět

Zpět na „Samsung telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů