Export a následný tisk textových zpráv z Androidu

Diskuze věnovaná smartphonům řady Samsung Galaxy (S7, edge, S6 a dalším…)
Odpovědět
svrcina
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: ned srp 01, 2010 18:47
Zařízení: Samsung i9000 Galaxy
Bydliště: Ostrava

Export a následný tisk textových zpráv z Androidu

Příspěvek od svrcina »

Prosím zkušené uživatele o radu jak nejjednodušším způsobem vytisknout přijatou SMS?
Velice často dostávám na mobil SMS zprávy, které nutně potřebuji vytisknout ( PDF ) a uložit do PC. Tuto činnost provádím několikkrát denně v blízkosti PC, schopného spojit se přes kábel a Bluetoot.
Za radu budu moc vděčný
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od barberry.pha »

zkopirovat a vlozit do mailu a poslat si to? to je asi slozity co?
svrcina
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: ned srp 01, 2010 18:47
Zařízení: Samsung i9000 Galaxy
Bydliště: Ostrava

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od svrcina »

moc složité to není, ale dělej to několikkrát denně....
Díky za odpověď

Edit. Zkusil jsem to, ale vidím zásadní problém. Tu původní zprávu musím mít vytištěnou tak, aby byl zřejmý odesílatel. Když zprávu zkopíruju a přepošlu si ji emailem, vypadá, že jsem si ji poslal sám a to nejde. :cry:
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od barberry.pha »

potom me napadlo jeste moznost screenshotu obrazovky mobilu ale bohuzel nevim cim se to u androidu dela a jestli se to vubec da u wm na to byl nejaky programek .

neco jsem nasel http://www.androidnews.cz/screenshot-i- ... root-prav/" onclick="window.open(this.href);return false;
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od Jiří Hrma »

Screenshoty se na Android komunikátorech dělají přes Android SDK... návod pro Windows je tady moc pěkně popsaný od Bigise http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=110&t=14740" onclick="window.open(this.href);return false; (až na pár drobností to úplně stejně funguje i na Linuxu a Mac OS X).

Co se týče zálohy SMS a vytištění, co to zkusit vyexportovat přímo přes ten nástroj Samsung Kies - ten možnost exportu textovek nabízí.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od barberry.pha »

jirko diky za doplneni info :) ja alespon tedka zjistil jak screenshot udelam na iphonu :)))

OT: jirko jak to vypada s nejakym tym srazem? mas neco v planu nebo je to zatim u ledu ...
svrcina
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: ned srp 01, 2010 18:47
Zařízení: Samsung i9000 Galaxy
Bydliště: Ostrava

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od svrcina »

Děkuji za odpověď,
telefon mám teprve druhý den a včera večer jsem se do půlnoci snažil spojizdnit Samsung Kies. Přečetl jsem asi 5 různých for a všude jsem se dočetl. že je nestabilní.
Před půlnocí se mě konečně telefon spojil, 2x jsem Kies odinstaloval a zpětně nainstaloval ( poslední verze ze stránek Samsungu ), pak jsem telefon připojil do jiného USB portu a došlo k připojení.
Ideální by pro mě bylo, kdyby se spárování s tímto Kiesem provedlo přes BT.
Zatím mi telefon hlásí, že je k PC připojen, ale nevím, jak to ověřit.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od Jiří Hrma »

barberry.pha: Ano, sraz je opět v plánu, ale viděl bych to až na září nebo klidně později. Rád bych tam s sebou už měl něco s Windows Phone 7 + iPhone 4... jinými slovy, čekám na něco zajímavého, ať je na co koukat. Ale zpět k diskuzi o Galaxy, ať nejsme OT.

svrcina: Nemáte za co, od toho tu fórum je :) . Já se stabilitou Kies na 64bit Windows 7 neměl problémy, vše fungovalo. Jediné, co se mi nepodařilo synchronizovat s Outlookem, byl kalendář, tam se program tvářil, že něco dělá ale ani po 20 minutách se nic nestalo. Kontakty se synchronizovaly bez potíží.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od barberry.pha »

OT: jirko diky za info, no pokud by to bylo az nekdy na podzim a mel jsi neco s wp7 a ten iphone tak by to bylo supr .. ja planuji na podzim koupi ipadu takze bych ho vzal pak urcite taky :)

to svrcina: ony si holt nektery programy postavi hlavu a nejede pres to vlak a jedinym resenim je reinstal a zkouseni jinych usb portu ...
svrcina
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: ned srp 01, 2010 18:47
Zařízení: Samsung i9000 Galaxy
Bydliště: Ostrava

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od svrcina »

Prosím ještě o odpověď, zda je možné provedení propojení Kies a tel. pomoci Bluetoot?
Jinak mám na NB taky 64bit Windows 7, ale synchronizaci jsem prováděl přes GOOGLE - Gmail a vše rychle a O.K. :)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od Jiří Hrma »

Kies se mi s telefonem přes Bluetooth nepodařilo naučit komunikovat, takže mám pocit, že lze synchronizovat pouze přes USB, ale třeba to přidají do dalších verzí. Pokud synchronizuješ data se svým účtem Google, tak tě sync s Kies a Outlookem trápit nemusí, to je pravda :)
svrcina
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: ned srp 01, 2010 18:47
Zařízení: Samsung i9000 Galaxy
Bydliště: Ostrava

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od svrcina »

Ano, ale jsme na začátku, protože potřebuji tisknout SMS - třeba pomocí KIES. Synchronizovat už nepotřebuji a ani nechci, určitě by byly kontakty duplicitní.
jivo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: stř bře 07, 2007 11:40
Zařízení: HTC Evo 3D GSM; HTC Dimond2 -Topaz:XDA Energy
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od jivo »

Nebylo by jednodusi sychronizovat ty SMS s Googlem pomoci aplikace SMS Backup http://wiki.androidforum.cz/index.php/SMS_Backup a pak si ji vytisknout jako mejl? Docela o tom uvazuji, ale zatim jedu na WM a hledam neco, cim tu SMS historii dostat jinam. A protoze mam na Google extremne mejlu, tak se kompletni synchronizace obavam.
svrcina
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: ned srp 01, 2010 18:47
Zařízení: Samsung i9000 Galaxy
Bydliště: Ostrava

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od svrcina »

Zatím jsem o této app neslyšel, resp. neznám ji, ale vypadá to naprosto perfektně, pokud to bude funkční. Naprosto by to uspokojilo můj požadavek, telefon by nemusel být vůbec ve spojení s PC a zpráby bych tiskl z Gmailu.
Moc děkuji za SUPER radu.
Jinak co se týká synchronizace s Gmailem, mám v něm 1380MB zpráv - je to 4507 zpráv a při synchronizaci s telefonem naprosto bez problému.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od Jiří Hrma »

Pak lze ještě na Androidu Marketu stáhnout freeware Txtract (info zde). Nezkoušel jsem, ale třeba by taky mohl vyřešit ten problém.

edit: Téma jsem oddělil od všeobecné diskuze a přesunul ho do vlastního, ať je to tu přehlednější.
svrcina
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: ned srp 01, 2010 18:47
Zařízení: Samsung i9000 Galaxy
Bydliště: Ostrava

Export a následný tisk textových zpráv z Androidu

Příspěvek od svrcina »

Moc děkuji přispěvateti : jivo. Program SMS Backup je pro výše zmiňované účety perfektní. Dá se nastavit, že je každá SMS, která dojde na mobil postoupena do samostatného adresáře v Gmailu s názvem SMS. Takže stačí být u PC a hned si můžu tisknou SMS z Gmailu. Z vytištěné zprávy je zřejmý odesílatel a to je mém případě podstatné.
Super app, vřele doporučuji.
Odpovědět

Zpět na „Samsung telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 hostů