Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Diskuze věnovaná smartphonům řady Samsung Galaxy (S7, edge, S6 a dalším…)
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od Jiří Hrma »

Dnes mi dorazil na testování Samsung Galaxy S, takže považuji za vhodné založit toto vlákno, ve kterém budu průběžně sdělovat své postřehy z testování. Pokud jste také majiteli tohoto zajímavého telefonu, můžete se do diskuze přidat a zkusit poradit ostatním, kteří třeba právě o koupi Galaxy S uvažují. A zájemci nechť se nebojí zeptat :-). Pro český trh je určená pouze 8GB verze, 16GB se tady oficiálně prodávat nebude.

Obrázek Obrázek

Galaxy S se mi zatím hodně líbí, systém je svižný a ten displej parádní (i když čitelnost na sluníčku opět nic extra). Vadí mi absence LED diody a joysticku, ale to už teď ignorují skoro všichni výrobci, takže co se dá dělat. Jsem ještě zvědavý na výdrž baterie, ale na to budu mít odpověď až za pár dnů.

Zkoušel jsem také fotoaparát a filmy. Telefon přehraje snad všechny formáty, co mám na HDD (avi, wmv, mkv...) a to bez nutnosti převodu. WMV filmek jsem měl v 1280×720px a Samsung jej přelouskal jedna báseň. Výtku mám k reproduktoru, ten mi přijde docela "obyčejný" a hraje průměrně (hlasitost je dobrá, ale kvalita zvuku nijak "nazadekposazující" není). Fotoaparát fotí dobře - normálka, ale videa natáčí velmi pěkně, i v HD rozlišení (1280x720px).

Samsung k telefonu dodává synchronizační aplikaci Kies pro Windows. Je hodně propracovaná a umí synchronizovat hudbu, filmy, obrázky a konečně i kontakty a kalendář s Outlookem. Kontakty se mi přenesly bez potíží (avšak bez portrétových obrázků), kalendář se mi synchronizovat odmítá. Nevím proč, ale i po 10 minutách čekání je stav na 0%. Je docela možné, že mám v Outlooku příliš mnoho položek a program si s tím zkrátka neví rady. Je škoda, že na těle telefonu chybí jakákoliv dioda, která by signalizovala nabíjení nebo zmeškané události.

Obrázek

Hardwarové parametry
Operační systém: Android 2.1
Displej: 4.0” WVGA SUPER AMOLED (800x480) s mDNIe
Telefon: Quadband GSM (GPRS/EDGE); 3G (HSDPA 7.2Mbps, HSUPA 5.76Mbps), 900/1900/2100 MHz
Procesor: 1 GHz Samsung Hummingbird
Konektivita: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0, USB 2.0
Paměť: 8 GB nebo 16 GB (podle verze), microSDHC slot (až 32 GB)
Fotoaparát: 5.0 MPx + VGA videokamerka, Autofokus, Self shot, Action shot, Cartoon shot, Smile shot, Panorama shot
GPS: ano, A-GPS
Senzory: akcelerometr, digitální kompas, senzor blízkosti, světelný senzor
Rozměry: 64,2 x 122,4 x 9,9 milimetrů
Hmotnost: 118 gramů
Baterie: 1500 mAh

Užitečné odkazy
Doplněno: Velká recenze komunikátoru Samsung Galaxy S: Elegán, který míří vysoko
Samsung Galaxy S: 1 GHz Android s WVGA displejem a 5 MPx fotoaparátem oficiálně představen
Aktuální cena na Heureka.cz
CSCicus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: sob led 16, 2010 21:03
Zařízení: Samsung Galaxy S2 root
Bydliště: Ivanka pri Dunaji

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od CSCicus »

No ja ho mam doma druhy deň. A po pár problémoch už to bude asi v pohode. Osobne moc nemám rad softwarové vybavenie od samsungu (nieje to htc). Neviem či je to problém len môjho zariadenia ale rýchlosť nebola taká oslnivá. Doteraz som mal desire takže to viem porovnať a pokiaľ som tam neflashol nový soft tak to bohvie čo nebolo.Neviem prečo dodávajú zariadenie s 3 mesiace starým softom. Ale niečo podobne sa od samsungu dalo čakať. Odvtedy už je 5 nových a rýchlosť je tam o dosť lepšia.

Dialer:
Ďalšia vec, čo nieje ale vôbec dobrá vec je dialer. Nedokáže hľadať predikatívne v mene. Číže pokiaľ by som chcel hľadať všetkých michalov v zozname a z nejakého dôvodu nemám meno prvé ale druhé. Čo nieje bohvieako neobvykle. Keď človek vystrieda nejake to množstvo telefonov. Každý upraví kontakt trochu inak takže sa človek nevyhne že ma priezvisko namiesto mena a opačne. Takže nájde iba tých čo mám správne. Našťastie ako na všetko je aj tu riešenie volá sa Dialer one (pokiaľ niekto vie o niečom lepšom rad otestujem) ten to vie.

Link na fórum : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=637852" onclick="window.open(this.href);return false;

Spodná lišta:
A ešte odporúčam Adw launcher.
Komu z nejakého dôvodu nevyhovuje zobrazenie menu aplikácií (ala iphone) a nemožnosť zmenenia defaultneho nastavenia napríklad pre dialer. Tu si viete nastaviť asi všetko.

Link na fórum : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=645550" onclick="window.open(this.href);return false;

Kalendár
Takisto neprítomnosť agenda view widgetu je premňa sklamanie. Robia tomu reklamu aký je to super mobil pre prácu a žiadny widget tam nedajú. Našťastie na markete je ich par dobrých. Samotný kalendár je vcelku v pohode.
Ale prijal by som pokiaľ by sa dalo pri pridávaní novej úlohy nastaviť defaultný kalendár aby som nemusel zakaždým vyberať, pre ktorý chcem danú ulohu pridať.

Klavesnica:
Čo sa tika klávesnice píše sa nanej dobre už som aj našiel kam schovali šípky keď podržíte prepínanie medzi číselnou klávesnicou a ostatnými klávesnicami (?123) viac ako 2 sekundy zobrazía sa šípky + označenie textu a kopirovanie. Číže jedno mínus máme zmazané tak napoli. Celú túto správu som písal na swype klaveske (dodatočne som to upravil na notebooku aby to malo formu). Chce to trocha cviku a ide to skutočne dobre.

Farba menu sa mi vôbec nepáči. To je niečo čo na samsungu nikdy nebolo ono. Pokiaľ ale niekto vie kde hladať dá sa aj to prerobiť len ako príklad ja som použil toto. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=724576" onclick="window.open(this.href);return false;.

Hardware:
No a teraz hardware. Neviem kto ho navrhoval ale asi u nich nieje teplo. Lebo unás je teraz 34-37 stupňov a udržať tak tenké šmykľavé zariadenie nieje bohvie čo. A power button mal byť hore a nie na boku. Skúste ho pomocou neho zablokovať keď máte spotené ruky a zaručene sa namákate aby vám nevypadlo. Prebudiť sa našťastie dá aj home tlačidlom. Dúfam že keď tam dám invisible shield bude to lepšie.

Aj keď sa môže zdať že mám voči tomu zariadeniu len samé výhrady tak to tak nieje inak je celé zariadenie veľmi dobre a svižne. Displej je úžasný a batéria bude podľa mňa ako na HTC desire. Najprv nevydrží ani deň a potom keď už sa prestanete hrať a začnete ho použivať normálne tak vydrží tak 1-1,5 dňa. A reproduktor je natom určite lepšie ako na desire zvuk je plnší a hlasnejší.

Nový firmware:
Neberiem zodpovednosť za poškodené zariadenie berte to len čisto ako moju vlastnú skúsenosť.
Pokiaľ sa nemýlim prídete o záruku.

Zaregistroval som sa na http://samsung-firmware.webs.com/" onclick="window.open(this.href);return false; Na danej stránke nájdete všetky potrebné informácie ktoré budete potrebovať.

Flashprogram:
Na flashovanie potrebujete tento program
Takisto budete potrebovať PIT súbor. (You can see the PIT file like BOOT file)
Flash program / PIT súbor:
Odin. http://www.multiupload.com/DLS7TWUVPY" onclick="window.open(this.href);return false;
Pit súbor. http://www.multiupload.com/4N0NMBO0WE" onclick="window.open(this.href);return false;

Návod v angličtine je priložený aj odin a pit súbor


Pokiaľ niekto vie odporučiť dobre programy úpravy alebo niečo podobne treba napisať
Přílohy
Flash guide english.pdf
(853.35 KiB) Staženo 154 x
PIT file.rar
(3.63 KiB) Staženo 130 x
Odin3_v1.0.rar
(166.33 KiB) Staženo 126 x
Pavelos
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát črc 21, 2006 10:21

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od Pavelos »

CSCicus: Takhle dlouhý text takřka bez interpunkcí a hlavně odstavců se skoro nedá číst. V tomto případě je to škoda, protože informační hodnotu má.

EDIT: Super, jako nebe a dudy :)
CSCicus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: sob led 16, 2010 21:03
Zařízení: Samsung Galaxy S2 root
Bydliště: Ivanka pri Dunaji

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od CSCicus »

Keď budem pri pc tak to poopravujem som to pisal v posteli rano na mobile. Ešte tam pridám aj niake linky. Ale až tak v pondelok teraz som v banskej na dovolenke
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od GreenArrow »

Promiň,že píšu sem,ale to HTC galaxy S v tvým profilu je do očí bijící :D
CSCicus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: sob led 16, 2010 21:03
Zařízení: Samsung Galaxy S2 root
Bydliště: Ivanka pri Dunaji

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od CSCicus »

Dik som sa sekol :-D som chcel ešte napisať aj htc hero ale ten mám na predaj a zabudol som odstraniť htc.[quote][/quote]
Kabuto
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: úte srp 08, 2006 20:44
Zařízení: Samsung Galaxy S8+

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od Kabuto »

Jiří Hrma: Heh, tak koukám, že sis taky pořídil Galaxyho. To je fajn. Já ho mám od pátku a používám ho od včerejška a zatím jen samá chvála z mé strany.
Valmonte
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon črc 26, 2010 14:56
Zařízení: Samsung Galaxy S

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od Valmonte »

Mam Galaxy uz treti tyden. Presedlal jsem z HD2 a priznam se, ze jsem (az na ten fuj plastovy vzhled) dost spokojeny. Mam ale jeden problem, ktery nedokazu vyresit. Hledam jak blazen, ale nikde jsem nenasel funkci vyhledavani kontaktu v adresari spolecnosti( myslim tim Exchange server). Nema tady nekdo typ? Byl bych vdecen...:o)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od Jiří Hrma »

Kabuto: Já jej mám jen půjčený na recenzi, pak ho zase budu muset vrátit. Po pár dnech používání mám zase nějaké nové dojmy. Pořád mi nefunguje synchronizace kalendáře přes Samsung Kies s Outlookem, kontakty frčí bez problémů. Výdrž baterie není úplně ideální, nabíjím prakticky každý den, maximálně jednou za den a půl, dále jsem se ještě nedostal, ale je pravda, že telefon nešetřím - ten velký displej přímo vybízí k neustálému surfování na internetu :) . Mám poslední verzi ROM a občas v systému pozoruji drobné záseky. Při nějaké činnosti systém zkrátka někdy trochu zapřemýšlí... stěžovali si na to už majitelé zařízení s předprodukční verzí ROM, kde ta prodleva prý byla ještě větší, takže u té aktuální to zřejmě výrobce trochu opravil, ale pořád to tam je a sem tam se to projeví.
Kabuto
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: úte srp 08, 2006 20:44
Zařízení: Samsung Galaxy S8+

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od Kabuto »

Je pravda ze male zaseky to obcas ma, ale ja si jich skoro nevsimam a to telefonu davam take pekne pokourit. Synchronizaci s outlookem jsem nezkousel, neb uz ho nepouzovam, ale snazim se ted vyresit synchronizaci s thunderbidem, coz je vetsi orisek, protoze pres Kies to nefunguje.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od Jiří Hrma »

já si jich všimnout musím a v recenzi to nesmím zapomenout zmínit, protože občas to opravdu znát je. A legrace je, když máš na paměťové kartě třeba 5 GB hudby, tak než to systém po restartování vždycky prohledá, tak se s kartou třeba minutu nedá vůbec pracovat. Jinak je to výborný telefon, o tom žádná a většina věcí funguje na výbornou, ale v recenzi se s tím zkrátka mazlit nesmím :)
Kabuto
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: úte srp 08, 2006 20:44
Zařízení: Samsung Galaxy S8+

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od Kabuto »

Jo to máš pravdu. S tím scanem karty po zapnutí nebo jen po vytažení kabelu, pokud jsi měl telefon připojený jako Mass Storage, je to s hodně datama dlouhé. Na druhou stranu potom když vlezeš kamkoliv na kartu, tak se téměř nenačítá a vše je bleskurychlé. V recenzi to určitě zmiň. Docela by mě zajímalo, jestli jde nějákým způsobem vypnout ono načítání z karty po jejím odpojení.
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od aeon101 »

Nevim panove, mam Galaxy S uz treti tyden a davam mu myslim taky pekne zahulit. Baterii jsem naformatoval peclive a trpelive (prvni 3 cykly radsi bez pripojeni k PC). Mam porad zapnute synchro na pozadi s gmailem a FB, aktualizace pocasi kazdou hodinu, filmy (nekonvertovane), hudba a wifi browsing opravdu casto + parba N.O.V.A. a Crusade of Destiny.
Telefon mi vydrzi realne 2 dny, zasekavani temer nepozoruji. Po restartu mam volnych 185 RAM (pod 35 to neklesne nikdy, protoze telefon asi sam vypina nepotrebne veci). Na 16GB pametovce mam volne 2 GB, a po odpojeni a znovu zapojeni se media vyhledavaji maximalne 20 sekund. FW mam jeste stary (verze JF3).

U me zatim maximalni spokojenost, az na zasr... Kies, ktere jsem pohrbil a resim veci jinak. Jelikoz jsem u androidu novackem, chci se zeptat- az bude k dispozici Froyo, bude update dostupny pres OTA, nebo budu muset pouzit opravdu ten Kies?

Dan
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od Jiří Hrma »

aeon101: Tak to nevím, ale myslím, že upgrade na 2.2 bude možné stáhnout jak přes Kies, tak i přes OTA přímo v telefonu.
CSCicus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: sob led 16, 2010 21:03
Zařízení: Samsung Galaxy S2 root
Bydliště: Ivanka pri Dunaji

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od CSCicus »

Ako software možem odporučať : I9000XWJM2 (je to posledný ktorý sa objavil) + [ROM Eclair Europe] SamSet 1.6 -Fixed- |XWJM2| |THEMED| |FULLY OPTIMIZED| [25/07/10]. Ako dialer mam dialer one a menu LauncherPro. V tom softe je aj MCR Scripts kde je LagFix.

A výsledok?

Asi plynulejšiu kombináciu som si ani nemohol priať. Všetko ide dokonale plynule jeden alebo 2 mierne seknutia sa objavili, ale inak je to lahoda. Aj market ide rýchlejšie.

Bateria: pustene mám všetko: gps, bluetooth, 3G, wifi, Displej auto,

Uptime: 12H49min
Hlasové hovory 57% : 59 min5s
Displej 25% : 1h 53 min 10s
V pohotovostnom režime 8%: 12h 49min
Nečinny telefon 5%: 10h 56min
System Android 2%: 21min 2s
a ešte asi 15min hovoru bolo cez bluetooh

a ešte mi ostava 37%
nabíjam vždy celu noc . Osobne som nadmieru spokojný pri podobnom použití už desire zomieralo.
Kabuto
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: úte srp 08, 2006 20:44
Zařízení: Samsung Galaxy S8+

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od Kabuto »

Tak já jsem dneska docílil toho, že jsem vybil Galaxyho ani ne za den. Bude to ale hlavně tím, že jsem měl puštěnou nějákou dobu navigaci, byl připojenej nějákou dobu k wifi a pak hodně dlouho (nějákolik hodin) hrál náročné 3D hry. Ne že bych výdrž tímto hanil, to vůbec ne. Spíš naopak telefon chválim, protože při takovéhle zátěži se divim, že mi skoro celý den vydržel.
CSCicus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: sob led 16, 2010 21:03
Zařízení: Samsung Galaxy S2 root
Bydliště: Ivanka pri Dunaji

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od CSCicus »

Otázka.

Vie mi niekto poradiť ako naučím kalendár na galaxy s aby som nemusel zakaždým zadávať pripomienku a pre ktorý kalendár to chcem nastaviť. U HTC sa dá nastaviť automaticky pripomienka napríklad 20 min pred. A ukladá to automaticky na google učet tu mi to dáva do môj kalendár.
Vie mi niekto odporučiť nejakú aplikáciu alebo ako tam dostanem kalendár od HTC?

Vďaka
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od barberry.pha »

Snad to nebude pusobit jako reklama ale koukal jsem na ruzne stranky a prislo mi zajimave pri koukani na ceny ze vodafone zacal nabizet samsung galaxy S zatim jenom pres svuj eshop ale za nedotovanou cenu 11977kc, od 1.8 by mel byt snad uz i na prodejnach
straky
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 81
Registrován: úte úno 09, 2010 7:42
Zařízení: Samsung Galaxy S

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od straky »

Pánové a dámy, zeptám se na jednu věc. Přečetl jsem si dost recenzí o Galaxy s a není mi zcela jasný, jak je to s hlasitým reproduktorem pro např. přehrávaní hudby bez sluchátek. Je tam či ne? Někde psali, že ano, jinde zase, že ne. Děkuji
anawarr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 310
Registrován: úte led 17, 2006 8:28
Kontaktovat uživatele:

Galaxy S: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od anawarr »

zjistil jsem u svého sgs jednu velmi hnusnou vlastnost:

při prohlížení webů ve vestavěném prohlížeči, pokud použiji zoom, tak jsou ze zvětšenin obrázků jen hnusné rozmazaniny. něco takového je opravdu nepřijatelné. zřejmě je to provázané i se zoomováním v galerii, kde je to něco podobného... (oproti desire se při zoomu fotky nezaostřují)

řekněte, že to mám jen někde blbě nastavené a že to není nativní vlastnost sgs :evil:
Odpovědět

Zpět na „Samsung telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů