HD Mini - Zkušenosti

Diskuzní fórum věnované komunikátoru HTC HD Mini
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr_K
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: ned zář 21, 2008 22:31
Zařízení: HTC Diamond 2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HD Mini - Zkušenosti

Příspěvek od Petr_K »

Zajímal by mě hlavně displej, jestli je čitelný venku na slunci.
(když jsem měl Diamonda, tak jsem byl nadšený s čitelností na slunci, mělo to nějakou fluorescenční vrstvu nebo co, ale mohlo se to otočit na slunce a displej se rozzářil - ideální pro používání navigace. pak jsem pořídil Diamond 2 a displej na slunci nečitelný a navigace téměř nepoužitelná, proto mě zajímá HD Mini)

Dále to rozlišení, ... je škoda, že nedali displej se standardním rozlišením, ale jistě v budoucnu bude vše vyřešeno, ale jaká je situace nyní? Jde na tom navigace, ... třeba alespoň iGO Primo? Nebo jaké na tom vůbec jsou, nebo které jdou pro tento telefon upravit tak, aby to fungovalo.

To jsou asi tak 2 nejdůležitější věci, které mě zajímají. Předem děkuji za objektivní odpovědi.
egzoot
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon srp 09, 2010 14:39
Zařízení: BB bold 9780

HD Mini - Zkušenosti

Příspěvek od egzoot »

možná to patří jinam...když tak to přesuňte, díky


nejsem žádný profesionální recenzent, ale už asi před osmi telefony jsem si slíbil, že k nim něco napíšu...takže snad teď :O)


HTC HD mini, nebo chcete-li Photon (líbí se mi tyto přezdívky HTC), jsem si koupil jako asi čtvrtý windows mobil a nepočítaný tzv. chytrý telefon. Co mne upoutalo, je cena do 10.000,- Kč, velmi příjemná velikost a povedený design. Systém win.mobile 6.5 jsem již odskoušel v HTC Diamond 2 a věděl jsem tak co od něj čekat.
Ne že by se mi nelíbily velké displeje typu iPhone, HD 2 a podobně, ale rád mobil nosím v kapse u kalhot a HD mini tam je cítit o poznání méně. Velikost displeje mi naprosto vyhovuje...na práci je počítač, na filmy televize a na zabavení do vlaku je tahle velikost naprosto dostatečná. Design se HTC podle mně velmi povedl. Telefon je příjemně štíhlý a lehký. Záda z jednoho kusu, navíc z velmi příjemného materiálu...líbí se mi i ty šrouby. Je pravda, že se k baterii dostává poněkud těžko a kdo je zvyklý častěji měnit paměťové karty, asi bude mít problém. Přední straně nemám co vytknout. Měl jsem strach ze senzorových tlačítek, ale i ty fungují perfektně. Celá přední strana je vpodstatě sklo, takže otisky, otisky a zase otisky, ale s tím snad každý počítá. Neznám dotykový mobil, který by neměl tento problém.
Technické parametry (nebudu je vypisovat, jsou na předešlé stránce) jsou také velmi dobré. Minimálně plně dostačující. Systém běží velice svižně, neseká se a za dva týdny jsem nemusel dělat reset...to se mi třeba u Diamond 2 nepodařilo! Je pravda, že ten jsem měl se staršími windows, nové jsem na něm měl jen dva, tři dny. Občas "killnu" zbytečně běžící programy, ale nedostatek paměti jsem nijak zřetelně nezaznamenal. Jistě, pokud budu mít puštěnou muziku, surfovat na netu, mít zapnutý Skype a hrát hru, asi se to projeví. Ale na kterém stroji ne? Ještě jsem nezkoušel koukat na film... Baterie, baterie, ach ty baterie. Zatím jsem se nedostal nad dva dny. Když si s telefonem hraju, tak den. To je ovšem obecný problém. Jen málo zařízení má natolik sladěný hardware, software a baterii, že vydrží čtyři, pět dní...chtít nabíjet jednou týdně je dnes bláhovost. Ano, Nokia E52 při běžném provozu, to umí...má taky ovšem třetinový displej. "Nestandardní" rozlišení dipleje u HD mini mně osobně nijak nevadí, všechny hlavní aplikace si s ním poradí. Myslím že i díky němu má telefon pěkný tvar. Rozhodně to neberu jako mínus. Možná na něm nepoběží některé hry, ale na hry jsou jiné platformy než windows. Kvalita zobrazení displeje mi vyhovuje. Pořád je třeba mít na mysli, že je to telefon - nebo KAPESNÍ počítač, jak kdo chce. Při současném honu za super výkonnými procesory, extra jemnými displeji a obřími paměťmi, budeme za chvíli nosit telefony na zádech. Velkou výhodou pro mně je přítomnost 3,5mm audio jacku...už mně nebaví různé přechodky a redukce či jiné zvěrstva. Konečně se HTC pochlapilo! Kvalita audio přehrávače je myslím taky dostatečná. Samozřejmě s kvalitními sluchátky, ty přibalené jsem ani nezkoušel. Co foťák? Ani nevím...ještě jsem ho moc nezkoušel. Pokud je stejný jako u Dimond 2, tak paráda...teda na mobil slušný. Na focení je zrcadlovka, takže foťák u telefonu moc nezkoumám. Přiznávám však, že na nějaké momentky je určitě dobrý, takže potěší když na fotce je poznat kdo je kdo. A to u HD mini určitě bude.
K systému jako takovému se podrobně vyjadřovat nebudu. To by bylo na dalších 50 řádků. Recenzí na něj je na internetu určitě dost. Snad jen krátce. Mně windows vyhovuje a myslím že současná verze 6.5 je velmi dobrá. Prostředí SENSE od HTC práci ještě usnadňuje. Líbí se mi asi nejvíce ze všech (no ono jich zase tak moc není). Today obrazovka zobrazuje vše co chci či potřebuji. No, možná kontakty! Ty se mi nepodařilo nastavit na jedno tapnutí. Vždy přes telefon a pak kontakty. Tady bych trošku brblal. Navíc dostat se na funkci telefon jde z today třemi způsoby...jeden mohl být rovnou do kontaktů. Je tady sice položka lidé, ale ta mně moc nevyhovuje. Každopádně je to jistá alternativa. Surové windows kontakty sice umí, ale bez úprav od jednotlivých výrobců jsou použitelné spíše pro fajnšmekry.
Na konec jsem si nechal ovládání. Marně jsem hledal stylus, než mi došlo, že u HD mini je displej kapacitní. To mně u windows velmi překvapilo! Opět body k dobru. Zpočátku jsem měl strach, zda nebude stylus chybět - windows jsou widows - ale nakonec nechybí. Displej reaguje perfektně a při troše cviku se dá trefit i na malé ikonky či odkazy. S HTC Sense je i nastavení zařízení uspůsobeno k ovládání prsty, takže plná spokojenost.

Souhrnně tedy s čistým svědomím mohu napsat, že jsem velmi spokojen. Dílenské zpracování je velmi dobré, velikost naprosto perfektní, design povedený, výbava naprosto dostačující. Až na tu baterku, kdy konečně výrobci pochopí a začnou dělat silnější, byť by se cena měla zvýšit o 500,- Kč. Já bych to dal! Všem zájemcům tento telefon mohu doporučit!!! Kdo je zvyklý na windows, nemusí váhat - neprohloupí! A ti ostatní? Vyzkoušejte si jej v nějaké prodejně a myslím, že budete spokojeni také...
Osobně bych řekl, že hodnocení Mobilmanie je kapku poddimenzované...já bych dal asi o pár procent víc :O)
Uživatelský avatar
Petr_K
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: ned zář 21, 2008 22:31
Zařízení: HTC Diamond 2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HD Mini - Zkušenosti

Příspěvek od Petr_K »

Už jsem se obával, že je HD Mini snad jen přízrak a že jej nikdo nemá :P
Děkuji za pohled uživatele. V podstatě jsem se dozvěděl téměř vše co mě zajímá a souhlasím s ideální velikostí, kdy HD je už spíš pádlo a strkat to do kalhot je už prostě veliký.
Ale ještě mi chybí jak to je s aplikacemi. Nejde mi o hry a podobně, ale je pro mě třeba důležité vědět jak to je s používáním navigace - díky neobvyklému rozlišení, které HTC nasadilo do HD Mini, jestli si HD Mini rozumí s iGO8, nebo ještě lépe Primo, které právě používám a jsem s ním celkem spokojen. Dále mě zajímá čitelnost displeje. Když jsem měl Diamod (1), tak jsem byl nadšený, jak je na přímém slunci displej vidět, mělo to nějakou fluorescenční vrstvu, pod displejem a tak byla čitelnost perfektní. Pak jsem pořídil Diamond 2 s tím, že jsem myslel, že jsou displeje u HTC již vyřešeny, ale opak byl pravdou. Na přímém slunci je vidět prd a používání třeba navigace je značně problematické, jedině když se displej zastíní.
Proto by mě velmi zajímalo, jak je to s displejem u HD Mini na přímém slunci, jak je čitelná navigace, jak je to ve srovnání s Diamond 2.
Děkuji za doplnění informací.
Přeji hezký den.
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

HD Mini - Zkušenosti

Příspěvek od Tomáš Kubec »

iIGO8 i iGO Primo jedou naprosto v pohodě
egzoot
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon srp 09, 2010 14:39
Zařízení: BB bold 9780

HD Mini - Zkušenosti

Příspěvek od egzoot »

- navigaci jsem tam jinou nedával...originál je tam CoPilot Live 8 a funguje bezvadně...
- čitelnost na slunci určitě není žádná kdovíjaká sláva, ale něco tam vidět je :O) ono obecně to s ní není kdovíjak dobré, myslím že ve srovnání s dalšími telefony je to průměr...naposled jsem měl Nokii E52 a je to nastejno...ten Diamond 2 už si nevzpomínám - mohl bych něco plácnout, ale nechci kecat
smithers1
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát srp 13, 2010 22:36
Zařízení: htc diamond2

HD Mini - Zkušenosti

Příspěvek od smithers1 »

Zdravím, chci se zeptat jaký je foťák, jestli je stejný, horší nebo lepší jako u Htc Diamondu 2 nebo hrůza jako Htc Wildfire. Díky za odpověĎ
Zdendys75
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon zář 06, 2010 22:17
Zařízení: Samsung

HD Mini - Zkušenosti

Příspěvek od Zdendys75 »

Nevíte, jak na tom chodí OZI, nebo jiná turistická či geo navigace?
Odpovědět

Zpět na „HTC HD Mini“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů