Návod: Funkční iGO 8 na HTC HD Mini

Diskuzní fórum věnované komunikátoru HTC HD Mini
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Návod: Funkční iGO 8 na HTC HD Mini

Příspěvek od TomSoft »

iGO 8 na HTC HD Mini
Pokud patříte mezi majitele navigačního programu iGo 8 a zakoupili jste si nové HTC HD Mini, pak při používání téhle navigace narazíte - iGO 8 je zcela nefunkční.

Tip: Máme pro vás také postup jak rozjet program GCz II na HTC HD Mini - mrkněte sem.

Důvod?
Důvodem je rozlišení, které má HTC HD Mini - 320x480 px (480x320 px), tedy HVGA. iGO takové rozlišení nepodporuje.
Dostal jsem mail od jednoho uživatele, jestli na tomto zařízení jde nějak (alespoň provizorně) IGO používat. Napsal jsem mu, že nelze, ale jestli má chuť a čas a chce si "hrát", že můžeme skrze e-maily něco vyzkoušet, souhlasil. :-)
A tak mě napadlo, že by to mohlo nějak jít. Ano, rozlišení 480x320px iGO nemá vůbec v souboru DATA.ZIP, ale je zde jedno rozlišení, které je dost podobné - 480x272 px. Ano chybí tomu ke štěstí ještě 48px, ale jako provizorní stav, než, jak doufám, se DATA.ZIP upraví, tak je toto řešení. Spolehlivě funkční. Co je k tomu třeba? Není toho mnoho...

Jeden upravený SYS.TXT a jeden CAB, který nainstaluje do OS MortScript a zástupce pro spouštění iGO8.
Spouštění iGO na HTC HD Mini je nutné přes MortScrip, resp. není nutné, ale je to pohodlnější. A pro zjednodušení práce méně zkušeným uživatelům WM jsem udělal CAB a upravil SYS.TXT.

Úprava SYS.TXT spočívá v tom, že je nadefinováno jiné zařízení a nastaveno rozlišení 480x272. Aby to HTC HD Mini "vzalo", je třeba zajistit před spuštěním iGO otočení displeje na šířku. Pak žádný MortScript není třeba,
ale jak jsem psal, je to pohodlnější.

Co tedy budeme potřebovat?
1. IGO8
2. SYS.TXT
3. CAB,
který nainstaluje MortScript + přidá zástupce přímo do Nabídky Start "iGO8 Start"

Pokud se přidá do složky \IGO8\ tento přiložený SYS.TXT a nainstaluje se přiložený CAB, pak lze iGO spustit z tohoto zástupce v Nabídce Start. Po spuštění tototo zástupce, díky MortScriptu, dojde k otočení displeje na šířku, po té se spustí samo iGO. Po ukončení iGO se displej zase zpět přepne na výšku. Pokud se přidá jen SYS.TXT a spustí se iGO bez otočení, rozjede se navigace také, ale je to nepoužitelné, protože ovládací prvky v iGO budou mimo rozsah displeje. Proto je nutné před spuštěním iGO otočit displej. To nám zajistí právě MortScript.

Používání skinů pro iGO
Samozřejmě i toto je možné, jen se nesmí zapomenout na fakt, že iGO se spouští v režimu 480x272, takže i skiny musí být pro toto rozlišení, což není problém. Dimka - TomSoft (samozřejmě i originál), Gurjon a dalších několik skinů tohle umí :)

Někdo může říci... "480x272 = QVGA". Ano, je to QVGA, ale je to použitelné. To, že chybí na displeji 48 pixelů, je fakt, který je bohužel daní za rozlišení 480x320 px, ale protože se ta spodní část vyplní spodními talčítky z OS,
nevypadá to zase tak zle. Jsem si jist, že nebude dlouho trvat a bude to i v plném HVGA.

Testoval jsem to na iGO8 8.3.4.xxxx (v DATA.ZIP musí být složka 480_272) s komunikátorem HTC HD Hini.
Domnívám se, že tyto úpravy budou funkční také na iGO8 8.3.2, ale toto nemám odzkoušeno. Kdo by to zkoušel na verzích 8.3.2, je nutné si jen upravit v SYS.TXT hodnotu u parametru skin.

Příklad pro verzi 8.3.4
[interface]
skin="ui_igo8_da"


Příklad pro verzi 8.3.2
[interface]
skin="ui_igo8"

001.jpg
001.jpg (46.12 KiB) Zobrazeno 24964 x
002.jpg
002.jpg (48.85 KiB) Zobrazeno 24964 x
003.jpg
003.jpg (45.99 KiB) Zobrazeno 24964 x
004.jpg
004.jpg (50.62 KiB) Zobrazeno 24964 x
Ke stažení je ZIP, kde je upravený SYS.TXT + CAB. CAB se instaluje do zařízení.
mdkill
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: stř čer 28, 2006 13:59
Zařízení: Asus P535 a HTC Touch 2
Bydliště: Nový Jičín

Návod: Funkční iGO 8 na HTC HD Mini

Příspěvek od mdkill »

Stejny problem jsem mel i na mem Asusu P535. Nejdříve hlášky typu fatal error, pak fatal interface,atd. Trvalo mi par hodin, než jsem doupravoval SYS soubor k obrazu Asuse. nakonec se to vyplatilo a iGo8 šlape jak hodinky:)
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Návod: Funkční iGO 8 na HTC HD Mini

Příspěvek od TomSoft »

Na P535 mi jelo IGO zcela bez problémů i s prázdným SYS.TXT (nepotřeboval jsem nic upravovat).
P535 má klasické rozlišení QVGA (240x320), takže tam pojede IGO vždy OK, je ale důležité co jsi měl za DATA.ZIP :)
To le teď asi není důležité, když ti to šlape jak si přeješ :)
Na HTC mini jsou tyto úpravy nutné z důvodu nestandardního rozlišení, které má HTC mini (480x320) tohle už v IGO není.
pefiala
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon říj 19, 2009 14:20
Zařízení: Palm, Nokia, Samsung

Návod: Funkční iGO 8 na HTC HD Mini

Příspěvek od pefiala »

Na a ted babo rad. Byl jsem rozhodnut ze si HD Mini kvuli nestandardnimu rozliseni nekoupim, ale vidim ze se
nektere programy daji spustit, i kdyz ne idealne. Jeste cekam na snad uz dnesni recenzi HD Mini a pak se rozhodnu.
A co takhle GCz II, to se nejak nepodarilo rozjet?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Návod: Funkční iGO 8 na HTC HD Mini

Příspěvek od Jiří Hrma »

Recenze bude nejdříve zítra, dříve nestíhám a chci, aby to za něco stálo. GCz II zatím stále nefunguje, ale snad se časem objeví skin pro HVGA (ono by to zas tak těžké předělat být nemělo).
baron
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: pon říj 13, 2008 20:46
Zařízení: HTC Touch Cruise
Bydliště: Česká Lípa

Návod: Funkční iGO 8 na HTC HD Mini

Příspěvek od baron »

GCzII je také funkční po menší úpravě
Kubisz píše: po prvnim spusteni nahlasi chybu, ze nepoznava rozliseni; staci prejmenovat soubor s rozlisenim 320×240 na 480×320
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Návod: Funkční iGO 8 na HTC HD Mini

Příspěvek od Jiří Hrma »

No tak to je prima. Já jsem se (když jsem GCz II zkoušel na HD Mini) díval do té složky se skiny a pár věcí jsem tam přejmenovat zkoušel, zda se to nechytne. Ale jak tak koukám, musel jsem to dělat blbě.
edit: Tak potvrzuji, funguje - sepsal jsem návod zde.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Návod: Funkční iGO 8 na HTC HD Mini

Příspěvek od YAMATO »

Ten HVGA display bude docela solidní zabiják...zvlášť teď, když se na nějaké optimalizace aplikací na nové rozlišení většina vývojářů vykašle. O hrách nemluvě. Nevím, jestli to byl od HTC nejlepší nápad.
formular
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob črc 03, 2010 11:20
Zařízení: HTC HD Mini

Návod: Funkční iGO 8 na HTC HD Mini

Příspěvek od formular »

Zdravím v úkol,

díky za návod a tipy + skripty. Nicméně, aplikace se mi nechce ani po přepsaní sys + instalaci cab souboru otevřít. Po spuštění hlásí chybu: "failed to open file: ul_ig8_da\480_272\loading.bmp.

iGO8 mám na kartě, soubor cab jsem zkoušel instalovat jak na kartu tak telefon, ale vždy stejný výsledek. Můžete mi poradit prosím?

Díky
Radek
Pacik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: čtv čer 28, 2007 20:04
Zařízení: MDA Compact V
Kontaktovat uživatele:

Návod: Funkční iGO 8 na HTC HD Mini

Příspěvek od Pacik »

To formular: Zkus se kouknout do souboru DATA.zip jestli tam máš složku pojmenovanou 480_272. Pokud ne tak zkus sehnat jinou verzi navigace, nebo samotnej DATA.zip
Já sem měl stejnou chybu (i když na TD2 které má standartní rozlišení 800x480 ale v té verzi navigace kterou sem měl nebylo) když sem si stáhnul nelegální verzi. Zkoušel sem vše možné, ale nakonec to bylo tím DATA.zip,a po stažení verze která byla i pro moje rozlišení vše fungovalo v pořádku. Mimochodem pro rejpaly: nelegální verzi sem stáhnul na vyzkoušení, poté sem zakoupil legální verzi.
formular
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob črc 03, 2010 11:20
Zařízení: HTC HD Mini

Návod: Funkční iGO 8 na HTC HD Mini

Příspěvek od formular »

ahoj a díky za tip!

samo ji tam nemám, ale nevím, kterou z nich přejmenovat? nebo kde by se popr. dal sehnat ten spravny dat soubor?
Uživatelský avatar
JK
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned bře 12, 2006 18:53
Zařízení: HTC HD Mini

Návod: Funkční iGO 8 na HTC HD Mini

Příspěvek od JK »

Funkční IGO8 verze 8.3.4.
Je to odkaz z http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=710731 :http://www.mediafire.com/?tnint01kn5n
Před instalací nakopíruj češtinu a české hlasy v programu je jenom angličtina a arabština.
Funkční na 100%!!!!!! vyzkoušeno dělaná přímo na HTC HD Mini.....
formular
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob črc 03, 2010 11:20
Zařízení: HTC HD Mini

Návod: Funkční iGO 8 na HTC HD Mini

Příspěvek od formular »

to JK: no díky, díky! vypadá to, že to skutečně funguje a rozlišení sedí přesně!

pěkný svátky!
makulin
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 03, 2010 12:09
Zařízení: HTC HD mini

Návod: Funkční iGO 8 na HTC HD Mini

Příspěvek od makulin »

Vypada to, ze soubor je smazany, nemate nekdo funkcni link nebo nazev skinu, na zaklade by se dal dohledat?
diky
Raven
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 03, 2010 16:41
Zařízení: HTC HD mini

Návod: Funkční iGO 8 na HTC HD Mini

Příspěvek od Raven »

Ahoj,mam nainstalovaný cab i sys sem přesunul do složky igo8 a mam vytvořeného zástupce v nabídce start....ale když na něj kliknu tak mi obrazovka asi na 1 sekundu převrátí,vrátí se zpět a navigace se nerozjede....nevite co s tim?
noremorse
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: stř zář 12, 2007 7:32

Návod: Funkční iGO 8 na HTC HD Mini

Příspěvek od noremorse »

to makulin: stačí pohledat http://forum.xda-developers.com/showthr ... 023&page=5" onclick="window.open(this.href);return false; předposlední příspěvek
Potvrzuji funkčnost
kef123
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv srp 12, 2010 14:45
Zařízení: HTC HD Mini

Návod: Funkční iGO 8 na HTC HD Mini

Příspěvek od kef123 »

Ten soubor už tam není, nějaký jiný ověrený zdroj?
Díky
milhi
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv srp 19, 2010 21:44
Zařízení: HTC HD mini

Návod: Funkční iGO 8 na HTC HD Mini

Příspěvek od milhi »

Tak nevim ale podle toho navodu bych to teda nikdy neudelal....nerozumim mu jako amater vubec :lol:
Co mam delat s tim SYS souborem a tim DAT kam to mam dat nerozumim popiste to nekdo prosim Diky
baron
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: pon říj 13, 2008 20:46
Zařízení: HTC Touch Cruise
Bydliště: Česká Lípa

Návod: Funkční iGO 8 na HTC HD Mini

Příspěvek od baron »

Jestli myslíš v příspěvku od noremorse, tak data.zip, branding.zip a sys.txt nakopíruj do iGO8 ( nahraď původní ) a to by mělo být vše. Pak už jen spusť igo8.exe a mělo by ti to fungovat.
Scooby_555
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 08, 2010 17:31
Zařízení: HTC HD Mini

Návod: Funkční iGO 8 na HTC HD Mini

Příspěvek od Scooby_555 »

Nazdárek hátécéčkáři! shlédl jsem diskusi k tomuto tématu, na níž mě odkázal pan Hrma, kterému tímto vřelé díky :-), hmm,, mno, ani přes veškerou snahu jsem své IGO 8 na HTC mini nezprovoznil :-(. nainstalovam jsem soubor .CAB a nahrál soubor SYS ale buď se mi při pokusu o spuštění překlopí display a za chvíli zase zpět a to je celé, nebo se objeví hláška "Program application database cannot be found, please insert original application SD card"... podotýkám, že na HTC touch pro běželo IGO bez problémů...

díky za Vaše případné zkušenosti a rady

Scooby
Odpovědět

Zpět na „HTC HD Mini“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů