Xperia GO rozbité sklo

Diskuze o telefonech modelové řady Xperia se systémem Android (Z5/Compact, Z4, Z3…)
Odpovědět
wysoky
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 30, 2012 19:06
Zařízení: xperia go

Xperia GO rozbité sklo

Příspěvek od wysoky »

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či je možné na Xperii go vymeniť zvlášť dotykové sklo a zvlášť display alebo je to jeden celok. Rozbilo sa mi sklo a neviem čo s tým, v žiadnom obchode mi nevedia pomôcť! ďakujem za každý podnet
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Xperia GO rozbité sklo

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Dá se vyměnit a zakoupit samostatně http://www.mnshop.cz/zbozi-5076-dotykov ... _st27i.htm" onclick="window.open(this.href);return false; máme ale bohužel momentálně vyprodáno.
wysoky
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 30, 2012 19:06
Zařízení: xperia go

Xperia GO rozbité sklo

Příspěvek od wysoky »

Ďakujem za reakciu. Jeden "expert" v mobilshope mi tvrdil, že LCD a sklo sú zatavené dokopy a že je možná výmena len obidvoch vecí spolu. Tvrdil mi, že to staojí asi 150 - 160 eur. takže pokial si objednám dotykové sklo a dám si ho vymeniť, malo by to byť OK?
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Xperia GO rozbité sklo

Příspěvek od milennium »

Sklo a LCD je jako celek u displejů Amoled (SAmoled, SAmoled Plus,atd.). Sice lze narazit na shopy které nabízejí dotykovou vrstvu třeba pro SGS2, ale takové díly jsou většinou s číny a nedoporučoval bych je kupovat. Vůbec, kupovat náhradní skla a dotykové plochy s číny bych nedoporučoval u žádného produktu.
U ostatních displejů je to individuální. Některé displeje mají dotykovou plochu lepenou s LCD (třeba BlackBerry 9900) a některé ne. Výměna lepených dotykových ploch je vcelku náročná, protože je potřeba sklo nahřát horkovzduchem (fén na vlasy samozřejmě nepomůže :-) ) a ten lepící "bordel" je pak potřeba opatrně strhnout - očistit od LCD.
Takže výměna je náročná na použité servisní nářadí a zkušenost a zručnost servisního technika...
wysoky
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 30, 2012 19:06
Zařízení: xperia go

Xperia GO rozbité sklo

Příspěvek od wysoky »

Našiel som napríklad toto: http://www.elektrobar.cz/kshop/eshop/0/ ... originalni" onclick="window.open(this.href);return false;

bolo by to vhodné? Alebo aké riešenie by ste mi doporučili? Ďakujem
Athep
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 13, 2013 16:12
Zařízení: Nokia N8

Xperia GO rozbité sklo

Příspěvek od Athep »

Rozhodně fén stačí.. není třeba pistole.. obyčejný fén od Remingtnu udělá hodně nad 100 stupňů celsia :p..

Je to patlačka.. digitizery měním ale tenhle se mi sundavala opravdu špatně..

Potřebujete tenkou špachtli z "měkkého" materiálu, onen fén, žádnou pistoli, tím se opalují dveře :D :D.. a pak někde sehnat nějaké lepidlo na silikonové bázi, které bude držet.. (v nouzi stačí vteřinové, jen opatrně a velmi málo, už ho pryč nedáte) ale na onu jednu výměnu to stačí.. příště bych hodil telefon do koše :p
yuki86
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: pon kvě 05, 2008 9:03
Zařízení: Samsung Galaxy SIII

Xperia GO rozbité sklo

Příspěvek od yuki86 »

wysoky píše:Jeden "expert" v mobilshope mi tvrdil, že LCD a sklo sú zatavené dokopy a že je možná výmena len obidvoch vecí spolu. Tvrdil mi, že to staojí asi 150 - 160 eur.
takto to funguje pokud je díl originální... je to dislplay s již nalepenou dotykovou vrstvou
wysoky píše:Našiel som napríklad toto: http://www.elektrobar.cz/kshop/eshop/0/" onclick="window.open(this.href);return false; ... originalni
Nekupujte z českého eshopu, když to můžete koupit přímo (stejný neoriginální předmět) od 'zdroje' z Číny za polovinu:

http://www.ebay.com/itm/Touch-Screen-Di ... 2a2bca905e

Možná bych výměnu takto koupeného dílu svěřil někomu v opravně. Sám jsem vyměnil 3 sklíčka a vždy jsem dodrbal to těsnění tak, že se mi pak pod display dostával prach
Odpovědět

Zpět na „Sony telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů