Smazane fotky z Lumia 640 XL LTE

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Orel005
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 17, 2016 21:37
Zařízení: lumia 640 xl lte

Smazane fotky z Lumia 640 XL LTE

Příspěvek od Orel005 »

Zdravim,
poradi mi nekdo co delat kdyz se vam sekne telefon, sam se po par vterinach restartuje a pak tam nemate zadne, ale zadne fotky ? Mel jsem telefon dlouhodobe plny, ze jsem mel volneho asi jen 15 MB, ale to by snad nemelo udelat ne ? Nastesti se vetsina zalohovala na ten jejich Cloud, ale tam nemam napriklad videa, jen fotky. Poradi mi nekdo jak ty fotky z toho cloudu dostat zpet do telefonu - krom toho abych to stahoval do PC a pak importoval do phonu ? Dekuji.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Smazane fotky z Lumia 640 XL LTE

Příspěvek od htcjirka »

Je to jednoznačně tvoje chyba, nechat takto málo místa, podobně se ti zachová i pc nebo naplněný externí disk.
Fotky, které se stihnuly uploadovat na cloud budeš muset nejprve jako jeden velký zip soubor stahnout do pc a po té si je zpět nakopírovat do telefonu.Nevím, proč se této variantě, nejjednodušší, bráníš.Můžeš být rád, že ti zbylo aspoň něco a cloud tě tak částěčně zachránil.Nechávat jakékoliv médium plné s tak malým zbytkem jako 15MB je vždy rizikové a hazard + risk, že o dané věci buď plně anebo částečně přijdeš.
Orel005
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 17, 2016 21:37
Zařízení: lumia 640 xl lte

Smazane fotky z Lumia 640 XL LTE

Příspěvek od Orel005 »

Promin,
to co pises je blbost - telefon a jeho ukladani a prepisovani funguje stejne jako jakykoliv jiny radic. Ale dohadovat se nehodlam. Jen pro tvoji informaci, od te doby jsem si nechal v mobilu vice jak 200 MB mista. Mobil prakticky nevypinam, udrzuji ho furt v nabitem stavu. Malo kdy se stane ze se musi restartovat. To bud sam od sebe - coz se mi stavalo i stava u Microsoft telefonu. Takze to co jsem popisoval nahore, nemelo nic spolecneho s mistem, resp. to ze se restartoval a smazala se data, nemelo nic spolecneho stim restartem. Proste je ten telefon vadny. Od te doby co jsem zde psal, se mi 2x stalo - dnes naposledy ze se mi smazala data. Dnes mi nechtel fungovat internet tak jsem ho vypnul / zapnul a po nabehnuti jsem nemel zadne smsky, zadnou historii volani a opet ZADNE VIDEO ani fotografie. Po cca 20 minutech tam naskocila historie volani, ale smsky byli jen od data 11.10 tj. vic jak tyden historie proste v prdely. Pouzivam telefon k praci, takze za ten tyden to bylo minimalne tak 250 zprav. A to i presto ze v telefonu stale udrzuji vetsi misto, uz jen proto ze me to driv stale otravovalo s hlaskou ze mam malo mista. Je to moje treti lumie v rade a posledni - uz jsem se o tom rozvasnil dost jak me ty telefony vypekli a v servisu mi rekli ze moc telefonuji a tak se nemam cemu divit :D. Uz nikdy nechci telefon s WP ani videt. Nulova podpora vseho na co si clovek vzpomene, kompatibilita to same, poruchovost. Mam ho par mesicu a uz mi reaguje hure dotyk. Pritom na telefonu jenom TELEFONUJI, SMSKUJI a pouzivam internet pro praci. Nemam zadne hry, zadne zbytecne aplikace az na svitilnu.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Smazane fotky z Lumia 640 XL LTE

Příspěvek od koumes »

Bohuzel je to tvoje blbost,ze si mel malo mista v telefonu,ja mam extra pametovku a zalohu na 4 cloudy,protoze neco smazu hned a neco se taky nahraje hned a ne jen na wifi.
Orel005
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 17, 2016 21:37
Zařízení: lumia 640 xl lte

Smazane fotky z Lumia 640 XL LTE

Příspěvek od Orel005 »

Takze 200 MB je malo mista proto aby telefon mel ulozene fotky smsky z historii volani ? Ale no tak... chapu ze stouhle vymluvou by prisel servis ktery si nevi rady a nezna odpoved na pricinu. Ale pravy duvod bude proste ve vadne flash pameti. Proto se to deje i kdyz je na disku 15, 200 nebo i vice MB. Ackoliv nesouhlasim, ze i prvnich 15 MB mohlo zpusobit smazani dat, natoz kolabs tak jsem tomu predesel a udrzoval jsem 200 MB, coz je na telefon vic nez dost mista pro bezne operace. Je pravda, ze mam v telefonu vlakna smsek treba i 2 roky stare - nemazuje proste. Ale sakra mam telefon a vyuzivam ho na TELEFONOVANI a SMSKOVANI, to je snad to zakladni co ma telefon delat ne ?

Zalezi na mire zapisu. Kdyz se z flash opravdu jenom cte, je jedno ze je tam malo mista. Když do takového úložiště zapisuješ a to v objemu mnohem větším než je volné místo (třeba mažeš/nahráváš stovky MB i když výchozí i koncový stav je 15 MB volného místa), řadič ve flash nemá možnosti jak rozprostřít zátěž mezi buňky a ty potom (pravděpodobně) odejdou dřív. - ale v mem pripade slo pouze o cteni a minimalni zapisovani. Rozhodne jsem se nedal do stahovani nejakych velkych dat. Proste jsem jen volal a smskoval.

Flash je rozdelena a data, konfigurace i system jsou oddelene. Kvuli zaplnenemu datovemu oddilu se telefon "je tak" neresetuje..
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Smazane fotky z Lumia 640 XL LTE

Příspěvek od htcjirka »

Propriste zakup telefon s vetsi pameti, nezalezi na os, ale pokud budes nechavat takto male volneho mista na jakemkoliv OS, telefonu anebo pc, riskuješ podobne, a ze o to opet prijdes.Nadavat muzes sam sobe, at se ti to libi nebo ne.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Smazane fotky z Lumia 640 XL LTE

Příspěvek od koumes »

Proč citujes post nad tvým?Vypni si to!
Orel005
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 17, 2016 21:37
Zařízení: lumia 640 xl lte

Smazane fotky z Lumia 640 XL LTE

Příspěvek od Orel005 »

htcjirka píše:Propriste zakup telefon s vetsi pameti, nezalezi na os, ale pokud budes nechavat takto male volneho mista na jakemkoliv OS, telefonu anebo pc, riskuješ podobne, a ze o to opet prijdes.Nadavat muzes sam sobe, at se ti to libi nebo ne.
Nezlobte se na me, ale provozuji hostingove sluzby viz. http://www.orelsoft.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , http://www.crew.sk" onclick="window.open(this.href);return false;, http://www.gamehosting.cz" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.gsp-slovakia.com" onclick="window.open(this.href);return false;, /www.ts3.cz atp... uz radu let aproto vim ze malo volneho mista rozhodne nezpusobuje padani systemu a ztratu dat. Jestli ale chcete tvrdit toto, jako vysvetleni a obhajobu tak prosim, ale nepresvecite me a uz ani nemusite prispivat. Zde se stejne vysvetleni nedockam. 200 MB v telefonu je DOSTATECNA velikost na to aby telefon mohl spolehlive pracovat. A ne, ze si drzi data v pameti a po vypnuti OS ty data ztrati. To proste flash pamet ve 100% kondici udelat NESMI.
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Smazane fotky z Lumia 640 XL LTE

Příspěvek od iljusin66 »

Nic ve zlém, ale k tobě bych na hosting tedy nešel :)
Orel005
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 17, 2016 21:37
Zařízení: lumia 640 xl lte

Smazane fotky z Lumia 640 XL LTE

Příspěvek od Orel005 »

[To je argument jako svina xD. Sory ale už sem nebudu nic psát, myslel jsem ze zde jsou lidé kteří tomu rozumí a ne stádo ovcí, kteří mekaji podle většinového názoru. Pokud by jste si projeli strýčka googla tak tato chyba je priznakem vadné pameti flash. Pro 100% jistotu jsem si napsal maila i do Microsoftu a sice v AJ ale odpověď je stručné verzy je, ze 200MB místa na flash pameti nemůže zpusobovat pád systému a ztrátu dat. Doporucili me zalohovat a telefon poslat na RMA. Takže pro někoho kdo by hledal odpověď na tento problém zde radim ---> reklamujte zařízení. Co se hostingu týče, tak tam dlouhodobe udrzujeme pravidlo 85% = 100% stav. Navic vse jede na deskovém pol, v raidech.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Smazane fotky z Lumia 640 XL LTE

Příspěvek od JirkaTom »

Orel005 píše:...........Co se hostingu týče, tak tam dlouhodobe udrzujeme pravidlo 85% = 100% stav. Navic vse jede na deskovém pol, v raidech.
Proč jsi to pravidlo nedodržel v mobilu ? ;-)
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Smazane fotky z Lumia 640 XL LTE

Příspěvek od iljusin66 »

Orel005 píše:
iljusin66 píše:Nic ve zlém, ale k tobě bych na hosting tedy nešel :)
To je argument jako svina xD...
To nebyl argument, to bylo konstatování :)
invia
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: ned led 11, 2015 14:46
Zařízení: lumia 930

Smazane fotky z Lumia 640 XL LTE

Příspěvek od invia »

Servery sice provozuješ, ale aby sis zálohoval důležité data z mobilu to tě nenapadne... ;) (nic ve zlém, ale sám asi dobře víš, že flash paměť se může pokazit kdykoliv, takže nechápu, proč se tady rozčiluješ nad svou blbostí). A mimochodem, sice málo místa na flash paměti by nemělo způsobit kolaps systému, ale taky jí to z dlouhodobého hlediska neprospívá...
Standa99
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: ned bře 12, 2006 10:53
Zařízení: Pixel

Smazane fotky z Lumia 640 XL LTE

Příspěvek od Standa99 »

........
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 18 hostů