Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od htcjirka »

takhle se totiž nekoupí žádná app
Ale koupí se i při tomto modelu, ne každý smýšlí tak "sockově" jako ty.
Na lístek v metru také nejede cela rodina, jak tu někdo psal.A přirovnání je to zcela adekvátní ať se ti to líbí nebo ne.
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: ned črc 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Slovakia

Re: Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od JuaNex »

Na iPhone som mal tiez jeden ucet, na nom nakupene veci za vyse 100€ a fungovalo to na viacero zariadeni.

Pri Androide mam teraz v jednom konte nakupene aplikacie (tiez za vyse 100€) a to konto je pre rodinu, odkial si viaceri mozu tieto kupene veci nainstalovat.

Uz len keby je to vsetko len pre mna a nie rodinu, tak neviem preco by som mal platit za tu istu aplikaciu dajme tomu 3x - na hlavny telefon, na druhy telefon s ktorym sportujem a je ako zaloha a este na tablet. Nebudem predsa otrokom ked konkurencia to s prehladom riesi.

Su tu divne porovnania. U Microsoftu to proste neide a zarabaju. Preco sa tu hned urazate a nadavate si do sociek?
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od Petulinek »

Ale samozřejmě, že za to neplatíš 3x. Pokud máš svoje 3 zařízení, zaplatíš jednou a máš to na hlavní, záložní tel. i na tablet. Jde o to, že pokud jsou další přístroje pod jiným accountem a používá je někdo jiný, lhostejno jestli manželka, dítě, pes či krysa domácí, holt je to již jiný člověk a jiná licence, tudíž je třeba zaplatit. Licence jsou na lidi, účty, duše, ne na rodiny, školní třídy nebo spolek včelařů. Nechápu, co je na tom tak složité a nepochopitelné.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od Sandra »

htcjirka: 1. nesmýšlím sockově, opravdu nemám problém platit za něco, co chci. Nikdy jsem nic neukradla, nikdy jsem se ani nepokusila cracknout nějaký program a když si vzpomenu, jak se mi v devadesátých letech lidé okolo mě smáli a klepali si na čelo, že platím za software, musím se spíše smát já.
2. je naprosto běžné, že za věc, kterou s někým sdílím, zaplatím jen jednou. Platíme jedny koncesionářské poplatky, i když televizi a rádio používáme všichni. Platíme jedno vodné a stočné, jednou elektřinu, plyn a příspěvky do společenství vlastníků přesto, že vlastně tyto služby sdílíme. Koupíme si jednu láhev kofoly i když ji vypijeme dvě. A jsme zvyklé, že si koupíme pro mobil jeden program i když ho používáme dvě.

Že to funguje tak i na Androidu jsem netušila, děkuji JuaNex za tuto informaci. My jsme obě odchovankyně Apple, proto používám přirovnání k Apple. A když i Google pro Android tohle zavedl, je opravdu jen otázkou času, než to zavede i Microsoft. Je to totiž naprosto normální model. Srovnání s jedním rohlíkem nebo s jedním lístkem opravdu není na místě, ve skutečnosti je to srovnatelné třeba s těmi poplatky za televizi.
Mimochodem, teď jsem si vzpomněla na další příklad. Mám koupený program Total Finder (jedná se o rozšíření Finder, nebo-li správce souborů), který se neprodává přes AppStore a přesto je možné ho mít nainstalovaný na více počítačích, pokud patří do rodiny. Zkrátka tento model je naprosto normální a přirozený a je normální, že v rámci rodiny zaplatíme jen jednou a budeme to používat všichni.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od SmetyCZ »

Však to můžeš mít na dvou zařízeních. Akorát tam pak bude o*er s kalendářem, Onedrive a podobně.

Tak buď přetrpíš tohle nepohodlí nebo holt akceptuješ MS obchodní model a vyhodíš kilo do luftu, no.

Psaním příspěvků do tohoto threatu jsi investovala energii imo možná větší, než je hodnota těch aplikací.

Ale každej holt přemejšlí jinak...
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od Sandra »

Proč je pro vás takový problém přijmout myšlenku někoho jiného? Nebylo by to takhle náhodou lepší i pro vás? Nejde o pár korun, jde o to, že majoritní společnosti (Apple a Google) to tak mají a Microsoft potřebuje cokoliv, aby přilákal lidi. A domácím sdílením by se mu to jistě aspoň trochu povedlo. Resp. neztrácel by na ty dvě rozšířenější společnosti. Ono totiž je dost lidí, kteří řeší princip, nikoliv dolar nebo dva. Ale proč platit dvakrát, když jinde za to samé zaplatím jednou?
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od M.BoBo »

Sandra: Ač používám stejné aplikace na vícero platformách (v minulosti Android i WP), teď iOS, tak by se mi taky líbilo je mít na druhém zařízení zadarmo a ne za ní znovu platit na marketu dané platformy. Všechny aplikace by byly využívány pouze mnou, pod stejným emailem, ale na jiné platformě. Bohužel toto nejde.
U tebe jde ale o to, že jednu placenou aplikací má využít (souběžně) vícero osob. Co třeba kdyby sis na stolním PC chtěla nainstalovat koupené Windows, a pomocí stejného seriového čísla je registrovat i na jiném PC, třeba tvojí ženy? Je to OK? Není.
Stejně vázne i příměr s vodným, elektřinou a plynem, kdy pro jednu osobu jsou služby menší než pro dvě. Smiř se s tím, a nebo si stěžuj jinde. Zde na foru to stejně nikdo neovlivní.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od Sandra »

M.BoBo: nevidím důvod, proč bych si měla chtít nainstalovat Windows na počítač a navíc ještě své ženě, když obě používáme Mac a máme samozřejmě operační systém zadarmo. Windows mám na tabletu a tam jsem je dostala v ceně. Na telefonu je mám také v ceně. A kdyby si náhodou moje žena koupila notebook nebo desktop s Windows, tak opět dostane operační systém v ceně. Vždyť tak je to přece naprosto běžné, ne? K čemu je koupit počítač bez OS? Vždyť se pak nedá používat. Tak opravdu nechápu, o co jde.
Jinak to, že to na tomto fóru neovlivním je mi jasné, však proto jsem taky hned v prvním příspěvku chtěla odkaz na stránku, kde se píší návrhy přímo Microsoftu :-) Faktem je, že mi asi nezbude nic jiného, než to dočasně akceptovat a až to Microsoft zavede, říct "no konečně, to to trvalo" :-)
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od flemo »

Sandra píše:Koupíme si jednu láhev kofoly i když ji vypijeme dvě
Tento priklad je dost nevydareny ;-)
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od SmetyCZ »

Sandra píše: Ono totiž je dost lidí, kteří řeší princip, nikoliv dolar nebo dva.
Ano. Principiálně vzato by bylo lepší napřed si zjistit obchodní model a pokud nevyhovuje, nekupovat si tyhle zařízení. Ne obráceně, pořídit si už 2. WP zařízení a pak začít držkovat, jak je MS blbej...
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od flemo »

Sandra píše: máme samozřejmě operační systém zadarmo
Samozrejme, ze ho nemas zadarmo. Je to sucast ceny zariadenia.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Pokud vím, tak licence Office bylo (nevím jak teď) taky možné nainstalovat na více než jednu mašinu v rámci rodiny, a dokonce je používat souběžně. Takže to vidím stejně jako Sandra :-) Navíc další příklad- když chci mít hry pro děcka ve svém telefonu, ale i jejich tabletu, tak to musím (nesmyslně) kupovat 2x. Jasně, mám možnost volby a přejít jinam, ale když to umí ostatní, proč jde MS proti tomu, a navíc v době, kdy to s prodejem "jeho telefonů" nevypadá nic moc...?
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od Sandra »

Jsem ráda, že se najde aspoň někdo, kdo to vidí stejně jako já. Vy ostatní si dělejte co chcete, stejně ale si myslím, že se brzy rodinného sdílení dočkáme, protože jeho absencí je MS jen proti sobě.

Myslím, že dále nemá cenu to rozebírat, stejně nezměníme nic a názor toho druhého už vůbec ne.
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: ned črc 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Slovakia

Re: Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od JuaNex »

Ono kazdy kto mal a poriadne pouzival inu platformu, tak mu to pride normalne, lebo tam to bezne funguje.
Nema zmysel sa tu hadat preco to tak je. MS to proste nedovoli.
Je hlupe tu davat priklady roznych inych veci a nerozumiem ako to vobec normalneho cloveka moze napadnut.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od veigy »

U office záleží na tom, jakou licenci si koupíš... Ne všechny licence můžeš použít na více počítačích a ty, které ano, tak za ně platíš víc...

Já na jednu stranu chápu to rozhořčení (třeba v případě, že hry chtějí děti hrát jak na tátově telefonu, tak i na tabletu), ale na druhou stranu ne (v případě, že jednu aplikaci chtějí používat dva lidé, nedej bože ve stejný čas)...

Například na steamu se také může zřídit jakási forma rodinného sdílení, ale funguje to tak, že hru může hrát pouze jeden člověk, pokud by jí ve stejný čas chtěl hrát někdo jiný, tak to nelze. A to je podle mě v pořádku...

A pokud jsem to dobře pochopil, tak Android také neumožnuje žádné rodinné sdílení, pouze lze přidat do telefonu účet na kterém jsou aplikace zakoupeny. Lze mít tedy v telefonu dva google účty, přes které se dají stahovat a "platit" aplikace. Viz. http://www.howtogeek.com/214555/how-to- ... d-devices/" onclick="window.open(this.href);return false;
Unfortunately there is no built-in mechanism for easily sharing content among spouses or family members as there is with both the Apple and Amazon ecosystem. Earlier this year both companies introduced sharing/family systems; Apple has Family Sharing and Amazon as Family Library which both more or less accomplish the same thing.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Re: Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od Krayzie »

JuaNex píše:Ono kazdy kto mal a poriadne pouzival inu platformu, tak mu to pride normalne, lebo tam to bezne funguje.
Nema zmysel sa tu hadat preco to tak je. MS to proste nedovoli.
Je hlupe tu davat priklady roznych inych veci a nerozumiem ako to vobec normalneho cloveka moze napadnut.
JuaNex: Mam pocit, ze nechapes napisanemu textu. Android nepovoluje zdielanie nakupov na rozne google ucty. Toto podporuje iba Apple. Samozrejme, ze to, co tvrdis ty, MS davno podporuje.
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: ned črc 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Slovakia

Re: Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od JuaNex »

Tak kde mate problem potom ked to MS podporuje? Potom je tato tema zbytocna ked to ide.

V Androide vela ludi co poznam maju vlastne ucty na mail a zalohu svojich dat a potom maju jeden spolocny ucet - Android podporuje viacero uctov na zariadeni pricom sa vyberie ktory je hlavny, a cez ten vedlajsi spolocny sa len kupuju aplikacie. Potom sa len v Google Play nastavi ten vedlajsi ucet ako hlavny len pre pre nakupy aplikacii. V prehlade zariadeni v tomto ucte su potov vsetky registrovane zariadenia bez obmedzenia poctu, takze sa s tym pocita.
Jednoduche, vyriesene, aj v podmienkach sa o tom pise ze sa smie pouzivat jeden ucet na viacero zariadeni. Nikde ziaden problem, vsetko funguje, nikomu to nevadi. Bodka.
A s tymto rataju aj ine aplikacie viazane na IMEI zariadenia. Kupim si navigaciu, mam ju na 3 zariadenia sucasne. Co sa komu na tom nezda? Urobil to tak vyvojar, tak to tak je.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od htcjirka »

stejně ale si myslím, že se brzy rodinného sdílení dočkáme, protože jeho absencí je MS jen proti sobě.
Kdepak, nejde proti sobe, jde proti svindlovani, takze nedočkáš..
Na svých vlastnich zarizenich muzes mit aplikace třeba na osmi i vice soucasne a to bohate staci.
Jaky model aplikaci ma Microsoft je zname od pocatku a nyní brečet je jaksi trapné.
A není to poprvé u tebe, co několik stranek oplakaváš předem jasnou, známou věc u Microsoftu.
Změň platformu, kde je rodinne sdileni a mas vystarano, když na to nemas (na model Microsoftu).
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od Radeczek »

To nic Sandro, já tě taky chápu. Tady na fóru je spousta mistrů v okecávání, proč to či ono nejde. Časem se ukáže, že jsou to jen kecy a Microsoft požadované služby s velkou slávou stejně zavede. Jen mu to holt trvá tak nějak déle, no :)
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od ManT »

Radeczek píše:To nic Sandro, já tě taky chápu. Tady na fóru je spousta mistrů v okecávání, proč to či ono nejde. Časem se ukáže, že jsou to jen kecy a Microsoft požadované služby s velkou slávou stejně zavede. Jen mu to holt trvá tak nějak déle, no :)
Trefil jsi to radecku 8-) (Y)
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 hostů