Novinky a směr W10

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Rodneu
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: úte říj 15, 2013 16:21
Zařízení: Nokia Lumia 820

Novinky a směr W10

Příspěvek od Rodneu »

Čau ahoj,
chtěl bych tu trochu otevřít diskuzi na změny, které se odehrávají ve WIN 10. Docela mě zajímá názor ostatních uživatelů WP, ale i ostatních OS.
Já osobně jsem zatím s tím co W10 ukazuje velmi nespokojen.

1.) Tapeta pod dlaždicemi - ještě na žádném screenu, videu jsem neviděl aby tato možnost vypadala hezky. Bohužel pokud budou stále aplikace, které nebudou podporovat průhlednost, tak je tato funkce úplně k ničemu. Nejvíce zarážející je, že ani aplikace od MS to neumožňují. Naopak se mi celkem líbí když zůstane pozadí i po swipnutí do seznamu aplikací. Tahle změna je pro mě osobně jednoznačně velké -.

2.) Vzhled nových aplikací - nechápu proč se přemisťují ovládací prvky nahoru. To je absolutně nepraktické a nepohodlné na používání. I když mám malou Lumii 820 tak se mi tato funkce vážně nelíbí. Držet se ovládacích prvků dole je teda mnohem lepší. Navíc i když je velmi brzo, tak některé aplikace budou mít ovládání nahoře, některé dole, což je teda taky úlet. Vezmu pro příklad teď aplikaci fotky, nyní swipování pro přepínání mezi jednotlivými položkami mi přijde jako nejlepší řešení a né klikat někde na hoře. Bohužel další hodně velké -.

3.) Upravení nastavení - tady není moc co hodnotit, nastavení potřebovalo velkou změnu, ale stejně se mi do designově moc nelíbí, ovšem seřazení je vítaná věc. Takže tady to není ani - ani +.

4.) Lišta - nelíbí a znovu nelíbí. Radši bych tam uvítal posouvání zleva do prava. Ale je to celkem potřebný také. Ale ovšem ani + ani -, zase to má něco co se mě osobně nelíbí.

5.) Možnost odepisování hned na smsky - užitečná funkce. První +.

6.) Cortana - Prosazování Cortany a její neustálá prezentace a vyzdvihování mě už začíná vytáčet. Je to určitě užitečná věc, ale bohužel se o tom moc mluví na to jak je to dostupný. A nemyslím si, že běžný uživatel bude cortanu někdy využívat plně.

Další změny už nějak konkrétně popisovat nebudu spíš se tak rozepíšu a rozvedu svoji myšlenku :D.
Celkově se mi tedy změny ve W10 nelíbí a nelíbí se mi ani směr jakým se ubírá. WP si hraje na pracovní nástroj a zároveň aby byl COOL pro mladé. Ani jedno ani druhé se ovšem nedaří. Propojenost s PC se mi líbí u WP 8.1, ta propojenost je podle mě dobrým cílem pro další verzi, víc a víc to podporovat. Ovšem co mě dostalo teď je zrušení koutku, to mě vyloženě nasr***. Naprosto skvělá věc, která sice zasloužila trochu aktualizace a rozvíjení, ale stejně. U mě osobně to byl jeden z důvodu proč jsem WP kupoval. Pokud W10 opravdu bude takový jak to zatím vypadá, nebudu přemýšlet o dalším W telefonu, ale bude mi to úplně jedno jaký systém si pořídím. V současné době pro mě jsou dostupně stejně jen Android a WP (jako student si iOS pořizovat nebudu, tolik peněz jde využit lépe pro mě), líbí se mi třeba i sailfish OS, ale nejsou founy. Co se mi v poslední době líbí je i BlackBerry a jejich Passport to je hodně dobrý telefon a systém se mi rovněž líbí ale tady je taky trochu překážka cena. V poslední době se mi nejvíc líbí asi telefon Lenovo X2, to je fakt pěkný telefon a k androidu se klidně vrátím pokud Windows nebude mít koule a nebude se držet nějakého uceleného směru a nenechá se zvyklat k takovým sračkám co předvádí ve W10.

Asi už se dál nebudu rozepisovat, omlouvám se za chaotičnost a neucelenost textu, ale prostě jsem to chtěl někam vyplivnout a vylít si srdíčko. Jedná se pouze o MŮJ osobní názor a nikoho se nesnažím přesvědčit nebo tak něco.
Fandím WP, ale moc se mu nedaří si mě udržet.
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Novinky a směr W10

Příspěvek od SirTom »

Z velké části s tebou souhlasím, problém je, že WP postupně sice nabírá spoustu funkcí, ale ztrácí svoji unikántnost vůči ostatním systémům, což je jednoznačně špatně. Čím budou pak soupeřit? Cenou? To je cesta do pekla...

velmi pěkný článek o tom zde (EN): https://www.thurrott.com/mobile/windows ... ne-special
HonzaBRR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: sob črc 27, 2013 7:39
Zařízení: Nokia Lumia 720

Novinky a směr W10

Příspěvek od HonzaBRR »

UI jistě není hotové, ale pro jistotu doporučuji hlasovat na uservoice.

https://windowsphone.uservoice.com/foru ... uggestions

Návrhy si MS docela bere k srdci. Když se podíváš, které pro Windows 10 vedou, budou muset na systému hodně zapracovat. Hamburger menu, adresní řádek Spartana umístěný nahoru, teď vyletělo na několik tisíc hlasování proti zrušení místností/ skupin.
martintrojanek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: sob kvě 14, 2011 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 1520 Black Windows Phone 8.1 GDR1 DP

Novinky a směr W10

Příspěvek od martintrojanek »

Rozhodně za mě také zklamání, nad tím kam se w10 ubírá. První telefon s Windows phone byla omnia s wp7, a i když to neumělo spoustu věcí z "androidu", bylo to čisté metro a Windows tak jak by měl vypadat. Integrovaný chat ve zprávách, dodnes mi hodně chybí a drtí mě, že musím používat nedodělky typu messenger a Skype, interaktivní hub lidé, kde sem nemusel otvírat twitter nebo facebook extra, teď z novějších prostor pro nejbližší, který v rodině hodně využívám, vibec ten jednoduchý design aplikací, protože třeba nové onedrive je otřes, a takhle nějak budou vypadat univerzální aplikace všechny.. Nekoupil jsem si android, abych měl všechno páté přes deváté, každá aplikace jinak nakreslená, žádný metro design, aby jsme za chvily nemohli říct, sakra, ten android 5 je ucelenej, hezkej... Navíc se dost bojím, ze univerzální aplikace ať budou sebelip napsané, budou pomalejší než nativní aplikace, viz. nová appka hry, hudba, a postupem času až všechno nabalí na ten systém, se z něj stane stejně lagujici, věcně něco obnovující systém, i se ctyrjadrem a 2 gb ram. Trochu se obávám desítek, a ze jsem vymenil všechny telefony v rodině a v okruhu přátel za Windows phone, aby to nebyli poslední a nezačal jsem hledat novou platformu. Za mě zatím zklamání, uvidíme jak to nakonec dopadne.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Novinky a směr W10

Příspěvek od htcjirka »

Ja si zatim 10tkami nekazim chut a pockam az na finalni vydani, protoze system dozna jeste dosti zmen.
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Novinky a směr W10

Příspěvek od SirTom »

Jo, to já taky.
Jen abych to uvedl do správného rámce. Přes všechnu kritiku i tak je pro mne WP stále nejlepší systém a myslím, že bude i s W10.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Novinky a směr W10

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Záleží jak se popasují s UX/UI to bude nejdůležitější prvek.

On by ten "hamburger" ani nevadil, kdyby šel vyvolat tahem z boku (zasunout jde tahem). Nicméně stejně úplně ideální je appbar, který bude dole.

Co se Metro týká, tak to je jednoznačně na ústupu, je pravda, že to je unikátní a hezké, ale na druhou stranu Metro jako takové vždy plýtvalo těžce místem, obří nadpisy přetékající do stran jsou sice krásné, ale z hlediska využití prostoru k ničemu. Nechci Metro kritizovat, přivedlo mě k WP a líbí se mi i teď po těch letech, ale je pravda, že musela nastat nějaká změna. Neříkám, že to co je v Preview je super nebo v pořádku, ale UI/UX se snad ještě dovyvine, protože např. číselní se z pivot rozhraní změnit na tabbed a to znamená, že na každý prvek se musí klikat a nelze v nabídce bokem rolovat a to je dost blbé, vzhledem k umístění až nahoře...
blanicky
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: pát zář 27, 2013 13:04
Zařízení: Lumia 820

Re: Novinky a směr W10

Příspěvek od blanicky »

Pokud zmizí prostory, udělá wp krok zpět. Využíváme s rodinou a přáteli několik prostorů a jsou provázané s chronosem což je pecka.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Novinky a směr W10

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Nic ve zlém, ale použití Rooms je podle mě, už v takhle malém zastoupení WP na trhu, úplně minimální.

Funkce pěkná, ale vzhledem k tomu, že většina funkcí je vázána na spolupráci Windows Phone /Windows Phone zařízení a u Androidu / iOS je funkčnost omezena v tom není moc velký potenciál. Uvidíme zda-li bude za tuto funkci náhrada, předpokládám, že bude něco stylem jako GroupMe aplikace nebo Skype možná nějak bude takto prointegrovaný.
HonzaBRR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: sob črc 27, 2013 7:39
Zařízení: Nokia Lumia 720

Novinky a směr W10

Příspěvek od HonzaBRR »

Matt Lacey: tlačítka Hamburger menu nejsou součástí (API) pro developery.

Takže můžeme doufat, že UA aplikace od MS přejdou na jiný způsob.

http://twitter.com/mrlacey/status/572422014092382208
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Novinky a směr W10

Příspěvek od Martin Suchan »

K tomu předchozímu příspěvku, na té přednášce jsem byl a ten přednášející to říkal asi v tomto smyslu:

Hamburgery nejsou povinné, pokud chcete, můžete je použít, ale nemusíte...
...ale budou skoro ve všech nových aplikací od Microsoftu...
...ale nikdo vás nenutí je používat...
...navíc jiné platformy je také používají, a nedá se říct, že by měly nouzi o uživatele (to tam vážně padlo) :)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Novinky a směr W10

Příspěvek od tslany »

Tak to jsou s prominutím kreténi. Chci vidět, jak mě nebudou nutit používat v těch aplikacích od MS...
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů