Lumie po letech používání - zkušenosti

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
trubka87
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 09, 2015 13:36
Zařízení: Lumia 930

Lumie po letech používání - zkušenosti

Příspěvek od trubka87 »

Ahoj,

mám dotaz ohledně použitelnosti WP smartphonů po nějaké delší době používání.

Mohl by se prosím podělit o zkušenosti někdo, kdo má nějakou Lumii už třeba minimálně rok, rok a půl ohledně toho, jak se s časem změnilo chování telefonu? Je to pořád stejně dobrý telefon, co jste koupili na začátku? Je pořád stejně svižný nebo se zpomalil?

Možná je do hloupý dotaz, ale chystám se koupit si svůj první smarphone a dostaly se ke mě i ohlasy, že se může stát, že je telefon třeba po dvou letech nepoužitelný - že je prostě pomalý, zasekaný - tak bych rád slyšel nějaké konkrétní zkušenosti uživatelů Lumií.

Díky
slon72
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: úte zář 24, 2013 8:45
Zařízení: iPhone7 32GB

Lumie po letech používání - zkušenosti

Příspěvek od slon72 »

Lumie 920 CZ edition - v dubnu 2015 jí budou 2 roky - vše o.k., žádná reklamace, žádné chyby, aktualizace přes OTA. OS win 8.1 plynulý bez záseků. Oproti Symbianu N9 nádhera.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Lumie po letech používání - zkušenosti

Příspěvek od chmeldas »

Lumia 920 z listopadu 2012 pořád funguje bez problémů, žádné zpomalení ani problémy. Po 2 a půl roku HR a otec ji používá ke své spokojenosti do teď.
trubka87
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 09, 2015 13:36
Zařízení: Lumia 930

Lumie po letech používání - zkušenosti

Příspěvek od trubka87 »

Stručné, výstižné - děkuji, pánové - ocením každkou další zkušenost - ať pozitivní či negativní.
mokashi

Lumie po letech používání - zkušenosti

Příspěvek od mokashi »

Lumia 820 neco pres rok a pul a bez problemu.
mokashi

Lumie po letech používání - zkušenosti

Příspěvek od mokashi »

No hlavne se podivej, jak si jednotlive systemy stoji na trhu, to je ten nejdulezitejsi parametr pro pouzivani pristroje. :-D
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Lumie po letech používání - zkušenosti

Příspěvek od Dragonerix »

Postupem casu se zvada náročnost app i systemu v mobilu a tím pádem se zda mobil línější než při koupi. Ze by se mobil jako takový casem zpomalil nehrozí.
bahamut
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv led 16, 2014 14:57
Zařízení: Nokia Lumia 920 Red

Lumie po letech používání - zkušenosti

Příspěvek od bahamut »

Lumia 920 něco přes rok. Za celou dobu jeden pád na tvrdou podlahu (přežil bez jakýc.hkoliv památek). Svižnost a funkčnost telefonu ukázková. Nepatrný rozdíl jsem zpozoroval při přechodu z WP8 na 8.1.
Pro mě zatím nejlepší volba při kupování founu. Jsem nadále spokojen a věřím, že mi ještě pár let poslouží. Příště bych WP volil znovu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumie po letech používání - zkušenosti

Příspěvek od htcjirka »

920 jsem mel nejdele v jednom kuse (rok a dva mesice), i po roce je WP systém stále stejne svizny, nezasekany.Oproti Symbianu obrovsky skok dopředu, nejen HW, ale zejména SW.I celkova spolehlivost (HW) telefonu je na dobré urovni.Na zaklade tak skvělých vysledku, pokracuji v rade Lumia s WP jiz několik let.Soucasne s nim pouzivam i konkurencni OS (Android, BB apod.) a WP stále vychazi nejlepe, po case se proste nezaseka a není tak potřeba delat několikrát do roka HR ci často telefon restartovat, aby bezel stejne rychle a stabilne.A umi samozrejme pametovky i vymenne baterie, ostane to nemá nic spolecneho s OS.
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

Lumie po letech používání - zkušenosti

Příspěvek od l0lz »

Lumia 920 apríl 2013, telefón je stále rovnako rýchly, som spokojný. Od kúpy získal telefón viacero nových FW, takže sa to len zlepšovalo (fotky, funkcie, systém...) len akumulátor už nie je to čo bol. Pred mesiacom som ju reklamoval pre displej, horný okraj zožltol. Vymenili mi komplet cely panel aj zadný kryt. Takže som dostal ako keby nový telefón :grin:

Lumia 820 niečo cez rok, úplná spokojnosť.
martintrojanek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: sob kvě 14, 2011 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 1520 Black Windows Phone 8.1 GDR1 DP

Lumie po letech používání - zkušenosti

Příspěvek od martintrojanek »

Lumia 920 dva roky, rok sem ji mel ja, ted ji ma manzelka, funguje porad stejne, jako na zacatku, aktualizace pres OTA, zadna reklamace, telefon je svizny, bez zaseku. Lumia 520, cca rok a pul, ma ji mladej, na to jak s tim zachazi, dvakrat jsem menil praskly dotyk, funguje normalne, poskrabana, pomlacena ale funguje :) Manzelka mela predtim Lumii 620, cca dva roky, ted ji ma moje mamka, po HR a funguje bez problemu, no a ja mam ted necely rok Lumii 1520, kterou jsem reklamoval hned pri koupi, vadny dotyk (1520 tim trpi), vymeneny za novy kus a slape jak hodinky, bez problemu. Znama ma Lumii 820, kterou nedavno reklamovala, nahodne restarty, vymenenz za novy kus. Tim chci rict, ze z dlouhodobeho hlediska jsem velmi spokojeny, telefony slapou jak maji, a kdyz ne, tak reklamace neni vubec zadny problem.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Lumie po letech používání - zkušenosti

Příspěvek od JirkaTom »

Lumia 1320 - cca 11 měsíců bezproblémového chodu. Skvělý velký mobil, spolehlivý, s velkou výdrží, relativně levný... Nyní asi druhý měsíc využíván jako menší tablet s Windows Phone 8.1 a dost velkým denním vytížením.
Vynikající čitelnost displeje, velmi dobře se s ním pracuje, i na psaní mailů a delších textů skvělý. Velmi podařený kus HW... :) :)
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Lumie po letech používání - zkušenosti

Příspěvek od Dragonerix »

Tak už ses nam vyplakal? Zadatel chce vědět jak je na tom lumie a ne veci jako os který se neustále mění a co platí ted nemusí platit za měsíc.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Lumie po letech používání - zkušenosti

Příspěvek od JirkaTom »

Egee: Odkazuješ na téměř rok starý článek... Dnes je to zase trochu jinde...
Zakladatel tohoto tématu chtěl zkušenosti po čase používání, tak jsem je napsal...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Lumie po letech používání - zkušenosti

Příspěvek od veigy »

Přesně tak, článek je rok starý a polovina věcí už vůbec není pravda!
Mizlerek007
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: čtv říj 17, 2013 6:42
Zařízení: Samsung Galaxy S6 Edge+

Lumie po letech používání - zkušenosti

Příspěvek od Mizlerek007 »

navíc nevidím dnes jedinej problém kromě té čárky ;) ono taky platí dvakrát měř jednou řež... Jinak jsem spokojeným majitelem už několikáté Lumie, aktuálně 1520, měl jsem vždy high-endy až teda na 1320, prošlo mi několik high-endu i jiných značek s jiným systémem a pokaždé jsem se vrátil k lumii a už u ní snad zůstanu... zpomalení telefonu znají akorát majitelé jiných systému u WP se to málo kdy stane a když, tak je to způsobeno OTA aktualizací a po následném obnovení je vše v pořádku (samozřejmě se vše zálohuje předem a následně obnový) jinak pokud by jsi šel do jiného OS doporučuju ti LG G3 popřípadě něco z čistým droidem, každopádně za čas poznáš jak to systému sem tam trvá... za mě doporučuju high-end nebo nějakou lepší střední třídu ;)
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Lumie po letech používání - zkušenosti

Příspěvek od relouth »

egee píše:...bla bla..
preco si myslis,ze si ludia ak skusia wp,kupia wp aj ako dlasi telefon ?
skus si najprv ten system a potom tu pis
Northimn
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: ned lis 03, 2013 21:58
Zařízení: Lumia 1020 White

Lumie po letech používání - zkušenosti

Příspěvek od Northimn »

Jsou věci, které WP neumí - málo se seká, OS se neumí moc zpomalit. Mám 1020 přes rok a musím říct, že jsem zklamaný - vyhodil jsem peníze za foťák Fujix10, který už vůbec nepoužívám :(. Samá zklamání. (konec OT)

:)
Tomaš K
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 196
Registrován: stř lis 09, 2011 19:22
Zařízení: Lumia 930 Orange Denim

Lumie po letech používání - zkušenosti

Příspěvek od Tomaš K »

Mne chýba niečo na spôsob chytrých kariet Now ako ma Android a rozdelenie obrazovky na dve aplikacie.
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Lumie po letech používání - zkušenosti

Příspěvek od Menty »

WP používám už roky, Lumie poslední dobou, momenálně mám L920, což už je trochu starší kousek. WP od dob začátku sedmiček funguje poněkud hůře, pořád je ale dobře funkční. Zpomalení nastalo po OTA aktualizaci zejména WP 8.1, které je prostě trošku línější. Proto doporučuju systém do telefonu naflashovat, sice se musí udělat záloha, ale funkčnost je daleko lepší, než u aktualizace OTA, aspoň teda v mém případě. Lumie jsou zpracováním na podle mě docela přijatelné úrovni, moje L920 v růžku občas trochu zavrže, ale to se dá přehlídnout.

WP při srovnání s konkurencí, to tady vždycky vyvolá vlnu emocí. Já nejsem člověk nijak extra náročný, běžný spotřebitel. Samotný OS nabízí docela dobrý uživatelský zážitek, při používání aplikací zejména třetích stran je to ale horší. A to někdy o dost. Tím, že WP nemá takový podíl je často v zájmu vývojářů až za Androidem a iOS. Navíc spousta aplikací nenabízí to, co jejich verze na konkurenčních platformách. Dlaždice jako takové, ony jsou to spíš widgety nebo ikony, k jejichž využití a využitelnosti mam trochu výhrady, protože vím, že by z nich šlo vymáčkout víc. Ale špatné rozhodně nejsou. Zpátky k aplikacím, nejčastěji používám messenger, počasí, navigaci, přičemž messenger je na WP opravdu hrůza. Věčně nefungující notifikace, které nejsou ani moc dobře propracované v notifikačním centru.

Určitě WP má výhody ke koupi, Lumie jsou dobrý standart, který ale bohužel nabízí na mě až moc kompromisů (jedna má slot na karty, druhá má takový displej atd). Resp. každá nabízí kompromisy, ale žádná všechno (až na 1520, ale to je spíš tabletofon). S W10 by se mohlo spousta věcí změnit, ale sliby MS je nutno brát s rezervou, protože i omílaný WP 8.1, který toho hodně přinesl (a i sebral) se vlastně ukázal jako docela nedodělek a ne tak stabilní, jako dřívější verze.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů