Zapomenutý email

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
linty76
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned úno 01, 2015 16:07
Zařízení: iPhone 8

Zapomenutý email

Příspěvek od linty76 »

Zdravím všechny, kámoš s N735 zapomněl hlavní email na live.com co má do telefonu. zná heslo, alternativní email a samozřejmě telefonní číslo. Jde někde nějak zjistit jaký email je registrovaný k tomu telefonu (účet má dlouho už z HTC telefonu a na N735 už byl funkční). Při aktualizaci telefonu se vypnul a naběhl v továrním nastavení nastavení.
Dá se s tím něco dělat? Díky za cokoliv, tonoucí se stébla chytá.
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Zapomenutý email

Příspěvek od Radim Stehlík »

to by mě teda zajímalo, jak dokázal ten email zadat do 735, která je v prodeji teprve chvíli.. a najedou si nepamatovat email??
Sorry, ale to neberu, jde o něco jiného (nebudu spekulovat)
Navíc na webu jde určitě nechat poslat obnovovací údaje na sekundární email, který jak tvrdíš zná.
radek08
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: úte úno 24, 2009 13:22
Zařízení: Lumia 520,Lumia 925, Xperia Arc S, iPad

Zapomenutý email

Příspěvek od radek08 »

Jen pár bodů z mé strany:
1/ ano, email lze skutečně zapomenout, zvláště v případě pokud ho majitel použil možná dvakrát v životě (a to k přihlášení k zmíněným dvou telefonům).
Po zkušenostech se zákazníky různých skupin mohu potvrdit, že zapomenout něco za čtvrt roku fakt není problém.

2/ zanech prosím obviňování a spekulací "že to určitě jde poslat".
Díval jsem se a ne, nejde.

Čímž nám vzniká poměrně zajímavý paradox, že majitel Live-ID možná takto přijde o veškerá data jak z telefonu, tak z OneDrive. A to přesto, že je zřejmě prokazatelně majitelem toho účtu (minimálně bych očekával, že MS bude umět poslat SMS na jeho telefon).

Jediné co mě v tuto chvíli napadá je zavolat na Infolinku MS (pokud jste to někdo již neřešil)
Obdobný případ řešil můj zákazník u Apple, kdy úplně stejným způsobem zapomněl account k Apple (ne, skutečně to nebyl hacker). Infolinka Apple mu to byla schopná vyřešil. Prý to nebylo jednoduché, ale šlo to.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Zapomenutý email

Příspěvek od htcjirka »

Čímž nám vzniká poměrně zajímavý paradox, že majitel Live-ID možná takto přijde o veškerá data jak z telefonu
Ano, ale svojí opravdu velkou blbostí, nese za to plně svou odpovědnost a může poprosit o pomoc, avšak na ni nemá 100% nárok.
linty76
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned úno 01, 2015 16:07
Zařízení: iPhone 8

Zapomenutý email

Příspěvek od linty76 »

Radim Stehlík píše:to by mě teda zajímalo, jak dokázal ten email zadat do 735, která je v prodeji teprve chvíli.. a najedou si nepamatovat email??
Sorry, ale to neberu, jde o něco jiného (nebudu spekulovat)
Navíc na webu jde určitě nechat poslat obnovovací údaje na sekundární email, který jak tvrdíš zná.
Je mi líto, že to bereš takhle, je to kámoš pro kterýho dělám IT, opsal jsem email co byl v HTC co měl před tím 2 roky. Telefon se synchronizoval a HOTOVO. Bohužel včera přišla nějaká aktualizace on kvůli svojí paranoidní nátuře a možná nějakýmu alkoholu v krvi udělal co neměl. Vypnul telefon, který se nastartoval ve výchozím stavu. Bohužel dnes ráno jsme oba zjistili, že si ani jeden ten email nepamatujeme. Je to primárně jeho blbost, chápe to. Bohužel to neřeší jeho situaci. Tu jsem tu chtěl řešit. Takováhle reakce mě ani nenapadla :-(
linty76
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned úno 01, 2015 16:07
Zařízení: iPhone 8

Zapomenutý email

Příspěvek od linty76 »

radek08 píše:Jen pár bodů z mé strany:
1/ ano, email lze skutečně zapomenout, zvláště v případě pokud ho majitel použil možná dvakrát v životě (a to k přihlášení k zmíněným dvou telefonům).
Po zkušenostech se zákazníky různých skupin mohu potvrdit, že zapomenout něco za čtvrt roku fakt není problém.

2/ zanech prosím obviňování a spekulací "že to určitě jde poslat".
Díval jsem se a ne, nejde.

Čímž nám vzniká poměrně zajímavý paradox, že majitel Live-ID možná takto přijde o veškerá data jak z telefonu, tak z OneDrive. A to přesto, že je zřejmě prokazatelně majitelem toho účtu (minimálně bych očekával, že MS bude umět poslat SMS na jeho telefon).

Jediné co mě v tuto chvíli napadá je zavolat na Infolinku MS (pokud jste to někdo již neřešil)
Obdobný případ řešil můj zákazník u Apple, kdy úplně stejným způsobem zapomněl account k Apple (ne, skutečně to nebyl hacker). Infolinka Apple mu to byla schopná vyřešil. Prý to nebylo jednoduché, ale šlo to.

Díky za obhajobu. Ráno jsem to řešil s podporou MS, ta pani (pravděpodobně španělka dle angličtiny) mi nedokázala poradit a odkázala na ČR MS. Budu to řešit zítra. Řešení pomocí sms na telefonní číslo by bohatě stačilo a bylo by ideální. Bohužel mám pocit, že to nepůjde. Operátor ten asi taky nebude nic vědět.
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Zapomenutý email

Příspěvek od Radeczek »

To je tak, když jsou běžně používané adresy obsazené a člověk při šestém pokusu v zoufalství zvolí jako email nějakou kravinu, jen aby konečně dokončil registraci. To se pak po pár měsících blbě vzpomíná :D

Nemá v počítači nainstalovanýho OneDrive klienta? Z něho přejít na webovou službu a pokud má vyplněné přihlašovací údaje, třeba se do účtu dostane.

Neposílal někomu pozvánku ke sdílení OneDrive? Něco takového.....
linty76
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned úno 01, 2015 16:07
Zařízení: iPhone 8

Zapomenutý email

Příspěvek od linty76 »

Přesně to je tak. Email neodpovídá standardnímu email z důvodu obsazenosti. Je to velmi specifický uživatel a bohužel OneDrive nemá.

Koukali jsme i do Outlooku na alternativní email zda se tam neposílaly nějaké bezpečnostní kódy, ale bylo vše smazáno.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zapomenutý email

Příspěvek od koumes »

A co to skusit na webovkach? Heslo prece zna.
https://login.live.com/" onclick="window.open(this.href);return false; a tam ze se nedari prihlasit. A pokud ma ulkadani hesel treba v chromu nebo i jinde,mohlo by neco vyskocit.
linty76
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned úno 01, 2015 16:07
Zařízení: iPhone 8

Zapomenutý email

Příspěvek od linty76 »

To bylo jedno z prvních co mě napadlo. Používá IE8. a nikdy se tam nepřihlašoval. On Live ID používá fakt jen kvůli tomu mobilu.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zapomenutý email

Příspěvek od koumes »

Tak to je pak tezky a zaroven jednoduchy.Jestli fotil,tak ma fotky v telefonu,ale i na webu.
Kontakty ma v PC a outlooku doufam.
Cili neresit a dat mail,co pouziva porad a pamatuje siho.

A necituj posty nad svymi.
linty76
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned úno 01, 2015 16:07
Zařízení: iPhone 8

Zapomenutý email

Příspěvek od linty76 »

OK, nebudu citovat. Sorry.

S nim je to fakt tezky. Ma XP, Outlook 2003 a neni ochotny cokoliv zmenit. Pocital s tim ze kontakty ma zazalohovany nekde a uz to ho stvalo, protoze byl zvykly ze si to nahral po kabelu do svyho PC. Proste stara skola (50let). A bohuzel jeho blbost je v tom, ze si to nikam nepoznamenal. Zitra zkusim jeste MS v CR a pak uz asi ma smulu.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zapomenutý email

Příspěvek od koumes »

Tak je ma porad v outlooku,kontakty kal atd.Nejaky starsi PDA z drivejska nema?
Ale jinak nechapu,proc na login strankach MS je moznost prihlaseni pomoci hesla.Stejne to pak chce mail.
Skus zitra zavolat na MS a uvidis.
linty76
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned úno 01, 2015 16:07
Zařízení: iPhone 8

Zapomenutý email

Příspěvek od linty76 »

JJ. Taky jsem se podivoval, ze neni zadny rozumny scenar jak poslat sms nebo tak neco. Dekuju za ochotu to resit. Pokud se cokoliv dozvim dam vedet.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zapomenutý email

Příspěvek od koumes »

Jeste mi napadlo,maze na pc cookies a cache?Ikdyz si IE v zakladu pamatuje snad 20 dnu,tak tam se podivat.
radek08
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: úte úno 24, 2009 13:22
Zařízení: Lumia 520,Lumia 925, Xperia Arc S, iPad

Zapomenutý email

Příspěvek od radek08 »

V IE apod. to nenajde, protože neměl jediný důvod se tím mailem na PC přihlašovat. Kontakty ze stejného důvodu v PC také nenajde.

Z pohledu koncáka je to skutečně jednoduché. Lumia po něm chce login a v následujícím okně ho upozorní, že všechno bude mít zálohované. V tu chvíli nemá uživatel jediný důvod se o něco dál starat.

Na MS jsem našel článek ohledně zapomenutého Live-ID. Všechny rady jsou tam víceméně v duchu toho, co se tu probírá.
Tzn. rady ve smyslu "zkus si vzpomenout, kde naposledy jsi to použil" a když to nenajdeš, "tak si založ nový".

Bude zajímavé jak tohle bude probíhat. Tady se totiž nejedná o "nějaký přístup do webu", ale o portál, který se s uživatelem prakticky potáhne celý život. Kromě osobních dat v němu budou nákupy apod.
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Zapomenutý email

Příspěvek od Radim Stehlík »

Právě proto jsem psal že nechci spekulovat..
Ale prostě spíš zapomenu heslo než email.
Když tam na té logovací obrazovce dá "nezdařil se přístup k účtu" a tam pak napíše ten sekundární mejl?
Jestli to fakt nepujde, tak to je solidní podpásovka od MS.. :-(

Navíc když už jsem se (tak trochu nedobrovolně) pasoval do role rýpala... já jsem si Live účet založil na normální seznam adresu. na svůj hlavní email. Ta možnost tam je minimálně 6 let. Kolega teď koupil taky 730 a začal vymýšlet jaký udělat email. tak jsem mu to taky doporučil. Není to tam uplně jasně k zvolení, ale jde to.
linty76
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned úno 01, 2015 16:07
Zařízení: iPhone 8

Zapomenutý email

Příspěvek od linty76 »

Ukončil bych to, přes podporu v USA a Account support se podařilo vykomunikovat i v neděli (narozdíl od ČR) LiveID. Nakonec to není tak nedomyšlený jak jsem myslel. HURÁÁÁ
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zapomenutý email

Příspěvek od koumes »

Tak teda pecka :D takze ma zpet vse,co mel v cloudu.
Tak hlavne ten mail i heslo nekam napsat,pro priste :D
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 88 hostů