Nokia Lumia DENIM update

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od mbelas »

Stále čekám na Denim ....... jak kdyby v MS stále slavili a někdo zapoměl pustit aktualizační proces. Když se mrknu na dostupnost Denimu v ČR tak bída, první LOWENDy a HiGHendy nic nic....... flashovat nechci, tak jedině čekat.....
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od Marty04 »

No jo. Chápu operátorské telefony, ale nechápu proč pro neoperátorské telefony nevypustí update najednou. Proč má 930 Denim jen v severských zemích? A 1520 jen ve Finsku?
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Mě přijde, že to prostě není hotové... Docela průser, vzhledem k tomu, že už to oznámili v Září a uvolnění na Q4 2014 pro high-end zařízení...
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od relouth »

jj..na 520 mam denim,ale fw je rovnaky ako na cyane ..tak asi preto sli lowendy hned..dali im tam len gdr1
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od steelspace »

Marty04 píše:No jo. Chápu operátorské telefony, ale nechápu proč pro neoperátorské telefony nevypustí update najednou. Proč má 930 Denim jen v severských zemích? A 1520 jen ve Finsku?
Odlišnosti jsou na jednotlivých trzích (zemích). Např. na finském FW se ukazuje ikonka 4G místo L.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od mbelas »

Já mám CZ/SK/HU distribuci........ono to asi bude hotové, ale kdoví co tam ladí. Vždy první byly high-endy a ......čekáme, snad to čekání bude stát za to!!!! No logiku proč na severu mají Denim highendy a my tady dole né, netuším. Nechci to flashovat, nemám čas a nechci si to rozdrbat. Tak budeme čekat a čekat.
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od Marty04 »

steelspace píše:
Marty04 píše:No jo. Chápu operátorské telefony, ale nechápu proč pro neoperátorské telefony nevypustí update najednou. Proč má 930 Denim jen v severských zemích? A 1520 jen ve Finsku?
Odlišnosti jsou na jednotlivých trzích (zemích). Např. na finském FW se ukazuje ikonka 4G místo L.
To je fascinující!!!! :-D
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od veigy »

Právě, že o DENIMu se ještě v prosinci mluvilo až v souvislosti s novým rokem, nakonec se na pár telefonech objevil dřív... Ale to čekání je úmorné...
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od Menty »

Všichni děláte, jako byste zapomněli na to, jak se dlouho táhl Cyan. Tohle je to samé a bude to dokolečka dokola. A navíc je to pěkný ojeb, mojí 920 to stejně nic nepřidá, stačí, když si nahodím DP a mam to samé, změna firmwaru se nekoná a build OS je stejný u Denimu, jako v DP verzi.
A to MS deklaroval, jak do konce 2014 aspoň 2 updaty k Cyanu. Je tady začátek 2015 a nikdo nemá pomalu ani Update 1, Update 2 v nedohlednu. Až tady budou WIN 10 (jestli tomu tak vůbec někdy s touhle rychlostí bude), tak budeme opět čekat dlouho, než to vůbec budem mít v telefonu. A že zrovna Cyan potřebuje opravy, jako prase drbání.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od veigy »

Podle mě Microsoft chtěl vypustit GDR 1 daleko dříve, ale ještě na poslední chvíli dodělával nějaké úpravy (mobilní data v liště, ukazatel baterie) a GDR 2 odsunul, možná dokonce i zrušil, protože jsou lidé už natěšení na Win 10... Podobná situace jako u slíbeného updatu WP 7.9, který se stejně nakonec nekonal, protože lidé se už přeorientovali na WP 8 a o sedmičky upadl zájem...
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od Menty »

Jenže tenkrát byla situace jiná, zařízení neměly dostat upgrade na 8. A zájem neopadl, spíš prostě MS systém zařízl a šmytec. Já bych doteď klidně používal Omnii 7, nic mi v ní v té době nechybělo, jediná vada je, že nepodporuje novější systém a já byl nahraný spíš, co se aplikací týče. Jinak takový zařízení bych někdy taky očekával, kompaktní, super displej, super zpracování. Ale to je trochu offtopic.

Já doufám, že aspoň některé budoucí updaty vylepší Lumia Cameru na starších modelech, rychle se spouští integrovaný fotoaparát, nevidím důvod, proč by nemohla i Lumia Camera.
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od Wertigo »

No já doufám v brzký Denim pro L830. I když ho má už z výroby, je o starší sestavení
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Menty: Juha o tom mluvil ted v rozhovoru co byl na WindowsCentral. Nove algoritmy a zpracování dat na pozadí co Lumia Camera dělá prostě není možné mít na starší generaci zařízení. Spouštění aplikace je jen třešnička na dortu celé Lumia Camera. Navíc jde take o zaměření se na nive produkty, nemohou donekonečna podporovat staré telefony.
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od Menty »

Nemohou? Tak proč je teda podporují? To, že nejsou schopni vytvořit aplikace, to je jenom tím, že je to MS, nic víc, nic míň. A rychlost spuštění mi nepřijde jako třešnička na dortu, ale naprostý základ, když už nejsou schopni dát tam HDR, tak aspoň rychlost spuštění starší verze pro starší telefony by mohli vyladit. Nastavení Lumia Camera na starších strojích je dostačujících, ale aplikace je nepoužitelná, protože než se spustí, tak je objekt třeba pryč už. Všichni jak rychlost WP rychlost WP, ale to možná systému, aplikace má suverénně nejpomalejší. Doufám, že WIN 10 to nějak změní, ale abych pravdu řekl, tak se spíš bojím.
Uživatelský avatar
street-dog
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: pon úno 10, 2014 12:51
Zařízení: Lumia 640 LTE / Nokia 6.1

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od street-dog »

Já na Cyan u 620 čekal jak dlouho a přišel jako poslední :( a Denim už jsem instaloval ještě před vánocema, takže jsem spokojenej :)
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od mbelas »

Tak prej O2 vypustí Denim v UK do konce měsíce bylo psáno na WPCENTRAl. No jsem zvědav kdy se ledy pohnou u nás, za měsíc nepřibyl pomalu ani jedem model s Denimem. Asi tam fakt mají nějaký problém, že to ladí atd. Zajímavé, že finové mají na L1520 Denim od prosince a nikdo jinný to nemá.......tak čekáme
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od Wertigo »

V UK? Ale pro jaké modely :)? Klidně bych svojí 830 flashnul na UK product code jen kdyby to šlo. Ted přemýšlím,jestli je ve skutečnosti výhoda mit Denim z výroby když není aktuální
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od imperator »

uz tu je zoznam http://www.microsoft.com/en/mobile/supp ... in-europe/" onclick="window.open(this.href);return false;
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od htcjirka »

Wertigo píše:Ted přemýšlím,jestli je ve skutečnosti výhoda mit Denim z výroby když není aktuální

Denim je jedna vec a sestaveni OS vec druha, naprosto odlisne veci..
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od kllr007 »

mna skor zaraza ze DENIM maju skor low-endy ako vlajkova lod (930)... Nech najhskor uvolnia FW a OS pre vsetky 930 z europy (aspon CV) a potom nech riesia dalsie (830, poitom 730 atd)... A nie ze clovek co si kupi highend dostane aktualizaciu ako posledny.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 hostů