Nokia Lumia Cyan update

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
lubo182
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: ned pro 08, 2013 10:37
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od lubo182 »

Takze zhrnutie:
- pouzivam chytry telefon bez dat a nikdy mi to nevadilo. V praci mam pristup na internet a doma WiFi. Nepotrebujem byt neustale na internete (v autobuse, na prechadzke a pod). Pouzivam internet len na veci, ktore potrebujem.

- Stale nerozumiem, preco mi ani pri zapnutych datach neodoslalo MMS a pritom mi prisla SMS od operatora, ze som preniesol 50kb, zaplatim 0,5 EUR a za internet uz dnes viac neplatim. Pripada mi divne, zakazdym ked budem prijimat alebo odosielat MMS platit 0,5 EUR za denny internet, ked ma ist o dva odlisne kanaly. Zrejme to tak nefunguje, ako je to tu prezentovane. Pravdupovediac ma tieto MMS irituju. Ide o primitivnu vec a predsa tak nedotiahnutu.

- Este sa spytam ostatnych uzivatelov, ktori maju system 8.1 Cyan: Uz ste prijimali a odosielali MMS? Vsetko fungovalo v pohode?
zlieva
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 282
Registrován: čtv srp 08, 2013 6:32
Zařízení: NOKIA LUMIA 620/ LUMIA 920 Black/ LUMIA 950 SS

Re: Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od zlieva »

Tie prenesené dáta nemuseli mať súvislosť s MMS, proste si zapol dáta a mobil si "siahol" na net, možno nejaká aktualizácia údajov, nejaký program si niečo kontroloval... Dôvod prečo MMS neodišlo ale neviem, pravdupovediac za celú existenciu MMS som poslal možno 2 maximálne 3 MMS....
lubo182
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: ned pro 08, 2013 10:37
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od lubo182 »

To znamena, ze WP nedokaze poslat MMS bez toho, aby mi nestiahlo aj nejake ine data na pozadi? O com to potom cele je, ked stale musim platit za internet, ktory vyuzivam len sporadicky?
mokashi

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od mokashi »

a masvsechno spravne nastavene?
mokashi

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od mokashi »

nicmene, ted jsem to kvuli tobe vyzkousel a bez zapnutych dat to neodejde
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od mimonaut »

MMS jsem sice použil jednou kdysi v dobách nokie 6230, ale co jsem pochytil, tak u WP je to takto:
Data se do limitu dat operátora při odesílání a přijímání MMS nepočítají, nicméně bez zapnutých dat MMS na WP nefungují.
Je potřeba mít vše správně nastavené, tzn. i nastavení dat. Ideální je nechat si to nastavit operátorem.
romčo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 443
Registrován: ned bře 23, 2008 12:49
Zařízení: Lenovo A7010, Lumia 920, iPad Air 2, Lenovo Tab3 B
Bydliště: Trnava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od romčo »

Ja som teraz chatoval s operátorom O2. Moja manželka používa HTC Titan s Windows Phone 7.8 a nešli jej prijímať ani posielať MMS. Nemá aktivovaný žiadny dátový balíček.Pýtal som sa teda operátora, že prečo jej to nejde. Odpoveď: Musí to mať správne nastavené a musí mať mobilný internet zapnutý. Čiže aj keď nemá žiadny balík pri odosielaní musí mať aktívne dátové pripojenie. Ževraj za data v MMS sa neplatí nič viac ako poplatok za MMS, čiže nemalo by jej stiahnuť 0,50 € za ten denný net.
Takže teraz, keď jej príde oznámenie o prijatí multimediálnej správy, tak zapne dátové pripojenie, stiahne MMS a potom znova vypne, pre istotu, aby sa telefón nepripájal na pozadí a pod. A takisto bude postupovať aj pri odosielaní.

A ešte pre luba182: Mám Lumiu s Windows Phone 8.1 Cyan a MMS prijímam a odosielam bez problémov.
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Radeczek »

Tak to si myslím, že okamžitě po zapnutí mobilních dat si telefon šáhne na data a aktivuje se denní balíček. Leda by měla u operátora domluvené, aby tuto službu zablokovali. Ale pak když bude potřebovat mobilní data, bude to muset zase řešit přes operátora. :???:
romčo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 443
Registrován: ned bře 23, 2008 12:49
Zařízení: Lenovo A7010, Lumia 920, iPad Air 2, Lenovo Tab3 B
Bydliště: Trnava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od romčo »

Dobil som manželke kredit 6 €, prijala dve MMS, teda mala zapnuté mobilné dáta a kredit má stále rovnaký...
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Wertigo »

V podstatě jde o to, zda telefon potřebuje skutečně funkční datové připojení, nebo zda jen detekuje stav systému (DATA on/off). V systému mám totiž dva přístupové body (O2 Internet/O2 mms).
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Radeczek »

No ano, přístupové body jsou dva, ale zapnout musíš oba najednou a o to jde.
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Wertigo »

Ano to musíš. Jde ale o to, který z nich systém použije. Například v případě, že by byl bod pro přístup k internetu neplatný (špatně nastavený) jestli by to i tak stáhlo MMS.
ogarzlin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 57
Registrován: ned úno 20, 2011 20:32
Zařízení: Lumia 1520, Galaxy Note III, MacBook Pro
Bydliště: Zlín

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od ogarzlin »

Tak si do přístupového bodu pro Internet zadej nesmyslný název APN a máš to...

Edit: Wertigo mě předběhl :-)
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Radeczek »

Ano, za dob dávno minulých, jsem přístupový bod k internetu mazal, protože připojení bylo tenkrát děsně drahé. Takže, pokud se nic nezměnilo, mělo by to fungovat.
MAKU19
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: úte lis 26, 2013 8:20
Zařízení: Lumia 720
Bydliště: Piešťany

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od MAKU19 »

:???: Ja mám stále zapnuté wifi pre synchronizáciu mailov, dáta mám vypnuté. Keď mi príde (alebo chcem odoslať) MMS tak musím zapnúť dáta aby som MMS mohol prijať alebo odoslať.
Ale vždy sa mi v okamžite po aktivácii dátového prenosu sa prenesú nejaké dáta (hoci wifi je na prijme) a príde mi od O2 informácia že za dáta už dnes viac neplatím. Nechce sa mi pred posielaním MMS zrušiť synchronizácia aby som zabránil tomuto pripojeniu a tak platím 0,5€ pri prijatí MMS. 8-)
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Sinpa »

http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=170&t=30028" onclick="window.open(this.href);return false;

Když si nastavíš špatné APN pro internet, tak to žrát data nebude.
walish
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon čer 03, 2013 12:42
Zařízení: Nokia Lumia 820 DP, Lumia 925

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od walish »

Nokia software recovery tool 1.4.3. Píše nelze se připojit k serveru. Firewall povolen pro tento program. Zkoušel jsem vypnout firewall i Antivir (avast). Nepomohlo. Myslím že asi budu mít problém v tom nastavení proxy. Jak to mám nastavit?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od htcjirka »

Probiha udrzba serveru¨, takze to muze jit a nemusi.Zkus to az zítra ci za několik hodin.
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Re: Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od TomSoft »

OMG a teď to tady bude v kazdem vlakne, ze nejede NSRT :)
walish
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon čer 03, 2013 12:42
Zařízení: Nokia Lumia 820 DP, Lumia 925

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od walish »

htcjirka píše:Probiha udrzba serveru¨, takze to muze jit a nemusi.Zkus to az zítra ci za několik hodin.
Díky.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 33 hostů