Nokia Lumia Cyan update

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od CageJ »

setric baterie
Dantechno
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 29, 2010 17:38
Zařízení: L950 XL

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Dantechno »

A jo , dikes...
finchcz
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 384
Registrován: pát říj 11, 2013 22:42
Zařízení: Samsung Galaxy A5 (2017), Lumia 920 (WP8.1)

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od finchcz »

maxxz píše:Měli to v první řadě mít odladěné a vyzkoušené než to pustili ven. Tyhle úlety spoustu lidí naštvou a vzhledem k tomu v jaké pozici na trhu MS je, tak by se to určitě stávat nemělo, nemyslíš ?
s tim samozrejme souhlasim, ale tim, jak jsou veci cim dal slozitejsi, je slozite i testovani. rozhodne nechci branit MS, ale sam z moji prace vim, ze se nekdy vyskytne problem, ktery by nikdy nikdo nepredpokladal :)
romčo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 443
Registrován: ned bře 23, 2008 12:49
Zařízení: Lenovo A7010, Lumia 920, iPad Air 2, Lenovo Tab3 B
Bydliště: Trnava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od romčo »

Ja tiež celkom nechápem tie ich "fázy" aktualizácií...
Mám doma iPad a keď vyjde nová aktualizácia tak je hneď dostupná...pre všetkých. NA jednej strane chápem preťaženosť servera...ale ako hovorím, tieto ich fázy...to je strašné. A ešte to je aj nevyladené.
No som zvedavý ako toto celé dopadne. Ale nerozumiem, prečo si Microsoft robí takúto negatívnu reklamu medzi užívateľmi...potrebuje to?
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od mimonaut »

iPad nemá modifikace podle operátorů a víceméně ani podle jednotlivých zemí - toto si apple u opů vydíráním vydupal. Proto je velmi jednoduché vydat JEDEN update pro všechny.
Nokia má několik desítek variant FW.

Už je to jasnější?
romčo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 443
Registrován: ned bře 23, 2008 12:49
Zařízení: Lenovo A7010, Lumia 920, iPad Air 2, Lenovo Tab3 B
Bydliště: Trnava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od romčo »

Aj iPhony od rôznych operátorov?
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od mimonaut »

Předpokládám, že to bude podobné. Možná jsou změny v rámci předinstalovaných aplikací, ale ani tím si nejde jistý.
A u Nokie si ještě těch několik desítek vynasob počtem aktualizovaných modelů. U apple jde rovněž o nižší čísla.
Přidej do rovnice budget s kterým operuje apple, pro nějž jsou momentálně iPhony s iPady core business (kolik se prodá iHraček a kolik na nich je marže) ve srovnání s finančními moznostmi stále ztrátové MS / Nokie a rázem to bude dávat smysl.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Petulinek »

Operátoři nesmí zasahovat do iPhonů, nic doinstalovávat, měnit tapety, zvuky, prostě nic, všechny mají totožný FW.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od mimonaut »

Myslel jsem si to.
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od CageJ »

Petulinek píše:Operátoři nesmí zasahovat do iPhonů, nic doinstalovávat, měnit tapety, zvuky, prostě nic, všechny mají totožný FW.
skoro,

upravuju ale poziadavky na siet.. napr. odomknu alebo neodomknut LTE.. Nakolko v iPhone sa neda forcnut siet a tusim ani vybrat 3G/4G. Len najvyssia rychlost a 2G.. Nemam ziaden iPhone doma, takze to musia ludia potvrdit, ktory maju iPad Celluar/iPhone ..
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Petulinek »

Ano,ale to nemá co s FW dělat,to operátor nastavuje prostřednictvím sítě,FW je stejný.Je to podobné jako u BlackBerry kniha služeb...
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Sandra »

Apple má obrovskou výhodu v tom, že pro jeden iPhone 4 je jeden fw celosvětově, pro jeden iPhone 5S je jeden fw celosvětově a u iPadů je to to samé. Mám všechno Apple, jen jsem si teď koupila na hraní Lumii 520 a musím říct, že z ní často rostu. To, co je na iP naprostou samozřejmostí tady nejde (třeba česká qwerty klávesnice nebo používání automatického časového pásma, Lumie mi posouvá čas v kalendáři o dvě hodiny dopředu, takže schůzka, která je ve skutečnosti ve 13:00 je v Lumii hlášená jako 15:00). Ale jinak jde o svižný a intuitivní systém, to se musí nechat, jen je holt potřeba vychytat dětské nemoci (akorát to trvá nějak moc dlouho). Naštěstí funguje i synchronizace s Macem a Aperture, škoda, že nejde jako v iOS bezdrátově. Každopádně spokojenost a i když se samozřejmě někdy časem vrátím k iPhonu, tak Windows Phone 8.1 v podání Nokie je příjemné překvapení (WP8 nikoliv, tam nefungovala synchronizace s iCloud a muselo se to složitě obcházet, proto jsem se zapojila do developer programu :-) ).

edit: každopádně Lumie 520 za necelé 3.000 Kč je velmi příjemným překvapením, je to sice plasťáček, ale fakt kvalitní, zkrátka jsem spokojená. Jen ta LED dioda mohla být přítomná.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od mimonaut »

Nj, vendor Lock je u apple silný argument. Používám ve firmě už léta Macy a jeden z mnoha důvodů, proč bych ho nechtěl domů je právě absolutní kašlání na okolní neaple svět. Kdyby alespoň v některých věcech byla rozumná alternativa, ale i ta často chybí.. Ale to jsem trochu odbočil.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od relouth »

co to mas s tym casom ? :)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od mimonaut »

To mne taky zarazilo, nemáš jen špatně nastavený region (= časový posun)?
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od mberdych »

Vendor lock castecne ano, ovsem komentar o vydirani jsem nepochopil. Apple operatorum rekl, chcete prodavat iPhone tak berte jak je. Jestli se Vam to nelibi, tak ho neprodavejte. Nic spatneho na tom nevidim. Muzou si to dovolit, ano, ted ano, casem se to muze zmenit. Osobne to, ze operatori do iPhonu nesahaji vidim jako obrovskou vyhodu.

Nenavist nekterych ucastniku fora vuci Applu je az zarazejici.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Sandra »

Nn, region mám Česká republika, telefon nastavený na češtinu a Mac i iPad jsou nastaveny na Středoevropský čas (tedy v obou případech GMT+2 v této chvíli (letní čas)). Na Macu i iPadu bez problémů, schůzka v kalendáři má správný čas, na Nokii je o dvě hodiny posunutá, takže místo 13:00 je to 15:00. Existuje tu řešení a to je v Calendar.app zapnout podporu časového pásma a schůzky nastavovat jako "plovoucí", v ten moment je čas správný i na Nokii. Jen bych byla ráda, kdyby to nebylo nutné. Když jsem si asi před rokem hrála chvíli s Androidem, tam to fungovalo normálně, tak jak jsem zvyklá. Může to být jen tím, že MS vlastně přidal podporu iCloud teprve do WP8.1 a ty ještě nejsou finální, každopádně je to hloupá chyba, už jsem takhle málem přišla pozdě...
mberdych píše:Nenavist nekterych ucastniku fora vuci Applu je az zarazejici.
To možná bude proto, že nemají s ničím od Apple žádnou zkušenost a papouškují názor, který někde zaslechli. Ale to by bylo na dlouhou diskusi která by jistě přerostla ve flame, což asi nechceme :-)
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od relouth »

aha,no ked montujes iVeci a WP dokopy,tak to asi blbne :)
myslel som ze ti ukazuje zle cas na telefone
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Sandra »

No, jak píši výše, mám všechno od Apple a Nokii jsem si koupila ze zvědavosti na hraní :-) Navíc ve WP8.1 je nativní podpora iCloud (stejně jako v iOS je nativní podpora Outlook/Hotmail/Exchange). Funguje všechno, synchronizace kontaktů, kalendáře i emailů (na poznámky jsem si koupila app), kontakty jdou i s obrázky a všemi detaily, akorát ten kalendář je o dvě hodiny posunutý (v Nokii, na serveru a na Macu/iPadu/iPhonu a dokonce i Androidu je to v pořádku). Není to jen chyba u mě, internet je toho plný.

Mimochodem, proč bych nemohla používat Mac a k tomu WP telefon? Zvláště když je podpora. To jako že by ten, kdo má PC s Windows neměl používat iPhone a ten, kdo má Linux by měl mít pouze Android? To snad ne :-)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od JirkaTom »

Ono těch verzí a firmwarů u Apple taky není málo, viz: http://www.iclarified.com/entry/index.p ... 750&laid=5" onclick="window.open(this.href);return false;
Jak napsal Mimonaut: je to uzavřený svět a OS Windows (ať PC nebo mobily) je otevřený svět. O to to má Microsoft těžší. V mobilech Microsoft ale svět dohání, ne-li verzí WP8.1 už dohnal.

Napište prosím někdo znalý, "čo si predstavujete pod takým pojmom" : Cyan update? Znamená to:
1. update firmware a OS jako jeden celek ?
2. jenom update firmware na Cyan ?
3. něco jiného
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů