bing ve WP8.1 - zkušenosti

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

bing ve WP8.1 - zkušenosti

Příspěvek od mimonaut »

Ve wp8.1 se opět vylepšilo hledaní na webu pomocí bingu. Sám jsem byl zvyklý mít vyhledávání z adresního řádku prohlížeče nastavené na google, ale po udpate na 8.1DP jsem zapomněl toto nastavit. A když jsem včera během stěhování hledal nejbližší pobočku bauhausu, automaticky jsem do adresbaru zadal "bauhaus" s tím, že si to najdu na jejich webu.
Jaké bylo ale mé překvapení, když se místo toho otevřel přehledný interface bingu a automaticky mi i s obrázkem na mapě nabídl nejbližší pobočky se vzdálenostmi a možností se nechat okamžitě odnavigovat..

Tak tohle se mi opravdu líbí.

Máte někdo s bingem ve WP8.1 (ale i třeba na W8.1) podobnou zkušenost? Nebo naopak špatnou? Podělte se v tomto nově založeném topicu. :-)
shagy2301
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: sob kvě 05, 2012 14:22
Zařízení: Lumia 640 XL (predtým HTC 8S, Nokia Lumia 800)

bing ve WP8.1 - zkušenosti

Příspěvek od shagy2301 »

no neviem, nejako som si výrazné zlepšenie nevšimol a to som Bing používal aj vo WP8 a používam ho aj normálne na PC. Štandardne to postupne hľadá lepšie, ale žiadny skok som si nevšimol
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

bing ve WP8.1 - zkušenosti

Příspěvek od mimonaut »

No mne překvapil ten kontext. Zadám bauhaus a dostanu automaticky pobočky v okolí včetně adresy, mapy a vzdálenosti - žádný prostý výpis webovek..
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

bing ve WP8.1 - zkušenosti

Příspěvek od tslany »

Já hledám na telefonu jen pomocí Bingu, a zatím jen samá spokojenost. Jen to s mým současným regionálním nastavením (kvůli Cortaně) hledá úplně Bauhaus úplně někde na druhý straně zeměkoule :-)
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

bing ve WP8.1 - zkušenosti

Příspěvek od mato289 »

je škoda, že obrázok Bing na lockscreen-e sa vždy meni, kedy sa mu zachce..
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

bing ve WP8.1 - zkušenosti

Příspěvek od Radeczek »

Hledá to Bauhaus na druhé straně planety a ne v místě, kde se nachází telefon? Tak to je dost k ničemu, ne? Vždy jsem myslel, že vyhledávání se upravuje právě podle aktuální polohy telefony, protože mi to přišlo logické. Američan na dovolené v Praze to bude mít s vyhledáváním asi dost nepraktické. Telefonu zadá "najdi restauraci" a telefon mu zdělí, ať zajde do Holywood Planet v LA s tím, že těch pár tisíc kilometrů klidně odnaviguje? :grin:
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

bing ve WP8.1 - zkušenosti

Příspěvek od mimonaut »

Přesně tak mi to funguje. Najde to nejbližší místa v okolí mého výskytu, včetně vzdálenosti. .
culis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 145
Registrován: úte říj 27, 2009 2:12
Zařízení: Galaxy S7

bing ve WP8.1 - zkušenosti

Příspěvek od culis »

Radeczek: No vždyť o tom tslany píše, že kvůli Cortaně má nastavený jiný region (předpokládám USA), proto to špatně vyhledává. ;-)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

bing ve WP8.1 - zkušenosti

Příspěvek od mimonaut »

Je to dle mého tím, že v Evropě se POI hledají z databáze Nokie, v US podle bingu.
Alespoň teď jsem dal do bingu najít "restaurace" a perfektně mi to nabídlo seznam nejbližších hospod včetně vzdaleností a pod tímto seznamem je uvedena jako zdroj Nokia.

EDIT: a funguje to i na obskurní věci typu "domácí potřeby" :-)
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

bing ve WP8.1 - zkušenosti

Příspěvek od Radeczek »

Culis: Chápat psaný text, je pro dnešní civilizaci čím dál tím větší problém. Tak ještě jednou. Já chápu, že má nastavený jiný region, ale nechápu, proč telefon vyhledává podle nastaveného regionu a ne podle aktuální polohy telefonu, což by bylo lepší, nemyslíš? :wink:

mimonaut: možná to tím bude, ale opravdu mi to přijde hrozně nepraktické a vážně jsem myslel, že takové věci fungujou tak nějak autamaticky.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

bing ve WP8.1 - zkušenosti

Příspěvek od mimonaut »

Přečti si můj předchozí post.. US region má jiného providera hledaní POI.
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

bing ve WP8.1 - zkušenosti

Příspěvek od Radeczek »

mimonaut: Já ho četl a odpověděl jsem ti na to.

Jo, a vyhledává Google pod US regionem taky tak blbě?
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

bing ve WP8.1 - zkušenosti

Příspěvek od CageJ »

mimonaut píše:Přesně tak mi to funguje. Najde to nejbližší místa v okolí mého výskytu, včetně vzdálenosti. .
i mne, ale mam vsetko v slovencine
culis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 145
Registrován: úte říj 27, 2009 2:12
Zařízení: Galaxy S7

bing ve WP8.1 - zkušenosti

Příspěvek od culis »

Radeczek: jj, bylo by to logičtější, ale v tom případě reklamace na MS. ;-) Možná bude fakt problém v tom, jak píše mimonaut.
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

bing ve WP8.1 - zkušenosti

Příspěvek od Radeczek »

Culis: pokud bych častěji cestoval do zámoří a potýkal se s takovým chováním vyhledávače, pak bych si i MS postěžoval. Ale do dneška jsem netušil, že je taková situace vůbec možná. US region nastavený nemám, protože mi za ty problémy Cortana nestojí(například poznámky v kalendáři se mi zobrazovaly s US časem...), takže vyhledávač se mi chová normálně, proto se tím nemusím trápit.
mceza

bing ve WP8.1 - zkušenosti

Příspěvek od mceza »

Radeczek píše:možná to tím bude, ale opravdu mi to přijde hrozně nepraktické a vážně jsem myslel, že takové věci fungujou tak nějak autamaticky.
Jenže Cortana je BETA. Stejně tak jako když se jí zeptám na teplotu nebo předpověď počasí, tak mi odpoví ve Farenheitech a ne v Celsiech (pokud jí nedodám "in Celsius"). A to i přesto, že region mám sice US, ale regionální formát český. Cortana to prostě nerespektuje. Právě proto, že je to BETA a proto je dostupná jen pro US.
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

bing ve WP8.1 - zkušenosti

Příspěvek od Radeczek »

mcezo, Zase to chápání psaného textu. Tslany se neptal na Bauhaus Cortany, ale zadával to do Bingu("hledám na telefonu jen pomocí Bingu"). Právě o Bingu je i toto téma, nikoliv o Cortaně. Bing je podle tebe taky jen BETA a za měsíc, až bude WP8.1 venku oficiálně, najde Bauhaus poblíž aktuální polohy, nebo ho bude hledat podle regionu v USA?
A naopak, bude-li občan USA na dovolené v Praze, najde mu Bing nejbližší restauraci v Praze, nebo ho Bing pošle zpátky do USA?
mceza

bing ve WP8.1 - zkušenosti

Příspěvek od mceza »

Ale prosímtě, já to chápu dobře. Jenže Cortana = Bing. Když na telefonu s aktivní Cortanou hledáš pomocí Bingu, hledáš přes Cortanu (která hledá přes Bing...)

Jde ale stále o jednu a tu samou vyhledávací aplikaci.

A ke zbytku se nebudu vyjadřovat. Meleš blbosti.
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

bing ve WP8.1 - zkušenosti

Příspěvek od Radeczek »

Blbosti? Takže podle tebe je normální, že vyhledávač nehledá nejbližší místo podle aktuální polohy, ale podle nastaveného regionu? A podle tebe je blbost, aby Američanovi našel Bing nejbližší restauraci podle toho, kde právě je a ne podle toho, odkud pochází? Já v tom tedy vidím potenciál na vylepšní. Škoda že někteří vývojáři, včetně tebe, berou postřehy uživatelů jako blbosti. Podle toho pak některé aplikace i vypadaj :grin:
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

bing ve WP8.1 - zkušenosti

Příspěvek od mimonaut »

Ano, i google vyhledává mnohem hůře, když mu nastavíš v čechách US region. Stejně blbě, jako když mu nastavíš český region v US. Nějaký důvod ty regiony mají, i když tobě třeba jejich smysl uniká.. :-)
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 86 hostů