Umí Windows Phone 8 tyto věci?

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
ljuba
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 07, 2014 20:54
Zařízení: galaxy s3

Umí Windows Phone 8 tyto věci?

Příspěvek od ljuba »

Zdravím,
momentálně mám galaxy s3 a přemýšlím o přechodu na lumii 920. Zkouknul jsem mnoho videorecenzí a přečet hodně recenzí klasických, avšak mám ještě nějaké otázky týkající se WP8. Chtěl bych Vás poprosit, jestli by mi mohli poradit. Můžou to být věci, které rozhodnou o přechodu na WP8, ale zatím se mi systém velmi líbí, i když přechod z androidu nebude nejlehčí :tlem:

Je na WP8 nějaké počítadlo přenesených dat + program na měření rychlosti internetu?
Je na WP8 nějaký rozumný (free?) souborový manažer, průzkumník nebo něco kde mohu vytvářet složky, kopírovat, mazat soubory apod.?
Je možné klasicky v Exploreru stahovat soubory z internetu? Existuje nějaký (free?) program sloužící jako download manager? Například na czshare si vyberu nějaký soubor ke stažení, ale nestahuju přímo přes IE, ale přes nějaký manager, který umí navázat na soubor při přerušení např. výpadkem internetu?
Umí telefon vytvořit hotspot a připojit se něj z notebooku? Předpokládám, že ano, jen se chci ujistit.

Případně pokud něco z toho WP8 neumí, bude to v příštích aktualizacích?

Díky moc za odpovědi:)
hamoun
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: úte úno 05, 2013 8:48
Zařízení: Nokia 930 (W10M)

Umí WP8 tyto věci?

Příspěvek od hamoun »

Je na WP8 nějaké počítadlo přenesených dat + program na měření rychlosti internetu?
---> ANO (DataSense) / NE (nevim)

Je na WP8 nějaký rozumný (free?) souborový manažer, průzkumník nebo něco kde mohu vytvářet složky, kopírovat, mazat soubory apod.?
---> NE a nebude - zadne soubory

Je možné klasicky v Exploreru stahovat soubory z internetu? Existuje nějaký (free?) program sloužící jako download manager? Například na czshare si vyberu nějaký soubor ke stažení, ale nestahuju přímo přes IE, ale přes nějaký manager, který umí navázat na soubor při přerušení např. výpadkem internetu?

---> NE a nebude ... souvisi s tim vyse

Umí telefon vytvořit hotspot a připojit se něj z notebooku? Předpokládám, že ano, jen se chci ujistit.
---> ANO - pres Wifi ..
nemecek_f
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: pát pro 06, 2013 20:24
Zařízení: Lumia 820

Umí WP8 tyto věci?

Příspěvek od nemecek_f »

Data Sense slouží pro měření přenesených dat, občas ale v někaké distribuci není. Na měření rychlosti má MS přímo utility ve Store. Souborový manažer není, systém to neumožňuje. Hotspot normálně tvořit jde. U těch dalších si nejsem jistý, snad poradí někdo další.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Umí WP8 tyto věci?

Příspěvek od Flynn »

Pokud jsi byl z Androidu zvyklý na vysokou variabilitu aplikací a možností vůbec, tak na to tady zapomeň. Systém je uzavřený a tím budeš hodně omezen. Mohl bys být hodně rozčarován.
ljuba
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 07, 2014 20:54
Zařízení: galaxy s3

Umí WP8 tyto věci?

Příspěvek od ljuba »

díky za odpovědi..aspoň vím na čem jsem..
ale že wp8 neumožňuje ani stahování souborů ani jakýkoli manažer je smutná zpráva pro mě, to potom už není tak chytrý operační systém..momentálně to jsou pro mě téměř denní věci, takže musím promyslet..

ale jinak předpokládám, že data v telefonu můžu spravovat po připojení telefonu k pc?
HonzaBRR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: sob črc 27, 2013 7:39
Zařízení: Nokia Lumia 720

Umí WP8 tyto věci?

Příspěvek od HonzaBRR »

Je na WP8 nějaké počítadlo přenesených dat + program na měření rychlosti internetu?
Data Sense a např. Network Speed Test

Je na WP8 nějaký rozumný (free?) souborový manažer, průzkumník nebo něco kde mohu vytvářet složky, kopírovat, mazat soubory apod.?
Jsou, ale pouze na prohlížení. Kopírovat, mazat atd. nelze, je to vlastnost WP. Pokud chceš ale dejme tomu smazat film, který máš v telefonu nebo na kartě, tak to samozřejmě lze přímo v náhledu.

Je možné klasicky v Exploreru stahovat soubory z internetu? Existuje nějaký (free?) program sloužící jako download manager? Například na czshare si vyberu nějaký soubor ke stažení, ale nestahuju přímo přes IE, ale přes nějaký manager, který umí navázat na soubor při přerušení např. výpadkem internetu?
UC Browser podporuje stahování na pozadí, myslím, že umí navázat i po výpadku a stáhnutá např. videa lze spustit. Captcha není problém.

Umí telefon vytvořit hotspot a připojit se něj z notebooku?
Ano.

ale jinak předpokládám, že data v telefonu můžu spravovat po připojení telefonu k pc?
Ano.

Je možné klasicky v Exploreru stahovat soubory z internetu?
Takhle, stahovat jde všechno, jen ne vše lze otevřít. Klasiku v podobě pdf, obrázků, nebo souborů Office pochopitelně stáhneš a otevřeš bez problémů.
jaykay
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: sob lis 09, 2013 11:57
Zařízení: Nokia Lumia 925

Umí WP8 tyto věci?

Příspěvek od jaykay »

Explorer samozrejme vie sťahovať súbory, ale tie konkrétne súbory si vieš otvoriť a prehliadať len vo vybraných aplikáciach, ktoré toto umožňujú, čiže nejaký prieskumník súborov je zbytočný (ide len o zvyk). Na Store je dostupný free prehliadač súborov, ktorý vie prezerať jednotlivé "huby/úložiská". Telefón samozrejme vieš pripojiť k pc a prezerať súbory.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Umí WP8 tyto věci?

Příspěvek od mimonaut »

Na stahování souborů je dobré používat aplikace, které ke umějí managovat a rovnou použít. Např. GetThemAll, WPtorrent Pro, moliplayer apod. Čili není nutné stahovat přímo přes IE, který ti nedovede stahování (na rozdíl třeba od getthemall) vůbec nijak ovlivnit.
mceza

Umí WP8 tyto věci?

Příspěvek od mceza »

WP je koncipován na principu izolovaného úložiště - každá aplikace má svůj a jenom svůj vlastní prostor. Aplikace mají mimo svůj prostor jen omezený přístup do hudební a foto galerie. Toto je záměr, který obrovskou měrou zvyšuje stabilitu a bezpečnost. Pokud si stáhneš písničku, tak samozřejme přehrát lze. To samé pro dokumenty, obrázky atd. atd. Pouze s nimi musíš pracovat jen v příslušných aplikacích. Souborový manažer nelze, ale ani není potřeba.

Wifi hotspot jde.

aplikace na měření internetu a data sense je.
ljuba
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 07, 2014 20:54
Zařízení: galaxy s3

Umí WP8 tyto věci?

Příspěvek od ljuba »

díky pánove, hnedka jste mě potěšili..

jasně, vím, že to bude o zvyku a i spoustu věcí, co dělám na androidu, dělám protože můžu, a je to v tu chvíli pohodlný..
ale myslím si, že si na wp8 zvyknu a budu spokojenej..
nelíbí se mě to, jak je vše zaškatulkovaný, i když tak hrozný to není, ale je to za cenu stability a spolehlivosti a to teď potřebuju nejvíc :tlem: ..když vyskočím z okna fb messengeru a pak aspoň 5 sekund čekám než se načte obrazovka, to mě dcl s**e..nebo když skypuju a potřebuju se podívat na mapy tak mě vypadne skype..včera jsem šel od british musea na trafalgar square a 5x obnovoval hovor s kámošem, protože se to dycky přerušilo při hledání trasy:tlem:

btw. jak je na tom multitasking? nemyslím přehrávání hudby, to umí i telefon za litra, ale např. spuštění songu na youtube a jít třeba napsat zprávu? nebo výše zmíněné volání na skype a přitom třeba psaní zpráv na fb, prohlížení netu apod., funguje to najednou?

jde už zavřít spuštěné aplikace křížkem v náhledu nebo se musí zavírat jednotlivě?

opět díky za odpovědi, vím, že se hloupě ptám, ale tohle jsou věci, co se v recenzích nedočtu..
nemecek_f
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: pát pro 06, 2013 20:24
Zařízení: Lumia 820

Umí WP8 tyto věci?

Příspěvek od nemecek_f »

U toho multitaskingu závisí na konkrétních aplikacích, ale tipl bych, že třeba nějaký klient pro YT, co to umí, bude. Skype v pohode funguje na pozadí, teď jsem zkoušel.
HonzaBRR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: sob črc 27, 2013 7:39
Zařízení: Nokia Lumia 720

Umí WP8 tyto věci?

Příspěvek od HonzaBRR »

Když hovořím přes Skype a zároveň dělám x jiných věcí, tak mi ještě nikdy Skype nespadnul 8-) Stejně tak při normálním hovoru. Padání aplikací si na WP neužiješ prakticky vůbec :grin: Ukončování aplikací si dělá systém sám, ale od GDR3 je i zavírání křížkem- sice zbytečnost, ale někdo to ocenit může.
ljuba
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 07, 2014 20:54
Zařízení: galaxy s3

Umí WP8 tyto věci?

Příspěvek od ljuba »

je pravda, že teď to padá a ani si to neužívám :tlem: ..

třeba když mám dlouho hotspot, tak me ukáže pc vykřičník, tak to odpojim, vypnu hotspot na telefonu, vypnu net, ale pořád se mě ukazuje příjem a odesílání dat a nevypne se:-d..takže restart.. android má spoustu věcí, co využiju, ale seká se to a padá to, takže co mě jsou platný aplikace, když telefon švihnu na podlahu :tlem:
mceza

Umí WP8 tyto věci?

Příspěvek od mceza »

Wifi hotspot funguje spolehlivě. Jen ho nevyužívám. V notebooku mám 3G modul s 3 GB FUPkou... :D

Multitasking jako takový je ve WP silně omezen. Prakticky to lze shrnout jako že nejde, ale...

vyjímky jsou následující:
Aplikace využívající aktuální data polohy (tj. například Here Mapy tě navigují i když zrovna píšeš SMS). Skype a vůbec všechny VoIP komunikátory by na pozadí měly běžet. U Youtube to záleží na aplikaci. Aplikace jako taková na pozadí běžet nemůže, pokud nevyužije API hudebního přehrávače. Hudební přehrávač samozřejmě na pozadí běžet může.

Zavírání aplikaci křížkem přijde během pár týdnů vypuštěním GDR3. Ani teď ovšem nechybí. Aplikace na pozadí neběží a když nejsou aktivní, tak systémové prostředky nežerou. Není je třeba killovat ručně. Toto není Android.
ljuba
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 07, 2014 20:54
Zařízení: galaxy s3

Umí WP8 tyto věci?

Příspěvek od ljuba »

samý pěkný zprávy..

když telefon používáte třeba rok a daváte tam furt nějaký aplikace apod, systém běží pořád plynule? já android už jednou přeinstalovával a zas je zasekanej..mám ho rok..třetí telefon s androidem..

a ještě.. jak jste spokojený s výdrží baterie? já si právě kupoval na s3 4400mah kvůli tomu, že když jdu do města a mam puštěnej net a gps a hodně fotim, tak mi to baterka nevydržela..a jít po paměti v londýně domu nebejvá nejjednoduší:-d
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Umí WP8 tyto věci?

Příspěvek od CageJ »

ljuba píše:díky za odpovědi..aspoň vím na čem jsem..
ale že wp8 neumožňuje ani stahování souborů ani jakýkoli manažer je smutná zpráva pro mě, to potom už není tak chytrý operační systém..momentálně to jsou pro mě téměř denní věci, takže musím promyslet..

ale jinak předpokládám, že data v telefonu můžu spravovat po připojení telefonu k pc?
ale vie... vie to aj torrent, vie to aj subory, funguje napr. z uloz.to a pod. a su aj subory na download.. tzv. download managery.. dokonca pouzivam aj archiver na rary a zipy


Telefon sa nejako nerestartuje a nezasekava... Osobne mi siel 6 mesiacov bez zaseku, zaseky, presne 2x nastali az pri GDR3 DEV.. co sa tyka... spomalenie, nejake vyrazne nie je...
mceza

Umí WP8 tyto věci?

Příspěvek od mceza »

WP se nezaseká. Funguje stále svižně a bez problémů.

S kapacitou baterie Lumie 920 to není žádná sláva. Je to takový průměr. V závislosti na používání lepší nebo horší :D

S netem, GPS a focením telefon vydrží den. (Ještě k tomu hodně jedu na WhatsAppu a Skypu).

Já s sebou na delší výpravy tahám externí zdroj. Pro jistotu.
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Umí WP8 tyto věci?

Příspěvek od CageJ »

co, zere je LTE
mceza

Umí Windows Phone 8 tyto věci?

Příspěvek od mceza »

LTE samo o sobě výrazně nežere. Co může žrát, tak jeho časté přepínání na nižší sítě a vyhledávání signálu.
ljuba
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 07, 2014 20:54
Zařízení: galaxy s3

Umí WP8 tyto věci?

Příspěvek od ljuba »

to je taky řešení, externí zdroj, ale snad už to nebudu tak potřebovat..

no hoši začíná se mě líbit čímdál víc, asi do toho fakt pudu.. líbí se mi jednoduchost a zajmavý sou ty dlaždice.. jediný co mě snad vadí, je že to nemá notifikační centrum jak android lištu nahoře a nenašel jsem blackberry messenger..nebo je nějaký kecálek, co umí BBM?

jinak k výběru telefonu.. po tom co ceny šly hodně dolu asi nemá cenu řešit jesi 920 vs něco jinýho ne? např. oproti 820 má mnohem lepší foťák, display, apod. za ty peníze dneska asi jen 920, je to tak ne?:)
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů