Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Danh
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 19, 2014 13:44
Zařízení: Nokia Lumia 920

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od Danh »

murder, coby začátečník díky za radu, díky updateru už se v tom trochu orientuji a nakonec mi stačí náhled, glance ani nechci
Ujko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 185
Registrován: pát led 17, 2014 13:02
Zařízení: Lumia 1520, Lumia 640 XL, Motorola Moto X Play
Bydliště: Klatovy

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od Ujko »

Je divné, že někteří mají s black aktualizací takové problémy, zatím jsem na žádný takový problém nepřišel.
Proč se každá Lumia chová jinak.
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od flemo »

jaroslavii píše:Tak jsem po instalaci Nokia Black v jedné věci velmi zklamán, a to v tom, že když nastavím equalizer při přehrávání hudby na vlastní nastavení při připojení sluchátek, nastaví se to, pak sluchátka odpojím a nastavený equalizer se vymaže a nastaví se to do základní roviny. Hodil bych s telefonem nejradši o zeď za tuhle věc.
Na mojej 920 sa nastavenie equalizera po vytiahnuti sluchadiel odpamatava nastavenie equalizera - ci uz mam vybrate niektore z predvolenych, alebo vlastne. Mozno je to drobny bug na 820, ktory bude casom opraveny.

EDIT: Este som si vsimol v jednom z Tvojich predchadzajucich prispevkov, ze sa chystas na update cez NCS. Tak mi napada, ci mas po update aktualizovane vsetky Nokia Aplikacie.

jaroslavii píše: nepíši ani o tom, že po odpojení sluchátek zvuk slyšet není a musí se zapnout přehrávač znovu, ubohost.
Pre mna to je, naopak, dost uzitocna vlastnost. Hudbu pocuvam vzdy do sluchadiel, obvykle dost hlasno. Obcas sa moze stat, ze nechtiac vytrhnem kabel a keby v takom pripade (ci uz v praci, alebo doma v posteli) zacal hulakat telefon, nepotesilo by to mna ani kolegov, ci manzelku. Tvoj sposob pocuvania hudby - plynuly prechod od sluchadiel k hlasnemu odposluchu mi pripada neobvykly a obavam sa, ze vacsine tato vlastnost skor vyhovuje.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od Cheetah007 »

Ujko píše:Je divné, že někteří mají s black aktualizací takové problémy, zatím jsem na žádný takový problém nepřišel.
Proč se každá Lumia chová jinak.
Bude asi záežet na hodně věcech, jaká verze a mutace FW tam byla předtím, co bylo instalováno/updatováno a tak, téměř jistota je před updatem udělat HR a po něm znovu, takhle to vidím já, myslel jsem že je to jen u androidu ale wp toho také nezůstal ušetřen.
Jediný OS kde nejsou problémy prakticky nikdy a tomu potvrdit (měl jsem až na jeden snad všechny modely iPhonů) je iOS, jeden HW jeden vydavatel updatů, nikdo jiný k tomu nemá přístup, tady se nalepují updaty ms a nokie přes sebe.
Vitezslav2
smartguru
smartguru
Příspěvky: 515
Registrován: sob úno 09, 2008 15:23
Zařízení: Samsung Galaxy S7,iPhone 7

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od Vitezslav2 »

Chtel bych se zeptat,jestli aktualizace black uz resi moznost nastaveni hlasitosti zvlast pro media a zvlast pro telefon.Dekuji za odpoved.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od htcjirka »

Ne,nastesti neresi.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od Cheetah007 »

Vitezslav2 píše:Chtel bych se zeptat,jestli aktualizace black uz resi moznost nastaveni hlasitosti zvlast pro media a zvlast pro telefon.Dekuji za odpoved.
Naštěstí pro tebe a další, by mělo být tohle spolu s vylepšenými notifikacemi, v té příští velké aktualizaci od MS. :wink:
Danh
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 19, 2014 13:44
Zařízení: Nokia Lumia 920

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od Danh »

ještě mám jedno otázku, v historii se na tomto fóru řešil problém s mikrofonem, kdy Vám při hovoru druhá strana říká, že Vás chvilku neslyší. Mám nepříjemný pocit, že moje 5dní stará Lumie bude stejný případ, už mi totéž pár lidí sdělilo. Na fóru jsou v tomto směru jen stesky, že závadu servis neumí opravit a že není řešení, přesto, nesetkal jste se někdo od té doby s vyřešením této závady u svého telefonu? Ještě poznámka - na rozdíl od kolegů, kteří zde popisovali problém jakoby mechanický, tzn. při nějakém pevnějším uchopení telefonu, mám já jednoznačně vyzkoušeno, že během hovoru držím telefon stále stejně (snad naprosto normálně) a přesto se objeví výpadek... Díky předem za odpověď
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

Re: Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od icepoint »

murder píše:Proto jdou dát fotky na cloud a odsud sdílet v plné kvalitě. Já i v dnešní době pokládám jako nepřijatelnou prasárnu posílání nepřijatelně velkých e-mailů.

Ja naopak v době rychlého internetu Nechápu takovy shit s emailem,co MS předvádí.Zmenšit foto o cca 80% považuji za prasárnu.2MB přílohy by MS a jiní staromilci zvládnout mohli.
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

Re: Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od icepoint »

Další chyba-nevím proč,ale nemám možnost vypnout aplikace pomocí křížku na ukončení.Black mám.Nevim co s tím a HR kvůli tomu mi přijde prasárna.K ořezávání fotek při posílání mailem a stesky některých na FUP a velké přílohy a podobné kraviny už se snad raději nevyjádřím.
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od murder »

icepoint: Jak s tím můžeš žít, všude samá prasárna, jen ty jsi letadlo ;)
Nikdo další s tím problém nemá, všem funguje zavírání křížkem, že on si na tebe ten MS zasedl. HR bývá standardem u všech OS, někdy se to povede bez něj, někdy je bohužel nutný...
Co víc k tomu chceš...

Ps.: k těm fotkám, bohužel nemůžu za to, že jako staromilec neumíš používat tak bezvadnou službu jako je cloud, já vím je to poměrně novinka, coby jen pár let, ale s tím nic neuděláš, takový je pokrok ;-)
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

Re: Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od icepoint »

Zvláštní,ze všechny jiné OS odešlou foto v plné kvalitě nebo mají možnost volby.K čemu super foťák v Lumiich,když pak odesílá mailem 300kB.Cloud je prima,ale např.v podnik.sféře někde proste neumožňují stahovat odkazy sdílené z cloudu-vlastní zkušenost.
Nejsem jediný,kdo má problémy s aktualizací Black.Neboli dotaz byl míněn tak,zda se to stalo i někomu dalšímu.
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od Stevik »

Me Black ve vsem vyhovuje.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od Cheetah007 »

Taky myslím že HR to napraví a že se do něj lidem nechce...nechápu proč.
Aplikace i zprávy WP zálohují na skydrive, po obnovení je zase začnou stahovat a kontakty se synchronizují, média má snad člověk uložené v bezpečí na HDD/SSD tak není problém a je otázkou pár minut, je tam potom zase nahrát, přípdně je může mít na skydrive. 8-)

Než se s tím takhle trápit, stačí pár kliknutí a potvrzení a je pokoj :wink:

Až se trochu divím, že MS neudělá něco na způsob iTunes pro produkty jablečné firmy a nabízí jen Windows phone pro plochu, která mi přijde prakticky zbytečná.
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od icepoint »

Jednoduše- neb záloha je nedokonalá. Nastavení aplikací v tahu,obrazovka rozložení v tahu,fotky v tahu- víte,že když je stáhnete z toho slavnéhocloudu zpět do telefonu,zase je to v mizerné kbalitě cca 20 procent ?? Proto,že MS má zálohu telefonu nedotaženou a navíc to docela dlouho trvá.Ale zřejmě mi nic jiného nezbyde.
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od murder »

Říkali kamarádi v hospodě? Nebo ve škole?
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od icepoint »

Co prosím ty chytráku? Co říkali? Tak si to ověř a pak teprve plkej.Co mám nesprávně uvedeno ty bl..? Mám rád tyhle chytráky.Mám dost let po VŠ a do hospod nechodím z jistého důvodu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od htcjirka »

icepoint : Zrovna fotky behem chvilky vykopirujes a nakopirujes pres Mass Storage.Hledas problemy tam kde nejsou.
kefozo
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: sob led 04, 2014 16:49
Zařízení: lumia 925

Re: Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od kefozo »

icepoint píše:Další chyba-nevím proč,ale nemám možnost vypnout aplikace pomocí křížku na ukončení.Black mám.Nevim co s tím a HR kvůli tomu mi přijde prasárna.K ořezávání fotek při posílání mailem a stesky některých na FUP a velké přílohy a podobné kraviny už se snad raději nevyjádřím.
musíš podržet šipku zpět a potom ti tam naskočí možnost ukončit aplikaci křížkem :lol: ;-) :smt023 :smt023
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

Lumia Black update: Všeobecná diskuze, zkušenosti

Příspěvek od icepoint »

To souhlasím,ale do háje proč to mám obcházet pomocí nějakého mass storage? Jednou jsou na skydrive v max.kvalitě a telefon je nabízí stáhnout,ale stáhne bohužel shit.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 74 hostů