Obyčajná oslava - WP zariadenia

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Obyčajná oslava - WP zariadenia

Příspěvek od janac_marek »

Zdravím, nezvyknem spamovať. Ale chcem sa podeliť o jeden obrázok, ktorý som odoftil na jednej oslave so známymi.
Bolo tam niekoľko Windows Phone zariadení. Na fotke ešte dve chýbajú, ale to nie je podstatné. Boli tam aj 3 Android zariadenia a 2 iPhone. iPhonisti meniť neplánujú, ale obaja Androidisti plánujú zmenu na WP.
Každý zákazník WP bol spokojný, okrem majitela Lumie 710, kde začal hardvérovo blbnúť senzor priblíženia.

PS1: Androidy sú to low endy a mid endy. Ja som ich pred kúpo varoval, bude to sekať. Odpoveď mi prišla typu, že si nebude nič inštalovať. Ani nie po pol roku už nadával a po roku má toho už plné zuby a čaká, kedy môže meniť paušál. Vzhľadom na spokojnosť s WP v našej skupine sa už nenechá omámiť peknými farbičkami a LED diódami od SONY a siahne po zariadení s WP.

PS2: Viac sú spokojní majitelia WP8 ako WP7.8 (väčšine vadí jedine ZUNE).

Dávam to sem len preto, lebo verím, že naša partia určite nie je jediná na svete, ktorá skonvertovala v priebehu dvoch rokov na WP vďaka jeho dobrej stabilite a už aj cene. Ste na tom podobne aj vy?

Obrázek
Přílohy
WP's.jpg
(266.6 KiB) Staženo 97 x
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Obyčajná oslava - WP zariadenia

Příspěvek od GreenArrow »

Takže to vezmeme od podlahy...
I WP laguje a ve hrách bych řekl dokonce víc jak android. Prostředí je samozřejmě plynulejší, ale také záleží na typu modelu android zařízení, . Musím přiznat, že Lumie 920 se mi začíná velice zamlouvat, ale jen díky své ceně. Představa, že bych si koupil WP za víc jak 6 tisíc je nereálná. Že dá někdo přednost WP před androidem bych pochopil, ale na iOS to zdaleka nemá.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Obyčajná oslava - WP zariadenia

Příspěvek od tslany »

A komu to tu cpeš? Já se kochám sbírkou WP zařízení na jedné fotce, a ty tu začneš nadávat že WP je na ho... protože čekáš, že se ve hrách lagují hry. Absolutně offtopic.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Obyčajná oslava - WP zariadenia

Příspěvek od Simon »

tslany: no na moderátora si off topic trochu ty :)
GreenArrow napísal normálne a k téme, nepísal nikde že je nahovno že sa lagujú hry. Prečítaj si to ešte raz a potom si ukľudni krvní tlak :)
Napísal že nesúhlasí s tým že by WP nelagovalo oproti androidu a to že IOS je stále na tom lepšie.
Fakt ma udivuje ako ste hákliví na tie kurie oká zvané Windows phone...A to si bol jeden z moderátorov ktorých som bral že sú v pohode.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Obyčajná oslava - WP zariadenia

Příspěvek od Petulinek »

Proboha lidi nerozjíždějte tu zase diskuzi co je lepší, co laguje, co nelaguje... Někomu přijde iOS skvělý, pro mně třeba je to nepoužitelný a příšerný, někomu se líbí ladění Androida.... Ale je to věc názoru každého, to jistě nebyl účel. Ta fotka je moc fajn, pěkná sbírka. Chybí mi tam ještě stará HD2 s WP7.8, s tou jsem se něco vyblbnul :-)
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

Obyčajná oslava - WP zariadenia

Příspěvek od Thompson »

Také souhlasím, L920 se mi velmi líbí.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Obyčajná oslava - WP zariadenia

Příspěvek od GreenArrow »

Já jeho příspěvěk pochopil jako menší úvahu nad stále se rozšířujícím WP. A je použité spojení Android=laguje, WP=plynulost, což alespoň ve hrách teda určitě neplatí.

Jinak jenom se kochej(jestli je teda nad čím :tlem: )
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

Obyčajná oslava - WP zariadenia

Příspěvek od dark_hood »

Petulinek píše:Proboha lidi nerozjíždějte tu zase diskuzi co je lepší, co laguje, co nelaguje... Někomu přijde iOS skvělý, pro mně třeba je to nepoužitelný a příšerný, někomu se líbí ladění Androida.... Ale je to věc názoru každého, to jistě nebyl účel. Ta fotka je moc fajn, pěkná sbírka. Chybí mi tam ještě stará HD2 s WP7.8, s tou jsem se něco vyblbnul :-)

HTC HD2 chýba aj mne
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Obyčajná oslava - WP zariadenia

Příspěvek od tslany »

Simon: GreenArrow AKA Ondřej mě dnes trochu naštval, tak jsem si hold něco musel najít, jak si to na něm vybít, no :grin: Ale je pravda, že tím jeho příspěvkem tu zas může vznniknout několika stránková diskuze (=dohadování) nad tím, zda WP či androjd tak či tak laguje, a že Elop je trojský kůň, a já neívm co všechno ještě.
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Obyčajná oslava - WP zariadenia

Příspěvek od biscuit84 »

tslany, akoze nic v zlom, ale na moderatora posobis strasne infantilne... to, ze ta Green Arrow nastve niekde v skole, tak to laskavo netahaj na SM fora. Vase problemy si rieste niekde v hospode, jasne?
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Obyčajná oslava - WP zariadenia

Příspěvek od GreenArrow »

A to jsem ho dneska ani neviděl, jeho přítelkyni jsem mu neznásilnil, tak nevím, asi nějaký špatný období.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Obyčajná oslava - WP zariadenia

Příspěvek od janac_marek »

GreenArrow, pozri. Nie som milionár aby som si mohol vyskúšať každé jedno zariadenie a ani redaktor, ktorý má k mnoho modelom prístup. Myslím, že ani ty nie.
Mám ale známych a tí známy používajú mobili. Niektorí sú IT-čkári, niektorí priemerní používatelia a niektorí chcú mobil fakt len na základné veci. Sú dokonca aj takí, čo nemajú v mobile Internet a majú smartphone (či už WP alebo Android).

Nech už si si ohľadom lagovania robil akékolvek krátkodobé testy, sú nepodstatné. Podstatné je to, že z okruhu mojich známych mám skúsenosť z reálneho života, že WP považujú za stabilný systém a Android nie len že laguje, ale im aj neraz seká. Jasné, kľudne to zvalme na lacné Androidy a na neznalých používateľov, čo si nevedia vyladiť systém. Ale na tom obrázku máš kopec lacných WP zariadení a tých istých používateľov. Jednoducho všetko čo som napísal je, že v okruhu mojich známych je už WP pomerne rozšírený systém. Preto som založil topic, lebo verím, že nie som jediný. Totiž existujú aj iné skupiny kamarátov/rodiny, kde sa jeden s druhým rozprávajú okrem iného aj o mobiloch a u nás sa za dva roky povedomie o Windows Phone dostalo na takúto úroveň a verím, že nie sme jediný. O ďalší rok/dva ich bude ešte viac. Mnoho ľudí mení mobil práve raz za dva roky a najbližšie si kúpia u nás WP aj tí, čo nepočúvli rady ostatných a vybrali sa do vôd Androidov v nádeji, že tentoraz to bude iné. Žial, nie je to iné a padá to naďalej. Toto nie je kydanie na Android. Jednoducho je to holý fakt, že väčšina ľudí s lacnejšími Androidmi časom narazí na nestabilitu a je jedno, čím je nestabilita spôsobená.

Ja netvrdím, ktorý OS je najlepší. Tvrdím len, že som si skúsil všetky z top 3 a najviac mi sedí WP a môjmu okoliu sa takisto páči viac WP ako Android. Z iOS ľudia asi neodídu tak ľahko, osobne poznám len dvoch.
pinhead
smartguru
smartguru
Příspěvky: 547
Registrován: pon pro 20, 2010 19:22
Zařízení: LG G3 32GB
Bydliště: Kladno

Obyčajná oslava - WP zariadenia

Příspěvek od pinhead »

janac_marek : píšeš,cituji : a vybrali sa do vôd Androidov v nádeji, že tentoraz to bude iné. Žial, nie je to iné a padá to naďalej.

sorry,ale zkouším po dlouhé době Android na Nexusu 5 a nic nepadá.Stejně rychlé a stabilní jako moje Lumie 925.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Obyčajná oslava - WP zariadenia

Příspěvek od janac_marek »

Väčšinou ide o lacné Samsungy alebo Sony zariadenia.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Obyčajná oslava - WP zariadenia

Příspěvek od Petulinek »

Nejen laciné, třeba taková S4 se seká taky šíleně... Je to o tom, jak si výrobce odladí systém, samozřejmě Android je náchylnější na sekání i díky kvantům SW na Google Play, který si nezkušení uživatelé nainstalují v neplacených verzích, které si stahují různé reklamy, běží na pozadí a "zasírají" systém balastem. Což třeba u WP není a není problém služby na pozadí v nastavení snadno povypínat.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Obyčajná oslava - WP zariadenia

Příspěvek od mimonaut »

Tak to by stačilo.
Jeden permanentně prudí, druhý uráží.. nechcete si někde bokem dát po papuli?
Fórum je tu z jiných důvodů - aby lidé sdíleli své radosti a starosti se smarphony, pokud máte neustálou potřebu někoho urážet, ponižovat a otravovat, zkuste to v topicu "off topic"..

To je děs, co si lidé i po pár letech zkušeností z diskusí dovolují vůči ostatním! Trochu tolerance a slušnosti bych prosil! Je to náš koníček, tak se xakru nehodlám zbytečně rozčílit a kazit si náladu!

Varování odeslána, OT promazán a dejte si pauzu pls..

PS: téma je naprosto legitimní a dle mého naprosto správně umístěné. Jestli má někdo pochybnosti, není problém to probrat i s kterýmkoliv jiným moderátorem, administrátorem či redaktorem. Záznam diskuse mám pro případ nejasností k dispozici.
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Re: Obyčajná oslava - WP zariadenia

Příspěvek od Manek49 »

Palec nahoru, mimonaute :-)
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů