Sociální sítě v People hubu nebo v aplikacích?

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět

V budoucnu bych měl rád ve WP:

Širší integraci sociálních sítí a služeb do systému + plnotučná aplikace
14
82%
Nechat vše jak je beze změn + plnotučná aplikace
1
6%
Odstranit sociální sítě zcela a mít jen aplikace
2
12%
 
Celkem hlasů: 17

Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Sociální sítě v People hubu nebo v aplikacích?

Příspěvek od Jakub Karásek »

V diskuzi pod článkem k updatu Facebook beta aplikace se rozjel zajímavý rozhovor dvou názorů a je to typický tenis dvou tvrdohlavých hráčů. Zajímalo by mě, jak jsou na tom ostatní smartmaniaci. Jste pro rozšířenou integraci sociálních sítí do WP nebo naopak jejich odstranění ať jsou na vše aplikace

Já jsem zastánce nenásilného upgradu People hubu, je na WP krásně řešený prostředí systému je svižnější než jakákoliv aplikace a příjemný bonus je mít puštěný chat, aniž bych spouštěl jakoukoliv aplikaci. Dílčí změny, které bych rád, jsou:
- přidat možnost upravovat, mazat a lajkovat příspěvky - jednoduše dlouhým podržením prstu a kontextovým menu těmito položkami
- přidat možnost lajkování obrázků - klasiký palec nahoru v kolečku ve spodním řádku
- umožnit přijímání offline zpráv - když mi někdo pošle na fb offline zprávu, tak ať se o ní dozvím z centra zpráv notifikací (vhodné například, když jste online, jedete vlakem, vypadne Vám internet, tak abyste si mohli přečíst odpověď, aniž byste pouštěli aplikaci)
- přidat skype chat do zpráv - proč pouštět další aplikaci, když to jde vyřešit jednoduše v hubu zpráv
- umožnit posílat po FB soubory (alespoň fotky) - prostě sponka v kolečku ve spodním řádku u chatu
- vytvářet FB události - v kalendáři obdobně jako vytváření vlastních položek
- zobrazovat přímo obrázky na twitteru narozdíl od odkazu na mobilní stránky (které ani obrázek ve wp7 nezobrazí)

Uživatel Maxxz naopak psal, že:
People hub ale neměl nahradit plnohodnotnou aplikaci, než aby se z toho stal obrovský a nepoužitelný moloch, tak raději toto + plnotučnou app, která je momentálně daleko použitelnější a citelně rychlejší než předchozí verze.
Především byste měli pochopit, že People hub je prostě seznam kontaktů s funkcemi navíc, nemá to být náhrada za Twitter, Facebook a další sociální nesmysly.
Guláš by vznikl, kdyby People hub byl více jako plnotučné app pro sociální šmejdy. Tato integrace je podle mě dostačující.
Doufám, že integraci FB zpráv, po tom co rozjeli pořádně FB aplikaci, kde to funguje super i s obrázkama a vším, vypustí z hubu zpráv úplně.

Tak jaký tábor je Vám bližší? Můžete hlasovat a psát komenty
Daniel Stiegler
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: čtv čer 20, 2013 11:18
Zařízení: Lumia 1520, 920, 928, 650
Bydliště: Brno, South Moravia

Sociální sítě v People hubu nebo v aplikacích?

Příspěvek od Daniel Stiegler »

Jsem zastáncem People Hubu + jeho rozšíření funkcionality tak jak uvedeno v prvním postu.
Aplikace jako takové nepoužívám, protože je rychlejší použít People Hub.
senikac
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: stř led 02, 2013 11:37
Zařízení: Lumia 920

Sociální sítě v People hubu nebo v aplikacích?

Příspěvek od senikac »

Ať je ani nenapadne zrušit integraci FB ve zprávách (s přidáním možnosti odesílat a příjímat fotky)! Jinak můj názor je rozhodně jednoznačný - všechno, kde jde chatovat, tak integrovat do zpráv. Ať už je to skype nebo aplikace třetích stran jiných vývojářů (kik, whats up). Dále například v kontaktech skype kontakt mě vždycky "neskutečně" naštve, když kliknu na volat přes skype a ona se spustí aplikace skype. Proč rovnou přímo přes skype nevolám? Za to například novinky z FB nebo například twitteru bych nechal na samostatnou aplikaci.
Uživatelský avatar
chytil123
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 247
Registrován: pon srp 19, 2013 13:51
Zařízení: Lumia 920

Sociální sítě v People hubu nebo v aplikacích?

Příspěvek od chytil123 »

Až do hubu přidají možnost odesílání fotek tak budu na 100% šťastný. :)
Uživatelský avatar
František Šafr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 436
Registrován: pon čer 11, 2012 10:12
Zařízení: Xiaomi Mi 8
Bydliště: Plzeň

Sociální sítě v People hubu nebo v aplikacích?

Příspěvek od František Šafr »

Osobně bych také uvítal vylepšení interního hubu Lidé. Zejména lepší práce s interakcemi (FB a Twitter) a další věci, které jsou v prvním příspěvku vypsány. Integrace sítí do systému je na perfektní cestě... Jen je potřeba dojít do cíle.
bigt
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 334
Registrován: sob bře 30, 2013 11:15
Zařízení: Nexus 5X, Nvidia Shield K1, Acer 1810TZ
Bydliště: Haná

Sociální sítě v People hubu nebo v aplikacích?

Příspěvek od bigt »

No teď to s tou aplikací FB moc nevychytali, jelikož chat používám klasicky ve zprávách, tak se mi objevuje notifikace jak na dlaždici zpráv, tak na dlaždici Facebooku. Nenašel jsem možnost, kde tu notifikaci na zprávy aplikace Facebook Beta vypnout...
trizzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pon říj 22, 2007 10:33
Zařízení: Samsung OmniaPro B7330

Re: Sociální sítě v People hubu nebo v aplikacích?

Příspěvek od trizzo »

Jednoznacne vacsia integracia, ako je to napisane v prvom prispevku. People hub pouzivam denne, ako aj messenger integrovany. Doplnit skype, gtalk je za minimalny effort....
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Sociální sítě v People hubu nebo v aplikacích?

Příspěvek od Jakub Karásek »

http://m.wpcentral.com/windows-phone-81 ... s-revealed" onclick="window.open(this.href);return false;

pise se o hlubsi integraci socialnich sluzeb do people hubu, tak snad se dockame
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Sociální sítě v People hubu nebo v aplikacích?

Příspěvek od mimonaut »

chytil123 píše:Až do hubu přidají možnost odesílání fotek tak budu na 100% šťastný. :)
Ale ona ta možnost v HUBU je.. V hubu fotografií..
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů