Poloha

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Poloha

Příspěvek od Manek49 »

A mapy nepoužíváš? Třeba na najití nejbližší benzínky, bankomatu a tak.
MikeyMCZ
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 232
Registrován: sob úno 02, 2013 0:03
Zařízení: Nokia Lumia 920

Re: Poloha

Příspěvek od MikeyMCZ »

Tak já uvedl příklad pro aplikaci lidé. Každá aplikace to využívá k něčemu jinému - teda vždy jde k určení tvé polohy. Počasí - předpověď počasí pro tvé aktuální místo, IE - např na stránce heureka.cz jsou nalezeny obchody v tvém okolí, mapy - tady to je zřejmé, sport trackery - zaznamenání tvé trasy, navigace, fotoaparát zapíše info do exif dat...
Vývojář může při zjištění polohy určit, jak velkou přesnost potřebuje - počasí X Turn by Turn navigace. Takže se někdy při zjištění nemusí zapnout ani gps/glonass.
Ale když tu fci nechceš využívat, klidně jí vypni.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Poloha

Příspěvek od relouth »

browser pouzivam iny ako IE..
mne ide hlavne o to,aby som co namenej zdimal bateriu,nakolko byvam v oblasti s dost slabim mobilnym signalom..co uz samo o sebe baterke velmi neprospieva...cize rad vypnem vsetky funkcie,co nepotrebujem..vdaka za rady :wink:
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Poloha

Příspěvek od Simon »

Ja som neurážal ale povedať o niečom useless a že v podstate nikto nevie na čo to je...pritom keby si pozorne si prečítal predchádzajúce odpovedete a trochu sa nad tým zamyslel, tak by si vedel čo ti tu ostatný hovoria. Prípadne pozornejšie čítať lebo to tu padlo už viac krát na čo slúži Zisťovanie polohy.
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Poloha

Příspěvek od Manek49 »

Už jsem ti jednou psal, že rozdíl ve výdrži je téměř nezjistitelný (pokud nepoužiješ třeba navigaci), schválně si to zkus, nech GPS zapnutou a používej tel. běžným způsobem a pak to vypni, uvidíš, že to nepoznáš. Mnohem víc se na výdrži projeví, když ti jeden den přijde o dvě sms víc a ty budeš muset rozsvítit display.
mceza

Poloha

Příspěvek od mceza »

Přesně tak, vteřinu rozsvícený displej žere víc, jak pouze zapnutá poloha denně...

Poloha se využívá POUZE pokud spustíš aplikaci, která polohu využívá. A to ještě v závislosti na tom, jakou přesnost autor aplikace vyžaduje - pro počasí opravdu stačí vědět předpověď na kilometry (tedy většinou stačí poloha pomocí triangulace BTS), zatímco pro ukázání nejbližšího bankomatu to chce jednotky metrů...

Pokud máš vypnuté odesílání polohy Microsoftu, tak se poloha zapíná opravdu jen pokud spustíš aplikaci, která ji využívá. Případně si to může vyžádat např. live tile s počasím apod.

Z podmínek Windows Store KAŽDÁ publikovaná aplikace využívající tvou polohu, MUSÍ mít nastavení povolení či zakázání používání tvé polohy. Takže pokud je to pro tebe u nějaké aplikace zbytečné, tak si to můžeš v té konkrétní aplikaci vypnout.
Ale sám si nedovedu představit globální vypnutí polohy - pak mi nepůjdou nejenom zbytečnosti, nejenom věci, usnadňující život, ale hlavně nepůjdou ani aplikace pro využívání polohy stvořené - třeba právě navigace...

Dělej si co chceš, je to tvůj telefon, ale pokud tak extrémně hrotíš baterku, tak sis neměl kupovat smartphone a už vůbec ne Lumii 920, která zrovna moc dlouhou výdrží nedisponuje...

Doufám, že teď už to pochopíš.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Poloha

Příspěvek od relouth »

Ako ale vyhladam miesta v okoli pomocou hubu Lide furt nechapu :-D
MikeyMCZ
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 232
Registrován: sob úno 02, 2013 0:03
Zařízení: Nokia Lumia 920

Re: Poloha

Příspěvek od MikeyMCZ »

Já bych zkusil Lidé -> Já -> Ohlásit přítomnost. Nejspíše je potřeba, aby byl zadán nějaký účet na sociální síť.
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Re: Poloha

Příspěvek od Simon »

MikeyMCZ píše:Znamená to, že můžeš např. na FB poslat tzv. check in = jsem tady v tom místě s ... a děláme ... :-) Dále při poslání zpráv se na FB ukazuje ve zprávě "v okolí....". Prostě v lidech to slouží pro sociální sítě.
Relouth... ak stále nechápeš tak ako hovorím, študuj návod na použitie a možno raz... :roll:
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Poloha

Příspěvek od relouth »

ty nechapes mna ;-) .. MickeyMCZ jediny mi to dokazal vysvetlit..dik
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Poloha

Příspěvek od steelspace »

Zapnutí polohy v systému neznamená, že GPS modul stále přijímá signál. Pouze povoluje zjistit polohu aplikacím.
Navíc - pokud aplikace potřebuje polohu jenom přibližně, nemusí se modul zapnout vůbec a poloha se určí z databáze WiFi sporů nebo podle aktuální BTS.
Celkový vliv na výdrž telefonu je opravdu minimální.
Pokud se aktuálně zjišťuje poloha nějakou aplikací, pak je vidět ikonka (takový terčík) na stavové liště.
mceza

Poloha

Příspěvek od mceza »

relouth píše:ty nechapes mna ;-) .. MickeyMCZ jediny mi to dokazal vysvetlit..dik
Tak my ti to tu několik dní vysvětlujeme a... :roll: :roll: :roll:
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů