Sdileni/ synchronizace firemniho kalendare

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Sdileni/ synchronizace firemniho kalendare

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Ahojte, mam nasledujici problem.

Potrebuji sdilet/synchronizovat firemni kalendář (mailovy ucet na home.pl) s mobilem (wp8). V Outlook 2010 to fungovalo tak, ze jsem kalendar verejne nasdilel, ziskal odkaz, ten jsem pridal pres outlook.com do kalendare a bylo to.
Po upgrade na Office 2013 toto jiz neni mozne. Lze pouze udelat export kalendare na disk, v outlook.com nacist tento kalendar. Problem je, ze tento kalendar se nesynchronizuje, je to v podstate dalsi live kalendar s udaji z firemniho kalendare.

Dotaz teda zni, lze to udelat nejak tak, abych mel kalendar vzdy aktualni jak v PC, tak i mobilu (tady staci bez moznosti editace)?
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Sdileni/ synchronizace firemniho kalendare

Příspěvek od steelspace »

Outlook je připojen na exchange server, takže pokud je povolen přístup z internetu, dá se kalendář připojit přímo do wp8 s použití stejných parametrů, jako má outlook na PC.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Sdileni/ synchronizace firemniho kalendare

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Nerozumim. Muzes to, prosim, trochu rozepsat?
trizzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pon říj 22, 2007 10:33
Zařízení: Samsung OmniaPro B7330

Re: Sdileni/ synchronizace firemniho kalendare

Příspěvek od trizzo »

:) ak nie je firemny Exchange server vypublikovany, t.j. viditelny na Internete, tak sa s tymi nastaveniami nikam nedostanes. Firemny oostovy server musi mat nevyhnutne nainstalovany Outlook Web Access a musi byt viditelny na internete (cize dat ho do DMZ).
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Sdileni/ synchronizace firemniho kalendare

Příspěvek od p.a.Ť.o »

No, s outlook 2010 to fungovalo, a na outlook 2013 uz ne. Takze v cem je rozdil?

Prijde mi to jako nesmysl, abych si nemohl (byt bez moznosti editace) sdilet firemni kalendar s wp8.
rybar73
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 134
Registrován: úte zář 22, 2009 9:53
Zařízení: Samsung B7610, Samsung Omnia 7
Bydliště: Kopřivnice

Sdileni/ synchronizace firemniho kalendare

Příspěvek od rybar73 »

Mi to prijde taky jako nesmysl komplet. Hlavni problem asi bude v nastaveni exchangu jestli tomu dobre rozumim ty neprijimas ani firemni email? Nemas nastaveny Outlook v telefonu na ten vas firemni (kde lze prave synchronit i kalendar a nemusis povolovat sdileni) ?
Nas firemni exchange mi nedovoluje sdilet kalendar s livkem mimo organizaci takze ten export ti nepotvrdim, ale jinak sdileni i export vidim jak ve starem tak novem Outlooku.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Sdileni/ synchronizace firemniho kalendare

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Ono hlavně firemní mail není Exchange, ale POP :-) Mail samo mám nastavený, ale sdílení kalendáře není z důvodu (zřejmě) POP možné, funguje jen mail.

Aby fungoval i kalendář, tak v Outlook 2010 jsem dal "sdílet kalendář", nahrál jsem ho na office.outlook.com, či jak se to jmenuje, nastavil jsem ho jako veřejný, nastavil jsem si rozsah, vygeneroval se mi odkaz, který jsem přidal přes live účet a v telefonu se mi zobrazil kalendář, který jsem nemohl editovat, ale viděl jsem ho, a byl sync. V Outlook 2013 to ale takhle nefunguje a netuším, jak to rozjet, abych měl firemní kalendář zase sync i v telefonu :???:
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Sdileni/ synchronizace firemniho kalendare

Příspěvek od p.a.Ť.o »

něco málo se k tomu píše tady (bez řešení): http://forums.wpcentral.com/windows-pho ... -help.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Miroslav Havlíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 203
Registrován: stř pro 24, 2008 16:26
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Sdileni/ synchronizace firemniho kalendare

Příspěvek od Miroslav Havlíček »

Nemám s tím zkušenosti, ale Outlook 2013 umí sdílet/publíkovat kalendář na WebDAV server. Co zkusit nějaký free WebDAV hosting? Google našel třeba tenhle: https://secure.cloudsafe.com/pages/topics_webdav.html" onclick="window.open(this.href);return false;. Nemám ale vůbec tušení, jestli to pak WP8 nebo aspoň Outlook.com rozlouská.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Sdileni/ synchronizace firemniho kalendare

Příspěvek od p.a.Ť.o »

To samozrejme moznost je, ale ja bych do toho nechtel tahat jeste treti stranu. Az pokud budu vedet, ze to nejde jinak, tak vyzkousim webdav...

Nebo me jeste napadlo, jestli nejde nejakym zpusobem ukladat lokalni kalendar do skydrive, a odtud delat sync...?
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Sdileni/ synchronizace firemniho kalendare

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Vyřešeno (snad): nejdříve sync přes CloudSafe do webdav, potom jsem zkoušel přidat odkaz přes outlook.com (webcals://xxxxxx.webdav.cloudsafe.com/xxxxxx.ics" onclick="window.open(this.href);return false;), ale stále mě to vyhazovalo hlášku, že nemám oprávnění ke sledování soukromého kalendáře. Pak jsem omylem klikl na Sdílet - Sdílet kalendář, defacto sdílení sdíleného kalendáře, (webcals://calendars.office.microsoft.com/pubcalstorage/xxxxxx/xxxxxx.ics" onclick="window.open(this.href);return false;), přidal jsem odkaz přes outlook.com, a chytlo se to, ale zatím čekám, co se bude dít. Kalendář vidím na webu v outlook.com, ale zase ho nevidím v mobilu :roll:
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Sdileni/ synchronizace firemniho kalendare

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Tak houno. Kalendar ma 70 kb, pritom po exportu cca 5 mb. Dprdl! :|
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů