Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
geronimoo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pon zář 16, 2013 7:29
Zařízení: Lumia 1020

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od geronimoo »

No v tom případě ten křížek na zavírání v GRD3 ani není třaba,když aplikace spí tam výkon ani výdrž neovlivnují.
Budu si na to muset jen zvyknout,že je nemusím zavírat :)
mceza

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od mceza »

Jak říkám, i pro mne to byl nezvyk. Teď, když mám v ruce Android a prostě se přesunuji mezi aplikacemi, tak systém najednou začne zamrzat, blbnout, zpomalí se - a já si to uvedomím.. :D

U WP se toto neděje. Má to i své nevýhody (nemohu v jedné aplikaci třeba něco stahovat a zároveň ve druhé hrát hru (tedy pokud ta první nemá naprogramován běh na pozadí, pak to lze. Ale to je otázka vývojáře).
A aplikace na pozadí mají limity, co a jak mohou dělat. Jak moc zatížit systém, co využít. Pokud běží déle nebo vytěžuje procesor/paměť více, než je limit, je ukončena.

U WP byl dán velký důraz na stabilitu a rychlost. Proto některé věci jsou méně pohodlné, ale vrací se to parádním výkonem i na telefonech typu Lumia 520.
geronimoo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pon zář 16, 2013 7:29
Zařízení: Lumia 1020

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od geronimoo »

Jo,trochu nevýhoda je,že nemůžu něco stahovat a třeba ještě brouzdat na netu,ale tak za tu rychlost a stabilitu to stojí :)
Teď mě překvapilo přepínání tlačítkem windows z aplikace quick settings.Mám připnuté na plochu dlaždici wifi,po otevření a zapnutí wifi a vrácení tlačítkem zpět mám dlaždici aktualizovanou a svítí na ní ještě malé "on", ale když se přepnu na obrazovku prostředním tlačítkem,tak ikona wifi nic nezobrazuje :(
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od uni »

geronimoo: Opatrně, ono se sice téma jmenuje "...zvolit/nezvolit...", ale jakmile jen náznakem připustíš variantu nezvolit, vrhne se na tebe jízda rytířů pod svou zástavou a oni už tě přesvědčí, že se mýlíš:-)
Ad křížek, ano, nepotřebuješ ho, dokud ale např. daný proces není v nějakém nereagujícím stavu, zato zatěžující systém a ráno zjistíš, že nevstáváš, protože to vybilo baterii a neudělal jsi preventivní restart přístroje a tedy neukončil onen proces. Což se může stát i u iOS a Androidu, ale ty ti samozřejmě umožní proces ukončit regulérní cestou.
Chopte se mě pochopové.
mceza

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od mceza »

geronimo: uniho si nevšímej. On WP nemá a vše, co o něm ví, tak si buď vycucal z prostu nebo vyčetl z pro-Apple serverů ;)

Pokud je u WP proces v nereagujicím stavu, je po nějaké době sám ukončen. Pokud toto iOS nebo WP nemá, tak mě to dost překvapuje. WP to hlídá a z vlastní zkušenosti mohu říci, že to funguje. Vybíjení baterie, co zmiňuje uni s tímto nesouvisí. Tam je problém jiný, ale těžko ho určit, když postihuje jen velmi málo jedinců...

Ale kdybys přecijen dal na uniho řeči, tak věz, že na začátku roku 2014 bude volně dostupná aktualizace GDR3, kde budeš moci zavírat aplikace křížkem. Těším se na nové důvody, proč je WP špatný systém, které si uni vymyslí.

Uni jen dokazuje, že neumí číst, protože píšeš sice do tématu zvolit/nezvolit a už jsi zvolil... :-)

To stahování závisí na tom, v jaké aplikaci stahuješ, co stahuje a zda může běžet na pozadí. Tuším, že IE zrovna může stahovat na pozadí (ale ověřené to nemám - však vyzkoušej sám). Ale např Here+ Drive musí být během stahování map aktivní.

Co se týče aplikace Quick Settings, tak na live tile vůbec nehleď. Ta se může aktualizovat jen v určitých intervalech a situacích, proto u věci, jako je stav wifi není její použití vhodné. Není ale nic lehčího než přejet prstem od horního okraje obrazovky dolů a hned na tebe vyskočí stav wifi, bluetooth, zvuku, polohy, baterky atd. atd. :-)
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od Simon »

Mne napríklad na WP stále chýba FB Messenger taký ako je na androide (aj s chatovacou hlavičkou, no takého sa zrejme nikdy nedočkám).
Internet expoler má teda čo vylepšovať oproti iným. A tiež to uspanie je na jednej strane dobré a na druhej obmedzujúce.
A čo mi niekedy vadí je to ako sa vývojár pokúsil nejakú aplikáciu napchať do "Metro štýlu", potom to vyzerá otrasne.
Ďalej ako bolo spomenuté rýchla aktivácia/deaktivácia dát/wifi/lietadla atd. Proste ťuknúť a mať On alebo Off.
geronimoo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pon zář 16, 2013 7:29
Zařízení: Lumia 1020

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od geronimoo »

mceza: tak to tlačítko v GDR3 bude užitečné v případě,když se mi kousne IE,jednoduše ho zavřu a nebudu muset restartovat tel.
Mě se teda v IE nepodařilo stahovat na pozadí,vůbec to stahování je takové nedodělané.Většinou se mi třeba film rovnou začne přehávat a stáhnout nejde. No snad brzy přijde třeba opera :)
V Quick Settings je zajmavé že tlačítkem zpět se dlaždice aktualizuje,ale prostředním ne...
Jasně,na horní liště je vše vidět,ale je to a dotek navíc.. vím asi jsem trochu postižen se symbianu :)
Nevím co MS brání aktualizovat dlaždice po odemčení telefonu,nebo po přechodu na domovskou obrazovku.
To by bylo ideální,myslíte že by to systém tolik zbrzdilo?
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od uni »

geronimoo: Na druhou stranu zrovna dnes je mceza "nějakej divnej", tak dnes doporučuji obezřetnost:-)
Např. nechápe, že když dané vlákno má nekorektní stav, systém absolutně nemusí tušit, jestli je aktivní, neaktivní, k odstřelení... ale zato může cyklit nějakou operaci (např. se opakovaně snaží navázat spojení s něčím). Jím popsané chování OS by bylo krásné, ale není 100%, resp. jen v ideálním světě, ve kterém se nenacházíme.
Je nesmysl tvrdit, že křížek není třeba a je nesmyslný, když ho všichni mají (resp. umožňují ukončení aplikace) a i MS jej přidává.... že:-)
dkdkdk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: ned črc 14, 2013 8:41
Zařízení: lumia 920 yellow

Re: Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od dkdkdk »

Po asi sté - je to vina některé použité aplikace.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od mberdych »

Ja jen dodam, ze problem s vybijenim jsem videl na vsech Lumiich, krome te posledni co mam ted, tedy 1520. Vicemene stejne aplikace, ale tady se ten problem za tyden vubec neobjevil. Uvidim casem.
dkdkdk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: ned črc 14, 2013 8:41
Zařízení: lumia 920 yellow

Re: Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od dkdkdk »

Je to na straně uživatele, ne systému obecně nebo hardwaru.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od mimonaut »

geronimoo píše:Jo,trochu nevýhoda je,že nemůžu něco stahovat a třeba ještě brouzdat na netu,ale tak za tu rychlost a stabilitu to stojí :)
:(
to samozřejmě můžeš, aplikace, systém i browser mají možnost background downloadingu :-)
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Re: Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od Simon »

dkdkdk píše:Je to na straně uživatele, ne systému obecně nebo hardwaru.
Skús to vysvetliť XXX užívatelom v jednotlivých topicoch že sú de.... a zle používajú svoje telefóny. Pokiaľ viem dokonalá kontrola MS by mala zabezpečiť že všetky aplikácie budú v pohode a naviac užívatelia napísali aké aplikácie používajú a nič extra to nebolo. Takže určite za to môže XXX ľudí ktorý každý inak používajú svoj Telefón.
Už sa zmierte s tým že je to aktuálny problém Lumií.
mceza

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od mceza »

Kdyby to byla HW chyba, tak se to bude projevovat pořád. Během dne, každou noc. To se ale neděje. Zcela jistě tak jde o chybu SW charakteru. Ale můžu to sem napsat třeba milionkrát, zabedněnec mmmm. vidí jen můj nick a už musí nadávat. Místo aby si to přečetl a alespoň se to pokusil pochopit...
Kormoran
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: stř pro 25, 2013 21:03
Zařízení: iPhone 5

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od Kormoran »

Dík za bleskovou reakci na SZ a odemčení tématu.
Zvolil jsem WP protože mě iOS a potažmo ikonkové prostředí začalo trochu nudit a chtěl nějakou změnu, zatím nemám co bych si vytknul.

PRO Hovoří odladěnost konkrétnímu HW a nízké nároky, na 625ce mám "jen" 512MB RAM a systém jede rychle, stabilně zkrátka jak po másle, s stejnou pamětí bych u androidu patrně narazil tam je ideál 1 či lépe 2GB.
Tak jako tak, na paměti výrobce šetřit myslím nemusel, ceny jsou dnes směšné a výslednou prodejní cenu by to zvedlo max o 300-500kč ale jak jsem psal stačí a her které vyžadují 1GB naštěstí ubývá a vývojáři je updatují i pro stroje s 512MB.

PROTI a prakticky budu citovat zakladatele tématu tedy maxxez

- IE neukládá hesla ani si nepamatuje přihlašovací jména. (lehkým řešením je použití alternativního UC Browseru, který toto umí)
- IE neumí zalamování.
- Jednotná hlasitost
- chybějící notifikace po vysunutí horní lišty,ale jde o zvyk z androidu a posledních iOS, dá se bez toho žít a notifikace na lockscreenu a dalždicích postačí a fungují spolehlivě
- ve výsuvné liště bych uvítal rychlý přístup k wifi/bt,gps,data a tak.

Některé ze zmíněných nedostatků ale patrně vyřeší budoucí aktualizace BLUE, která by mohla vyjít v příštím roce.
geronimoo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pon zář 16, 2013 7:29
Zařízení: Lumia 1020

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od geronimoo »

PRO
-rychlost
-stabilita
-mapy
-skydrive

PROTI
- Jednotná hlasitost - řešení WP8.1
- vlastní vyzvánění SMS - řešení WP8.1
- dlaždice by se mohli aktualizovat při přechodu na domovskou obrazovku,ne po 30min
- SMS doručenky
- vibrace jen na začátku vyzvánění
- Nutnost mit zapnuté bluetooth pro přenos fotek,v WP7 nebyl problém
- výpis hovorů - chybí časy, počítadlo sms
- automaticky se připojuje k wifi, ikdyž v nastavení to nemám povoleno
- Mapy nemají průjezdné body
- Bing tlačítko
- Dioda notifikací,
- Dlaždice kalendáře ukazuje Jen jednu událost
- IE10 nepamatuje si hesla, nejdou vkládat přílohy do mailu
- Synchronizace seznamu kontaktů do kalendáře
- i v tichém režimu při sceenshotu telefon hlasitě pípne
- řazení fotek podle data není třeba u panoramatických fotek správné,byla by příjemná možnost řadit podle jména atd..
- sdílení internetu přes USB
Koudy69
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: úte led 10, 2012 21:32
Zařízení: Sony xperia z1c

Re: Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od Koudy69 »

PRO:
- ciste hezke prostredi (subjektivni nazor)
- rychlost a plynulost i na slabsim hw
- u nokie plnohodnotna navigace
- jednotnost systemu

PROTI:
- mala aplikacni zakladna
- jednotny zvuk
- aplikace tretich stran mnohdy vypadaji jak kdyby je programovalo dite
- pomale aktualizace dlazdic
- spatne resene notifikace
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od tslany »

Mě to pořád nedá, mohl bych se tedy zeptat všech vás odpůrců jednotné hlasitosti WP, co je na tom konkrétně špatného?
geronimoo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pon zář 16, 2013 7:29
Zařízení: Lumia 1020

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od geronimoo »

Nepřijde mě moc "uživatelsky příjemné" po každé hře,nebo poslechu hudby zvyšovat hlasitost abych slyšel volání :(
vencos
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř črc 11, 2007 17:45
Zařízení: Blackberry 9360
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od vencos »

Dobře, vyřešíme-li jednotnou hlasitost, která neni zas takový problém a 8.1 to odstraňuje, jsou tam nějáké další zádrhele? např předvčírem jsem se vytočil při hledání správce souborů v HTC One....

Když tedy zapnu poprvé Windows phone, je potřeba hned cokoliv instalovat pro běžný chod telefonu (například zmíněného správce souborů)

Je na WP Opera Mini? Funguje emailový klient v reálném čase? (jako na blackberry) Umí pracovat s přílohami? Dají se poznámky hromadně exportovat z telefonu? Jak je to s těma přílohama a IE? Včera jsem to s kamarádem zkoušel, poslat mu mail s textovou přílohou a poslal mi upravená text zpátky bez problémů...

A jaká je spolupráce WP 8.1 se stolními 8.1? Čekal bych nějákou úžasnou a funkční symbiózu, obávám se abych však nebyl vedle jak ta jedle... třeba připojení k pc skrze wifi (nikoliv bt) a následná "synchonizace", lze to?

Funguje na WP fulltextrové vyhledávání v telefonu,kontaktech, na webu, podobně jako to umí blackberry, nebo jako je to na stolních win? (prostě jen začnu psát a hledá to výsledky)
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 76 hostů