Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od uni »

-Pavel-: Jak je v tom Android stejný? Jdu si koupit placku, má to 4.1 nebo 4.4.1, jednoduchá číselná řada, 4.4.1 nahrazuje 4.1 a obsahuje vše předešlé. Ale souvislost 8 - GDR3 - Black?
mceza: jj taky mě Google štve, jaké drahoty dělá s changelogem u OS....
Johnnny: Samozřejmě, že je to u jiné platformy jinak, Android má číselnou řadu, kterou pochopí i děcko 2. základní, tak jako ji má i Apple (ten do toho ani nemíchá nelogicky názvy cukrovinek), který ti (a zde by se chtělo říci samozřejmě, ale bohužel s ohledem na ostatní tomu tak není) při aktualizaci napíše, co ti daná aktualizace přináší než ťukneš "instaluj".
Apple to dělá výborně, Android dobře, MS mizerně.
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od jaroslavii »

steelspace píše:
jaroslavii píše:Tak ted jsem si instaloval aktualizaci na Nokia mixradio a akorat me to nastvalo. Nic noveho to nedela, rozhodilo mi to equalizer, seka se to. Spustim to, sekne se, prepnu na integrovany,tam to hraje taky,je to navzajem propojeny,vubec se nedivim,ze se to seka,kdyz je to takhle blbe propojeny uz v systemu.Tohle me fakt toci a to dost.Nic tam nejde nastavit,jeste chvili a 820 leti.Skoda,ze Android ma mizerny off mapy,WP by uz sel z domu,hudba a volnost nastaveni je pro me velmi dulezita..Jeste chvili dam Nokii sanci..Do 8.1,pokud neco neudelaji s prehravacem,koupim Sony SP.
Stačí trochu přemýšlet. Mix Radio nemůže rozhodit ekvalizér, nemá s ním nic společného. Přehrávání hudby je integrováno tak, že sdílí ovládání (hlasitost, posouvání skladeb), aktivní je vždy ta poslední spuštěná hudební aplikace. Žádná věda.
Jinak Mix Radio je popravdě trochu divná aplikace, ale to se systémem nemá nic společného. Sekání konkrétní aplikace taky ne. Navíc pro náš region není uvolněná.
Nevím, co to občas způsobí, ale equalizer nastavím a z nějakého důvodu se mi za čas dostane na výstupní úroveň bez mého zásahu. Pak ho musím znovu nastavit tak, jak to chci. Myslel jsem, že to mohou dělat právě aktualizace přehrávačů nebo jiné. Jinak se to opravdu seká a hádají se přehrávače mezi sebou. Od verze 7.8 se s přehrávačem vůbec nic nedělalo ani nic nezlepšilo, možná integrovali equalizer, ale ten stejnak funguje jen se sluchátky a já třeba v práci poslouchám hudbu bez sluchátek, chtěl bych sundat výšky dle hudby a můžu? Nemůžu. Dnes ve světě mobilů a elektroniky takováto jednoduchá věc, prostě nemám rád, když něco nejde.. :???:
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od uni »

-Pavel-: Aha, tak sorry, nicméně já jsem o významu jednotlivých aktualizacích nijak nepolemizoval, hovořím o značení a komunikaci směrem k uživatelům. Tak jako nijak nepolemizuji o tom, co jakou dostává nebo nikoli. Upřímně nevím, proč toto spojuješ.
A rozhodně jsem nehovořil o dokonalosti u Androidu, když už, tak jsem vyzdvihl Apple. Google jen navyšuje číselnou hodnotu, do toho nějak vmíchává názvy, ale neumí ani udržet pravidla pro párování čísel a názvů.
Celkově mi nějak přijde, že zcela míjíš to, co píši.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od steelspace »

Nikdy nemůžeš mít všechno, co si vymyslíš. Android má otevřené API, takže pokud chceš mít "všechno", neměl jsi si kupovat WP. Otevřenost má samozřejmě i nevýhody a každý si domyslí jaké.
Kdybych to vzal z čistě audio pohledu, tak na zdrojovém zařízení nemá EQ co dělat. Má poslat zvuk dál, přesně tak, jak je.
EQ máš mít na druhém konci, kde je zesilovač.
Jestli posloucháš hudbu (!) z interních reproduktorů telefonu, tak to už fakt nevím :)
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od steelspace »

Nikdy nemůžeš mít všechno, co si vymyslíš. Android má otevřené API, takže pokud chceš mít "všechno", neměl jsi si kupovat WP. Otevřenost má samozřejmě i nevýhody a každý si domyslí jaké.
Kdybych to vzal z čistě audio pohledu, tak na zdrojovém zařízení nemá EQ co dělat. Má poslat zvuk dál, přesně tak, jak je.
EQ máš mít na druhém konci, kde je zesilovač.
Jestli posloucháš hudbu (!) z interních reproduktorů telefonu, tak to už fakt nevím :)
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od matoman »

EQ máš mít na druhém konci, kde je zesilovač.
No i v pripade sluchatiek (externych) ma eq v mobile zmysel...(on sam je zosilovac :))
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od tslany »

Ekvalizér a podobná ku....a zvuku nemají kdekoliv co dělat. Buďto chci poslouchat hudbu, koupím si k tomu dostatečná sluchátka, a nebo se hold smířím s tím, že to nebude mít ty basssy woe hafo. Pak je tu ještě jeden extrém, a to lidi, kteří na jednom telefonu s vyřvaným reprákem poslouchají hudbu nahlas. Těm i dávám pár korun když je třeba někdy potkám a mám náladu, sluchátka mají na ebay za dolar, a nebo u asijských spoluobčanů se dají pořídit za nějakých 30Kč.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od uni »

-Pavel-: Mě je jedno, jestli si myslíš, jak JÁ chápu nebo nechápu označování aktualizací od MS, jen jsem napsal, že to dělá blbě a nevím, proč ty máš potřebu oponovat, že tomu tak není, když tomu tak je:-) 6e to jde lépe jasně ukazuje Google a že to jde ještě lépe ukazuje Apple.

tslany: No možná zvukový přehrávadlo s nevyrovnanou charakteristikou a nemusí se nutně snažit dělat wow z nějaké ho spektra ale jen se snaží naopak potlačit dominantní zvukový projev:-)
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od jkubovic »

UNI, ja ti tiež nerozumiem, veď to pochopí aj dieťa:

Microsoft má GDR1, GDR2 a GDR3. Hotovo. Bodka.
Nokia k tomu pridáva Amber pre GDR2 a Black pre GDR3. Hotovo. Bodka.
Ostatní výrobcovia nepridávajú nič.

Google má zase pre Android svoje postupné značenie - a väčšina výrobcov k tomu taktiež pridáva svoje nadstavby a softvér. Málokde nájdeš čistý Android. Hotovo. Bodka.

Neodvážil by som sa tvrdiť, že Google je v tomto lepší ako MS. Podľa mňa sú na tom rovnako, každý výrobca sa snaží svoj telefón "vylepšiť" nejakými dodatkami k systému. A hlavne aplikácie Nokie nespomaľujú systém, ako rôzne nadstavby pre Android.

Apple vydáva všetko sám, lebo je zároveň aj výrobca telefónov. Hotovo. Bodka.
Má všetko v jednom, teda nemá čím vylepšovať svoj vlastný systém.

Zostavenie rebríčka je vecou osobného názoru a nie je dôvod na hádky.
zlieva
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 282
Registrován: čtv srp 08, 2013 6:32
Zařízení: NOKIA LUMIA 620/ LUMIA 920 Black/ LUMIA 950 SS

Re: Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od zlieva »

No musím aj ja napísať, už dlhšie sa snažím pochopiť o čo ide pisateľovi uni....ale neviem na to prísť, čo na tom označovaní WP nechápe, čo je na tom zle....lepšie ako to napísal Pavel sa ani nedá a je to úplne logické....a keď sa mu nezdá že MS vydal GDR3 a Lumia ju ešte oficiálne nemá, tak keď Google už dávnejšie vydal Android 4.4, ako to že ho nemá spústa telefónov z androidom...
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od uni »

Probůh, už to neřešte, je zde jakési skupinové zatemnění a já nemám náladu jej rozhánět. Pokud někdo prostě nemá empatii, tak nemá. Není jeho chyba. Navíc do toho stále mícháte hrušky. Uzavřeme to, ať téma zase slouží svému účelu.
mceza

Re: Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od mceza »

zlieva píše:No musím aj ja napísať, už dlhšie sa snažím pochopiť o čo ide pisateľovi uni...
Jde mu jen o flame.

Označování aktualizací WP je zřejmé (to by mohl za chvíli začít nadávat, že Windows Phone je moc dlouhý a složitý název a že iOS je přece lepší, protože je kratší).

Co je v nových verzích nového MS oficiálně píše v době jejich vydání. Stejně jako to dělají i i ostatní výrobci. Opět zřejmé.

Ano, distribuce je pomalejší než bychom si přáli, ale to je kolektivní problém Microsoftu a Nokie.

Uni není hloupý kluk a označení taky chápe, ale protože je to označení od MS, tak je špatné, blbé, nepřehlené...
geronimoo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pon zář 16, 2013 7:29
Zařízení: Lumia 1020

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od geronimoo »

jak je to s tím multitaskingem? Někteří tvrdí,že podržením tlačítka zpět se otevřou pouze posledně spuštěné aplikace.
Mě tedy přijde,že jsou to běžící aplikace :)
mceza

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od mceza »

Aplikace jsou suspended - při přechodu jinam se aplikace uspí - tj. je zmrazeno její vlákno na procesoru, ale paměť alokovaná na RAM zůstává, dokud se nezaplní natolik, že je třeba ji uvolnit. Při zaplnění RAM začne OS aplikace postupně vypínat (od nejstarší). Aplikace ještě dostane šanci uložit rozpracovanou práci a je ukončena.

Je to kompromis mezi během více aplikací současně a co nejmenší výkonostní náročností.

Některé aplikace mají výjimky. Např. lze použít geolokační API, které může běžet právě i na pozadí. Podmínkou je, že nesmí příliš zatěžovat telefon (takže například aplikace, která bude sledovat polohu a hledat zároveň nejvyšší neobjevené prvočíslo opravdu neprojde).
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od Jakub Karásek »

Když aplikace nabízí možnost ukončit svoji činnost a uživatel ji ukončí, tak se v seznamu neobjeví. Naopak žádné aplikace na pozadí také neběží, jsou uspané, takže správně by se asi dalo říct, že po podržení tlačítka zpět se zobrazí seznam uspaných aplikací, které lze probudit :)
mceza

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od mceza »

Však ano.

Jsem zvědav, zda se to nějak změní s WP 8.1. U Win 8.1 totiž došlo k té změně, že i po ukončení aplikace se nevypla, ale uspala a je uspaná pořád, dokud se nevypne počítač nebo dokud nedojde volná RAM. Uvidíme, zda a co WP 8.1 přinesou :-)
geronimoo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pon zář 16, 2013 7:29
Zařízení: Lumia 1020

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od geronimoo »

Díky za info,takže neběží na pozadí jako v MeeGo ale spí :)
Jestli "spí" tak předpokládám že výkon,ani spotřebu baterie nějak neovlivňují a nemusím je "zavírat" tlačítek zpět,ale můžu používat pro opuštění programů prostřední tlačítko?
mceza

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od mceza »

Přesně tak. Ovlivnění výkonu zde není. Pokud by nastalo (mobil by potřeboval víc RAM a ta by byla zabraná), tak ti sám aplikace ukončí.
Mě osobně to dalo hodně práce, naučit se tento nový styl, protože z dřívějších OS jsem byl zvyklý vše ukončovat a o vše se starat sám. Zde stačí tlačítko Windows a zapomenout na ni.
geronimoo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pon zář 16, 2013 7:29
Zařízení: Lumia 1020

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od geronimoo »

No právě,tak jsem zvyklý vše zavírat sám..
Jak je to s aplikacemi,které mají povoleno v nastavení běh na pozadí? např mapy,whatsapp atd..?
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od Jakub Karásek »

Tak na pozadí neběží celá aplikace, ale pouze proces obsluhující potřebnou funkci, která běží na pozadí. Pokud jsi ale zvyklý zavírat si aplikace sám, tak vyčkej updatu GDR3, který umožní v seznamu uspaných aplikací zavírat jednotlivé aplikace křížkem
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 80 hostů