Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od mimonaut »

a krom obligátního zalamování řádků, v čem ti nevyhovuje vykreslovací jádro IE? Mě přijde nadprůměrné. Jak rychlostí, tak kompatibilitou a stabilitou. To mi připomíná ty ošuntělé neustále opakované věty, že "to nebudu používat, protože IE je prostě na nic"
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od Petulinek »

Je fakt, že IE je ve WP8 rychlé a v pohodě, jediné co mně štve je nemožnost synchronizace oblíbených záložek, která přitom třeba ve Win8.1 funguje... V tomhle je zlatý Chrome, který se mi synchronizuje mezi tabletem, noťasem, stolním PC i mobilem s Androidem.
lubo1000
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon pro 16, 2013 21:32
Zařízení: Nokia Lumia 925

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od lubo1000 »

chmeldas píše:lubo1000: Ehm... Datum oficiálního uvolnění aktualizace nebylo zveřejněno. Současná verze je pouze beta pro vývojáře. Asi tolik k té hlouposti.
ano? tak preco je na oficialnej stranke uvedena ako aktualizacia?
http://www.windowsphone.com/sk-SK/how-t ... te-history" onclick="window.open(this.href);return false;
Asi tolko k tomu. (stale desne hlupe)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od uni »

mimonaut: Nejdřív mě prudila neustále zobrazená lišta s adresou, pak že to neumí Fwd (hlavně že je tam Share...:-/), nějak divně se mi pracovalo s taby a když jsem zjistil, že se mi stejně nepodaří zobrazit jakési rozbalovací menu na stránce, jal jsem se hledat alternativu. Moc jsem úspěšný nebyl, tak jsem to odložil na jindy-jinde.
Chtěl jsem si aspoň sáhnout Pocket, že si počtu-klient neexistuje. WP je fajn, dokud se nezačne používat, pak je to samé není, nejde....
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od mberdych »

Ne, WP proste clovek musi brat jak je. Jako jakoukoli jinou platformu krome droida.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od mimonaut »

lišta není součástí vykreslovacího jádra a jiné WP browsery ji dokážou schovat..
Pocket? myslíš pocket reader?
http://www.windowsphone.com/cs-cz/searc ... ket+reader" onclick="window.open(this.href);return false;
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od uni »

mimonaut: Jo jasně, spíše jde o to, že pokud má s něčím jádro IE problém, jestli mi jiný prohlížeč vůbec pomůže, tedy asi ne, jsou to jen reminiscence na to samé.
Mám na mysli Pocket=Read It Leater. Na alternativu k Google Reader resp. Feedly jsem radši ani nepomyslel:-) Měl jsem WP jen na několik dní a potřeboval jsem spíše "minimalizovat škody" pro základní užívání.
Což se nepodařilo např. ani u Tetheringu (do tabletu), neb WP to přes BT neumí a Wifi žere a usíná. Jak píši, vcelku nepoužitelný systém:-)
EDIT: Jo a neustále vyskakování lišty, že jsou dostupné Wifi sítě při přesunu městem je také docela jobovka:-)
MiKu
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: stř srp 07, 2013 5:36
Zařízení: Nokial Lumia 1020

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od MiKu »

Google reader - Nextgen reader, funguje pro mne naprosto v pohodě
Tethering - používám pravidelně, nemám problém, samozřejmě přes wifi,
dostupnost wifi sítí - dá se jednoduše informování vypnout.

Jinak upřímně řečeno - taky jsem si hrál s Galaxy S4, následkem čehož bylo, že pokud mi zaměstnavatel nabídne jako další služební telefon jeho oblíbenou S4, odmítnu a nechám si svou Nokii.... nebo si vydupu cenový strop a objednám třeba Lumii 920
Darth Daron
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: pon říj 14, 2013 13:34
Zařízení: Lumia 950

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od Darth Daron »

uni píše:Mám na mysli Pocket=Read It Leater.
A co třeba Pouch? Používám ho naprosto bez problémů.
lubo1000
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon pro 16, 2013 21:32
Zařízení: Nokia Lumia 925

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od lubo1000 »

lubo1000: ještě doplním co jsem už také psal. Nová verze GDR3 je víceméně venku, ale Lumia přidává své vylepšení pod názvem Black a bude vypuštěna jako jedna aktualizace pro Nokia začátkem 2014. Takže i když se ti to zdá děsné hloupé, tak Nokia přináší svou nadílku dohromady s GDR3 a ta teprv přijde. :wink: Čerpáš info s Windows Phone a ten je n několika modelech, jen Nokia dává něco navíc a bude to jedna aktualizace obsahující GDR3+Black.[/quote]

jo, to som uz vsetko zistil. ale stale plati to, ze je to hlupy system (co do poskytovania info). minimalne by si to zasluzilo informaciu na oficialnej stranke odkazujucej na jednotlive modely (vyrobcov) a ich pristup k aktualizacii. nestalo by to microsoft nic a novy uzivatel by nemusel travit cas na forach..:)))
holt ale microsoft - preco by sme veci zjednodusovali..:) (som inak takmer pure microsofista)

(a to vsetko kvoli tomu, ze si nemozem pridat vlastny zvuk na email - inak by som mal GDR3 uplne v pazi..:) )
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od uni »

Darth Daron: Díky, WP už zase nepoužívám a jsem zpět u Android a oficiálních aplikací k daným službám a PC protějškům:-)

lubo1000: jo, přesně, WP 7.x, WP8, 8.1, GDR 2, GDR 3, Amber, Black, xx.xx.xxxxx.xx, aktualizace od MS, aktualizace od výrobce, co je dřív, co je později, co co obsahuje, kdy a na čem je to dostupné,....uf, kdo se v tom má proboha orientovat? MS marketing/komunikace k uživateli selhává na naprosto základních věcech.
mceza

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od mceza »

uni píše:uf, kdo se v tom má proboha orientovat? MS marketing/komunikace k uživateli selhává na naprosto základních věcech.
Máš pravdu, je lepší neříkat nikomu nic, pak změnit ikonky, dát trochu jiné pozadí, prohlásit to za novou verzi a všem to natlačit do zařízení...
lubo1000
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon pro 16, 2013 21:32
Zařízení: Nokia Lumia 925

Re: Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od lubo1000 »

-Pavel- píše:uni: Ono je v tom jasno, jen to chce číst. Android je v tomto úplně stejný. Spousta lidí ještě funguje na 2.3.4 přitom je venku 4.4.2, mezitím je milión verzí, takže lamentovat nad WP, kde je to jasné, je zcela zcestné. Chce to jen pochopit co vlastním za telefon a kdy mě čeká aktualizace. Kdo kritizuje tohle a vlastní android, je v tomto minimálně velmi neznalý.
zial, suhlasim s unim.
chce to cist? ved OK ale preco ma producent problem tieto informacie podat v jednoduchej a prehladnej forme priamo na svojej stranke. Respektive preco nie je schopny aspon uviest odkazy na aktualne info od jednotlivych vyrobcov.
Heh, neporovavaj prosim s Androidom, porovnavaj s uzavretym systemom ako napr iOS (iked tam je zase len jeden vyrobca)
takze opat neporovnavaj :)
Ja osobne Android nepouzivam/nepouzival som/pouzivat nebudem - chaos nepotrebujem, tak ako nepotrebujem stravit svoj cas dopatravanim sa po tom ako, co, kde, zvlast ked by tom malo byt maximalne prehladne a jednoduche.
tot vsjo.
mceza

Re: Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od mceza »

-Pavel- píše:mceza: jako aktivní uživatel androidu s tebou souhlasím. Ono to není dokonalé nikde. :)
To bylo mířeno zejména na Apple, ale ono i ten Android v tom je vidět... :D

Ale Apple se uživatelů neptá, co by chtěli. On jim dá to, o čem prohlásí, že oni potřebují.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od spellshaper »

Je to jednoduché, uživatele zajímá pouze WP 7 a WP 8 a to snad pozná i totální pako, zvlášť když se WP7 už téměř neobjevuje.

Jestli má člověk GDR 2,3 nebo 10 nikdo neřeší (a pokud ano, tak už je to pokročilý uživatel, který by měl vědět, jak to zjistit). MS to komunikovat nemůže, protože udělali tu chybu a nechali aktualizace na výrobci/operátorovi. Imo je to pouze z toho důvodu, že jako začínající systém, si nemohl moc vyskakovat. Pokud chceš mít jistotu, tak je nutné se přihlásit do preview programu aktualizací a dostaneš to hned + včetně seznamu vylepšení.
Samotné update notes jsou poměrně jasně dokumentované od MS.

MS sám má naprosto perfektní systém aktualizací, který funguje u WIndows. Jak Windows 8, tak Windows RT dostávají aktualizace každé druhé úterý v měsíci (vždy). Mám pocit, že také Xbox to má stejně. Pokud má člověk Surface, je součástí update i firmware. Takový servis nemá žádný jiný tablet.
Lukáš Křepelka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: ned zář 04, 2011 15:23
Zařízení: Samsung Omnia 7, Nokia Lumia 800

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od Lukáš Křepelka »

Vlastnil jsem Samsung Omnia 7 a teď mám Lumii 800 a začíná se ze mě pomalu, ale jistě stávat docela nespokojený uživatel. Vyzkoušel jsem i Android a vůbec mi nevyhovoval, ale například na iPhonu vidím, kolik funkcí (a aplikací :/) na WP bohužel schází. Bratr má Lumii 720, takže tak zběžně vidím jaké výhody má WP8 oproti WP7.8, ale stejně mě poté mrzí když vidím, jak bezchybně pracuje kamarádky stařičký iPhone 4 (!) s nějnovějším systémem (nehledě na to jak by šlapal třeba 5s). Na WP mě štve občas kvalita aplikací, například FB klient (používám facebook beta od microsoftu) je výsměch proti verzi pro iPhone. Postrádá SPOUSTU funkcí a na Lumii 800 je proti staričkému iPhone 4 jako šnek a spousta věcí blbne a nefunguje. Když přijde zpráva kamarádce, tak jí ihned zapípá jako sms a má na zamykací obrazovce notifikaci. Mě když pošle zprávu ta kamádka klidně stojíc vedle mě, tak mi nic nezapípá a nebo až za kdoví jak dlouho, je to strašně nespolehlivé a když to konečně funguje tak mám na dlaždici pořád například jednu push notifikaci a to i po přečtení a ta už NIKDY nezmizí a pořád tam visí i přes to, že už žádné notifikace nemám. Dále přepínání WiFi/mobilní data. Sice to mám dostupné přes toggle aplikaci a to přes jednu dlaždici, ale občas vyhodí načítací obrazovku "resume....." a spadne... to dělá i WMM jízdní řády a SPOUSTA jiných aplikací. Načítání to pravidelně háže při "multitaskingu" a když aplikace poté nespadne, tak se to do ní někdy nevrátí tam, kde jsem přestal, ale načte se třeba úplně znovu, nebo se jinak rozhaší. Aplikace se navíc většinou načítají velmi pomalu a některé dokonce i pomalu poté pracují.

Miluju design WP. Mám rád jednoduchý a čistý design, ale dal bych nevím co za nějaký "WP 8.něco" který by měli BEZCHYBNEJ systém notifikací, nějakou vytahovací roletu ať už ze strany nebo seshora, kde bych JEDNOU kliknul a měl zapnutou WiFi nebo cokoliv jiného, kde by všechno běhalo rychle jako většinou běhá samotný systém a kde by byla vyladěná spousta drobností, který podle mě nejsou těžký dodělat.

Přijde mi že vývoj WP jde hlemýždím tempem! GDR3 přidalo nějaký divný zavírání aplikací a jinak nic moc... proč neudělali zavárání swipnutím nahoru a nebo dolu (alá iOS7 nebo desktopové W8)? Celkově mi přijde že vývoj WP jde hrozně pomalu a implementace jednoduchých věcí se nekoná. Co třeba zámek rotace hned v tý liště s hlasitostí, kde jde přepnout mezi vibracema a zvukama? Proč když už konečně zpřístupněj zámek rotace musej vývojáři bastlit nějakou speciální aplikaci, která je vlastně jen trapnej zástupce, kterej tě po kliknutí jen přenese do menu a tam to ještě musim znovu odťuknout, takže když jsem někde v aplikaci tak musím nejdřív zmáčknout home button, pak najít toho zástupce s rotací, pak mě to přenese do menu, tam to odkliknu a pak přes "multitasking" zpět do aplikace, kde jsem původně byl když by to šlo vyřešit zmáčknutím volume a jedním klikem jako když měním například vibrace.
Tyhle věci a pomalost vývoje mě začínaj za ty roky opravdu hodně vadit a až budu kupovat další telefon opravdu se rozmyslím jeslti neinvestovat do mnou dříve neoblíbeného a zavrhovaného iPhonu, kde všechno pěkně šlape a běhá rychle a bez problému i přesto že to vypadá jako omalovánky :/
MiKu
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: stř srp 07, 2013 5:36
Zařízení: Nokial Lumia 1020

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od MiKu »

Jedna poznámka - mne když přijde zpráva z FB, přijde mi samozřejmě úplně stejně jako SMS a chodí mi bezchybně už asi půl roku ..., Facebook aplikaci nepoužívám téměř vůbec, je pravda že je nahovno, ale integrovaní Lidé jsou naprosto OK, nevidím důvod používat speciální aplikaci, FB kontakty mám vytažené jako skupinovou dlaždici na plochu a funguje celkem v pohodě, s aplikacemi mám naprosto minimální problémy, přepínání wifi/mobilní data nepotřebuju, mám velmi slušný paušál :-) wifi mám zapnuté stále, proč vypínat, ale ok, mohlo by se to vyřešit elegantně, ale v zásadě mi to opravdu nechybí, vše kromě BT mám zapnuto stále, ze začátku jsem měl potřebu to neustále řešit (zvyklý z E52), ale nijak mi to nechybí...
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od jaroslavii »

Tak ted jsem si instaloval aktualizaci na Nokia mixradio a akorat me to nastvalo. Nic noveho to nedela, rozhodilo mi to equalizer, seka se to. Spustim to, sekne se, prepnu na integrovany,tam to hraje taky,je to navzajem propojeny,vubec se nedivim,ze se to seka,kdyz je to takhle blbe propojeny uz v systemu.Tohle me fakt toci a to dost.Nic tam nejde nastavit,jeste chvili a 820 leti.Skoda,ze Android ma mizerny off mapy,WP by uz sel z domu,hudba a volnost nastaveni je pro me velmi dulezita..Jeste chvili dam Nokii sanci..Do 8.1,pokud neco neudelaji s prehravacem,koupim Sony SP.
Johnnny
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: stř čer 20, 2012 9:38
Zařízení: Nokia Lumia 920 Black + iPad Mini WiFi 16GB

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od Johnnny »

uni: Ak sa ti to zda zlozite, vyprdni sa na to. Cakaj kedy ti telefon ohlasi aktualizaciu a aktualizuj. Ak chces dopredu vediet co v ktorej aktualizacii a kedy bude, asi nemas velmi na vyber a musis patrat. Neviem o tom, ze je to na inej platforme inak.

Lukáš Křepelka: presne toto tvrdim aj ja. iOS nie je o pocte funkcii na papiery a o tom, ze Lumia, alebo Android vie to iste a nieco navyse. Je to hlavne o tom, ako tie veci funguju a fakt je, ze je to proste stale ovela spolahlivejsi a domyslenejsi system nez ktorykolvek iny. Nehovoriac o tom, ze tie aplikacie su fakt designovane trochu inak nez na WP a Androide.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od steelspace »

jaroslavii píše:Tak ted jsem si instaloval aktualizaci na Nokia mixradio a akorat me to nastvalo. Nic noveho to nedela, rozhodilo mi to equalizer, seka se to. Spustim to, sekne se, prepnu na integrovany,tam to hraje taky,je to navzajem propojeny,vubec se nedivim,ze se to seka,kdyz je to takhle blbe propojeny uz v systemu.Tohle me fakt toci a to dost.Nic tam nejde nastavit,jeste chvili a 820 leti.Skoda,ze Android ma mizerny off mapy,WP by uz sel z domu,hudba a volnost nastaveni je pro me velmi dulezita..Jeste chvili dam Nokii sanci..Do 8.1,pokud neco neudelaji s prehravacem,koupim Sony SP.
Stačí trochu přemýšlet. Mix Radio nemůže rozhodit ekvalizér, nemá s ním nic společného. Přehrávání hudby je integrováno tak, že sdílí ovládání (hlasitost, posouvání skladeb), aktivní je vždy ta poslední spuštěná hudební aplikace. Žádná věda.
Jinak Mix Radio je popravdě trochu divná aplikace, ale to se systémem nemá nic společného. Sekání konkrétní aplikace taky ne. Navíc pro náš region není uvolněná.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 41 hostů