Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
mceza

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od mceza »

Tak pro mě osobně byla véčková konstrukce vždy nepřijatelná. Jakékoli zpracování bylo strašné, rozměry telefonu jakbysmet. Osobně doufám, že tato móda se už nevrátí. Neznám žádné výhody, co by takové zařízení přineslo, zatímco nevýhod je více než dost...

Určitě se všechny Androidy o vybalení z krabice nesekají (ač třeba u nových Samsungů jsem se s tím setkával pravidelně). Každopádně faktem je, že Android je díky svému principu silně náchylný k "samozasírání" a v rukou nezkušeného uživatele, který často neví, co dělá z toho může být katastrofa.

Pro většinu běžných lidí, kteří chtějí od telefonu spoustu funkcí, ale zároveň vzhledem k jejich znalostem není vhodné, aby si v něm mohli dělat vše, co chtějí, je ideální právě Windows Phone. U Androidu stačí málo a může být ze špatného nastavení nebo nějakého hrabání se, tam, kde nemá malér...

Napříkladu u pár lidí, kterým jsem doporučil v okolí Windows Phone a jsou s ním spokojeni, bych se Androidu hodně bál. Těmto lidem vždy nainstaluji a seřídím počítač a za měsíc mi volají, jak jsou ty Windowsy naprd, že nefungují. Když se na to přijedu podívat, tak vidím, že tam mají 4 antiviry, dvě vyhledávací lišty, ICQ, Skype, QIP, Jabber, Trilian, Google plus a všechno se to spouští po spuštění počítače. Ani jedno z toho nepoužívají... Prohlížeč zaplněný všemožnými lištami atd.
Takovým lidem patří do ruky Windows Phone, který se prostě zasekat nedá.

Já osobně si také rád hraji, ale chci si hrát, když mám já čas. Ne, když si moje UI vzpomene, že fungovat nebude. Telefon potřebuji maximálně spolehlivý a Windows Phone mě ještě nikdy nezradil (narozdíl od Symbianu a Androidu).
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od Cheetah007 »

Tak v rukou nezkušeného uživatele zcela jistě, pokud jej hned zaneřádí vším co na play najde, nebo nějakou zprasenou nadstavbou výrobce, tohle u wp nehrozí aplikací je sice méně ale minimum "odpadu" s tím nelze nesouhlasit.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od mberdych »

Veckova konstrukce je to nejlepsi co existuje. Zavreny maly, otevreny velky. Samozrejme dnes na 5 palcu uz to je asi nefunkcni koncept, ale do 3 palcu parada. A s konstrukci jsem nikdy problemy nemel. U zadne z Motorol nebo SE co jsem mel.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od Cheetah007 »

Jo vecka maji neco do sebe, bohuzel dnes s nastupem dotykacu klasicek telefony at normalni nebo vecka prakticky vymrely a koupit se daji bud extra low alcately nebo nokie udelala 515 ta se jevi vyborne.
Skoda ze vyrobce kdysi zastavil vyvoj manazerske rady E posledni E52 taky nebyla zla, lidi by si to jiste koupili...zbytecne ztratili zakazniky dle meho.
Kdyby dle meho mimo dotykovych symbianu pokracovali i v tomhle, nemuseli dopadnout jak dopadli.
mceza

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od mceza »

Zavřený tlustý, otevřený zranitelný.

Nedovedu si představit použití dotykového displeje, větší uhlopříčky...
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od Cheetah007 »

Nj ale ono když škrábneš plast tak to přežiješ v zavřeném stavu, dotykáče jsou zranitelné stále a stačí opravdu málo.
Navíc použití dotykáče u véčka bez ohledu na uhlopříčku je hloupost...nedovedu si pak představit pohodlné ovládání jednou rukou, naopak klávesnice je na ovládání jedním prstem dosažitelnější a ovládání pohodlnější než u klasiky třebas e52 apod.
Známému v práci jsem ted sháněl přes známého opravu iphone 5....jak kolegovi spravoval auto tak se ohnul, tel vyletěl z kapsy, spadnul na hranu a displej pavučina.....nový stojí okolo šesti, já mu to zařídil za čtyři včetně práce díl origo.

Tak tlusté véčka zase nebyly, třeba žiletky razr neměly konkurenci, míval jsem RAZR V6, ten foun byl a je doslova skvost, škoda že od toho motorola upustila...google také neměl zájem to navrátit a o lenovu ted ani nemluvě....jestli ti to zabijí tak jako noteboky od ibm tak to potěš koště....nejsou zlé ale kvalita zpracování a plastů je nic moc.když už tak si koupím něco od dell.
mceza

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od mceza »

Dell se zhoršil mnohonásobně více než lenovo. Sám mám zásadně ThinkPady a kvalita plastů je na extrémně vysoké úrovni.

A psát o iPhonu a pavučině nneí moc dobrý příklad. Zrovna iPhony jsou na ty pavučiny extrémně náchylné. Já už Lumii 800 a 920 omlátil o co šlo a (ťuk, ťuk) displej vždy držel. U iPhonu se pavučina udělá snadno a rychle. Otázkou je, zda je to tím kovovým rámečkem, který při nárazu špatně pruží a nepohlcuje tak energii nebo provedením displeje.

Razr byly totální výjimky. Mě u nich ale nikdy nepřesvědčily klávesnice. Nepsalo se mi na nich dobře a lidé v okolí, co je měli si stěžovali, že často odchází.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od Cheetah007 »

Jo tak s tím lenovem máš asi pravdu taky záleží jaké o jakou řadu šlo...já zkoušel v alze jeden a byl to děs, označení jsem si ani nezapamatoval...dělal jsem na něm narychlo objednávku a bylo to utrpení....navíc tak mizerně reagoval tp že jsem byl rád když to měl za sebou a zmizel od něj.
U těch iPhonů netuším, o jisté odolnosti některých lumií zde ale čtu, tak možná konstrukce...každopádně ihony do práce raději ne...tak pro manažera kterej v devět příjde do kanclu položí telefon na stůl a je to, nebo nějaký bumper či odolný kryt...pak se zase vytrácí ten pocit s držení.
Klávesnice u razrů (byl to vlastně hliníkový plíšek, drážkami oddělující jenotlivé klávesy vyplněné průsvitnou gumou, vím že byly problémy u 3x řady 6ky byly v pohodě měli jsme v rodině dva a po třech letech nebyl jediný problém.

Jedu dost OT takže to vrátím na "koleje"
Proč WP? Rychlost stabilita a bezpečí
Proč ne? Až přílišná uzavřenost, minimální možnosti živatelského přizpůsobení.
Pokud je někdo hračička, volí android.
Kdyby na WP vyšlo přeci jen někdy IB od CS nebál bych se jej na této platformě používat, na android bych si to nestáhl ani náhodou a to ani kdybych neměl root.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od uni »

Úplně nechápu názor "tohle je moc otevřený, tohle je moc uzavřený". Tohle je 99%tu lidí úplně u... Rozhodují úplně jiné parametry.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od Cheetah007 »

Nekomu to vadi nekomu ne...me je taky trochu u zadku ze je to uzavreny, proc ale ms brani uzivatelum si prostredi vice prizpusobit, ne kazdemu se metro stile s tiles libi...co jsem cetl jinde chteji jej snad prepracovat a budou wp verze budou vzhledove jine.
mceza

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od mceza »

Četl jsi pouze obvyklé bludy Eldara Murtazina, který pravidelně vypouští do světa podobné nesmysly a renomované servery je od něj slepě přebírají...
Metro staví na jednotě a čistotě designu. Možnost přizpůsobení prostředí je mnohem větší než u většiny základních nadstaveb Androidu. Komu se Metro nelíbí nebo nevyhovuje, může si vybrat jiný OS. Metro dělá z Windows Phonu to, co je.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od Cheetah007 »

Tak možné to je...těchhle zaručených zpráv a informací kouje po netu spousty, ms ale myslím nic takového oficiálně nepotvrdil.

EDIT:
Pokud bych chtěl nějaké opravdu dobré véčko do své sbírky aby nebylo 220ce smutno, sáhnu po tomhle:
http://www.mobilmania.cz/clanky/motoraz ... ticleStart" onclick="window.open(this.href);return false;

http://mobil.bazos.cz/inzerat/311144565 ... r-Maxx.php" onclick="window.open(this.href);return false;

EDIT2:
Jindra Lukeš uveřejnil pěkný článek, jak nahrát na galaxy čistý android, ten je to nejlepší co člověk může mít, je to všeobecně známý fakt a mé zkušenosti to potvrzují také.
http://www.fdb.cz/lidi/24166-rex-linn.html" onclick="window.open(this.href);return false;
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od htcjirka »

Krásný,objektivní pohled přiznivce a uživatele Androidu na Windows Phone,který si jej vyzkoušel.Ne jako někteří, kteří hodnotí WP od stolu, bez používání.

http://blog.mironet.cz/recenze/3-recenz ... m-ovladani" onclick="window.open(this.href);return false;
mceza

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od mceza »

Má tam několik nesrovnalostí:
Poslední tlačítko je s lupou. Spouští se jím aplikace Bing, což je internetový vyhledávač. Jeho přínos je pro Čechy spíše minimální.
Bing ve WP je zcela dostučující a funguje dobře.
Záleží ovšem na modelu, novější Lumie umožňují odemknout displej dvojitým ťuknutím.
Od Nokia Black jdou snad všechny WP8 Lumie, ne?


Ale líbí se mi tato věta:
K mnoha úkonům přistupuje jinak, nedá se však říci, zda lépe, či hůř.
A tom totiž Windows Phone je. Přinesl prostě jiný vzhled a jiné ovládání. Člověk musí (stejně jako u desktopových Windows 8) přijmout jinou filosofii a jinou myšlenku. Když to udělá, ručím za to, že bude s tím systémem velmi spokojen.
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od PetrCBR »

No zalezi na co bing pouzivas, ale me zrovna tlacitko lupy pripada jako nejvetsi fail ve WP8.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od htcjirka »

Tlacitko vyhledavani tak jak je namapovane na Bing je zbytecne,melo byt udelano na hledani veci/nazvu/kontaktu/dokumentu v telefonu.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Re: Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od matoman »

Ono tak urobene bolo. Vo wp7 ho mohli vyuzivat jednotlive aplikacie. Zrusili to snad v mangu. Skoda.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od htcjirka »

Ja mluvim o vyhledavani primo z homecsreenu,to nebylo ani ve WP7.x
mceza

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od mceza »

Já třeba vyhledávání na webu pomocí tlačítka Lupy vítám a z homescreenu by tak klidně mohlo fungovat i nadále. Nebo alespoň by mohli nechat obě varianty - však na to stačí jeden přepínač. Od WP 7.5 se mi nelíbí to zdvojení vyhledávání přes lupu - v aplikacích je to tlačítko nevyužité a když už tam hardwarově je, je to škoda.
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od PetrCBR »

A proc to neudelat trochu inteligentne, kdyz uz to ma byt chytry telefon ? Jednoduse kdyz dam lupu, tak se me zepta co ma hledat (podobne jako ted) a nasledne zobrazi vysledky vyhledavani v telefonu (aplikace, kontakty, maily, zpravy atd.) a pote na internetu (klidne i v bingu).
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Google, Seznam.cz a 72 hostů