Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od Simon »

absolutne hlupy system aktualizacii (ked uz je raz aktualizacia oznamena, tak by mala byt k dispozicii, nie ze si ju clovek musi stahovat cez Developer Preview)

-> ehm ono je ta aktualizácia dostupná pre "developerov", niečo ako "Beta". Takže ofiko aktualizácia bude potom dostupná. Takže asi tak :)
lubo1000
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon pro 16, 2013 21:32
Zařízení: Nokia Lumia 925

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od lubo1000 »

ved to je na tom to absolutne hlupe - aktualizacia oznamena pred 2 mesiacmi a stale oficialne nedostupna?..hruza :)
Uživatelský avatar
_WTF_
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte lis 26, 2013 18:35
Zařízení: Huawei P9 lite,Sony Xperia Z, MS Surface 2 RT

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od _WTF_ »

Vy tu vravite "Cez IE sa neda nič ine stiahnut, ako obrazky" neviem ako vy, ale ja bežne sťahujem MP4, MP3, PDF, DOC, RAR, ZIP, ISO a ešte pár formatov, ktore podporuju appky zo store.
u Mňa si pamätá všetky heslá aj mená, skuste prehodiť z mobilnej verzie na desktopovu.
"Nemožnost v IE vkládat do webových formulářů například fotku z galerie apod." Záleží to len od stránky
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od chmeldas »

lubo1000: Ehm... Datum oficiálního uvolnění aktualizace nebylo zveřejněno. Současná verze je pouze beta pro vývojáře. Asi tolik k té hlouposti.
Uživatelský avatar
_WTF_
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte lis 26, 2013 18:35
Zařízení: Huawei P9 lite,Sony Xperia Z, MS Surface 2 RT

Windows 8 a WP8

Příspěvek od _WTF_ »

Inak Windows 8. Tu sa vídí, že keď sa chce, tak je to perfektne. skušal niekto W8 na tablete ? je to super ( samozrejme na tablete, na PC by som si to nikdy nedal) ukončovanie appiek sa tam može riešiť aj gestami, prehadzovanie okien sa da tiež spraviť aj gestom, celkovo je tam staršne vela možnosti, čo ulahčuju pracu a ktore by som očakaval aj u WP8 !
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od vormen »

windows phone je výhledově jasná volba. android v prvních verzích neuměl taky základní věci a časem se to napravilo. stejně tak se neustále WP vyvýjí. stále víc lidí v okolí má už dost androida a neustálýho lagování a padání, restartů a mrznutí a přechází právě na WP, kde jsou z chodu nadšeni, ikdyž tam oproti androidu chybí spousta možností. android mám svoje nejlepší období a slávu za sebou a bohužel google totálně zpackal doprej nápad a od verze 4 už nestojí systém za nic. navíc se cpe na kdejakou levnou čínskou plečku, kde se uživatelé akorát dopálí a od androidu utečou velice brzo. na hraní a testování je to dobrá hračka, ale pro spolehlivé denní a pracovní použití ani náhodou. ios neznám, tak netuším jaký má možnosti, třeba je lepší než WP.
nissut
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: ned lis 17, 2013 15:08
Zařízení: Lumia 920 GDR3, Nexus 7 4.4.2

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od nissut »

Naozaj kazdemu vadi ta jednotna hlasitost? Pouzival som (na tablete stale pouzivam) Android niekolko rokov a tie oddelene hlasitosti ma akurat stvu. Hlavne v situaciach, ked som v tichom prostredi (skola, doktor) a pustim si hru. Vzdy pockat az sa to spusti a tlacitka na ovladanie hlasitosti namiesto ring volume menia media volume.

Koncept jednotnej hlasitosti na WP8 mi vyhovuje teda viac: chcem pocut, zvysim hlasitost, chcem byt s telefonom potichu, tak ju znizim...Dufam ze ak vo WP8.1 oddelene hlasitosti budu, tak sa v nastavaniach objavi nejaky lock, ktory zachova momentalne chovanie..
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od vormen »

ta hlasitost mi taky vyhovuje, prostě zmáčknu, nastavím a hned vím na čem jsem a nemusím se bát, že začne něco hulákat.
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od jaroslavii »

iOS usel kus cesty, vysla 7 aktualizace a dost zmen. My co mame WP si musime pockat. Jinak, na WP se mi libi stabilita, neseka se tolik co Android. Plno veci chybi, ale cekam a doufam, jako ostatni. NEGATIVA - na sirku neni klavesnice po cele obrazovce, nekompatibilni smajlici, poslu nejaky jinam a dotycnemu se objevi znaky misto smajlika, jednotna hlasitost, pomale otaceni dlazdic, strohy prohlizec a jeste horsi prehravac audio video. Meli by je oddelit. Chybi aktivace equalizeru po odpojeni sluchatek. Nemoznost posouvat hudbu posuvnikem, zbytecne nevyuzite misto na displeji.Spatna knihovna a nemoznost nastaveni razeni dle slozek.. Je toho mnoho, clovek vzdycky vidi driv to horsi. Dobre myslim je i to, ze na WP nejsou zatim viry a tudiz nepotrebujeme antivir, ktery zpomaluje system.. Tak zatim takto.. 8-)
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od Simon »

Ono je na mobilech vírus nebo antivir?
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od steelspace »

jaroslavii píše:iOS usel kus cesty, vysla 7 aktualizace a dost zmen. My co mame WP si musime pockat. Jinak, na WP se mi libi stabilita, neseka se tolik co Android. Plno veci chybi, ale cekam a doufam, jako ostatni. NEGATIVA - na sirku neni klavesnice po cele obrazovce, nekompatibilni smajlici, poslu nejaky jinam a dotycnemu se objevi znaky misto smajlika, jednotna hlasitost, pomale otaceni dlazdic, strohy prohlizec a jeste horsi prehravac audio video. Meli by je oddelit. Chybi aktivace equalizeru po odpojeni sluchatek. Nemoznost posouvat hudbu posuvnikem, zbytecne nevyuzite misto na displeji.Spatna knihovna a nemoznost nastaveni razeni dle slozek.. Je toho mnoho, clovek vzdycky vidi driv to horsi. Dobre myslim je i to, ze na WP nejsou zatim viry a tudiz nepotrebujeme antivir, ktery zpomaluje system.. Tak zatim takto.. 8-)
- Klávesnice není přes celou šířku z ergonomických důvodů, u krajů by se špatně psalo.
- Smajlíci jsou kompatibilní, je to Emoji sada. Android ji umí až v poslední verzi. iOS umí. Facebook umí.
mceza

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od mceza »

nissut píše:Naozaj kazdemu vadi ta jednotna hlasitost? Pouzival som (na tablete stale pouzivam) Android niekolko rokov a tie oddelene hlasitosti ma akurat stvu.
Ona jednotná tak úplně není. Například hovor nebo hlasitost připojeného bluetooth je oddělená. Na provedené hlasitosti u WP mi vadí jen jedna věc - stiskem toho tlačítka na displeji, kterým se mobil přepíná vyzvánění/jen vibrace se vypne jen vyzvánění, nikoli ostatní zvuky (hry, aplikace).

U počítače s windows 8, kde také používám vestavěný hudební přehrávač, který má stejné ovládací pvky, tak mám také tři hw tlačítka - dvěma zvyšuji a snižuji hlasitost a tím třetím prostě všechny zvuky vypnu. Jasně, u mobilu by byla třeba výjimka na hudební přehrávač a budík, ale alespoň by to bylo jednotnější.

Vše ostatní mi ale co se týče hlasitosti vyhovuje.
jaroslavii píše:iOS usel kus cesty, vysla 7 aktualizace a dost zmen. My co mame WP si musime pockat.
WP Od WP7 urazilo už také pěkný kus cesty.

Smajlíci a klávesnice byly vysvětleny (mě na klávesnici na výšku vadí znaky s českou diakritikou)
jaroslavii píše:pomale otaceni dlazdic
Nějak nechápu, co bys chtěl? Já bych řekl, že to je akorát. Je na vývojáři, jaké informace na dlaždice dá. Aby se 4x měnila a ukazovala nějakou informaci? Tak to je pak špatně pochopen princip Live Tiles...
jaroslavii píše:strohy prohlizec a jeste horsi prehravac audio video. Meli by je oddelit.
Prohlížeč je rychlý a stabilní. Chybí mu pár funkcí, ale například ten vestavěný z Androidu v pohodě strká do kapsy. Hudební přehrávač mi naopak velmi vyhovuje - zapnu, stisknu play a začne mi náhodně přehrávat veškerou hudbu.
Video můžeš pouštět přes galerii nebo už i jiné přehrávače.
jaroslavii píše:Chybi aktivace equalizeru po odpojeni sluchatek. Nemoznost posouvat hudbu posuvnikem, zbytecne nevyuzite misto na displeji.Spatna knihovna a nemoznost nastaveni razeni dle slozek...
To proto, protože ekvalizér je přídavkem od Nokie a ta si ho přidala jako bonus ke své HW výbavě a sluchátkám. Že nefunguje při odpojených sluchátkách beru, ten repráček stejně moc poladit nejde (nebo v tom nevidím smysl), ale já mám bluetooth sluchátka a tam bych to uvítal (ačkoliv nevím, zda jsem ho někdy jindy u nějakých jiných zařízení využil :D )
jaroslavii píše:Dobre myslim je i to, ze na WP nejsou zatim viry a tudiz nepotrebujeme antivir, ktery zpomaluje system.. Tak zatim takto.. 8-)
Tak ono je to dost jasné - WP jsou velmi uzavřený systém. Aplikace třetí strany nemá dostatek práv, aby v systému cokoli škodlivého provedla (možná max smazala galerii fotek). Aplikace prochází sérií automatických a ručních testů na malware, stabilitu a že dělají, co popis hlásá.
Do telefonu můžeš instalovat pouze přes ověřený Store certifikovanou aplikaci. Že si omylem po načtení QR kódu stáhneš nějaký balast tak nehrozí - i když ho stáhneš, tak se nemá jak spustit. I když ho spustíš, nemůže proniknout do systému.
Jedinné, kdy mě napadá, že by se mohlo WP něco stát, tak například přijetím speciálně upravené konfigurační SMS. Nikdo však toto neprolomil. Možná tam nějaká chyba je a čeká na objevení, ale zatím není a ještě dlouho nebude (všichni tvůrci škodlivého softwaru se soustředí na Android - 80% trhu, slabé zabezpečení a velká spousta zastaralých verzí dělá své).
Navíc i v případě objevení bezpečnostní mezery má MS velmi propracovaný systém aktualizací a vydávání bezpečnostních záplat, který má WP společné s Windows. MS je dnes nejrychleji a nejlépe reagující firmou na opravu chyb. Je to až s podivem, kam se vypracovali.
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od jaroslavii »

steelspace píše:
jaroslavii píše:iOS usel kus cesty, vysla 7 aktualizace a dost zmen. My co mame WP si musime pockat. Jinak, na WP se mi libi stabilita, neseka se tolik co Android. Plno veci chybi, ale cekam a doufam, jako ostatni. NEGATIVA - na sirku neni klavesnice po cele obrazovce, nekompatibilni smajlici, poslu nejaky jinam a dotycnemu se objevi znaky misto smajlika, jednotna hlasitost, pomale otaceni dlazdic, strohy prohlizec a jeste horsi prehravac audio video. Meli by je oddelit. Chybi aktivace equalizeru po odpojeni sluchatek. Nemoznost posouvat hudbu posuvnikem, zbytecne nevyuzite misto na displeji.Spatna knihovna a nemoznost nastaveni razeni dle slozek.. Je toho mnoho, clovek vzdycky vidi driv to horsi. Dobre myslim je i to, ze na WP nejsou zatim viry a tudiz nepotrebujeme antivir, ktery zpomaluje system.. Tak zatim takto.. 8-)
- Klávesnice není přes celou šířku z ergonomických důvodů, u krajů by se špatně psalo.
- Smajlíci jsou kompatibilní, je to Emoji sada. Android ji umí až v poslední verzi. iOS umí. Facebook umí.
Klávesnice není přes celou šířku z ergonomických důvodů, u krajů by se špatně psalo. Ale byly by větší písmena, a to se počítá. Je to důležitější psát bez překlepů než ergonomie, v tomto případě. Písmena jsou malá a každý uvítá jejich zvětšení. Otáčení dlaždic je myšleno překlopení, možná je to způsobeno grafikou.
Se smajlíkama uvidíme.. Jinak strohý přehrávač audio video platí. Děkuji za vysvětlení. Vycházím z toho co vidím. Android má dobrý Mortplayer, škoda, že není na WP. Uvidíme, jak to bude za třeba 10 měsíců, až budeme mít všichni WP Blue. :-)
nemecek_f
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: pát pro 06, 2013 20:24
Zařízení: Lumia 820

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od nemecek_f »

Já jsem šel do WP proto, že jsem chtěl rychlý systém, aniž bych musel platit šílené peníze za telefon. Dlaždice se mi líbí, systém se mi zasekl asi jednou za těch x měsíců a aplikace mi také stačí. Navíc je na to radost vyvíjet aplikace.

WP není pro lidi, co si rádi nastaví každý detail a chtějí hodně aplikací a brzy. Tam prostě iOS a Android vedou.

Osobně Lumie doporučuji lidem, co smartphone používá tak nějak normálně. Tudíž hlavně klasický telefon s internetem. Tak svoji Lumii používám také já. No zatím mi nikdo ještě nevynadal :) Škoda, že nemám od MS či Nokie nějaké % z těch doporučení.
mceza

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od mceza »

"Škoda, že nemám od MS či Nokie nějaké % z těch doporučení."

Sám jsem koupil a doporučil už tolik Lumií, že by to MS a Nokii asi zruinovalo :D
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od uni »

nemecek_f: "chtějí hodně aplikací a brzy." Já jsem chtěl jedinou a WP je tu s námi dlouho a naprosté selhání platformy. Jiný web prohlížeč:-) Vestavěný IE je mizérie spadající tak do doby WinXP apod., náhrada není. Tak snad příště. Nesmíme na MS moc tlačit, je tu s námi v mobilních OS teprve 10 let...

EDIT: jůů, 1024. příspěvek, hezké výročí uníku:-)
Johnnny
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: stř čer 20, 2012 9:38
Zařízení: Nokia Lumia 920 Black + iPad Mini WiFi 16GB

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od Johnnny »

vormen píše:ta hlasitost mi taky vyhovuje, prostě zmáčknu, nastavím a hned vím na čem jsem a nemusím se bát, že začne něco hulákat.
Tomu nejak nerozumiem. Na iPade sa nikdy nebojim, ze mi nieco zacne hulakat, pretoze viem, ze hlasitost prehravaca je nastavena tak ako mi to vyhovuje. Naopak u WP si zlozim sluchadla (bezna posluchova hlasitost je u mna asi 10/30) a ak nezabudnem, nastavim hlasitost na 25-30 kvoli zvoneniu. Neskor si sluchadla opat zalozim a pokial zabudnem znizit hlasitost, hrozi mi infarkt.
nemecek_f
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: pát pro 06, 2013 20:24
Zařízení: Lumia 820

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od nemecek_f »

uni píše:nemecek_f: "chtějí hodně aplikací a brzy." Já jsem chtěl jedinou a WP je tu s námi dlouho a naprosté selhání platformy. Jiný web prohlížeč:-) Vestavěný IE je mizérie spadající tak do doby WinXP apod., náhrada není. Tak snad příště. Nesmíme na MS moc tlačit, je tu s námi v mobilních OS teprve 10 let...

EDIT: jůů, 1024. příspěvek, hezké výročí uníku:-)
Alternativní prohlížeče jsou, Maxthon, UC Browser a určitě další.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od GreenArrow »

Johnnny píše:
vormen píše:ta hlasitost mi taky vyhovuje, prostě zmáčknu, nastavím a hned vím na čem jsem a nemusím se bát, že začne něco hulákat.
Tomu nejak nerozumiem. Na iPade sa nikdy nebojim, ze mi nieco zacne hulakat, pretoze viem, ze hlasitost prehravaca je nastavena tak ako mi to vyhovuje. Naopak u WP si zlozim sluchadla (bezna posluchova hlasitost je u mna asi 10/30) a ak nezabudnem, nastavim hlasitost na 25-30 kvoli zvoneniu. Neskor si sluchadla opat zalozim a pokial zabudnem znizit hlasitost, hrozi mi infarkt.
Přesně tak. Navíc ještě obráceně, když poslouchám hudbu na 10 a zapomenu zvýšit hlasitost na telefonu, tak neslyším příchozí volání. Když si zas zvýším hlasitost na 30 kvůli hlasitosti vyzvánění, tak mě to pak na sluchátkách urve uši. Oproti tomuhle to má iOS vyřešený geniálně. Posuvník na boku přepínání mezi tichý/normální režim a hlasitost médií zvlášť. Ale zas vítám situaci u WP oproti androidu, kde člověk neví, co právě stišil.

Další věc co mi u WP vadí jsou odkazy na youtube. Nenašel jsem žádnou možnost, jak otevřít odkaz v nějaké stažené aplikaci a ne aby to otvíralo IE a ještě nepřehrálo kvůli flashi.
Další věcí co mi na WP vadí jsou domrvené aplikace snad na všechno. Whatsapp, Facebook, Skype, všechno funguje tak nějak polovičatě. Co musím pochválit jsou nokia aplikace a hlavně here drive.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Proč zvolit Windows Phone či nezvolit ? (volná diskuze)

Příspěvek od uni »

nemecek_f: No vidíš a já hledal Firefox, Chrome nebo Opera mini:-) Tebou zmiňované, má to vlastní vykreslovací jádro nebo je to jen přeskinovaný IE?
Ale ono to je to hlavně jak píše výše GreenArrow. Hromada věcí tam prostě není dostupná nebo domrvená nebo fake. Aby člověk léta užívané hledal v alternativách nebo dokonce překopával principy. A to jsou věci, které často začaly právě u MS, na WM....
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 hostů