Podpora rozvoje WP od Huawei - soutěž super šance

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
pedes
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: stř čer 12, 2013 20:57
Zařízení: Nokia

Podpora rozvoje WP od Huawei - soutěž super šance

Příspěvek od pedes » stř srp 07, 2013 21:05

InnoApps Challenge: umožnit mladým lidem, aby něco dokázali
Nová soutěž pro mladé vývojáře mobilních aplikací
Praha, Česká republika, 1. srpna 2013 – Nová soutěž vyzývá mladé vývojáře k návrhu mobilních aplikací pro operační systém Windows Phone. Soutěž, která byla před několika dny oficiálně vyhlášena v belgickém Bruselu, je společnou iniciativou společnosti Huawei, globálního dodavatele řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií a koncových zařízení, přední softwarové společnosti Microsoft a Evropského fóra mladých inovátorů (EYIF).
Soutěže nazvané „InnoApps, Huawei Apps Developers European Challenge, Powered by Microsoft“, se mohou účastnit studenti vysokých škol a mladí profesionálové do 27 let, přičemž podmínkou je bydliště na území EU. Cílem soutěže je přispět k otevřenější společnosti podporou „e-dovedností“, zvýšení „e-účasti“ a propagací podnikatelského ducha mezi mladými lidmi.
„Soutěž InnoApps Challenge vychází z našeho firemního zaměření na inovace a dále umožňuje prohloubit spolupráci s českými univerzitami, kterou jsme v minulosti úspěšně zahájili. Zároveň posilování podnikatelského ducha u mladých lidí považuji v našich zeměpisných šířkách za velice důležité z pohledu budoucí konkurenceschopnosti české ekonomiky,“ uvedl Zbyněk Pardubský, Vice President Public Relations z české pobočky Huawei.
„Technologie je nositelem změny, řeší některé z nejpalčivějších problémů světa a její smysl přesahuje každodenní používání. Tato soutěž vyzývá mladé lidi, aby tvorbou technologických řešení přispěli k vyšší otevřenosti evropské společnosti, a zároveň podporuje jejich podnikatelského ducha a vynalézavost,“ uvedl Jan Mühlfeit, prezident pro Evropu, Microsoft.
"Inovativní české aplikace a řešení, které uspějí nejen v České republice, ale zejména na zahraničních trzích, mohou být do budoucna významným pilířem české ekonomiky s velkým důrazem na přidanou hodnotu. Jejich virtuální výroba nezatěžuje životní prostředí, pouze generuje nová sofistikovaná pracovní místa. Proto jsme se rozhodli vybraným úspěšným soutěžním aplikacím zajistit investici až 1 milion korun na přeměnu jejich aplikace v životaschopný start-up s mezinárodními ambicemi,"  dodává Michal Zálešák, výkonný ředitel Czech ICT Alliance.
Soutěžní příspěvky se přijímají do 8. září 2013. K slavnostnímu předání cen dojde na ceremoniálu v Bruselu během Globálního týdne podnikání, který se koná od 18. do 24. listopadu 2013.
Výherce první ceny získá 5000 eur a plnou obchodní podporu při uvádění aplikace na mobilní trh, která zahrnuje pomoc při další propagaci aplikace a další podporu mladých podnikatelů. Vývojáři, kteří se umístí na prvním a druhém místě, a také nejlepší vývojářka (obdrží speciální Female Developer Prize), pojedou se společností Huawei na exkurzi do inovačních středisek v Číně. Aplikace těchto vývojářů, společně s aplikací vítěze hlasování publika, získají propagaci v obchodu Microsoft Windows. Šest finalistů získá technické a marketingové poradenství na workshopu v Bruselu a také propagaci na webových stránkách pořadatelů. Tito finalisté a šest dalších rovněž obdrží mobilní telefon Huawei.
Software pro vývoj a testování aplikací si studenti mohou zdarma stáhnout na http://www.dreamspark.com" onclick="window.open(this.href);return false;. Zdroje informací a bezplatné elektronické kurzy pro mladé vývojáře jsou zde: http://www.microsoftvirtualacademy.com/" onclick="window.open(this.href);return false;.
K udržení talentovaných mladých lidí v Evropě, je třeba vytvořit příležitosti pro novou generaci vůdčích osobností v oboru informačních a telekomunikačních technologií. Předpokládá se, že od nynějška do roku 2015 nedokáže Evropská unie zaplnit přibližně 900 000 pracovních míst v oboru IT. Tato soutěž je součástí snahy pořadatelů tento problém řešit, v souladu s plněním cíle EU, který spočívá ve vytvoření inteligentní, udržitelné a otevřené ekonomiky do roku 2020.
Evropské fórum mladých inovátorů je přední evropskou nadací pro inovační činnost mladých. Zakladatel a prezident EYIF Kumardev Chatterjee vysvětluje: „Pro budoucnost Evropy a pro překonání současné krize je životně důležité, aby mladí dostali konkrétní příležitost postavit se na vlastní nohy. Potřebují zároveň podporu, aby převzali riziko inovační a podnikatelské činnosti. EYIF se nadále snaží takové příležitosti vytvářet, společně s partnery a podporovateli ve všech sektorech společnosti, státní správy a podnikatelské sféry.“
Společnost Microsoft podporuje strategii Evropské komise eDovedností (eSkills) a velmi se snaží spolupracovat se zainteresovanými stranami EU na vývoji a realizaci Digitální agendy pro Evropu.
Společnost Huawei rovněž podporuje řadu programů na podporu vzdělávání v oboru ICT v Evropě. Její úspěšný počáteční projekt v této oblasti, Undergraduate Work Experience Scheme, poskytuje studentům možnost získat praxi v centrále společnosti Huawei v Číně.
Více informací najdete na: http://www.innoapps.eu" onclick="window.open(this.href);return false;

O společnosti Huawei
Huawei je přední globální dodavatel řešení v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). Cílem společnosti Huawei je vytvářet co nejvyšší hodnotu pro telekomunikační operátory, firmy i spotřebitele poskytováním konkurenceschopných řešení a služeb. Výrobky a služby společnosti se používají ve více než 140 státech a slouží téměř jedné třetině světové populace.
Společnost Huawei v současné době zaměstnává v Evropě 7500 lidí, z nichž 800 pracuje ve výzkumu a vývoji. Provozujeme 13 výzkumných a vývojových pracovišť v osmi evropských státech (Belgie, Finsko, Francie, Německo, Irsko, Itálie, Švédsko a Velká Británie) a také řadu společných inovačních středisek ve spolupráci s partnery z oblasti telekomunikací a informačních a komunikačních technologií (ICT).
Více informací najdete na: http://www.huawei.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Aktuální informace ze světa Huawei Device naleznete denně aktualizované na:
Facebook – CZ/SK: http://www.facebook.com/HuaweideviceCZ/SK" onclick="window.open(this.href);return false;
Twitter: http://www.twitter.com/HuaweiDevice" onclick="window.open(this.href);return false; YouTube: http://www.youtube.com/user/HuaweiDeviceCo" onclick="window.open(this.href);return false;
Flickr: http://www.flickr.com/photos/Huaweidevice" onclick="window.open(this.href);return false;

O společnosti Microsoft
Společnost Microsoft (Nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je předním světovým poskytovatelem softwaru, služeb a řešení, která lidem a podnikům pomáhají realizovat jejich celkový potenciál.
Společnost Microsoft působí v regionu EMEA (Evropa, Blízký východ a Afrika) od roku 1982. V tomto regionu Microsoft zaměstnává více než 16 000 lidí ve více než 64 pobočkách a dodává výrobky a služby do více než 139 států a teritorií.
Svými programy Microsoft DreamSpark a Microsoft BizSpark podporuje studenty a mladé začínající firmy v rozjezdu podnikání bez investic do IT.
Další informace jsou dostupné na: http://www.microsoft.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
Sledujte nás na Twitteru: @MSEurope

O Czech ICT Alliance
Czech ICT Alliance je oficiální exportní aliance agentury CzechTrade, vládní České agentury na podporu obchodu. Formálně vznikla v září 2005. Jejími členy je více než 160 IT firem z ČR.
Další informace najdete na: http://www.czechict.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Evropské fórum mladých inovátorů (European Young Innovators Forum, EYIF)
Evropské fórum mladých inovátorů je nezávislé, neziskové, celoevropské sdružení budované zdola nahoru, které se zabývá propagací inovační činnosti mladých lidí. EYIF se rychle stalo platformou pro inovační činnost mladých lidí v Evropě a v členských státech EU má více než 350 000 účastníků. EYIF je platformou mladých inovátorů a odborníků, kteří věří v přebírání rizika a inovativní změnu myšlení a váží si sdílených myšlenek a profesionálního poradenství.
Další informace najdete na: http://www.eyif.eu" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů