Windows Phone 8 GDR2 Update

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Kormoran
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: stř pro 25, 2013 21:03
Zařízení: iPhone 5

Re: Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od Kormoran »

Tak první a hned nemilá zkušenost s WP8 a GDR2.
Po počátečním nastavení jsem si ze store stáhnul zpravodajskou iDnes a Tapatalk.
Kontaky mám naštené z Windows live, nicméně mi telefon nabdl abych se přihlásil k integrovanému FB, to jsem udělal ale jelikož se kontakty z FB kde jich je hafo, mísily s těmi nrmálními, v nastavení jsem to ve filtrování vypnul.
Dopadlo to tak že se mi už nezobrazily vůbec žádné kontakty, učet FB jsem tedy odstarnil nadobro a Hotmail stále zůstal a řádně přihlášen, kontakty z něj stále nikde a navíc mi v horní třetině displeje, zmizela zcela jedna dlaždice asi druhá zprava nevím co na ní bylo ale prostě jen černé místo.
Telefon jsem tedy vypnul a znovu zapnul, přivítal mě obrovský bílý vykřičník přes ceou obrazovku a byl nutný restart, prostě jsem zap. tl. držel tak dlouho, dokud elefon opět v pořádku nenaběhl.
Bohužel ani potom se kobtakty nezobrazily a místo oné slaždice jen prázdné místo, udělal jsem HR a snad už to bue dobré....tu aktualizaci co mi sys nabídl jsem ani nestačil stáhnout, setkal se někdo s něčím podobným?
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od jaroslavii »

No, to je neco. S tim jsem se nesetkal. Brzy bude aktualizace GDR3 a prekopa to cely system. Fakt je to znat. Telefon je stabilnejsi, rychlejsi a ma ruzne funkce navic a jeste mene zere baterii. :-)
Kormoran
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: stř pro 25, 2013 21:03
Zařízení: iPhone 5

Re: Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od Kormoran »

Co čtu tak někteří mají již developer verzi přes Nokia care či navifirm a tak proste neofiko ale zda je taky pro 625 nevím a kdo ví jestli je v těch verzích cz, raději počkám až bude oficiálně.
Každopádně by mě zajímalo co ten obři vykřičníkem znázorňoval, patrně nějaká velmi závazná chyba.
mceza

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od mceza »

1) Píšu to tu už milionkrát GDR3 je venku oficiálně. Je to jen pro developery, ale je to oficiální vydání přímo od Microsoftu. Noc neoficiálního. Aktualizace proběhne zcela oficiálně přes OTA
2) Samozřejmě, že je v těch verzích čeština
3) Developerská GDR3 je pro všechny WP 8 telefony (tedy vyjma Lumie 1520, tam už je finální berze včetně Nokia Black)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od htcjirka »

GDR3 se neaktualizuje pres Navifirm ani Nokia Care.. :roll: Napsano ,nejen tu ,je uz o ni dosti,jak na ni pres OTA.
Kormoran
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: stř pro 25, 2013 21:03
Zařízení: iPhone 5

Re: Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od Kormoran »

Návod jsem našel zde a zabere to par minut http://wmmania.cz/clanky/navody/jak-zda ... s-phone-8/" onclick="window.open(this.href);return false;
Pokud budou nějaké problémy lze se bez potíží vrátit na gdr2.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od htcjirka »

Navrat zpet lze,prehranim komplet FW.
Jinak netreba se bat,zadne chyby te necekaji,je to oficialni,plne funkcni.
Kormoran
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: stř pro 25, 2013 21:03
Zařízení: iPhone 5

Re: Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od Kormoran »

OK zkusím to, dík za info
telefonu mám od výroby Amber GDR2 s označením 8.0.10328.78
Nějakou drobnou aktualizaci mi telefon nabídl, tu jsem stáhl a instaloval, označení však zůstalo stejné.
Co jsem koukal tady je i novější s označením OS: 8.0.10501.127 nebo 8.0.10512.142 http://www.windowsphone.com/cs-CZ/how-t ... te-history" onclick="window.open(this.href);return false; tohle už je to GDR3 pokud se nepletu?)Na stránce je jen nic neříkající číslené označení, možná by tam měli napsat jaké GDR to je.
Co tak koukám na seznam vylepšení, jsou to jen drobky a nic bez čeho bych se neobešel, dev. verzi instalovat nebudu počkám na oficiální a hlavně na update který bude výraznější a přinese notifikační centrum, možnost ukončovat aplikace na pozadí a další, jen to bude ještě nějakou dobu trvat.
mokashi

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od mokashi »

drobky? teda to nevim,co jsi cetl,ale je tam toho mnohem vice nez drobky
cardi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 182
Registrován: ned srp 04, 2013 16:55
Zařízení: Samsung Galaxy S5
Bydliště: Hlučín

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od cardi »

No jde videt ze to nemas v telefonu, tak ho nechte ato to neinstaluje :) Ukonceni aplikaci na pozadi uz muze tedka v GDR3ce dev. verzi a notifikacni centrum bude az v 8.1 win hochu :X
Kormoran
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: stř pro 25, 2013 21:03
Zařízení: iPhone 5

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od Kormoran »

Notifikační centrum bude až v 8.1 BLUE o tom vím ale že jde v GDR3 ukončovat jednotlivé aplikace, to jsem nevěděl a v popisu viz. odkaz, o tom zmínka určitě nebyla.
Když to ted jako dev. verzi instaluji, půjde potom normálně updatnout na ofiko 3ku, nebudou problémy?
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od Simon »

Tohle je ofiko trojka akorat pribude k tomu Black což je dodatečná aktualizace od Nokie. (GDR3 je všeobecne pro WP).
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od htcjirka »

Co jsem koukal tady je i novější s označením OS: 8.0.10501.127 nebo 8.0.10512.142
Posledni jest 8.0.10521.155
Když to ted jako dev. verzi instaluji, půjde potom normálně updatnout na ofiko 3ku, nebudou problémy?
Toto je ofiko GDR3,stejna jakou dostali majitele jinych telefonu.Ty dostanes pak jen aktualizaci FW od Nokie,to touto predchozi instalaci GDR3 neni nijak dotceno.
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od CageJ »

NSU nahodou nikto nekontroloval?
Kormoran
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: stř pro 25, 2013 21:03
Zařízení: iPhone 5

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od Kormoran »

Nějak přestávám mít přehled ta Black je pouze od nokie chápu li správně a chystaná 8.1 Blie od MS a tam bude notifikační centrum a další? chtělo by to skdnotit takhle je v tom akorát bigus.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od Jiří Hrma »

ano, Black je aktualizace přímo od Nokie. Co přináší kolega popisoval v tomto článku. O tom, co přinese update na Windows Phone 8.1 jsme zase psali zde.
Kormoran
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: stř pro 25, 2013 21:03
Zařízení: iPhone 5

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od Kormoran »

:like: :wink:
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od Simon »

Není v tom guláš...Proste GDR2/3 pro WP a Black jenom pro Nokie. Tak jako Android aktualizace maji zakaldni veci + ruzné veci z nadstavby.
Jiva
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: čtv pro 12, 2013 18:10
Zařízení: Samsung Galaxy S8

Windows Phone 8 GDR2 Update

Příspěvek od Jiva »

ben81 píše:V úterý jsem konečně na Lumii 820 (country variant) nainstalovat GDR2. Dnes jsem poprvé od té doby vyběhl s aplikací Caledos Runner a když jsem chtěl statistiky z běhu nahrát na Runkeeper server, Caledos nic nenahrál. Zkoušel jsem restart telefonu (volume down+power), odinstalovat a znovu nainstalovat Caledos runner, v nastavení RunKeeper profilu odebrat a zase přidat aplikaci Caledos Runner - nic z toho nepomohlo. Aktivity zaznamenané Caledos Runnerem pořád nemůžu dostat na server Runkeeperu.
Máte někdo podobnou zkušenost?

Jinak s GDR2 zatím žádný jiný problém nemám.
Zajimalo by mě zda jsi problém vyřešil ev. další tvé poznatky.
Hledám vhodný program pro své aktivity a chci využívat pás pro měření TF.
Našel jsem zatím jedinou App která toto umožňuje na platformě WP "Caledos Runner".
JIVA
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google, Seznam.cz a 21 hostů