WP8 - čas operátora

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Uživatelský avatar
sssugi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: pon bře 15, 2010 18:09
Zařízení: Nokia Lumia 920

WP8 - čas operátora

Příspěvek od sssugi »

Ja mam O2 - SK a mam iba automaticke nastavenie
Ale pri prvom spusteni telefonu mi cas nastavilo spravne.
Miroslav Havlíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 203
Registrován: stř pro 24, 2008 16:26
Zařízení: Nokia Lumia 1020

WP8 - čas operátora

Příspěvek od Miroslav Havlíček »

Plus PL -> Vodafonce CZ funguje bezvadně.
Chyba je s největší pravděpodobností na straně operátora. Britský T-Mobile prý automatické nastavování času neumí.
Bender1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 157
Registrován: stř črc 18, 2012 19:50
Zařízení: Sony

WP8 - čas operátora

Příspěvek od Bender1 »

Ani u Orange UK nejde...
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

WP8 - čas operátora

Příspěvek od mimonaut »

Tak čerstvá zkušenost - po úmyslném restartu se mi vynuloval čas a.. A i když přepínač na automatické nastavení mám a mám ho zapnutý, čas ani datum se nenastavil. Operátor Vodafone. :-)
katraris
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 136
Registrován: čtv led 12, 2012 19:59
Zařízení: Lumia 930, Lumia 1020, Lumia 920

WP8 - čas operátora

Příspěvek od katraris »

Mně před několika dny volba automatického nastavení času a data úplně zmizela (Lumia 920 Amber/Vodafone) a od té doby se už neobjevila. Ovšem hard reset jsem nezkoušel neb mám pocit, že problém je u operátora. Máte někdo u Vodafone funkční automatické nastavení?
Mimochodem, ta volba zmizela kuriózním způsobem. Najednou jsem zjistil, že telefon nereaguje, což se mi u WP stalo jen párkrát. Po softresetu se nastavila nějaká tichomořská zóna a březnové datum. Při různém laborování jsem se dostal i do jinde a foru popisované situace, kdy je ve formátu 24 hod času zobrazena místo dvojtečky tečka, přičemž jsem tam dvojtečku dostával zpátky přes nastavení anglického formátu.
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

WP8 - čas operátora

Příspěvek od Stevik »

Taky tak, stejny prubeh. Mam Vodafone.
cyberReal1
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon srp 26, 2013 20:19
Zařízení: Samsung omnia 7

WP8 - čas operátora

Příspěvek od cyberReal1 »

bohužel mám stejnou zkušenost se staršími Windows. Omnia 7 s WP7.5 se ani jednou automaticky nepřenastavila během pobytu v USA. A to ať jsem měl českou Vodafone sim nebo americkou. I notebook, který byl připojený k internetu jen zřídka se dokázal okamžitě aktualizovat. Bohužel WP nejsou zrovna spolehlivý parťák na cesty.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

WP8 - čas operátora

Příspěvek od mimonaut »

S novou francouzskou ROM for retail / amber @ l920 mi automatická aktualizace času funguje perfektně i u vodafone. Se startou Orange stock ne e. Možná to opravil vodafone, možná GDR2, možná je to závislé od regionu... Každopádně jsem rád, že to už funguje :)
katraris
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 136
Registrován: čtv led 12, 2012 19:59
Zařízení: Lumia 930, Lumia 1020, Lumia 920

WP8 - čas operátora

Příspěvek od katraris »

Nevím. Je to podivné. Taky jsem si myslel, že mi to skvěle funguje, až do toho vynuceného soft restartu. Po něm volba automatického času prostě zmizela.
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

WP8 - čas operátora

Příspěvek od All.Os »

U mě se děla ještě jiná věc - po vynuceném soft restartu se čas nastavil na 6.00 1.9.2012 a i se zapnutým automatickým nastavováním se nezměnil. A navíc se oddělovač času změnil na tečku místo dvojtečky, což mě docela rozčilovalo :-) Vrátit to nešlo nijak jinak, než hard resetem.

Nevím, jestli by se mi stalo i teď na Amberu, reset raději dělám vypnutím a zapnutím telefonu, místo kombinace s Vol-.
katraris
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 136
Registrován: čtv led 12, 2012 19:59
Zařízení: Lumia 930, Lumia 1020, Lumia 920

WP8 - čas operátora

Příspěvek od katraris »

All.Os píše:A navíc se oddělovač času změnil na tečku místo dvojtečky, což mě docela rozčilovalo :-) Vrátit to nešlo nijak jinak, než hard resetem.
Návrat na dvojtečku jde i bez hard resetu. Je potřeba změnit Regional format na nějaký jiný než Czech Republic, třeba United States (English), restartovat a změnit zpět Regional format na český.
Po tom stavu cihly a soft resetu tam spolehlivě dostanu tečku místo dvojtečky tak, že přepnu 24-hour clock v date+time setting na on a zase zpět. Takže se téhle operaci raději vyhýbám.
All.Os píše: Nevím, jestli by se mi stalo i teď na Amberu, reset raději dělám vypnutím a zapnutím telefonu, místo kombinace s Vol-.
Stalo se mi to na Amber.
Jinak, myslím, že vypnutí a zapnutí není to samé jako soft reset (kombinace s Vol). Zapnutí a vypnutí neresetuje žádná nastavení nebo si aspoň neuvědomuji, která by resetoval.
PikeQ
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: úte led 10, 2012 13:46
Zařízení: Microsoft Lumia 950, Microsoft Surface 3

WP8 - čas operátora

Příspěvek od PikeQ »

Mám Lumii 920 a dost často jezdím do Anglie. Vždy měním čas ručně, automaticky to nefunguje. Na dovolené v Turecku po zapnutí mobilu po výstupu z letadla to bylo bez problémů.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 hostů