Nedokonalá synchronizace WP8 s Google účtem

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
karliczekk
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob čer 01, 2013 17:44
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nedokonalá synchronizace WP8 s Google účtem

Příspěvek od karliczekk »

Ahoj,
chtěl bych se zeptat na pár nesrovnalostí, které mi brání v dokonalém chodu WP8 společně s účtem od Google. Abych byl co nejpřesnější napíši mé problémy v bodech.
Předem upozorňuji že se mi podařilo úspěšně učet s WP8 sesynchronizovat a používám Nokii Lumia 920.

1) Přesto že se mi podařilo Google účet zprovoznit musel jsem si vypnout "googlovské" dvoufázové ověření, se kterým se účet s telefonem prostě nesesynchronizoval. Je nějak možné mít zapnuté dvoufázové ověření a zároveň využívat Google účet na WP8?

2) Některé kontakty, které mám na Google vytvořené obsahují více čísel v kategorii "mobil", pokud je tomu tak, WP8 zobrazí pouze první číslo. Pokud dám druhému číslu kategorii třeba "práce" zobrazí se i druhé, ale já nechci měnit kategorii protože to není pravda. Jak zobrazím ve WP8 více čísel u jednoho kontaktu aniž bych ho tam musel dávat znova ručně nebo měnil kategorii?

3) I když WP8 nabízí synchronizaci google účtu a s tím související propojení google kalendáře, kontaktů a dalších věcí, přesto se mi ve WP8 kalendáři nezobrazují žádné informace které na google kalendáři mám. Jde mi hlavně o narozeniny, kvůli kterým jsem byl nucen nainstalovat aplikaci "Chronos Calendar". Ten funguje dobře, ale já se ptám proč se mi žádné informace nezobrazují v původním kalendáři. Upozorňuji, že google účet mám v kalendáři aktivovaný.

4) Tato otázka je trochu mimo, ale když už mám Chronos Calendar, jak nastavím notifikace alespoň týden předem pro narozeniny, popřípadě jestli to už dělá sám nebo ne.

Předem děkuji všem, kteří se dostali až sem a byly schopni mi na moje otázky odpovědět.
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Nedokonalá synchronizace WP8 s Google účtem

Příspěvek od fredysz »

1) Netusim (nejspis neni kam zadat kod druhe faze, tak to nefunguje)
2) MS proste pouziva zazite EAS, (Google si rad protokoly upravuje, a uzivatele se muzou divit ze nefunguji jak maji) kde muzes mit jen jedno mobilni cislo - pokud to nechces mit nastaveno treba jako "Domu", nastav tam "Jine", to pravda bude...
3) Google prestal u free uctu pouzivat EAS, proto nefunguje synchronizace kalendare. Reseni je pockat na dalsi update systemu, ktery prida CalDAV a CarDAV protokoly
4) Netusim jak ma Chronos kalendar vyreseny notifikace narozenin, standardni Outlook.com kalendar notifikuje den predem a zmenit to tusim nejde...
karliczekk
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob čer 01, 2013 17:44
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nedokonalá synchronizace WP8 s Google účtem

Příspěvek od karliczekk »

Je možné, že bod 2 bude také rešit další aktualizace? Protože ostatní inteligentní kategorie jako "hlavní" nebo "domů" WP jednoduše nepobírá.
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Nedokonalá synchronizace WP8 s Google účtem

Příspěvek od fredysz »

No kategorie co se ti zobrazi pri uprave kontaktu v telefonu by meli fungovat, a tam jsou rovnou dve cisla "Domu", leda ze by to Google mel zase nejak upravene, takze se to hlasi jinak. Zkus pridat domaci cislo do telefonu a pockej kde se ti pak ukaze na Gmailu...
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nedokonalá synchronizace WP8 s Google účtem

Příspěvek od mimonaut »

Po přidání caldav a cardav v následující aktualizaci letos v létě by to mohlo vše zas chvíli fungovat. Nicméně i tak doporučím alespoň vyzkoušet služby na Outlook.com. V ničem si s Googlem nežádají, jsou přehlednější a ve spojení s WP je to ideální dvojka. Navíc je jistota, že to bude fungovat i nadále. Synchronizují se např. i skupiny vytvořené v telefonu atp..
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Nedokonalá synchronizace WP8 s Google účtem

Příspěvek od Flynn »

Bohužel, díky restrikcím Microsoftu nefunguje synchronizace Chronosu s Outlook.com tak perfektně jako s Google účtem.
Já jsem si dal tu práci a udělal si databázi jmenin a narozenin, které jsem pak použil jak v Outlook, tak Google účtu tím, že jsem si vytvořil vlastní kalendáře, které mohu libovolně synchronizovat s Chronosem. Jelikož jsou naprosto stejné, nestane se, aby se v Chronosu duplikovaly, pokud bych je použil z obou účtů. Mám to tak proto, aby se mi ve Windows Phone kalendáři objevily jmeniny a byly zároveň na zamykací obrazovce. Chronos má výhodu v tom, že vidí všechny kalendáře, čili i ty vlastní, pokud jsou v účtech aktivovány. Takto si lze vytvořit hromadu různých kalendářů a v Chronosu už pak jenom zvolit do kterého z nich chceme zapisovat. Jak jsem již napsal, nejlépe a oboustranně to funguje v Google kalendářích. Více o tom lze najít v tématu o Chronos kalendáři, případně v tématech, které se kalendáři zabývají. je však nutno trochu hledat. Už nevím, kam všude jsem to postoval.
Je potřeba si ale pamatovat, že Chronos bude pracovat pouze do úrovně, která je nastavena omezeními MS. Cokoli nad tato omezení není schopna zajistit žádná aplikace.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nedokonalá synchronizace WP8 s Google účtem

Příspěvek od mimonaut »

Week View je v tomto dál. Dají se filtrovat duplicity apod. Různé kalendáře mi synchronizuje bezchybně, včetně těch sdílených. S outlook.com naprosto bezchybně.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Nedokonalá synchronizace WP8 s Google účtem

Příspěvek od Flynn »

Tak tedy otázka:
Dám příklad: v Outlooku v mém vlastním kalendáři v PC jsem si natavil událost. Sesynchronizuji ji s Week View. Mohu ji tam upravit nebo smazat?

Jinak, duplicity v Chronos se automaticky filtrují a tím pádem nezobrazují.
Igor Kulman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 228
Registrován: stř bře 28, 2012 12:46
Zařízení: ano

Nedokonalá synchronizace WP8 s Google účtem

Příspěvek od Igor Kulman »

1. je to možné, musíš však pre WP vygenerovať app specific password. Info na https://support.google.com/accounts/answer/185833?hl=en
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nedokonalá synchronizace WP8 s Google účtem

Příspěvek od mimonaut »

Flynn píše:Tak tedy otázka:
Dám příklad: v Outlooku v mém vlastním kalendáři v PC jsem si natavil událost. Sesynchronizuji ji s Week View. Mohu ji tam upravit nebo smazat?

Jinak, duplicity v Chronos se automaticky filtrují a tím pádem nezobrazují.
jo, to můžeš.. Editovat, mazat, prostě co chceš..
karliczekk
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob čer 01, 2013 17:44
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nedokonalá synchronizace WP8 s Google účtem

Příspěvek od karliczekk »

Igor Kulman píše:1. je to možné, musíš však pre WP vygenerovať app specific password. Info na https://support.google.com/accounts/answer/185833?hl=en
Super, bohužel mi to nedošlo a přesto jsem to musel udělat u pár aplikací na Androidu. Holt už je to nějaká doba co jsem to potřeboval. Díky moc.
marduk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: úte kvě 07, 2013 14:50
Zařízení: Nokia Lumia 925 Black
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Nedokonalá synchronizace WP8 s Google účtem

Příspěvek od marduk »

ked si pridam do google kalendara slovenske sviatky zosynchronizuje mi ich do kalendara v telefone?

pretoze slovenske sviatky outlook ponuka, ale po pridani sa ziadne v kalendari neobjavili
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

Nedokonalá synchronizace WP8 s Google účtem

Příspěvek od fredysz »

Všechny kalendare co si pridas do webového Outlooku vidíš i v telefonu. Pokud se nezobrazuji, jdi do jeho nastavenia zapni si je. Sam mam ceske i slovenske svatky funkcni...
marduk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: úte kvě 07, 2013 14:50
Zařízení: Nokia Lumia 925 Black
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Nedokonalá synchronizace WP8 s Google účtem

Příspěvek od marduk »

kalendar sviatkov mam vybraty, zaskrtnuty, ale v kalendary sa sviatky aj tak neobjavuju
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Nedokonalá synchronizace WP8 s Google účtem

Příspěvek od Flynn »

Bohužel, i já jsem měl s Hotmailem takové problémy. Musíš si vytvořit svůj vlastní kalendář jmenin (já ho mám vytvořen jak v Outlooku, tak v Google) a do něj naexportovat databázi svátků (někde na fóru bys to měl najít, jak to provést, hledej svátky a podobná hesla). Nevím ovšem, jak to v v Outlooku funguje dnes, neřeším to, dokud mám funkční a spolehlivý Google. S Hotmailem (Outlook) byly vždy nějaké problémy. Přestal jsem s ním ztrácet čas a budu ho řešit, až tehdy, bude-li nefunkční Google.
mimonaut píše:
Flynn píše:Tak tedy otázka:
Dám příklad: v Outlooku v mém vlastním kalendáři v PC jsem si natavil událost. Sesynchronizuji ji s Week View. Mohu ji tam upravit nebo smazat?

Jinak, duplicity v Chronos se automaticky filtrují a tím pádem nezobrazují.
jo, to můžeš.. Editovat, mazat, prostě co chceš..
Já si tím tedy nejsem jist, pokud by to šlo, musel by to umět i Chronos. Ten ale umí jen vytvořit novou událost a nasměrovat ji do jednoho z kalendářů, které se s ním synchronizují. Sync DO Outlooku funguje, ale pouze v tomtom směru. U Google to funguje v obou směrech. Na toto tém jsem diskutoval s autorem Chronosu několikrát, kontaktoval jej i sám tvůrce Week View a určitě se o tom bavili. Moc bych se divil, že by to do Chronosu nedal, pokud by to šlo. Tlaky od uživatelů jsou na něj dost velké.
karliczekk
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob čer 01, 2013 17:44
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nedokonalá synchronizace WP8 s Google účtem

Příspěvek od karliczekk »

Tak jsem dobrovolně přešel na Outlook.com a trápí mě další problém, krom toho, že si teď nemůžu samovolně měnit fotky mých kontaktů se mi v lidech zobrazují i kontaky bez telefonního čísla. Dají se nějak vyfiltrovat? Díky.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nedokonalá synchronizace WP8 s Google účtem

Příspěvek od htcjirka »

Flynn píše:Tak tedy otázka:
Dám příklad: v Outlooku v mém vlastním kalendáři v PC jsem si natavil událost. Sesynchronizuji ji s Week View. Mohu ji tam upravit nebo smazat?

Jinak, duplicity v Chronos se automaticky filtrují a tím pádem nezobrazují.
Ano,vytvorena udalost vytvorena v PC jde nasledne upravovat ci smazat i v telefonu,jak u chronosu tak u week view.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nedokonalá synchronizace WP8 s Google účtem

Příspěvek od mimonaut »

karliczekk píše:Tak jsem dobrovolně přešel na Outlook.com a trápí mě další problém, krom toho, že si teď nemůžu samovolně měnit fotky mých kontaktů se mi v lidech zobrazují i kontaky bez telefonního čísla. Dají se nějak vyfiltrovat? Díky.
fotky je snad jediná věc, která mě taky trochu mrzí. Ale můžeš je přidat v telefonu a objeví se ti i na Outlooku. Myslím, že tahle funkce časem přibude, Outlook.com je v dramatickém vývoji a nové funkce přibývají poměrně rychle. Kontakty bez tel. čísla asi nevyfiltruješ, jsou v kontaktech stejně jako v telefonu, pokud je máš uložené. Teda, myslíš kontakty třeba jen s mailem?
on Outlook.com je taky mailový klient, takže tam budeš mít i lidi bez telefonu :-)
karliczekk
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob čer 01, 2013 17:44
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nedokonalá synchronizace WP8 s Google účtem

Příspěvek od karliczekk »

Ano, tomu rozumím, kompletně jsem přešel z Gmailu na Outlook, spíš mi vadí funkce, která by v telefonu nezobrazovala kontakty bez čísel, stejně jako to umí android. No možná někdy, ale když už jsem přešel z androidu na WP8 tak se vší parádou :D Uvidíme s čím vším se Microsoft vytasí v další aktualizaci.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů