Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Kalibrace se provádí přes Care Suite a pro zkusene.Neni to jen zapnout program a stisknout kouzelne tlacitko.
Jinak proximity sensor je senzor priblizeni a senzor okolního světla, tj. jasu je vedle a jsou to dve ruzne věci.Pry kalibrace na vyssi jas..
eduard
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv srp 11, 2016 9:18
Zařízení: Prestigio 8500

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od eduard »

Dobry den,som tu novy a neviem ci dobre pisem.Mam otazku- Mam Prestigio 8500 s WM 8.1.Existuje nejaka aplikacia ktora mi ukaze pocet a druh pripojenych druzic cez GPS nieco ako GPS test v Androide..Alebo ako zistim kolko druzic a ake telefon fixuje?V obchode som zatial na nic nenatrafil..
dakujem
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Pohledal jsem, a taky jsem nepochodil.

Nicméně - k čemu zhruba by ti ty informace měly být? Vždyť je to úplně jedno, jaký satelity používá a kde zrovna jsou, ne? Na funci rostlináře to přece vliv nemá...
koudy_cz
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon zář 05, 2016 10:26
Zařízení: Nokia 630 Dual SIM

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od koudy_cz »

Zdravím vespolek.
Mám takový problém s Windows Phone a účtem Microsoft spíš obecně, proto to píšu sem. Kolegyně má 630tku a neví heslo k účtu Microsoft, při pokusech o obnovení nabízí Live.com odeslání kódu na tel. číslo, ke kterému již nemá přístup. Pak je tam druhá možnost a to zadání "nějaké" e-mailové adresy, po zvolení této možnosti web ovšem napíše:
"Vaše heslo se nepovedlo změnit, protože vypršela platnost relace. Zkuste to prosím znovu."
Zkoušel jsem to v pátek a dnes znovu a pořád to nejde, dělám něco špatně, nebo to touto cestou vůbec nepůjde? Na supportu MS jsem nic k tomuto problému nenašel.

Takže zvažujeme druhou variantu a to tovární reset telefonu a poté vytvoření nového MS účtu, jenže jak mám dostat kontakty z telefonu? (resp. účtu MS?) Data nejsou problém, ty jsem překopíroval do PC přes kabel, někdo mi poradil "Aplikaci Windows Phone klasické pracovní plochy", která ovšem možnost exportu či synchronizace kontaktů nenabízí.

Přiznám se, že jsem uživatelem Androidu a tudíž jsem zvyklý, že v jeho kontaktech dám prostě export na SD kartu/paměť telefonu do .vcf souboru a mám vyhráno, ovšem tel. seznam v Nokii nenabízí žádnou takovou možnost, ani například nasdílení všech kontaktů do jiného (např. Outlook) účtu.

Děkuji předem za cenné rady.
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od qwerty »

Pokial si nepamata hesla ani udaje pre overenie, tak tazko poradit, zalozit novy ucet je najjednoduchsie.
Kontakty sa daju vyexportovat, ak je prihlasena, treba v Store pohladat Contacts+message backup. Tiez to dokaze napr. apka iVcard
koudy_cz
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon zář 05, 2016 10:26
Zařízení: Nokia 630 Dual SIM

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od koudy_cz »

OK, ale ja nemůžu stáhnout app ze storu, jelikož to chce heslo toho Live MS účtu, v tom je vlastně jádro celého problému... Ručně to stáhnout nejde a nainstalovat do telefonu? Zatím hledám na netu a spíš ne než ano.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

skus stiahnut xap subor
http://www58.zippyshare.com/d/dEIuUKAW/ ... un.com.xap" onclick="window.open(this.href);return false;

a podla tohto nainstalovat
https://www.techmesto.com/installing-do ... pps-wp8-1/" onclick="window.open(this.href);return false;

neviem ci sa to da este ale niekedy to slo
koudy_cz
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon zář 05, 2016 10:26
Zařízení: Nokia 630 Dual SIM

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od koudy_cz »

OK, díky za rady, ten návod na instalaci jsem už četl, jen jsem nemohl najít tu instalačku té aplikace ke stažení.

No podle toho návodu jsem se dostal až k poslednímu bodu, to je super, našel ji na SD kartě, ale po kliknutí na instalovat to chce opět to heslo, jako bych ji chtěl stáhnout ze storu :D Ach jo to je hrozný, to asi takto nepůjde.

Není prostě jen nějaká možnost synchronizace tel seznamu do účtu od googlu třeba? Nebo synchronizace do jiného Outlook účtu třeba?
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

To veľmi nie a toto
Pak je tam druhá možnost a to zadání "nějaké" e-mailové adresy, po zvolení této možnosti web ovšem napíše:
"Vaše heslo se nepovedlo změnit, protože vypršela platnost relace. Zkuste to prosím znovu."
Zkoušel jsem to v pátek a dnes znovu a pořád to nejde, dělám něco špatně, nebo to touto cestou vůbec nepůjde? Na supportu MS jsem nic k tomuto problému nenašel.
Skúšal si to aj na PC alebo roznych PC ? To vyprsenie relacie je divne a nemalo by mať nič so zmenou hesla - ten "nejaký" mail potrebuje na čo ? Na obnovu hesla ? Predpokladám že na nejaký to nezašle to by to heslo mohol obnoviť hocikto predsa
koudy_cz
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon zář 05, 2016 10:26
Zařízení: Nokia 630 Dual SIM

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od koudy_cz »

Ano zkoušel jsem to na telefonu, i na dvou PC.

Problém bude v tom, že jako e-mail je potřeba určitě zadat "nějaký" záložní, který tehdy někdo kdo ten účet vytvářel tam přiřadil. Jenže ten majitelka zřejmě také nebude vědět, zadával jsem tam nově vytvořený outlook i její původní e-mail a obojí nešlo. Kdyby to tedy alespoň napsalo chybu: "zadanou e-mailovou adresu nelze použít k obnovení hesla" tak bych to pochopil hned.

Ale zjistil jsem, že kolegyně zas tolik kontaktů nemá, takže si je opíše ručně a bude to rychleji, než hledat tak dlouho nějaké řešení.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

Vyzerá to tak že to bude o dosť rýchlejšie a iná možnosť v podstate ani nie je
Pišta Hufnágl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 699
Registrován: pon zář 21, 2015 10:07
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 5 LTE 64 GB
Bydliště: Praha. Pochopitelně.

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Pišta Hufnágl »

Mně to začíná připadat, že je ten mobil čórka...
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SmetyCZ »

Kdyby to byla čorka, tak to zfleku přehraje via WDRT nebo udělá HR a nějakej účet ho nezajímá.
koudy_cz
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon zář 05, 2016 10:26
Zařízení: Nokia 630 Dual SIM

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od koudy_cz »

Jo, díky za zastani, kdyby to byla corka tak bych se tady tak hloupé neptal asi.
Účet v telefonu zadaný má i název dle jejího jména, jen ho tam zřejmě nezadavala ona ale její bývalý kdosi, takže v tom je celý ten problém.
Když babičce do nového android nebo i WIN telefonu zadam nový účet Google nebo MS, a ona s tím bude jen volat a psát, tak taky vůbec nebude vědět, že tam má nějaký účet, je to v podstatě tento případ .
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SmetyCZ »

Řešil jsem něco podobného 2 měsíce zpátky. Pokud nemá koupené aplikace, či nepoužívá ten mail, tak prostě udělat novej, čísla přepsat a zapamatovat si heslo.
koudy_cz
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon zář 05, 2016 10:26
Zařízení: Nokia 630 Dual SIM

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od koudy_cz »

Jojo, to přesně uděláme.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SmetyCZ »

Možná ještě líp - před HR vytvořit na počítači ten novej MS účet, do něj přes webový rozhraní dopsat kontakty (furt se to líp píše na klávesnici) a po HR jenom nastavit ten účet a všechno se samo dotáhne.
koudy_cz
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon zář 05, 2016 10:26
Zařízení: Nokia 630 Dual SIM

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od koudy_cz »

Noo, tak ja to chtěl napsat do .csv souboru ty kontakty, ale dneska přinesla Samsung Galaxy S4, a kontakty už tam má nasypané, takže vklídu :D i tak díky za pomoc.
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radim Stehlík »

jak je to na 8.1 dál s navigací Here? přestali jen vyvíjet appku, ale podklady se stále aktualizují?
Nebo to umřelo uplně?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Na 8.1 skončila aktualizace map, takže budou pomalu zastarávat.
Cituji

"..pro zařízení s Windows (Phone) 8.x, jejich uživatelé budou moci používat mapy HERE i nadále, avšak již nebudou dostávat žádné nové funkce a ani jim nebude umožněna aktualizace mapových podkladů; podpora se omezí pouze na záplaty kritických chyb".
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 hostů